Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Komputery


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

A znasz taki programik dla asusów? ;> Bo wiem, że lenovo ma coś takiego do zarządzania, ale do asusa nic takiego nie widziałem.

duzo tez zalezy od sprzętu - czy laptop umozliwia coś takiego. bo jak za ladowanie odpowiada jakis uklad ktory do systemu wysyla jedynie poziom naladowania, to chyba nic nie zdzialasz. przynajmniej tak mi się wydaje :P

 

Malas - to nie są jakieś święte prawdy, ze "jak sie nie zastosujesz, to zabijesz baterię :P". raczej dobre rady ogolnie znane z for tematycznych ktore jakos tam pomagają w przedluzeniu zywota baterii... ja widzialem po dellu brata, ktory tez ciagle trzymal sprzet pod zasilaczem, i w 2 lata z ponad 3h zrobilo się srednio 90min..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Malas - to nie są jakieś święte prawdy, ze "jak sie nie zastosujesz, to zabijesz baterię :P". raczej dobre rady ogolnie znane z for tematycznych ktore jakos tam pomagają w przedluzeniu zywota baterii... ja widzialem po dellu brata, ktory tez ciagle trzymal sprzet pod zasilaczem, i w 2 lata z ponad 3h zrobilo się srednio 90min..

ja wiem, mówię tylko, że nie zawsze tak jest po prostu, bo wiem z własnego przykładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od nowosci bylo 1h na max pracy laptopa a na minimum potrafił 2.5h pociskać ale wolałem opcje numer 1 :D Wiesz u mnie w lapku ma co ciągnąc ten prąd, 2 dyski twarde, grafika, procek tez nie jest słaby, 2 kostki ramu, matrycja 16" i czasem DVDrom...to jednak troche potrzebuje. Badałem ile ciągnie lapek na zwykłym uzytkowaniu tak jak np teraz, muzyka gra, wchodze na stronki i siedze na gg... 35W poboru przy max wyostrzonej matrycy :) Przy maxie mozliwosci które ustanowiłem czyli 95% procka 98% RAM i 94% grafiki uzyskuje 90W maxymalnie(GTA 4) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje przenośnego kompa (granica między Netbookiem a Notebookiem jest w tym momencie tak wąska, że wolę nie używać tych terminów :) ).

 

Wymagania:

- 10-12" (raczej 12"),

- bateria minimum 4h przy korzystaniu z wi-fi i włączonej przeglądarce,

- ogólnodostępne sterowniki do XP,

- ma umożliwić mi granie w średnio-stare i nowsze gry 3D,

- odtwarzanie Full HD,

- HDMI,

- OS nie jest wymagany (z MSDNAA mogę mieć i XP Professional, i 7-kę Professional),

- budżet ~1,6k.

 

Zostaje mi chyba tylko coś na IONie... Wstępna selekcja pozostawiła na placu boju Winda U230 i Asusa 1201n, ale bateria w U230 pozostawia sporo do życzenia...

Tak więc: jest coś lepszego spełniającego wymagania niż 1201n w tej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę. Z tego co się orientuję, to wszystkie dostępne na polskim rynku wersje są na IONie i 330tce. Różnią się dyskiem, ilością RAMu i systemem (7 albo wcale). Budżet pewnie dałoby się zwiększyć - ale nie wiem czy jest sens. UL20A nie ma HDMI, UL30A to już wydatek rzędu 2,8k i matryca ponad 13"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaje mi chyba tylko coś na IONie... Wstępna selekcja pozostawiła na placu boju Winda U230 i Asusa 1201n, ale bateria w U230 pozostawia sporo do życzenia...

Tak więc: jest coś lepszego spełniającego wymagania niż 1201n w tej cenie?

 

Nie ma nic lepszego ;] Przynajmniej na razie.

 

Popatrz jeszcze za HP mini 311c. Może ci się spodoba.

 

Ja bym brał 1201n, IMO minikomputerów MSI nie umie robić.

 

MSI nic nie umie robić, kijem ich sprzętu bym nie ruszał. Czego nie wypuszczą, to wraca na serwis raz za razem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie chyba nie wychodzi, ale możesz poszukać, też by mi się jakieś info na ten temat przydało... Przynajmniej ja nie słyszałem żadnych ciekawych zapowiedzi. Sam prawdopodobnie na dniach będę miał tego 1201N z Win7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od dwóch lat pracuje:

 

mobo: ABIT KN9

procek: AMD Athlon 64 X2 5200+ 65W (Thermalright ULTRA-120A chłodzony pasywnie)

ram: Geil Dual Ultra 800MHz, DDR2 2GB

grafika: Gigabyte 9600 GT » Samsung 931 BW

muzyka: Creatuve X-Fi Extreme Music » Logitech X-230

twardziel: WD 250 GB

nagrwarka: Asus DRW

zasilacz: Topower TOP-450

buda: Casetec wyciszona (gąbka + mata bitumiczna) + 6 wiatraków Akasa Amber ø 80 mm

Logitech G5 na Icemat 2gen

 

Zastanawiam się nad chłodzeniem wodnym w przyszłości, macie jakieś doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie wodne opłaca się tylko, jeżeli naprawdę mocno kręcisz procka, bo - co tu dużo mówić - ciężko osiągnąć podobną wydajność na chłodzeniu powietrznym nie robiąc z komputera odrzutowca. Lepiej zmienić procesor na jakiegoś Phenoma niż rozbudowywać chłodzenie w takiej masznie IMO. Radzi sobie z tym 5200+ ten thermalright? Jakie masz chłodzenie w budzie oprócz tego? Miałem 5000+ i to w dodatku egzemplarz, którzy się przegrzewał, teraz używam Ninja 2 do pasywnego chłodzenia Athlona II x2 245@3.5 + wentylator w ostateczności.

 

Wiem, że dj_spinacz ma chyba jakieś wodne chłodziwo teraz na jakimś dual coru or sth od nas ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ignacy:

Jeżeli zaglądasz czasami na forum PCLab to zapewne zauważyłeś, że nie tylko my się zastanawiamy nad tym 1201n. I tak jak myślałem - nic ciekawego w najbliższym czasie nie wychodzi.

 

Konkurencja prędzej czy później wypuści coś podobnego, może nawet z prockiem CULV, albo wyjdzie jakiś nowy Atom i ION2? Ale to raczej później niż prędzej. Bo jakby nie patrzeć to ten Asus to niezła grzałka i prądu też trochę ciągnie, a baterię ma sporą. Na PClab ostatnio nie zaglądam jakoś, ale wiem, że ten netbook cieszy się ostatnio dużą popularnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też właśnie zamawiam, ale z Win7... Niby na Ubuntu jakoś chodzi, ale kiepsko sobie radzi z oszczędzaniem energii i w ogóle, a 150zł różnicy raptem (no i 250hdd zamiast 320, ale przeżyję). Gdzie zamówiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też, ale jak wspomniałem - kupowałem już u nich dwa razy, raz z przedpłatą, raz za pobraniem i nie było problemów. Co do cen, to zobacz sobie: http://www.x-kom.pl/...p?show_cat=1325 -> czarny kosztuje z systemem 1699, a czerwony 1799. Inna sprawa, że biorąc pod uwagę stan magazynowy, inne kolory mogą być z innej dostawy po prostu.

 

PS

Po raz kolejny cieszę się, że nie kupiłem "zwykłego" netbooka w wakacje z ekranem 10" czy w podobie. Generalnie ten Asus jest na pograniczu netbooka/subnotebooka, a i pomimo słabszego procesora, to chyba jednak lepszy wybór niż UL20a na dłuższą metę. Zobaczymy jak to cudo przyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę. Z tego co się orientuję, to wszystkie dostępne na polskim rynku wersje są na IONie i 330tce. Różnią się dyskiem, ilością RAMu i systemem (7 albo wcale). Budżet pewnie dałoby się zwiększyć - ale nie wiem czy jest sens. UL20A nie ma HDMI, UL30A to już wydatek rzędu 2,8k i matryca ponad 13"...

 

Przepraszam, pomyliłem 1201ha z 1201n. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też, ale jak wspomniałem - kupowałem już u nich dwa razy, raz z przedpłatą, raz za pobraniem i nie było problemów. Co do cen, to zobacz sobie: http://www.x-kom.pl/...p?show_cat=1325 -> czarny kosztuje z systemem 1699, a czerwony 1799. Inna sprawa, że biorąc pod uwagę stan magazynowy, inne kolory mogą być z innej dostawy po prostu.

 

PS

Po raz kolejny cieszę się, że nie kupiłem "zwykłego" netbooka w wakacje z ekranem 10" czy w podobie. Generalnie ten Asus jest na pograniczu netbooka/subnotebooka, a i pomimo słabszego procesora, to chyba jednak lepszy wybór niż UL20a na dłuższą metę. Zobaczymy jak to cudo przyjdzie.

Dla tego zaznaczyłem: "W tej konfiguracji co wybrałem" :)

Podobnie jak Ty, też prawie kupiłem "zwykłą" 10tkę (1005HA) - zastanawiałem się, czy na pewno jest mi potrzebny netbook. Teraz już wiem, że... nie jest. Ale ułatwi i umili mi życie na 100% ^^

 

@Voter101:

A no widzisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@master - ja generalnie nie potrzebuję netbooka, tylko komputera zbliżonego maksymalnie wydajnością do normalnego lapka i maksymalnie małego, ale tak, żeby się dało go używać też w domu. Przez najbliższe 1,5 miesiąca nie mam jeszcze za bardzo gdzie mieszkać i coś mobilnego jest mi potrzebne na gwałt. Inaczej nie wiem czy bym się zdecydował. A jak już będzie to i podróż sobie można umilić i zawsze się do czegoś przyda."Normalne" netbooki nie wchodzą absolutnie w rachubę, bo chodzą jak komputery sprzed 5ciu lat. Ten model i ogólnie całe te zamieszanie z CULV to dla mnie jak manna z nieba, bo długo na coś takiego czekałem. A napęd sobie zrobię ze starego combo or sth., kupię tylko za parę złotych przejściówkę na USB. Na szczęście płyty cd i dvd praktycznie umierają jako nośniki danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności