Skocz do zawartości

Shure SRH240


Siekiera

Rekomendowane odpowiedzi

http://allegro.pl/item866310936_creative_aurvana_live_super_dzwiek_v_box_gwara_24m.html nadal kosztują ok. 200zł. Z początku myślałem, ze srh440 będą mogły konkurować z CAl i takie były opinie, a teraz widze, że dużo osób chwali 240tki. Kiedyś polecane były jeszcze fostexy t-7, ale cena ze 190zł poszła znowu do góry i 260-280zł. To czyli wg Was w tej cenie najlepszy wybór? Biorąc pod uwage zarówno dźwięk jak i wykonanie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warlock, a skąd wzięła się ta eksplozja uwielbienia CALi? Dziwisz się teraz?

Stąd ze w czasie gdy kosztowały 170-200 zł były świetnym wyborem w swojej cenie?

 

A co do jakości wykonania to nie miałem jakoś większych zastrzeżeń do nich.

 

Roni, pierwszy raz, jak trzymałem je w rękach i nie wiedziałem (nie skojarzyłem), że to te słynne CALe zapytałem brata co za tandetę kupił. To było pierwsze skojarzenie.

Są wygodniejsze od Shure, było by lepiej, gdyby wchodziło całe ucho w muszlę, a tak to pod tym względem wole SRH240.

 

Bartis, a to nie jest tak, że Creative ma to samo w środku co Fostex i dlatego tak fajnie grają? A że to Creative to musieli coś spierdzielić? A i zależy mi na jakości wykonania, jeżeli mają być portable...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można gdzieś w Kielcach przesłuchać? Bo samej recenzji wierzyć mi się nie chce.

 

ok właśnie zobaczyłem filmik użytkownika forum head-fi

po boku ocena

i...

Scale from 1 to 10: i give it a 3.

not great in sound or build quality. imo the Shure Se115 sound better.

 

Dla mnie to wystarcza w zupełności. Szczerze wątpię aby CAL dostały tak samo niską ocenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne je do iPoda Video ;]

 

O, to opisz koniecznie co wyjdzie z tego połączenia.

Też się zastanawiam nad tymi Shure, bo z k518 nie jestem do końca zadowolony...

 

x2 Tagże jestem bardzo zainteresowany takim połączeniem bo szukam dobrych nauszników do mojego video.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem ze dzisiaj już będą, ale sklep RMS napisał wczoraj ze wyslal ale na razie kuriera ani widu ani słychu ;p

jak je dostane, ewentualnie wygrzeje to skrobne jakąś opinię, ewentualnie będzie ją można dołączyć do recenzji, jeśli uznacie że ma jakąkolwiek wartość merytoryczną ;)

Ale podejrzewam że może być podobnie jak z touchem, bo charakter obu odtwarzaczy raczej podobny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale podejrzewam że może być podobnie jak z touchem, bo charakter obu odtwarzaczy raczej podobny

 

No właśnie tego jestem ciekawy....Bo takie k518 grają nieco inaczej z Video, a nieco inaczej z Touchem...

Video jest IHMO chłodniejszy od Toucha i ciekaw jestem jak będzie z basem w połączeniu z SRH240...

Tym bardziej, że akurat zależy mi na wyczuwalnym basie i dobrej średnicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem ze dzisiaj już będą, ale sklep RMS napisał wczoraj ze wyslal ale na razie kuriera ani widu ani słychu ;p

jak je dostane, ewentualnie wygrzeje to skrobne jakąś opinię, ewentualnie będzie ją można dołączyć do recenzji, jeśli uznacie że ma jakąkolwiek wartość merytoryczną ;)

Ale podejrzewam że może być podobnie jak z touchem, bo charakter obu odtwarzaczy raczej podobny

Dostałeś już te Shurki bo przymierzam się do ich zakupu i bardzo przydała by mi się jakaś opinia połączenia tych słuchawek z iPodem Video.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj doszly ;)

Jak się wygrzeję to napisze recke na video i bedzie mozna to jakos ewentualnie połączyć. Ale tak w skrócie:

Pierwsz wrażenie po podpieciu do video to świetna przestrzeń i i szczegółowość. Basu z początku nie wydaje się być dużo, lecz wydaje mi się, że teraz trochę go nabrały, kwestia wygrzewania lub przyzwyczajenia ucha. Tak samo z wokalami i ysokimi na początku wydają się troche krzykliwe, teraz jakby się wygładziły. Ale to co najbardziej zachwyca w tych słuchawkach to separacja ;) słychać praktycznie każdy istrument i szczegół, wreszcie słysze jak gitara basowa sobie pomrukuje, czego nie uświadczyłem na ex85. Tak samo wokal jest czystszy, bliższy bardziej naturalny, ten w EXach jest w porównaniu do shure trochę zamulony i lekko wycofany. Tak samo dobrze słychać talerze perkusji, nareszcie ;] Kolejna sprawa to bardzo dobra izolacja, słuchając przy włączonym odkurzaczu nie przeszkadza nam on ;)

JAk dokoncze wygrzewania to napiszę pełną recenzję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nie zlinczujesz mnie za złe doradzenie? ^_^

 

Złapała mnie taka zaduma na temat tych słuchawek:

Szukam słuchawek: 1. megawygodnych, 2. fajnie wyglądających i 3. dobrze grających, oczywiście portable. Shure SRH240 to słuchawki: dobrze grające, fajnie wyglądające i dopiero wygodne - kolejność odwrotna, czyli to nadal nie to. Ale w czym szukać? PX100 są mało wygodne, KPP brzydkie, nic z Senek mi nie podchodzi do ceny 200zł. Ehh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to to nie ;]

Takie brzmienei pewnie nie wszytskim sie spodoba, ale mnie pasuje. Ale to fakt, wygoda przy dłuższym odsłuchu trochę kuleje.

A i mam pytanie. Wygrzeales swoje? Zauważasz jakies roznice w brzmieniu po dluzszym uzytkowaniu ;) ?

 

A co do ciebie, to moze byc ciezko cos takiego znalezc. Pewnie cos z otwartych wokółusznych było by wygodne, ale ciężko by było coś takiego znaleźć a do tego otwarte przecież nie będą tak dobrze izolować (chyba ze to nie ma dla Ciebie znaczenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te AKG by uszły, ale szefu Roni ma racje :P

 

jedrek, mnie się wydaje, że te Shurki tylko z zimnymi odtwarzaczami sie zgrają i będzie właśnie tak to grało jak ja i Ty opisaliśmy. Po wygrzaniu poczułem różnicę, więcej basu, lepsza góra, szersza scena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sie wydaje prawodopodobna teoria. Chociaż podpinając je do laptopa z integrą też tragedii nie było. Inna sprawa ze nie wiadomo jaką on ma charakterystykę.

Jak narazie mnie tez sie wydaje ze zaczyna byc wiecej basu i wokale są wygładzone, nie tak krzykliwe jak na początku.

Dzięki za recenzję, w dużej mierze mnie do tych słuchawek podkusiła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z izolacją w tych Shure'ach? Jest na takim poziomie jak w CAL! ?

PS. Znalazłem (chyba) niezłą ofertę na ebayu (LINK), ale jedno pytanie. Czy darmowa wysyłka tyczy się również Polski, czy tylko US? Nie mogę zadać pytania, bo wyskakuje mi to durne FAQ (może dlatego, że dzisiaj założyłem konto).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności