Skocz do zawartości

Shure SRH240


Siekiera

Rekomendowane odpowiedzi

Czy darmowa wysyłka tyczy się również Polski, czy tylko US? Nie mogę zadać pytania, bo wyskakuje mi to durne FAQ (może dlatego, że dzisiaj założyłem konto).

Nie, przesyłka do Polski będzie kosztowała (pewnie ze $30) musisz zadać pytanie. Jak wyskakuje Ci FAQ to na samym dole jest contact seller

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zakupiłem te słuchaweczki w lfx.pl. Zapłaciłem za nie 200. Mam 2 latka gwarki w łomiankach. A teraz do rzeczy. Pojechałem tam z zamiarem zakupu AT ATH-SJ5. Siedziałem i męczyłem je tam chyba z godzinke. Niestety uszy zaczeły dość szybko boleć. Więc uznałem że słuchawki są warte swojej ceny ale dla osób mających mniejszą głowę. Panowie polecili mi SRH240. Pierwsze wrażenie ładne masywne ale lekkie. Jeżeli chodzi o porównanie AT i Shure'ów to stylistycznie ładniejsze są AT ale jeżeli o jakość wykonania pałąka jest o niebo lepsza w shurach. Pozatym bezsprzecznie zgadzam się z recenzentem że Shury leżą bardzo wygodnie okalając całe ucho.

 

Idąc dalej trafiamy na tak mało istotną rzecz jak dźwięk... ;) Jest przyzwoity. Może nie jestem w tej dziedzinie specjalistą ale grają ładnie. Bez większych problemów można odróżnić instrumeny. Dobrze uwidaczniają niedoskonałości niskich bit-rate'ów utworów :). Bassu jak dla mnie jste przy ciut za mało. W AKG 518 dj był dużo bardziej mięsisty i dynamiczny. Chyba tak samo można się odnieść do AT ATH-SJ5. (Aha. Bym zapomniał wspomnieć o tym że korzystałem z AKG 518 przez ok. pół roku. Niestety pękły w miejscu łączenia słuchawki z pałąkiem.). Ale za to bardzo dobrze prezentują muzykę elektroniczną. Przy Prodigy, Kraftwerk'u itp. czują się idealnie. Normalnie jak bym słuchał muzyki z amplitunera i kolumn. Bardzo pozytywnie mnie to zaskoczyło. Liczę że będzie jeszcze lepiej gdy się wygrzeją (jak narazie ok 10h.). Pozostało mi jeszcze zobaczyć jak sie spisują t muzyce Trance, House i Drum&Bass.

Jeżeli chodzi o wygłuszenie i sprawy z tym związane. Wybijałem w nich na uczelnie. Poruszałem się metrem i tramwajami w dość dużym tłoku w centrum wawy. Słuchawki były podłączone do HTC Touch HD2. Przy ustawieniu na 50 % głośności nie słychać wogóle ludzi i ich stękania. nie wiem jak będzie u ludzi którzy mają węższe głowy od mojej.

 

Pozdrawiam wszystkich :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam zastanawiam się właśnie nad zakupem słuchawek nausznych do sansy clip+ i mocno mnie zainteresowały te shury 240 ale nie wiem czy mój odtwarzacz je uciągnie. Co o tym myślicie? Czy może doradzacie coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na iPodzie nic mi nie trzeszczało ale z samsungiem Q1 kolegi, szczegolnie z wlaczonymi "wspomagaczami" dzwieku dość mocno coś że tak powiem "pierdziało". Nawet po ich wylaczeniu, na utworach o słabszej jakości było słychać jakieś niedoskonalosci. Dziwne bo na moim iPodzie to nie wystepuje, moze kwestia jakosci nagrań, które u mnie mogą być lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

specjalnie podbiłem górę i muszę powiedzieć, że nic złego się nie dzieje, nic nie trzeszczy, a góra bardzo ładnie gra.

 

a mnie trzeszczy i szeleści strasznie! i wokale jakieś krzykliwe i do przodu wypchnięte się zrobiły. Góra, na muzie typu Rammstien, Placebo czy Iamx - czy gitara + elektronika i perka bita w talerze przez dłuższy czas utworu - nie daję rady. muszę wycofywać na eq środek by w ogóle dało się słuchać. jak dla mnie nie są to słuchawki do ostrego elektronicznego rocka, bo na akustyku i spokojnej muzie typu coldplay czy travis, graja super. może wzmak przenośny cos pomorze, bo zamówiłem holdegrona.

 

ciekawe czy 840 i 440 też mają tak wypchnięte wokale i szumiącą górę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności