Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Komputery


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś ogarnia temat dysków twardych zewnętrznych. Mam 2tb Seagate FreeAgent 3,5cala i kończy mi się miejsce. Chce kupić 4tb i mam zagwozdkę bo kiedyś 3,5 cala oferowały więcej miejsca i były tańsze a teraz patrze na WD Elements i 2,5cala kosztuje praktycznie tyle samo co3,5cala. Nie zależy mi jakoś specjalnie na przenośności ale jednak fajnie było by nie potrzebować do niego dodatkowego zasilacza. Na wydajności też mi jakoś specjalnie nie zależy bo to magazyn na zdjęcia i filmy i zastanawiam się który kupić? Jest jakaś różnica jeśli chodzi o żywotność?

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na magazyn to tylko jakiś NAS w raid 1. Też miałem kiedyś dysk 4GB na magazyn. 3500PLN kosztował odzysk danych jak szlag go trafił bez ostrzeżenia.

Teraz mam NAS-a na 4 dyskach i śpię spokojnie.

M

Edytowane przez sp5it
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć,

szukam karty sieciowej Wi-Fi, konkretnie na USB. Kabel nie wchodzi w rachubę niestety, a karta sieciowa na PCI się nie zmieści (kareta graficzna przykrywa oba sloty na płycie mATX).

Obecny internet: UPC 300 Mb/s z connect box, w pokoju gdzie stoi PC, telefon (HTC u11 z 2x2 mimo) wyciąga pełne 299 Mb/s. 

 

Zastanawiam się czy szukać po prostu karty USB, czy może np. lepiej kupić router z funkcją wireless Access point. Chwilowo Miałem podpięty stary router D-link DIR 809 w ten sposób i z routera kabel ethernet do PC, wyciągał ok 50-80Mb/s - tak sobie. 

 

Budżet: powiedzmy w okolicach 200 zł. W tej chwili na oku mam  Netgear A6210 AC1200

 

a, zapomniałem wspomnieć, że w tej chwili jestem podłączony przez powerline TP-Link PA-8010P i osiągam 30-40Mb/s,  do tego są problemy gdy jest włączona pralka, instalacja w budynku jest na to za słaba widocznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Mihu83 napisał:

Tp-Link Archer T3U USB3.0 - miałem podpięty pod lapka(jak jeszcze miałem lapka) i śmigało to świetnie. Do tego jest niedrogi.

Wysłane z mojego LM-G850 przy użyciu Tapatalka
 

Jakie prędkości na nim osiągnąłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TP-Ling t9uh - wyciągnie w porywach 500mbit ma moim routerze c2600. Ale to router może mnie ograniczać. Z NAS wyciągam do ok 60mbajt. Wiem, że w pewnych warunkach osiąga raptem do 75mbajt. Standardowo ok 60-65. Więc zbiża się do maksymalnej wydajności mojego routera. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie zastanawiają mnie komentarze na morele, kilka osób narzeka, że urządzenie się przegrzewa przez co stabilność i prędkość spada https://www.morele.net/karta-sieciowa-tp-link-archer-t9uh-1146456/?sekcja=reviews a na dongla USB typu netgear A7000 za ponad 300 zł nie mam zamiaru płacić. Chyba spróbuję tego tplink, najwyżej zrobię zwrot w ciągu 14 dni. 

Edytowane przez Damix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2020 o 21:57, xar napisał:

Daj znać jak przetestujesz.

W końcu dotarł. Paczki w ruchu idą co raz dłużej. 

Przeprowadziłem kilka testów prędkości, teraz obciążam go pobieraniem. Z p2p nie będę męczył tego ogonka usb bo i tak nie korzystam.

Jako router/modem UPC connect Box, obecnie  300Mb/s. Odległość od routera ok 5m w linii prostej przez 2 ściany . 

 

Najpierw Xperia Z3 jako modem USB (wi-fi 5Ghz)

xperiaZ3.JPG

 

Dalej HTC U11 jako modem USB, tu już widać, że anteny mimo 2x2 robią różnicę

HTC U11.JPG 

 

Następnie dotychczas używany Powerline TP LINK TL-PA8010P KITpowerline.JPG

 

W końcu karta USB Tp-link Archer T9UH. Podłączony do gniazda USB 3.0 w monitorze, ze względu na lepsze "zbieranie" niż bezpośrednio na froncie obudowy. 

t9uhmonitor.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, xar napisał:

Grzeje się i spowalnia?

Nagrzewa się mocno. w dwóch punktach właściwie parzy. Akurat nie ma tym nic dziwnego, karty sieciowe mocno się nagrzewają. Aczkolwiek spowolnienia nie widzę. Pobrałem dziś 250GB (gry steam)mając jednocześnie odpalony spotify i youtube. Jakichś nagłych spadków prędkość, cały czas wykorzystuje pełne 300 Mb/s. Transfer pobierania na steam, bez youtube w tle był w przedziale 36.4-38 MB/s

 

Edytowane przez Damix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jakiś czas temu zacząłem składać PC bo naszła mnie ochota trochę pograć mam już wszystko poza grafiką w planach było coś adekwatnego do reszty komponentów.
Niestety z powodu remont kuchni i toalety który jak to zwykle bywa kosztował więcej niż się początkowo zakładało oraz obecnej sytuacji ekonomiczną na świecie uznałem, że póki co nie będę wydawać 1,5-2 tyś zł. na GPU.

 

Moje podzespoły:

 

CPU: RYZEN 3600 + chłodzenie Noctua NH-U14S
PŁYTA GŁÓWNA: ASROCK X470 TAICHI (chciałem coś z WIFI a ta chyba wtedy była najtańsza)
RAM: 2x8GB G.Skill Ripjaws V 3200MHz, CL14 (F4-3200C14D-16GVK)
DYSK: Corsair MP510 960GB M.2 NVMe
ZASILACZ: Seasonic FOCUS Plus Gold 550
OBUDOWA: Fractal Design Meshify C TG

 

Tu moje pytanie może ktoś z obecnych na forum siedzi w temacie i doradzi co do pogrania póki co w 1080p na teraz do tego wsadzić w przedziale 500-1000 zł. 

Czy pakować się w sprzęt używany (poprzednie 2 PC miałem na używanych GTX 670 i 770 ale to było przed erą kopania krypto-walut a karta po koparce to chyba zły pomysł) ?

W przyszłości pewnie będę chciał zmienić monitor na jakiś nowszy może z 4K to i by się kartę zmieniło ale to obecnie pomijalny aspekt.

 

Z góry dzięki za pomoc :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o nowe karty to możesz popatrzeć co proponują na PurePC w artykule "Zestawy komputerowe na kwiecień". Ceny poszły jednak w górę więc szału nie ma.
Z używanymi to trochę loteria. Widziałem jednak w komentarzach pod tym artykułem jak ktoś pisał, że kupił pokoparkową GTX 1070 i sobie bardzo chwalił ten zakup.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Muszę rozdzielić net w domu szeregowym na 3 pc i rpi które będzie robić za nas. Aktualnie mam router który ma 100Mb/s po kablu i 300Mb/s wifi. Nowy pc i rpi obsługują Gigabit Ethernet, więc zastanawiam się czy oddzielić wąskie gardło szybkim switch-em czy może wymienić router na szybszy z większą ilością gniazd (aktualny w sumie ma 4 z Wan)? Myślałem nad TP-LINK SG105 lub czym innym do 100zł.

IMG_20200609_185207.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności