Skocz do zawartości

T60 - problem z aktualizacją firmware


Rekomendowane odpowiedzi

Mam starego t60 i jest ok, po 3 latach smiga :) Dzisiaj (nie dla siebie) kupilem T60 4gb SE, firmware 1.01. Niby jest ok (troche dlugo sie odpala, ale to chyba kwestia usuniecia kilku folderow - przy pierwszym bodajze tak mialem). Jest natomiast inny problem - nie zapamietuje ustawien, np kontrast wyswietlacza. Ktos spotkal sie z podobna sytuacja, trzeba wgrac jeszcze nowszy firmware (?) Poki co widzialem tutaj 1.01 wspomniany, a ten juz mam. Dzieki za pomoc! :)

Edytowane przez jamer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Sam posiadam starą wersję T60 4GB i poleciłem znajomemu ten odtwarzacz. Przysłali mu T60SE. Pierwsze wrażenie było niezbyt miłe. Odtwarzacz sprawiał wrażenie "zamulonego". W menu foldery otwierały się długo, utwory odtwarzały się z lekkim opóźnieniem jakby jakaś siła nie pozwalała im grać. W starym T60 wszystko działa błyskawicznie. Później zauważony został problem przycinania. Dzięki Wam udało się wgrać nowy soft i gra trochę lepiej. Jednak strasznie słyszalna jest różnica jakości dźwięku między T60 a T60SE. Mam je przed sobą i włączam ten sam utwór na jednym i drugim i ten nowy T60SE gra znacznie ciszej a bassu w muzyce nie ma. Testowałem obydwa ze słuchawkami AKG k315 oraz większymi Pioneer SE-72. Różnica kolosalna. Nawet grzebiąc w equalizerze nie jestem w stanie uzyskać tego przestrzennego, ciepłego i miękkiego bassu jaki uwielbiam :)

Wg mnie nowy T60SE posiada inne wnętrze niż stary T60 i jest to po prostu badziew. Może UE się doczepiła i zakazała produkcji dobrze grających odtwarzaczy w trosce o słuch użytkownika?

Porażka. Ostatni odtwarzacz na baterie i niestety robią ludzi w konia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SE to słabizna. Na szczęście np. na Allegro czasem trafiają się T60 pierwszej generacji. Sam miałem SE, ale go sprzedałem. Potem trafił mi się stary T60 2GB (obecnie przebywa u mojej przyjaciółki), wreszcie znalazłem aukcję z tym samym modelem w wersji 4GB. Od tego czasu nie zmieniłem odtwarzacza i raczej nieprędko zmienię. No chyba, że się nagle baaardzo wzbogacę - to, gdy już w domu będę miał stacjonarny high-end, pomyślę o jakimś Cowonie z górnej półki. :) Albo jeśli trafi się Clix2 w dobrym stanie (ale to co najmniej 4GB), a ja będę mógł zapłacić żądaną cenę bez większego problemu. Ale wtedy i tak T60 sobie zostawię jako drugi. A na razie jakby jakaś niespodziewana większa kasa, to raczej zainwestuję w lepsze słuchawki. Stary T60 jak na MP3 po prostu jest bezkonkurencyjny w swoim przedziale cenowym - ja w każdym razie nie miałem lepszego odtwarzacza, odkąd padł mi discman ("po drodze" miałem jeszcze starą Sansę Clip).

Edytowane przez Tarkus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...
W dniu ‎2010‎-‎06‎-‎08 o 15:31, ale nuta napisał:

Krótki sposób instalacji:

 

WAŻNE:

 

T60SE musi być na DOBRZE naładowanej baterii, żeby się nie wyłączył podczas aktualizacji.

 

1. Wchodzimy na tą stronkę, ewentualnie tłumaczymy sobie ją w Googlach na angielski lub polski:

 

T60 firmware 1.01

 

2. Ściągamy i rozpakowujemy dołączony tam pliczek T60SE_V1.01.rar, w środku jest plik hex.

 

3. Podłączamy do komputera nasz player T60SE (który ma firmware w wersji 1.00), wrzucamy zassany wcześniej plik "T60SE.hex" do root'a, czyli głównego katalogu wykrytego w systemie T60SE.

 

4. Gdy już ten plik wrzucimy do głównego katalogu, odłączamy odtwarzacz od komputera.

 

5. Gdy T60SE uruchomi się jego oprogramowanie automatycznie zaktualizuje się do wersji 1.01. Należny postępować wg instrukcji na ekranie i NIE WCISKAĆ żadnego przycisku do końca aktualizacji - czyli momentu restartu Playera.

 

6. Po restarcie można już korzystać normalnie z odtwarzacza. Przycinanie muzyki znika, ale czasem się pojawia, bardzo rzadko, przynajmniej u mnie tak się jeszcze zdarza.

 

 

Czy ktoś ma jeszcze gdzieś w zakamarkach swoich dysków firmware T60SE_V1.01 lub najlepiej T60SE_V1.02 do tego T60SE? Bo wpadł mi w ręce taki model ale z pierwotną ubogą wersją oprogramowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności