Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Komputery


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Jest taki kosmos że nawet stare karty podrożały :D Sam czekam na vege żeby zmienić swojego radeona 290. Kilka miesięcy temu jak patrzyłem to 600-700zł kosztowały uzywki a teraz 1000-1100zł :D Normalnie janusz biznesu sie we mnie obudził i sie zastanawiam czy nie sprzedać i poczekać spokojnie aż bitcoin poleci i vega wyjdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprowadźcie mnie na najlepsze rozwiązanie :)

 

Chcę używać software Roon i potrzebuję czegoś co będzie płynnie odsługiwać ten program. Generalnie chciałem kupić NAS ale ten program ma dość spore wymagania i taki serwer z dyskami wyjdzie bardzo drogo, a nie do końca mi zależy żeby 24/h pracował NAS. Wyszedł ostatnio ROCK pod NUC od intela i teraz się zastanawiam. Czy kupić małego maca ? nuca ? czy samemu coś złożyć ? Ten komputer będzie podłączony do telewizora po HDMI. Zależy mi na pełnej pasywności w miarę wydajności (multimedia itp) no i żeby jakiś zapas mocy został. End point chyba zostanie SMS-200 bo z roonem super działa.

 

Co do samego PC to zależy mi na dwóch dyskach M.2 i zwykły SSD. Na M2 oprogramowanie, a na drugim dysku tylko i wyłącznie muzyka. Czyli płyta musi to obsługiwać. Do tego koniecznie musi działać WOL. 

 

Jakieś sugestie ? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Chcheckitout napisał:

Naprowadźcie mnie na najlepsze rozwiązanie :)

 

Chcę używać software Roon i potrzebuję czegoś co będzie płynnie odsługiwać ten program. Generalnie chciałem kupić NAS ale ten program ma dość spore wymagania i taki serwer z dyskami wyjdzie bardzo drogo, a nie do końca mi zależy żeby 24/h pracował NAS. Wyszedł ostatnio ROCK pod NUC od intela i teraz się zastanawiam. Czy kupić małego maca ? nuca ? czy samemu coś złożyć ? Ten komputer będzie podłączony do telewizora po HDMI. Zależy mi na pełnej pasywności w miarę wydajności (multimedia itp) no i żeby jakiś zapas mocy został. End point chyba zostanie SMS-200 bo z roonem super działa.

 

Co do samego PC to zależy mi na dwóch dyskach M.2 i zwykły SSD. Na M2 oprogramowanie, a na drugim dysku tylko i wyłącznie muzyka. Czyli płyta musi to obsługiwać. Do tego koniecznie musi działać WOL. 

 

Jakieś sugestie ? :) 

 

Ja co prawda pod inny soft ale dawno temu złożyłem dwa takie multimedialne komputerki (salon,sypialnia) na bazie hp compaq USFF, teraz czas na update i zmieniam na lenovo m92p, wydaje mi się, że dzisiejszy stosunek jakości do ceny jest świetny a do multimedialnych zastosowań nie wykorzystasz nawet ułamka możliwości. Natomaist, jeżeli będziesz oczekiwał dużo więcej od brzmienia to zawsze możesz jakąś porządniejszą kartę pod usb podpiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie pomyślę, że jeszcze w marcu dałem za swojego RX'a 480 1100zł to... Teraz, raz, że 480/580/470/570 są praktycznie w polskiej dystrybucji niedostępne, dwa - jeśli już się coś trafi to w takiej cenie, że tylko siąść i płakać.

 

A mówią, że przemysł górniczy leży. Tymczasem górnicy kopią, fedrują... te bitcoiny i takie tam inne ;) No chyba pierwszy raz w życiu doświadczyłem tego, że karta, którą kupiłem ma po 2-3 miesiącach blisko dwukrotną przebitkę cenową :blink: Inna inszość, że chyba dobrze zrobiłem inwestując w Polarisa, bo Vega zapowiada się raczej kiepsko - żre to 300W oferując wydajność pomiędzy 1070-1080 Nvidii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze nie stawial krzyzyka na vedze. Frontier edition w grach rzeczywiscie nie ma sensu ale w zastosowaniach profesjonalnych oferuje wydajnosc troche nizsza niz quadro p5000 ale jest o polowe tansza. Ktos tam z amd wypowiadal sie ze rx vega bedzie w grach wydajniejsza od vega fe. Pytanie o ile i na ile to wycenia. Jak rx vega dobije do wydajnosci 1080 i bedzie znaczaco tansza to czego to nie lubic. Ryzen tez nie pobil topowych prockow intela, dali sensowna wydajnosc ale za to cenowo pozamiatali.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jeśli sensownie wycenią Vegę RX to okej. Mnie tylko przeraża pobór energii tej architektury - nie ze względu na koszty, ale mieć w kompie np. taką Vegę + I7 i się zaczyna robić piekarnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 35004_zotac%20gtx%201050%20ti%20oc%20edi   Mój nowy nabytek. Liczę na lepsze wyniki niż te w testach na kanale morele na platformie intela. Coś tam musiało nie działać poprawnie. Nie jest to obiekt moich marzeń, ale całościowo być może się okaże, że optymalnie spełni swoje zadanie. A i parę stówek zostanie w kieszeni. Zawsze mam opcje upgrade, więc moge sobie spojnie pograć w wieśka w 45fpsach do póki nie minie szal koparkowy, ale pewnie posiedze na niej dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego GTX zamówiłem z Amazon bo taniej niż w Polsce było. Tylko teraz muszę się wykłócać o grę z promocji :( bo twierdzą, że moja w oryginalnym opakowaniu (specjalnie zapłaciłem więcej by nie dostać karty ze zwrotu) się podobno nie kwalifikuje w przeciwieństwie to tej samej karty, ale przepakowanej do zwykłego kartonu. Jakieś jaja xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to zrobiłem interes życia, bo kupiłem bratankowi 1080ti od EVGA. Jakiś rabat utargowałem nawet. Karta padła i wziąłem hajs zamiast nowej sztuki bo pomyślałem że chwilę poczekamy i kupimy inną. No i wszystko się zesrało z tymi koparkami. Przestałem się tym interesować. Bratanek dostał Crasha (kupiony też przed tym boomem - widzieliście ceny ?) na PS4 i siedzi cicho na razie :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! Komp złożony i działa! Choć może nie z pełną elegancją, ale zostałem rozdziewiczony w tym temacie. Pierwszy raz i tak przeważnie jest przereklamowany i nie ma chórów anielskich. :D

Pozostaje jednak zabawa z intalacją i formatowaniem... 

 

BTW. Urocza Dorota, z supportu nvidia załatwiła mi kod do RL. :) Nie to żeby mi jakoś zależało na tej grze, ale lepiej jest mieć niż nie mieć. :)

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak wyszło....

 

Kurdę... miałem przeczucie, że coś mi nie będzie pasowało w karcie... Albo może to moje standardy są za wysokie. Ogólnie mocno hałasuje karta, a ilością obrotów wentylatorów nie można zjechać w dół poniżej 45%... Cała skrzynka jest tak samo głośna, Tzn głośniejsza (skrzynka mniej tłumi) od mojego drugiego kompa z otwartymi drzwiczkami (FD R4), wiatrakami obudowy na 12V i wentylatorem intelowskim z 3 lata niewymienianą pastą :P (w chwili nowości był praktycznie niesłyszalny, no z podkręconymi wiatrakami coś się dało usłyszeć...) W sumie to nie jestem wstanie ocenić na ile hałasuje wiatraczek od ryzena, chyba też swoje dodaje ale nie aż tyle. Jednym zdaniem muszę tą skrzynkę koniecznie zdjąć z biurka i zaakceptować dźwięki w tle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobie półpasywnego chłodzenia gpu to troszkę lipa, że Twoja karta hałasuje. Moja 970tka z poprzedniej generacji często nawet pod obciążeniem jest bezgłośna. No ale te pomniejszone karty mogą tak mieć. W końcu wszystko jest upchane na mniejszej płytce, więc pewnie bardziej się nagrzewa, powierzchnia radiatora też jest mniejsza, więc wentylatory mają więcej do roboty. 

 

Chłodzenie na procku też pewnie jest głośne. Oszczędzanie paru złotych na tower coolerze było kiepskim pomysłem. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Jimmi Dragon napisał:

W dobie półpasywnego chłodzenia gpu to troszkę lipa, że Twoja karta hałasuje. Moja 970tka z poprzedniej generacji często nawet pod obciążeniem jest bezgłośna. No ale te pomniejszone karty mogą tak mieć. W końcu wszystko jest upchane na mniejszej płytce, więc pewnie bardziej się nagrzewa, powierzchnia radiatora też jest mniejsza, więc wentylatory mają więcej do roboty. 

 

Chłodzenie na procku też pewnie jest głośne. Oszczędzanie paru złotych na tower coolerze było kiepskim pomysłem. 

 

 

Żeby było śmiesznie to dochodzi do tego fakt, że ten układ bardzo mało się grzeje. Temperatury na tym chłodzeniu nie przekraczają 30st w idle, a wczasie pracy ledwo ponad 50st. Ta praca wiatraków to sam wymysł producenta by popsuć życie graczom kupującym ich karty budżetowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecie w programach do OC kart można sobie ustawić swoje profile chłodzenia. Patrzysz na temperatury ustawiasz progi od których wiatrak ma wchodzić na jakie obroty i już.

 

Edyta No chyba, że producent to jakoś hardware'owo przyblokuje. Zły producent, zły

 

U mnie na wszystkich kartach się dało

Edytowane przez zdzichon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, zdzichon napisał:

Przecie w programach do OC kart można sobie ustawić swoje profile chłodzenia. Patrzysz na temperatury ustawiasz progi od których wiatrak ma wchodzić na jakie obroty i już.

 

Edyta No chyba, że producent to jakoś hardware'owo przyblokuje. Zły producent, zły

 

U mnie na wszystkich kartach się dało

 

Tak można ale nie da się zejść poniżej pewnej granicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to klops, chłodzenie grafiki to akurat decydujący dla mnie czynnik przy wyborze danego modelu. Po doświadczeniach z bodajże Radeonem HD 2900.

 

Nigdy więcej suszary, poświęcę nawet parę klatek, ale ma być cicho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkopałem się ładnie... też chciałem cichą budę mieć, wiadomo. Gdybym wiedział to brałbym asusa, gigabyte'a lub nawet dopłacił do MSI. Mądry polak po szkodzie. Ogólnie nie jest tak źle bo otworzę okno to trochę ulica zagłusza ten szum, jak zacznę mówić coś do kogoś to właściwie nie słyszę, albo może się nie skupiam na tym. Najgorzej jest siedzieć samemu przy zamkniętych oknach, wtedy to mocno irytuje... Wychodzi na to, że częściej będą u mnie kolumny odpalone, albo będę siedział w słuchawkach. Za rok czy za 1,5 roku jak ceny znormalnieją to zamienie ją na radeona, albo wyższego GTXa. Do lepszego monitora i tak będę potrzebował lepszej karty.

 

W biosie nic nie zmieniałem tylko ustawiłem wyższy profil co podbił mi automatycznie ramy do 2933mhz, ale potem wróciłem do normalnych opcji bo myślałem, że to przez to komp łapie takie dziwne zwiechy. Polegają one na tym, że kursor się porusza, ale nic albo prawie nic nie mogę wcisnąć. Miałem to już przy instalacji systemu, gdzie musiałem zrestartować, żeby móc wcisnąć przycisk dalej. Od jakieś 3-4 godzin żadna zwiecha się nie pojawiła, ale wcześniej to jedna za drugą. By się odwiesiło to musiałem wychodzić do menadżera zadań. Myślicie, że to kwestia docierania się sprzętu, lub może jeszcze niedopracowanego softu do płyty głównej? Może to być spowodowane używane starszymi dyskami? Jeszcze raz spróbuję włączyć tamten profil i powrócić do wyższej prędkości ram. Na razie bez żadnego kręcenia to 9500 pkt w darmowym 3dmarku na średnich dostępnych ustawieniach. Fizyka lekko ponad 10k i 9k grafika. Co tu dużo gadać... przez kartę wypada to średnio, a na procku może 11k da się wyciągnąć po podkręceniu co będzie myślę, że spoko. 

 

Dołożenie GTX1060 daje już wyniki 14k co najmniej, więc widać jak grafa odstaje.

 

Kupiłem Trylogię gothica. :D ****ie dla pierwszej części i modów i dodatków. Grałem tylko w podstawki 2 i 3. Ciekawa fabuła sie zapowiada bo efektów wizualnych tam nie ma :D Aaaa no i gram na padzie... całkiem inne wrażenia B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności