Skocz do zawartości

Komputery


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Spodoba Ci sie.

 

A co do grania. Od czasu do czasu lubie w cos pograc, jestem malo wymagajacy co do grafiki i uwazam ze na linie tez mozna pograc. Polecam takie tytuly jak:

-OpenArena (OpenArena is a free replacement for id Software Inc.'s Quake 3 Arena)

-Nexuiz (swietna strzelanka)

-Battle for Wesnoth (strategia turowa dla myslacych)

-ET (wiadomo)

 

Windy nie mam juz od okolo 4 miesiecy i nie zaluje. Tylko paru programow szkoda (foobar, mp3tag, soldat ;p)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam filmow prawie wogole nie ogladam, ale mysle ze z odtwarzaczami video na linuksie jest bogato (chocby mplayer, vlc).

 

Za to gorzej jest z odtwarzaczami audio. Gapless uzyskuje tylko na Rhythmboksie i Songbirdzie, ale zaden z nich mi nie do konca odpowiada. Exaile jest swietny (bo ukierunkowany na playlisty), ale gaplessa nima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foobara można bez problemu na wine odpalić - tylko nie działa drag and drop :) Co do ściągania napisów: jest gnapi - klikasz prawym na plik, "Otwórz za pomocą gnapi" i Ci ściąga napisy.

 

@ignacy: w "polskich ubuntu" są przecież te śmieszne autokonfiguratory, które doinstalują wszystkie potrzebne kodeki, ustawią repozytoria, włączą polskie napisy w Totemie/MPlayerze (którego zainstalują) itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foobara można bez problemu na wine odpalić - tylko nie działa drag and drop :) Co do ściągania napisów: jest gnapi - klikasz prawym na plik, "Otwórz za pomocą gnapi" i Ci ściąga napisy.

 

@ignacy: w "polskich ubuntu" są przecież te śmieszne autokonfiguratory, które doinstalują wszystkie potrzebne kodeki, ustawią repozytoria, włączą polskie napisy w Totemie/MPlayerze (którego zainstalują) itd.

 

Te skrypty nie zawsze są i nie zawsze były ;P Różnie to bywa i nie zawsze polska dystrybucja bardziej mi odpowiada niż oryginalna. Gnapi jest ok, ale ja wolę qnapi (jeżeli ktoś używa programów na QT, albo korzysta z KDE). Zainstalowałem ostatnio najnowsze OpenSuse i ogólnie wysiadam niedługo, bo w ogóle mi nie podeszło. Wprawdzie kilka rzeczy mi się bardzo podoba, ale jako całość wolę jednak Ubuntu. Po sesji będę eksperymentował dalej z innymi distro ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Asus P5Q

- Intel Core2Quad Q9300 2,5GHz overclocked to 3,0 GHz > Thermalright Ultra-120 eXtreme > Fander 120mm (low rpm)

- OCZ Reaper Heatpipe 2x2GB DDR2 1066Mhz (niebawem upgrade do 4x2GB)

- EVGA GeForce 8800 GT (niebawem upgrade do GTX 260/275)

- WD 500GB + Seagate 500GB

- Asus Xonar Essence ST

- Corsair 620 HXEU

- Chieftec BH, midi tower > 2 x Xthermal BTF80 (nawiew) + Xthermal BTF120 (wyciąg) > Bequiet Absorber kit (maty wyciszające)

- Asus MK221 22"

- Logitech MX518

- Windows Vista Home Premium 64 bit

U mnie mały upgrade:

- Asus P5Q

- Intel Core2Quad Q9300 2,5GHz overclocked to 3,0 GHz > Thermalright Ultra-120 eXtreme > Fander 120mm (low rpm)

- OCZ Reaper Heatpipe 4x2GB DDR2 1066Mhz

- Gigybyte GeForce GTX260 Super OC

- WD 500GB + Seagate 500GB

- Asus Xonar Essence ST > Denon D2000

- Corsair 620 HXEU

- Chieftec BH, midi tower > 2 x Xthermal BTF80 (nawiew) + Xthermal BTF120 (wyciąg) > Bequiet Absorber kit (maty wyciszające)

- Asus MK221 22"

- Logitech MX518

- Wacom Volito 2

- Windows Vista Home Premium 64 bit

 

Nie planuje już nic zmieniać w tym zestawie. Jak będę planował upgrade (za ok. 2 lata) to złożę zupełnie nowy zestaw oparty o nowszego technologicznie procka (może 8 rdzeni, jak wyjdzie), a z tego wszystko pójdzie na sprzedaż oprócz Xonara, chociaż kto wie, może jego też jakiś DAC zastąpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

800W? ; ] Chyba, że wstawisz dwie grafiki. 650W Chiefteca spokojnie ciągnie 4 jajka od AMD (TDP 125W?) + GTX 275. Pod warunkiem, że nie będziesz kupował sprzętu za 5-6 kafli, ten zasilacz powinien wystarczyć. No i jeżeli nie będziesz kręcił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foobara można bez problemu na wine odpalić - tylko nie działa drag and drop :) Co do ściągania napisów: jest gnapi - klikasz prawym na plik, "Otwórz za pomocą gnapi" i Ci ściąga napisy.

 

@ignacy: w "polskich ubuntu" są przecież te śmieszne autokonfiguratory, które doinstalują wszystkie potrzebne kodeki, ustawią repozytoria, włączą polskie napisy w Totemie/MPlayerze (którego zainstalują) itd.

 

Te skrypty nie zawsze są i nie zawsze były ;P Różnie to bywa i nie zawsze polska dystrybucja bardziej mi odpowiada niż oryginalna. Gnapi jest ok, ale ja wolę qnapi (jeżeli ktoś używa programów na QT, albo korzysta z KDE). Zainstalowałem ostatnio najnowsze OpenSuse i ogólnie wysiadam niedługo, bo w ogóle mi nie podeszło. Wprawdzie kilka rzeczy mi się bardzo podoba, ale jako całość wolę jednak Ubuntu. Po sesji będę eksperymentował dalej z innymi distro ;P

Co do skryptów: w 2 ostatnich (9.04 i 9.10) - wcześniej faktycznie mogło ich nie być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mx620 ma jedną dosyć istotną wadę- potrafi się wieszać, przy grach to widać. Zwłaszcza klikanie się wiesza i logitech nic z tym nie robi. Do netu okey- jedynie jak podskoczy użycie proca w kompie to też się gubi. Moja już prawie 7 miesięcy chodzi na bateriach z kompletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Hp Paviliona Dv6920ea i wiem jedno, raczej nie kupię już nic od HP.W każdym razie na pewno nie laptopa, wykonanie takie sobie, grzeje się, zasilacze są tragiczne.W domu mamy 3 HP, w tym 2 są starszymi modelami i w każdym z nich padł zasilacz. Jedyne co mnie pociesza, to że jest on w miarę wydajny i posiada karte Nvidii przez co mogę spokojnie na Linuksie działać.Obecnie posiadam na nim zainteresowanego Ubuntu 9.10 i działa super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciek764, a co za sprzęt?

 

Ja polewam ostatnio coraz bardziej z tego modnego w swym czasie szajsu pt. Lenovo Y550 - kumplowi wyłamał się zawias przy otwieraniu klapy, bo troszkę się spieszył i zrobił to nerwowym ruchem :P

 

Z MX620 nie miałem kompletnie żadnych problemów, działała praktycznie idealnie... dawała radę nawet przy CSie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności