Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

SoundMAGIC PL11...


Franeczek

Rekomendowane odpowiedzi

SoundMAGIC PL11

 

Od paru tygodni poszukiwałem odpowiednich słuchawek, które dobrze by się zgrały z moim iPodem Touch 2G. Próbowałem zarówno nausznych, dousznych, jak i dokanałowych. Dużo tego było od Phillipsów za 20 zł, przez Sennki CX300, AKG K518DJ do AT za 6 stówek. Pewnego pięknego dnia wybrałem się do MP3Store na chmielnej, gdy usłyszałem moją nową miłość - PL11...

 

Pierwsze wrażenie jest bardzo dobre. Słuchawki są zapakowane w eleganckie kartonowe pudełko w kolorze złoto-czarnym. Można je podejrzeć przez małe okienko ukryte za drzwiczkami w pudełku. Wszystko jest bardzo podobne do AKG. Ogólnie, pomimo że opakowanie to ******ła, która nie ma wpływu na odsłuch, jednak ten sposób opakowania dużo bardziej mi się podoba od tego stosowanego w Sennkach, czyli plastikowe pudełko, po rozpakowaniu nadające się do wyrzucenia.

 

Zestaw zawiera:

słuchawki

etui z materiału przypominającego zamsz

gwarancja

gumki w różnych rozmiarach i kształtach (różniące się również rodzajem materiału, z którego są wykonane - jedne z gumy, inne z pewnego rodzaju pianki) (ok. 7 par)

 

Jakość wykonania słuchawek oceniam jako dobrą. Kabel jest niezłej jakości - wykonany z fajnego niezbyt plączącego się materiału. Wtyczka jest łamana pod kątem 90 stopni. Kabel na dolnym odcinku składa się z jednego splotu, wyżej mamy estetyczne plastikowe rozgałęzienie oraz plastikową przykinkę do ubrania (odpinaną). Same słuchawki sa wykonane z wysokiej jakości plastiku i metalu. Wszystko wygląda bardzo porządnie (lepiej niż ep-630 czy CX300)

 

Wygoda użytkowania jest naprawdę duża. Zwykle mam problem z doborem odpowiednich gumek ze względu na wąski kanał słuchowy, tutaj wszystko leży jak ulał, nic mnie nie uwiera! Słuchawki są lekkie i nie wypadają z uszu ^^

 

Dźwięk.

To główny powód, dla którego zakochałem się w nich. Podczas pierwszego odsłuchu wręcz oniemiałem, że tak tanie słuchawki mogą tak grać. Dźwięk jest czysty, dużo basu, jednak nie przesłania on reszty sceny. Ma się wrażenie przestrzeni, którego tak bardzo mi brakowało na Touchu, który gra wg mnie zbyt płasko.

 

Kiedy kupiłem słuchawki miałem możliwość ich dłuższego przetestowania. Dzięki temu zauważyłem, że zarówno gdy słuchamy Rammsteina czujemy *******nięcie, a jednocześnie gdy słuchami jakiegoś instrumentalu np. wstęp do albumu Just be Tiesto nie ma brzęczenia, wszystkie tony się mieszczą. Podczas słuchania Trance zarówno czujemy mocny bas, jak i dostrzegamy przestrzeń i polifoniczność linii melodycznej. TO jest właśnie to czego brakowało mi w K518DJ (cała scena to bas).

 

Ogólnie rzecz biorąc uważam te słuchawki za jeden z najlepiej zgrywających się modeli z touchem 2g, któremu brakuje basu. Te słuchawki pięknie to niwelują. Są tanie, dobrej jakości i do tego świetnie grają. Moim zdaniem najlepsze dokanałówki do Toucha, spokojnie mogące wygryźć 2 razy droższe CX300 II.

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem prosty wtyk. Czyżby produkowali dwie wersje? Na FocalPrice widzę tylko wersję z prostym.

Od niedawna w polskiej dystrybucji jest dostępna tylko wersja z jackiem L-kształtnym.

 

Przy okazji, dobra recenzja! Cieszy mnie fakt, że słuchawki się podobają a brzmienie jak najbardziej odpowiada!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, coś się zmieniło :P

1.Dostałem je w pudełku biało-niebieskim

2.Styk mam prosty.

a kupiłem je w wakacje tego roku.

 

Co do recenzji, to mogłeś więcej trochę napisać i ciekaw jestem czy się pojawią fotki, ale ze wszystkim się zgodzę oprócz jednego. Owszem są ultra wygodne, super materiały ale dźwiękowo ja bym powiedział że jest niedosyt dołu, a góra jest super wyeksponowana, nie wylewa się, nie ma szumów ale jest podkreślona. Taka jest moja opinia którą sobie wyrobiłem głównie na sony s7** ale nie tylko. Być może nie zgadzamy się bo touch ,a s7 to jak, niebo i piekło :P Albo z tymi zmianami ww. łączy się tez zmiana charakterystyki brzmienia.

 

A tak btw. Po wygrzaniu dół jakby lepiej brzmi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hmmm przyznam zaciekawiły mnie te słuchawki, głównie tym, że jak zobaczyłem ich zdjęcia to ujrzałem w nich moje NuForce NE-6!! Dokładnie identyczny wygląd, kształt i materiały, jedyne co je różni to kolor metalicznej ozdóbki (w nuforcach jest niebieski). Nawet klips jest identyczny. Czyżby Soundmagic były rebrandem Nuforców lub na odwrót? No i ciekawe jak z porównaniem brzmienia, testował ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas zdecydowanie dominuje, zdarza mu się wejść na resztę pasma

Nie zdarza mu się tylko cały czas "siedzi" na reszcie pasma. Przed chwilą przyszły te słuchawki i delikatnie to ujmując nie jestem zadowolony. Po tym co się naczytałem na tym forum spodziewałem się, że wszystkie częstotliwości będą odseparowane i będzie słychać przestrzeń/głębię dźwięku, ale niestety się zawiodłem. Może muszą się wygrzać, albo jak to ktoś napisał w innym temacie mój mózg musi się wygrzać.

 

Ogólnie żadna rewelacja, ale napisze jeszcze za kilka dni czy jest lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałem dostawe nowych SM - kolor juz tez jest taki sam - niebieski :rolleyes:

Dzwoniłem do mp3store w Krakowie i mają ze złotym pudełkiem. Gdzie można dostać te z niebieskim?

 

//edit: ok, widzę, że chodziło tylko o kolor słuchawek a nie pudełko, szkoda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ masa19

 

Nic nie musisz robić, słuchawki się same wygrzeją. Zazwyczaj po kilkudziesięciu godiznach grania słuchawki już brzmią zgodnie z zamierzeniem producenta :) Możesz je po prostu zostawić włączone i niech bez przerwy grają, albo słuchać normalnie i przez pierwsze kilkadziesiąt godzin zauważać zmiany w dźwięku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas zdecydowanie dominuje, zdarza mu się wejść na resztę pasma

Nie zdarza mu się tylko cały czas "siedzi" na reszcie pasma. Przed chwilą przyszły te słuchawki i delikatnie to ujmując nie jestem zadowolony. Po tym co się naczytałem na tym forum spodziewałem się, że wszystkie częstotliwości będą odseparowane i będzie słychać przestrzeń/głębię dźwięku, ale niestety się zawiodłem.

1. wygrzej

2. ciepły player? te słuchawki dużo lepiej grają z chłodnym źródłem.

 

Czyli dla miłośnika rocka progresywnego i hard rocka te basowe słuchawki byłyby raczej złym wyborem?

Na mało basowym odtwarzaczu może nie być tak źle. Wszystko rzecz gustu. Ale do rocka czy metalu szukałbym innych słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności