Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Komputery


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

1) miałem hp i prawda że się grzeje + zakłócenia idą z usb na dac-a

2) y-550 posiadam aktualnie i kupiłem po opiniach (plastik wydaje się wyjątkowo tandetny)

3) "...dawała radę nawet przy CSie." - czy cs jest jakimkolwiek wyznacznikiem? nie mówię o takich ewenementach jak zero4 grający na kulce i dominujący swego czasu scenę q3, ale litości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety popsułem mój poprzedni komputer, więc teraz mam taki:

- Procesor 1ghz

- 192 RAM

- karta graficzna 16mb

- Napęd CD

- Dysk twardy o pojemności 6gb

- Windows 98

- monitor CRT

- Obudowa- jest szkielet, te boki i góra nie ma, przód odpada ale power działa

- Środek, płyt główna luźna, trzyma się

- klawiatura- kradziona a4tech, mnóstwo jedzenia

- mysz (optyczna!) a4tech za 15zł

 

Za komputer dałem 30zł, ale jak mi się zachce to naprawię stary, to tam nawet XP działa i dysk 200gb jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie laika: czy zestawy mysz + klawiatura bezprzewodowa nie będzie się gryzł z routerem, nie będzie jakichś zakłóceń?

 

http://osnews.pl/powstalo-otwarte-narzedzie-do-podsluchiwania-bezprzewodowych-klawiatur/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę z innej beczki. Artykuł o Jacku Karpińskim (RIP): http://www.polskiera...k&utm_campaign=

 

cyt. Gdyby Jacek Karpiński nazywał się Jack Karpinsky i mieszkał w Stanach czy Wielkiej Brytanii o nim mówiono by, że jest twórcą osobistych komputerów, a nie Steve Jobs, czy Bill Gates........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba kpisz. Żeby tam chociaż z X3100/4500 było ;/

 

A co to ma do wydajności? Grafika jest na tyle wydajna, żebym mógł pograć w rpga, czy jakiś mniej wymagający tytuł.

 

Te układy ledwo sobie z HD radzą przy większym bitrate or sth, także podziękował ;) To jest przedpotopowa grafika. Szczególnie, gdy flash zyska jakieś-tam hardwarowe wsparcie z prawdziwego zdarzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te układy ledwo sobie z HD radzą przy większym bitrate or sth, także podziękował ;) To jest przedpotopowa grafika. Szczególnie, gdy flash zyska jakieś-tam hardwarowe wsparcie z prawdziwego zdarzenia.

 

A wiesz co to jest netbook? Wiesz też, że ma 10" ekran? Odpalanie na tym FullHD (HDready chodzi płynnie) byłoby głupie.

 

Chyba, że pod "praca na zewnętrznym monitorze" rozumiesz jako granie w crysisa i oglądanie filmu HD...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz co to jest netbook? Wiesz też, że ma 10" ekran? Odpalanie na tym FullHD (HDready chodzi płynnie) byłoby głupie.

 

Chyba, że pod "praca na zewnętrznym monitorze" rozumiesz jako granie w crysisa i oglądanie filmu HD...

 

to pod tym samym kątem jak "po co słuchać FLACów na Clipie"... sens sam w sobie nijaki, bardziej chodzi o oszczednosc czasu zwiazaną z konwersją na formaty niższej jakości.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dołączył jakiś czas temu Asus 1005p. O dziwo atomy są wydajniejsze od mojego starego semprona 2200+. Praca na zewnętrznym monitorze to sama przyjemność. :)

 

A wiesz co to jest netbook? Wiesz też, że ma 10" ekran? Odpalanie na tym FullHD (HDready chodzi płynnie) byłoby głupie.

 

Chyba, że pod "praca na zewnętrznym monitorze" rozumiesz jako granie w crysisa i oglądanie filmu HD...

 

 

Widzisz sprzeczność w powyższych postach? ;) Najpierw upierasz się, że masz NETBOOKA, z ekranem 10" i żebym "nie wymagał za wiele", bo to przecież NETBOOK. A później, że korzystasz z niego jak z quasi-stacjonarnego komputera i się w tym sprawdza?

 

BTW. Netbooki mają też normalną grafikę, mają też ekrany do 12" cali. I tak, wiem co to jest, do czego to służy i widziałem na oczy niejeden model, bo śledzę ten rynek praktycznie od wyjścia pierwszych Asusów z 7" ekranem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podłączenie do monitora jest tylko dla stacjonarnego komputera? Skoro już mam ten 17 calowy monitor, to po co mam się katować i przewijać cały czas ekran, skoro mogę go podłączyć do tego netbooka i mieć więcej przestrzeni do pisania, czytania?

 

Poza tym nie wiem czemu ty jesteś taki mega-anty, skoro ja używam komputera do prac nazwijmy to typowo "biurowych", dlaczego miałbym specjalnie kupować coś lepszego? Dla mnie nie ma to sensu. Może ty zrobiłbyś inaczej, ale MNIE zupełnie odpowiada komputer o wydajności atoma - są filmy(hd ready działa b. dobrze, ale ja w ogóle filmów o takiej rozdzielczości nie oglądam), jest muzyka, jest firefox (przy 15 tabach nie mam problemów z szybkością, chyba żebym na każdym miał YT), jest tryb na 2 monitory (extend) co pomaga przy jakimś tam niezdarnym kodowaniu albo pisaniu pracy. Więcej mi do szczęścia nie potrzeba, chyba żeby miał to być macbook (lans). :)

 

EOT

 

BTW. Netbooki mają też normalną grafikę, mają też ekrany do 12" cali. I tak, wiem co to jest, do czego to służy i widziałem na oczy niejeden model, bo śledzę ten rynek praktycznie od wyjścia pierwszych Asusów z 7" ekranem.

 

Ta, ale jest dodatkowo krótszy czas na baterii. Ja mojego Eee polubiłem właśnie za te 7 godzin na baterii przy przeglądarce.

 

BTW. ION to z tego co pamiętam HD (1080p) odtwarza tylko ze specjalnymi programami. A na 12 calach też to się mija z celem (rozdzielczość jak na 15", wszystko jest mniejsze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, ale jest dodatkowo krótszy czas na baterii. Ja mojego Eee polubiłem właśnie za te 7 godzin na baterii przy przeglądarce.

 

BTW. ION to z tego co pamiętam HD (1080p) odtwarza tylko ze specjalnymi programami. A na 12 calach też to się mija z celem (rozdzielczość jak na 15", wszystko jest mniejsze).

 

Tutaj wychodzi Twoja niewiedza odnośnie możliwości netbooków i subnetbooków, bo Twoje 7h na baterii wcale nie jest jakimś specjalnym wynikiem, a sam układ zastosowany w Twoim netbooku jest bardziej prądożerny niż procesor - kompy z ION albo z X4500 wyciągają podobne czasy na baterii, a radzą sobie z Full HD, a na IONie można nawet w starsze gierki pocinać. W dodatku naprawdę nie rozumiem Twoich argumentów - z jednej strony piszesz, że używasz komputera jak stacjonarnego, a z drugiej, że do jego zalet należy długi czas pracy na baterii (?). Chodzi mi o to, że określanie pracy na zewnętrznym monitorze na netbooku jako "samą przyjemność" może być prawdziwe tylko dla osób, które przesiadają się - tak jak ty - z jakiegoś starszego kompa. Rozumiem, że jesteś podjarany zakupem, ale sorry - właśnie wchodzi Intel Pinewiev i to w podobnych cenach do Twojego kompa ze sporo większymi możliwościami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj wychodzi Twoja niewiedza odnośnie możliwości netbooków i subnetbooków, bo Twoje 7h na baterii wcale nie jest jakimś specjalnym wynikiem, a sam układ zastosowany w Twoim netbooku jest bardziej prądożerny niż procesor - kompy z ION albo z X4500 wyciągają podobne czasy na baterii, a radzą sobie z Full HD, a na IONie można nawet w starsze gierki pocinać. W dodatku naprawdę nie rozumiem Twoich argumentów - z jednej strony piszesz, że używasz komputera jak stacjonarnego, a z drugiej, że do jego zalet należy długi czas pracy na baterii (?). Chodzi mi o to, że określanie pracy na zewnętrznym monitorze na netbooku jako "samą przyjemność" może być prawdziwe tylko dla osób, które przesiadają się - tak jak ty - z jakiegoś starszego kompa. Rozumiem, że jesteś podjarany zakupem, ale sorry - właśnie wchodzi Intel Pinewiev i to w podobnych cenach do Twojego kompa ze sporo większymi możliwościami.

 

Kiedy siedzę przy biurku, przełączam się na monitor, chociaż większość czasu spędzam poza nim, używając tego netbooka w różnych miejscach. Czy to się może wykluczać?

 

Praca w programach, które wymieniałem poprzednio, jest możliwa i na tym moim starym złomie. Przesiadki na gorszą grafikę nie odczułem. Za to szybszy procesor czuć i moim zdaniem nie ma jakiejś specjalnej różnicy między roczną stacjonarką za 2000 zł, a atomem. Przynajmniej w pracy na obciążonym zakładkami firefoksie.

 

Starasz mnie cały czas przekonać, że komputer nie jest wydajny bo nie ma iona, na którym mogę grać w gry, których nawet nie pomyślę uruchomić. Jak pisałem, prawie w ogóle nie gram. Jak już to w np. civilizacje 3/4 (4 nie próbowałem odpalić jeszcze).

 

Co do baterii - uważam testy notebookcheck za wiarygodne, więc...

 

http://www.notebookc...1N.24849.0.html Asus 1201N 3,5h na baterii ( tak samo w niemieckiej wersji)

http://www.notebookc...0E.12558.0.html Stary, ale nadal - Asus N10E około 5H na baterii

http://www.notebookc...10.22286.0.html Samsung N510 - 4,5h na baterii (u niemców to samo)

 

I tak bonusem 2 recenzje:

 

http://www.notebookc...0A.24845.0.html Asus UL20a - CULV, 4500hd około 7h, ale w tym akurat asusie jest większa bateria i klawiatura ugina się jak na sprężynkach (tylko dlatego z niego zrezygnowałem)

http://jakilinux.org...mpaq-mini-311c/ HP Mini 311c - recenzent pisze coś o 5h pracy na średnim podświetleniu

 

 

Jak dla mnie te czasy się znacznie różnią. Na dodatek kupiłem wersje z mniejszą baterią (4400mAh), ale pasuje bateria z 1005HA, więc zmiana nie jest problemem w razie czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomoże ktoś wybrać laptopa? Wymagań jest kilka:

 

1) Odbiór osobisty w sklepie w Warszawie

2) Cena do ok. 2200zł

3) Raczej mobilny, więc matryca nie więcej niż 15", mniej = lepiej

4) Ale jednocześnie wygodny do pracy biurowej

 

Przeznaczenie to głównie i prawie wyłącznie praca biurowa/przeglądanie internetu.

Z góry dzięki za wszelką pomoc, jeśli chodzi o laptopy mam małe rozeznanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ten asus to fajny sprzęt jest, sam mam na niego chrapkę, jak znajdę robotę, ale to subnotebook ze wszystkimi jego wadami (brak napędu, matryca 12", po diable mały touchpad) ;] Inna sprawa, że ja mam mocnego blaszaka obecnie i chcę czegoś na podróże etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie CULV jakoś do gustu mi nie przypadł. Aktualnie na oku mam dwa modele: Asus K50IJ ,ewentualnie Dell Studio 1555, przy czym bliżej mi do tego pierwszego ze względu na Win7, trochę mocniejszego procka i integrę Intela ( HD4570 będzie tylko niepotrzebnie żarł baterię przy pracy biurowej, a tylko taką wersję mają w Komputroniku )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Win7 to i u mnie na atomie hula. Byleby to nie był starter.

 

A Culv jest bardzo wydajny jak na pobór prądu. IMO to jego powinni pakować w te netbooki, a nie coraz to nowsze atomy, które różnią się tylko rozmiarem/poborem prądu.

 

Wybierając k50 będziesz miał znacznie niższy czas pracy na baterii, a grafika ta sama.

 

diable mały touchpad

 

Nie jest taki mały. Ja w niektórych piętnastkach podobnej wielkości widywałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności