Jump to content
ignacy

Komputery

Recommended Posts

Tak sobie myślę, że nie opłaca mi się kupować SSD 256GB. Wolę kupić SSD 120/128GB do systemu i programów, a dodatkowo HDD hitachi 80/160GB do reszty danych, co przy drugiej opcji da mi łącznie większą pojemność a kosztować będzie mniej.

Dzięki za powyższą dyskusję, bo inaczej bym się nie zaczął nad tym zastanawiać ;)

A jak ktoś chce wydajności w obu wersjach to SSD na system + RAID-0 z HDD na dane :)

Raid0 jest awaryjny, a raczej nie psuje się częściej, ale można się pożegnać z danami z dysków. Przyszła moja nowa skrzynia. Nowa karta asusa(gtx970) gnie się jak nowy iphone.

Pro tip: kupcie obudowę z podstawką na kartę graficzną, bo inaczej skończycie jak ja.

Mam od kilku lat RAID-0 w lapku i zero problemów. Aczkolwiek przez takie opinie mam 3,5" USB HDD na backup ;)

Raid0 jest awaryjny, a raczej nie psuje się częściej, ale można się pożegnać z danami z dysków. Przyszła moja nowa skrzynia. Nowa karta asusa(gtx970) gnie się jak nowy iphone.

Pro tip: kupcie obudowę z podstawką na kartę graficzną, bo inaczej skończycie jak ja.

jakiej firmy ten gtx?

Jak myślicie jest sens zrobić przesiadke z gtx770 na 790? Tego myślę sprzedalbym za jakieś 850zl, poczekalbym trochę aż 970 zjeździe z ceny, a jechalbym na integrze z 4770k

Jak myślicie jest sens zrobić przesiadke z gtx770 na 790? Tego myślę sprzedalbym za jakieś 850zl, poczekalbym trochę aż 970 zjeździe z ceny, a jechalbym na integrze z 4770k

nie ma sensu

Aktualnie gtx970 jest już bardzo opłacalny mimo podbitej ceny od premiery. Na dniach będę robić ciężkie testy mojego sprzętu na oc, więc może coś skrobnę.

nie chce ktos kupic mobo msi z97 gaming 5? dostalem nowke wymieniona ( po 2 miesiacach....), bo poprzednia miala wade fabryczna, ale w tym czasie kupilem juz inne mobo i nie chce mi sie juz przekladac wszystkiego

Edited by zawish

nie chce ktos kupic mobo msi z97 gaming 5? dostalem nowke wymieniona ( po 2 miesiacach....), bo poprzednia miala wade fabryczna, ale w tym czasie kupilem juz inne mobo i nie chce mi sie juz przekladac wszystkiego

ile ???????????

ile kamyków i muszelek...

• Like 1

ile kamyków i muszelek...

:lol::lol::lol::lol:

Hahaha, dawno sie tak nie uśmiałem. ;)

Szkoda, ż teraz piszesz, dwa miechu temu kupiłem z87 extreme6.

Edited by minczin

Ostatnio kumplowi wyłapałem nówkę R9 270X Hawk od MSI za 679zł. No, ale tu Nvidia :P

Najlepiej używana z gwarancją :P dorwiesz gtx670.

Wystukane w skale dłutem stożkowym

To jeszcze takie pytanie lepiej mieć NAGRYWARKĘ na samo USB tak jak kit powyżej (1 płaski NIEWYMIENNY kabelek oj ...) czy tak jakich wiele na allegro usb i zasilanie udzielnie przepuszczam że jeden port jest za słaby 2,5W.

Pytam bo nigdy nie używałem nagrywarki na usb a są podobno czasami problemy ....

Powoli zastanawiam się nad zmianą monitora na coś nowocześniejszego. Obecnie korzystam z LG W2343T na TN którego kupiłem już jakieś ładne kilka lat temu.
Do wydania mam jakieś ~800zł, raczej skłaniam się ku czemuś w 27". Monitor będzie wyświetlał mniej więcej w proporcjach 50% internet/tekst, 40% gry (racze RPG, 120Hz w FPSach mi zbędna) i 10% filmy.
Dwóch głównych kandydatów to BenQ GW2760HS oraz Samsung S27D590P.
BenQ, sprawdzony i już od dłuższego czasu polecany w internecie na matrycy A-MVA. W zasadzie nie ma się do czego w nim przyczepić. Jak za Samsungiem raczej nie przepadam tak ten monitor bardzo przypadł mi do gustu pod względem designu. Z tego co udało mi się przeczytać to BenQ będzie oferował teoretycznie lepsza czerń, delikatnie większe kąty widzenia, pełne 8bit na kolor za to za Samsungiem przemawia niższa cena, szybszy czas reakcji, lepsze odwzorowanie kolorów i wygląd ;) Co wy o tym sądzicie, może macie jakieś inne propozycje?

Ja mam AOC i2757FM i sobie chwalę. Ale niestety na monitorach nie jestem obeznany.