Skocz do zawartości

T60 - problem z aktualizacją firmware


Rekomendowane odpowiedzi

jeśli ktoś bedzie wiedział skąd kupić niezacinającego się irivera t60 pisac

Jak na razie, obawiam się, niestety tylko używane na Allegro. Starą wersję poznaje się po pudełku z białej tekturki z "okienkiem" na odtwarzacz i bez napisu "SE". To nie żart, trafiają się, czasem nawet w nienajgorszych cenach. Aktualnie tu i tu. Nowe, czyli SE, na razie wszystkie zdają się być obciążone rzeczoną wadą. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Właśnie dostałem wiadomość z serwisu, mój odtwarzacz też wybrał się na wycieczkę. Pozostaje mieć nadzieję, że długo im to nie zajmie.

 

Podobno jest już nowy soft do T60SE [informacja ze sklepu, osobiście nie mam jak tego potwierdzić], jeżeli ktoś ma odtwarzacz w domu to radzę sprawdzić czy się aktualizuje. Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, upgrade zrobiony.

Teraz posłucham sobie troszkę i dam wam znać ;)

 

 

Aha, gdyby ktoś był ciekawy to dodali nowy wygaszacz ekranu i przy wyborze scan speed jest teraz x1, x4, x8 itd.

 

I jak wszystko ok? możesz wrzucić linka do tego nowego softu? innym na pewno się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam wrażenia pozostałych użtkowników po zainstalowaniu firmware'u 1.01 ?. Ja narazie testuje playera z tym oprogramowaniem, dam znać

co i jak, póki co czekam na info od reszty...

 

Skoro do aktualizacji trzeba uzyc tego programu, to nie ma szans wgrac fw do T60 na Linuksie?

 

 

 

Hmmm można spróbować poprzez wine'a, aczkolwiek nie wiem czy linux, tj. distro którego używasz używa własnych

rozwiązań do rozpoznawania / komunikowania się z urządzeniem usb, winda ma swoje metody i tutaj będzie raczej najłatwiej, ale jeżeli linux

widzi playera, to plus3 uruchomiony przez wine;a powinien dać sobie radę, niestety nie próbowałem takiej metody, więc nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój też wrócił z serwisu (a już myślałem, że zaginie, wtedy mógłbym kupić wersję 4GB ;().

Przesłuchałem kilka utworów, które znam na wylot (słuchałem ich pewnie /kiedyś/ parę tysięcy razy, niektóre znam nuta po nucie;), i wszystko wskazuje na to, że z firmware 1.01 faktycznie już nie ma tych mikro-przerwań.

 

Bateria prawie zdechła, w związku z tym mam pytanie - jakich akumulatorów używacie? Zauważyłem, że ciężko dostać te z napięciem 1.5V (a taką baterię dali producenci), większość ma 1.2V, ale to chyba za mało? Zastanawia mnie, czy do ich ładowania potrzeba też specjalnej ładowarki, czy może procesory w dzisiejszych ładowarkach się dostosowują do napięć akumulatorów?

 

Jedną rzecz muszę napisać - nie mam co prawda większych doświadczeń z mp3-kami, kupiłem irivera m.in. ze względu na rzekomą jakość odtwarzania, tyle, że jakoś tej jakości nie słyszę...moja ponad 8-letnia karta dźwiękowa Sound Blastera (no-name), daje lepszy dźwięk niż ten odtwarzacz...Mam nadzieję, że jest to kwestia słuchawek, choć do karty w pc podłączałem te pchełki z irivera i na nich jest z niej lepszy dźwięk niż z mp3 o.O Cóż, w nadchodzącym tygodniu pewnie kupię lepsze, duże słuchawki więc się okaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki dołączone do iRivera faktycznie są, delikatnie mówiąc, kiepskie. Zdecydowanie radzę je zmienić. A Sound Blastery były kiedyś bardzo dobrymi kartami (miałem SB Live z 2000 r. i póki mi nie padł, był znakomity).

Z dobrymi (i dobrze dobranymi) słuchawkami T60 pokazuje, co potrafi. A przy okazji: gdy mój T60SE do mnie wróci, będę musiał zrobić jakiś test porównawczy "starej" wersji z "nową". Tego chyba jeszcze nie było. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co podaje strona UPS już jutro powinien do mnie wrócić grajek i to w wersji 4GB. Kiedy był w serwisie zadzwoniłem i umówiłem się na dopłatę do pojemniejszej wersji, nie było z tym żadnego problemu. Jak tylko go osłucham podzielę się wrażeniami.

 

Mts - co do akumulatorków to nie przejmuj się napięciem 1.2, takie ma być i to żaden problem. Zwykła ładowarka też do nich starczy. Osobiście testowałem jak do tej pory aku AAA firm: duracell, energizer, pentagram, GP i maxxcell (chyba jakoś tak się to pisze). Najlepsze okazały się energizery (pojemność większa niż deklarowane na baterii - około 1200), za nimi, o dziwo maxxcell [deklarowane 1200, w praktyce ciut ponad 1000 - niby mniej, ale wciąż bardzo dużo. Może miałem szczęście], pozostałe bez rewelacji.

 

Jednak, gdyby mi przyszło teraz kupować akumulatorki to zdecydowanie kupiłbym eneloop firmy sanyo, mam takie w wersji AA w lampie błyskowej aparatu i są po prostu rewelacyjne! Nie biją po oczach kosmicznymi pojemnościami, ale za to trzymają najlepiej ze wszystkich baterii, które do tej pory przewinęły mi się przez łapy. A, i najważniejsze - same się nie rozładowują, super sprawa jeżeli nie korzystasz z playera dzień w dzień. [Nie pracuję w sanyo ;) ].

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bateria prawie zdechła, w związku z tym mam pytanie - jakich akumulatorów używacie? Zauważyłem, że ciężko dostać te z napięciem 1.5V (a taką baterię dali producenci), większość ma 1.2V, ale to chyba za mało? Zastanawia mnie, czy do ich ładowania potrzeba też specjalnej ładowarki, czy może procesory w dzisiejszych ładowarkach się dostosowują do napięć akumulatorów?

 

 

 

Poczytaj trochę o bateriach, to dowiesz się że, żadna z nich nie ma dokładnie napięcia 1,5V, tylko trochę poniżej. Akumulatory ze względu na swoją

technologię w jakiej są wykonane posiadają napięcie 1.2V - i jest to standard, i raczej nie trzeba się tym przejmować, najważniejsza jest pojemność

aku mierzona w miliampero-godzinach, im większa wartość (800-1200, etc), tym bateria dłużej musi być ładowana, i oczywiście 'gra' dłużej...

 

Wszystkie baterie umieszczane na stałe w grajkach, ipodach i tym podobnych posiadają układ sprawdzający stopień ładowania baterii

i wyłącza je automatycznie gdy trzeba. Zwykłe AAA czegoś takiego nie posiadają, ładowarki - powinny mieć taką opcję (procesorówki),

ja tam się tym nie martwię mam zwykłą ładowarkę, wrzucam aku na noc i po kłopocie, mam w zapasie zawsze 4 na zmianę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszedł do mnie T60SE 4GB . O dziwo już miał wgrany firmware 1.01. Z ciekawości spróbowałem aktualizacji przez plus3 i pojawił się, tym razem przyjemny dla oka, komunikat że to jest najnowsza wersja oprogramowania dla mojego odtwarzacza. Problemów z czkawką nie stwierdzono :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info o akumulatorkach, choć już się sam doczytałem, że nie ma takich o napięciu 1.5V (jeśli jest napis, że mają tyle, to w specyfikacji jest 1.2V). Szkoda, że nie mogłem zamienić swojego irivera na wersję 4 gigową (próbowałem przy odbiorze odtwarzacza, niestety sklep w ogóle wycofał ten model ze sprzedaży więc okazało się to niemożliwe).

 

Btw, czy ktoś może wie, czy strona sennheiser.com.pl to strona oryginalna producenta tych słuchawek? (mają też sklep Media Centrum, czy jakoś tak) Pytam, bo jest jeszcze inna strona sennheiser.pl, gdzie pewnych modeli słuchawek podanych na wcześniejszej stronie w ogóle nie ma (np. sennheiser hd 438). Czy ktoś tu czegoś nie podrabia? Zastanawiam się tym bardziej, że widziałem dwie inaczej wyglądające słuchawki tego samego modelu (ten ze strony sennheiser.com.pl wygląda trochę inaczej niż ten z ofert różnych sklepów internetowych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Miałem t60SE (kupiłem go w mp3store.I kiedy spytałem się ,czy oprócz pudełka odtwarzacz różni się czymś od tego w tekturowym, to sprzedająca tam paniusia powiedziała ,że nie) to straszny badziew. Nie chodzi już o przycinanie się kawałów, ale o zdecydowanie gorszą jakość dźwięku. SE ma equalizer o mniejszej skali i różnica jest kolosalna. Ostrzegam przed sklepem mp3store w Łodzi i nie fachową obsługą. Serwis Irivera w Polsce też kuleje ,oni tam nic nie wiedzą tylko potrafią kontaktować się z producentem (to akurat ja też potrafię). Na szczęście sprzedałem swojego SE i udało mi się kupić na allegro klasyczną wersję t60, co prawda jestem 50 zł w plecy, ale teraz wszystko działa jak należy. Jestem jednak ciekawy ,czy uaktualnienie firmware w t60SE (które wcześniej było niemożliwe) zmienia też skalę equalizera? w starym t60 jest ona od 0 do +/- 15 a w t60SE miałem od 0 do +/- 10. Pozdrawiam wszystkich miłośników muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ostrzegaj - tej osoby juz nie ma w mp3store. Była tylko 2 miesiące i to tylko przez 2 godziny dziennie aby sklep był w okresie świątecznym czynny dłużej. Jak ci player nie pasował mogłeś przyjść do sklepu i zwrócić nikt - czyli ja nie robiłby ci problemu. Co do jakości dźwięku jest taka sama w obu (mam oba). Zapiekłes się na player bo fakt pierwszy firmware był do bani zdarzały się błędy ale nie we wszystkich dlatego masz takie zdanie.

Podbij eq na maxa na swoje 15 i w se na 10 i okazuje się że gra tak samo.

Se nie ma wsparcia prądożernego ogg (na ta chwilę) ma za to dłuższy czas odtwarzania. Różnice w eq tu 10 a tam 15 punktów - dla mnie różnica tylko optyczna.

Zjechać mogłes ta pania a nie sklep i całą obsługę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, obie wersje brzmią mniej więcej tak samo (jakieś delikatne różnice są, albo mi się zdaje, ale żadna nie brzmi lepiej czy gorzej). Inna sprawa, że przed firmwarem SE jeszcze długa droga do sprawności i funkcjonalności, jaką ma stara T60-ka. 1.01 praktycznie wyeliminował "przycinanie", lecz wciąż brakuje paru funkcji, które stara wersja posiada. Natomiast jeszcze jednym plusem T60SE, o którym nikt nie wspomniał, jest... bardzo wyraźna eliminacja szumu.

 

PS: Czy jest możliwa reinstalka firmware'u w SE i jak ją wykonać? W iRiver plus3 wydaje się nie być tej funkcji (chyba, że jest, tylko inaczej się nazywa?), a Updater nie obsługuje SE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności