Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jak Odblokować Radio W Sandiskach !


Gość bazyl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 320
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 4 tygodnie później...

Witam. Jestem tu nowy i to mój pierwszy post, więc jakbym zadał jakieś pytanie, które już było, to mnie po prostu odeślijcie dając odpowiedni link.

A więc po pierwsze: Czy odblokowanie radia działa też w Sansie m 250? Bo ono też ma radio w amerykańskiej wersji, więc z tego, co tu napisaliście, wynika, że w Sansie m 250 również da się zrobić takiego tricka. A drugie pytanie: Czy potem będę mógł powrócić do oryginalnego firmware'u? Tego europejskiego. Czy to będzie reset all? Czy już nie da się wgrać europejskiej wersji. Zamierzam sobie kupić tego playerka więc doradcie mi, czy warto go brać, czy kupić coś innego... Proszę o pomoc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w e250 moze i sie da ale sa tam zupelnie inne pliki :( bo jest tyko version.sdk ale w version.sdk

 

Product: e250

FW: 01.00.12E

Region: Europe

Build Date: 2006.03.29

Serial:

 

mozna by sprubowac wpisac inny numer softu oraz zmienic region na usa tylko fajnie by bylo jak by ktos mial ten plik z wersji amerykanskiej wtedy wiadomo byloby co tam wpisac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam. Jestem tu nowy i to mój pierwszy post, więc jakbym zadał jakieś pytanie, które już było, to mnie po prostu odeślijcie dając odpowiedni link.

A więc po pierwsze: Czy odblokowanie radia działa też w Sansie m 250? Bo ono też ma radio w amerykańskiej wersji, więc z tego, co tu napisaliście, wynika, że w Sansie m 250 również da się zrobić takiego tricka. A drugie pytanie: Czy potem będę mógł powrócić do oryginalnego firmware'u? Tego europejskiego. Czy to będzie reset all? Czy już nie da się wgrać europejskiej wersji. Zamierzam sobie kupić tego playerka więc doradcie mi, czy warto go brać, czy kupić coś innego... Proszę o pomoc....

Oczywiście w m250 także da się odblokować radio. Cała operacja trwa około minuty (łącznie ze zmianami w edytorze tekstu). Postępuj zgodnie z instrukcjami na początku postu, a wszystko będzie OK. Właśnie odblokowałem w swoim m250.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do krzychoo75. Wlasnie nabylem takiego playerka i niechce zeby mi sie stalo podbnie jak dzidoslav. A mianowicie jestem ciekawy na jakich ustawieniach miales mp3. Chodzi mi i Usb(Auto detect/smc), smart menu (on/off), advenced (on/off). Niewiem czy to ma jakies znaczenie ale na wszelki wypadek wolal bym miec tak samo ;p

Btw. to niemoglem skopiowac z odtwarzacza paru filmikow i muzyki. Wyskakiwalo jakies okienko ze nieprawidlowy plik czy cos takiego. Zmienilem ustawienia smart menu na on i wszystko ok.

 

Co do powyzszego to juz nvm , wszystko jest ok. Tylko mam jeszcze jedno pytanie: czy pliki "systemowe" ( niewiem czy tak moge je nazwac :P ) tzn te co zostały po flashowaniu mozna wpakowac do jednego folderu i ustawic ten folder jako "ukryty" ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Zrobiłem zmianę firmwareu i teraz jak wgrywam muzę, to miesza mi nawy w tytułach i przestwia mi literki w nazwach. Poza tym pomiędzy każdą literą robi się odtęp i dopiero jak najadę na daną nazwę, to wszystkie literki w nazwie mi zespaja. Czy ktoś wie co się dzieje i umie mi pomóc? Poza tym jak chcę wybierać język, to nie ma takiego paska z wyborem, który oznacza jaki język się wybiera. Pomocy!! Czy mogło mieć na to wpływ to, że przy zmianie oprogramowania nie przestawiłem Hold na On? Bo radio działa i wydaje się być o.k., ale nie jest. Co mogę zrobić? Pomocy.... Proszę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

błagam pomorzcie!!

 

kupilem mp3 sandisk sansa 250 i zrobilem upgrade firmware"u zgodnie z instrukcjami.......... efekt jest taki ze jest radio lecz nie odtwarza dxwieku stoper działa swietnie gdy wlaczam na auto detected sytem to wykrywa moge wejsc ale nie moge nic wgrac gdyz jest napisane ze jest za malo pamieci bo pamieci jest 0 bajtow

 

gdy wezme w opcjach MTP to systen wykrywa lecz nie moge wejs ani nic zrobic , Pomocy!!! zastanawialem sie nad formatem odtwarzacza , pliki sytemowe na wszelki wypadek przed kombinacjami z radiem przekopiowalem na pulpit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze inny problem. A mianowicie wszystko bylo ok do pewnego dnia. Nic niezmienialem w playerku , ani nie wgrywalem nic nowego. Po pierwsze ustwienia zmienialy sie same w opcjach mp3 zaraz po wyjsciu z menu na ( jak przypuszam ) ustawienia fabrczne. Muzyke odtwarzal w taki sposob, jakbym caly czas naciskal "next" i tak az do poki nie doszedl do utworu oznaczoego nr1. Wtedy odtwarzal go gdzies do polowy i znowu jw. Probowalem usunac pliki, edytowac , podmienic itp, ale za kazdym razem pisze ze "plik jest uszkodzony i nieczytelny". Właśnie zrobilem formata, wkleilem pliki sprzed poprzedniego upgreadu, zmienilem wersje w pliku SYS_CONF.DNC z 2.2.3E na 2.0.0A i zrobilem upgread na amerykanski soft ( teraz tylko troche sie boje odlaczyc otwarzacz od kompa :P ). Mam następujace pytanie : w poscie o odblokowanie radia pisze "i w linijce pierwszej zamiast 2.2.3E zamieniamy na czas falshowania na 2.0.0A". Ja sobie wlasnie o tym zapomnialem i zostawilem na 2.0.0A. Czy to mialo jakis wplyw na to o czym napisalem powyzej ?? I czy wszyscy zmienili spowrotem na 2.0.0A ?? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak. W praktyce pewnie roznie bywa.

Zwroc uwage, ze zawsze mozesz przed reklamacja wgrac wlasciwy firmware (o ile powod reklamacji,jak np nie wlaczanie sie, nie uniemozliwia wlaczenia playera)

W jaki sposób chcesz wrócić do poprzedniej wersji firmware?

 

Zainteresowałem się trochę kwestią radia w odtwarzaczach z serii SANSA m200, bo sam jestem na kupnie m230. Wysłałem w tej kwestii zapytanie do działu serwisu w sklepie Agito.pl, gdzie można w tej chwili chyba najtaniej kupić takie urządzenie. Otrzymałem odpowiedź, że niestety oferowany na stronie producenta firmware nie jest przeznaczony dla krajów europejskich i w przypadku jego wgrania należy wziąć pod uwagę, że jeżeli wystąpi awaria urządzenia, serwis może nie przyjąć reklamacji. Otrzymałem także informacje, że nie ma możliwości powrotu do poprzedniej wersji firmware'u, a wgranie oprogramowania jest podejmowane na własne ryzyko.

 

Podobne pytanie także zadałem jednemu ze sprzedawców na Allegro. Odpowiedź była identyczna, że zmiana oprogramowania firmware powoduje utratę gwarancji.

 

Nie wiem, może są tu jacyś lepsi specjaliści, ale z maila od pana a Agito.pl, jasno wynika, że nie ma możliwośc wrócić do poprzedniej wersji firmware. Jak będe miał taki odtwarzacz, raczej nie będe bawił się w aktywowanie radia. Po pierwsze utrata gwarancji, a po drugie już w tym temacie jest parę postów świadczących o tym, że sama operacja może nie przynieść oczekiwanych skutków. Niektórym wręcz przyniosła same szkody jak wadliwe działanie, lub nawet zepsucie urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarowno pan z Agito.pl jak i niektorzy sprzedawcy z Alledrogo to a) ludzie nie zajacy sie na rzeczy. B) wciskajacy ludziom kit. c) a) + B)

Do playera bedacego w Recovery Mode mozna wgrac nawet podeszwe od buta.

Skoro jest metoda wgrania w jedna strone, to najczesciej tymi samymi krokami daje sie dojsc w druga strone.

Generalnie ja mam Sanse e130 i stosowalem metode na Recovery Mode, ale moze i zadzialalaby ta Bazyla (patrz pierwsze post w tym watku)

Metody dla serii m2xx sa najwyrazniej dwie: Recovery mode (wiem, ze ludzie tym robili e1xx w obie strony czyli US<->EU) oraz metoda Bazyla ze zmiana literek (w ktorej zapewne takze jak ponownie zamienisz 2.0.0A czy jaka tam bedziesz mial na 2.2.3E i przeprowadzisz ponownie proces flashowania, to bedzie stary firmware i brak sladow grzebania w nim)

 

Nie wiem tylko czy dla m2xx wlacza sie tak samo Recovery Mode jak dla e1xx (chyba nie, musisz sam sprawdzic)

 

Metode Bazyla znasz, ponizej cytuje metode na Recovery Mode, ktorej ja uzywalem (ENG) oraz jakas PL ktora wyglada mi na to samo:

 

This is my process (before fw. 1.0.010e, after 2.0.001e) …this is for sansa e130 (btw, on my first try i can see new device named sansa e140 fw was wrong flashed. That is why i must first use same fw. flash file like original (fw 1.0.010e, i dont know why).

 

1. put together fw. 1.0.010e and 2.0.001e , download it (two files, both on oficial website sandisk, fw 1.x is here: http://sandisk.com/Assets/File/Downloads/f...sa-1.0.010e.exe , i cannot find link on sandisk, but google find him)

2. make sure, that you have all files backed up. After flashig is Sansa absolute empy. Download driver for Creativ Muvo TX FM mass storage (on Creative website, this is necessarily for installing device in RECOVERY MODE) and install it.

3. get into recovery mod -> lock HOLD button, press and lock up power/menu btn., connect on USB ( continually have pressed menu/power), for approximately 5-10 sec you can see new device found ( STMP3500 or thereabouts). Windows now install driver for this device(it use Creative driver).

4. Now you can try update your device with fw. 2.0.001e(confirm caution). If successful, you have it. If you see message: failed, dont worry.(i have tried 5 advances, but with same effect: failed….)

5. now is time for resuscitation: so, use flash number one(1.0.010e), program waiting on your Sansa, you must get into recovery mod and program begin with writing flash into Sansa (you can see progress). After this flashing you have same flash version like at beginning. (with flashing at version 1.x i have not problem, no failed messages)

6. in this step you write on Sansa flash version 2.0.001e, simply run flash updater, connect Sansa(in recovery mode), run updating. This step is equal like step n. 4, but with one difference: now pass flashing successful So, now you can get into menu, information and you can see new version 2.x, enjoy.

 

Aktualizacja Sansy z 1.0.010e na 2.0.001e:

 

Ostrzegam, ze wszystko co bedziecie robic ze swoim odtwarzaczem jest na Wasza odpowiedzialnosc. Moge tylko zapewnic, ze sposob jest wyprobowany.

 

Jeszcze zanim zabierzecie sie do majstrowania przy Sansie, sciagnijcie driver do Creativa MUVO TX FM i ZAINSTALUJCIE go (po prostu uruchomcie to co sciagneliscie). Link do drivera: http://pl.europe.creative.com/support/downloads/do... oraz skopiujcie z odtwarzacza wszystkie dane, ktorych utraty bedziecie zalowac (w trakcie update odtwarzacz zostanie sformatowany).

 

Musicie sie tez zaopatrzyc w drivery Sansy (najlepiej obydwa: najnowszy jest na stronie Sandiska: http://www.sandisk.com/Retail/Default.aspx?CatID=1..., wersja starsza: http://sandisk.com/Assets/File/Downloads/firmware/...)

 

I teraz do zabawy:

1) wprowadzenie w Recovery Mode:

-wlaczyc HOLD

-przycisnac i trzymac POWER oraz podlaczyc odtwarzacz do komputera (caly czas trzymajac POWER)

-trzeba trzymac POWER tak dlugo, az wyswietli sie komunikat w Windowsie o znalezieniu nowego urzadzenia (STMP3500, czy cos takiego). Po wyswietleniu tego komunikatu mozna puscic przycisk. Windows teraz bedzie chcial zainstalowac sterownik do tego nowoznalezionego urzadzenia. W okienku, ktore sie wyswietli, kliknijcie zeby Windows sam wyszukal ten sterownik (zalecany wybor przez Win). O dziwo (jak nigdy wczesniej) Windows znajdzie wymagany sterownik (bo go wczesniej zainstalowaliscie). Po calym procesie wyswietli sie komunikat, ze ‘urzadzenie jest gotowe do pracy’ (cos w tym stylu). W Moj Komputer przez caly czas trwania aktualizacji NIE bedzie widoczne zadne nowe urzadzenie (nawet, gdy wyswietli sie informacja, ze jest jakies gotowe do pracy).

2)instalacja update

-uruchamic program update (2.0.001e) (program wykryje, ze odtwarzacz jest uruchomiony w Recovery Mode)

-postepowac zgodnie z instrukcjami (instalacja nowego oprogramowania, pozniej formatowanie)

 

Uzbrojcie sie w cierpliwosc podczas wykonywania tej ostatniej czynnosci. Po kliknieciu na Install...trzeba troche odczekac (az wyskoczy monit o formatowanie Sansy).

 

Formatowanie Sansy swiadczy o powodzeniu instalacji (oraz zmiana Information w odtwarzaczu)

 

Jesli nie uda sie Wam aktualizacja za pierwszym razem, sprobujcie zamiast 2.0.001e aktualizowac z 1.0.001e i pozniej dopiero nowszym (od 2) punktu tylko zamiast nowego drivera- stary)

 

Ogolnie robi sie troche goraco od wrazen podczas calej zabawy, ale chyba warto...Na pewno wydluza sie czas czuwania playerka (inne plusy: p. poprzednie posty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastrzegam od razu, że nie próbowałem ani jednej ani drugiej metody podanej przez ciebie, ale nasuwają mi się takie uwagi.

 

Po pierwsze w jaki sposób chcesz wrócić do poprzedniej wersji firmware postępując zgodnie z metodą Bazyla, skoro producent na swojej stronie udostępnia jedynie amerykańską wersję firmware? Jeżeli już raz ją zainstalujesz, to skąd wziąć później europejską wersję, aby do niej wrócić?

 

Po drugie prezentujesz metodę Recovery Mode dla serii odtwarzaczy e1xx. Nie słyszałem, żeby w serii m2xx dało się włączyć ten tryb. W każdym razie nie wiem jak to zrobić i ty także nie. Na dodatek przy metodzie Recovery Mode przecież także potrzeba sterowników. A z skąd wziąć europejską wersję, skoro nigdzie jej nie ma? Pozostaje tylko amerykańska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1.

Nie jest napisane, ze jest to firmware US. Prawdopodobnie jest to 2in1 tak jak w tej chwili jest dla serii e1xx gdzie na kazdy region sa dwie rewizje (1.xx i 2.xx) firmware, a plik exe jest jeden (tyle ze 2x wiekszy)

Innymi slowy exe sprawdza wlasnie te literki/cyferki z metody Bazyla i w oparciu o to dobiera firmware.

Pomijajac ten firmware, to jest jeszcze updater, ktory sam sciaga odpowiedni firmware w oparciu o zapewne te same literki/cyferki (dziala takze z seria e2xx, dla ktorej jest to jedyna metoda).

LINK

Tak czy inaczej nie chce mi sie wierzyc, ze producent udostepnia jedynie US firmware do jednych modeli, a wszystkie regiony do drugich. Poprostu tam, gdzie nie jest napisane (patrz seria m2xx) jaki region, tam jest uniwersal. Zwroc uwage na napis: "Firmware Update: Download the Firmware Update (4MB):" i z w zmianach napisane: "- Audible support for Americas". Na logike jakby FW byl tylko dla Ameryk, to nie napisaliby kogo dotyczy zmiana, bo byloby to oczywiste.

 

Ad.2.

Sterowniki dla Recovery Mode sa nie dla regionalnej lub nie wersji firmware, ale dla chipu Sigmatel'a STMP3500, ktory siedzi conajmniej w serii e1xx oraz niektorych Creative'ach (wkoncu drivery sa sciagane od Creative'a). Fakt faktem, ze kombinacji klawiszy dla m2xx nie pamietam/nie widzialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.

Ale swoją drogą, to chciałbym żeby wypowiedział się ktoś, kto osobiście zainstalował amerykański firmware a potem wrócił do europejskiego, i napisał w jaki sposób tego dokonał.

Wdzięczny byłbym także, jeżeli ktoś podzieliłby się wiedzą jak w serii m2xx uruchomić tryb Recovery Mode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.

Ale swoją drogą, to chciałbym żeby wypowiedział się ktoś, kto osobiście zainstalował amerykański firmware a potem wrócił do europejskiego, i napisał w jaki sposób tego dokonał.

Wdzięczny byłbym także, jeżeli ktoś podzieliłby się wiedzą jak w serii m2xx uruchomić tryb Recovery Mode.

uzyj szukaj - nie boli ...

 

przywrocenie europejskiego firmware'u ... TU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy da sie wgrac ten firmware z radiem poprzez Sansa Updater ?

 

bo w faq`u pisza tak:

 

Q: Which Sansa players is the Sansa Updater compatible with?

A: The e200 and m200 series

 

i nie wiem czy da sie tak czy nie i czy byloby to bezpieczniejsze niz zwykle instalowanie firmware`u ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności