Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

SoundMAGIC PL21


reGGarf

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze mam takie pytanie do Ciebie. Jakich gumek/pianek używasz? I jak głęboko wsadzasz słuchawki? Na maxa ile się da czy mało? Usadzasz je tak jak IEM'y kablem do góry czy do dołu? Mam te słuchawki i nie mogę znaleźć dla siebie odpowiedniej konfiguracji... Zawsze miałem doki normalnie skierowane na "wprost" do ucha i zawsze pasowały, a te są skierowane pod kątem tak jak EX-85. Nie wiem może moje ucho nie potrafi takiej konstrukcji przyjąć?

 

A co do słuchawek to są fajne fakt góry mogłoby być torszeczkę więcej, ale bas dla mnie nie jest męczący i wg. mnie nie jest go za dużo, ale możliwe że to dlatego, że słucham muzyki z telefonu (samsung I450)-raczej jasne źródło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście PL21 są bardzo fajne. Muszę się przyznać, że ostatnio chętniej słucham na nich, niż na CAL!, mniej mnie męczą, pomimo, że nie są tak dokładne. Bardzo polecam do Ipodów bo z iRiverem nie jest tak różowo.

Nie mam wrażenia, jak kolega Reggarf, że są one przebasowione. Nie łupią, nie rozlewają basu, pojawia się tam gdzie trzeba. A góra jest uładzona nie kłuje w uszy, ale bynajmniej nie mam wrażenia jej zakrycia. Na pewno nie miałem ochoty nigdy na podbijanie sopranów w eq.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobierznie

(..)

 

dało się słyszeć wiolączele

litości...

 

 

poza tym recka w miarę ok, wiem co mnie czeka po ich kupnie(albo one, albo ex85/82.. masz może porównanie?).. trochę się boje co one zrobią z szuflą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo one, albo ex85/82.. masz może porównanie?

jak coś też jestem chętny na kilka słów porównania pl21 i ex'ów (zastanawiam się nad mp21 do ip, ale wątpię, żeby w tej cenie było coś lepszego od ex'ów).

 

 

Zależy, kwestia gustu. Miałem dzisiaj LP21 w uszach, dźwiek był niesamowicie przyjemny. Mam w domu EX85 i traktuje je jako zapasowe słuchawki. W każdym razie wolałem od exów cx300.

 

PS. wczoraj kupiłem Yamahy EPH-30. Na dniach oczekujcie porówanania yamaszek i EXów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko - jakie pianki beda pasowac do tych sluchawek ? Wczesniej mialem JBL 220 i tulejka byla wieksza i pianki czy gumki od nich nie pasuja, sa za duze do SM 21. Pianki dolaczone do SM sa OK ale chcialem wyprobowac Comply T 400/500 czy beda one pasowac tzn czy wejda na tulejke do SM ? Jesli nie bedzie z tym problemu to czy sa gdzies te pianki do kupienia w Polsce?

Dzieki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem clipa i pl30 - mało do siebie pasowały. Clip sprzedany i zapomniany, pl30 zostały rządzą - wygrały z pl50,pl21,pl11,pl12,jbl220, crossroads quatro i jeszcze kilku innymi zestawami słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy, kwestia gustu. Miałem dzisiaj LP21 w uszach, dźwiek był niesamowicie przyjemny. Mam w domu EX85 i traktuje je jako zapasowe słuchawki. W każdym razie wolałem od exów cx300.

 

PS. wczoraj kupiłem Yamahy EPH-30. Na dniach oczekujcie porówanania yamaszek i EXów :)

 

barl, to jak z tym porównaniem? Napisz coś o tych Yamahach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja mam może głupie pytanie, ale od tego jest forum.

 

Wszystko ładnie elgancko, słuchawki grają ładnie, do tego świetne wykonanie jak na tą cene, ale z noszeniem ich poza uszami jest tragedia. Klips do ubrania jest w połowie kabla, a zawieszenie na szyi nawet nie co marzyć, bo keble od słuchawek są jednakowej długości. Jedyne wyjście to trzymanie ich w kieszeni, albo owijanie wokoł szyi jak szubienice, inaczej zwisają pomiędzy nogami:)

 

Wiem, ze głupota, ale o tym uprzedzałem na początku posta. Jak wy je nosicie? Jestem chyba mało kumaty w tych sprawach, bo nie potrafie tego sensownie rozpracować:) Klips przyczepiać z tyłu kołnierzyka? A może dokupuje się jakoś smycz? Co innego jak słuchawki są w uszach, ale przecież na zajeciach czy na randce nie bede siedział ze słuchawkami w uszach. Tu pojawia sie problem, co z nimi zrobić zeby nie przeszkadzały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może ktoś powiedzieć, jak się zdejmuje z PL21 te gumeczki, które są założone standardowo? Próbuję tak zwyczajnie, na siłę, ale mimo to nie chcą zejść. Może to jednak trzeba sposobem? Nie chciałbym uszkodzić niczego w nowych słuchawkach...

 

edit: Dobra, już sobie poradziłem :) Trochę siły potrzeba i trochę sposobu. Po prostu ja się zawsze zbyt delikatnie obchodzę ze sprzętem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

matteo a moglbys napisac, czy PL21 zgrywaja sie dobrze z clipem+? Bo mam teraz PL12 i nie wiem, czy nie bede zmienial, bo chcialbym miec troszku wiecej basu;)

 

 

Witam. Podbiję temat.

Mam Sansa Clip. Właśnie dziś przestały mi działać moje słuchawki (dokładniej jedna i to z niewiadomych mi przyczyn. Odpalam mp3 i dziala jedna z dwóch - o dziwo, nie trzeszczy, po prostu głucha cisza nawet jak poruszam kablekami). Miałem SM PL12 i bardzo sobie je chwaliłem. Widzę jednak że polecacie do danego modelu mp3 jedne słuchawki bardziej od drugich.

 

Co w takim razie polecicie do SANSY CLIP/

Bede wdzieczny za porady.

 

PS. Słucham muzyki klubowej, nie przepadam za basem niszczacym uszy ;) Raczej lajtowy trance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności