Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Komputery


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Procesor: Intel Core 2 Duo E4500 2,2GHz

Płyta Głowna: ASUS p5k PRO

Karta graf: Asus EN8600GT Silent GeForce 8600GT 512MB DDR3

Pamięć: A-Data 2x1GB Extreme Edition DDR2 800MHz

Dysk: WD CAVIAR 250GB 16MB

Nagrywarka : DVD+/-RW LG GH20NS-10 SATA OEM BLACK

Obudowa: COOLER MASTER ELITE 331

Zasilacz: Chieftec 500W

Monitor: LG L196WTQ 19"

Głośniki: Microlab Solo6C

 

Kupiłem go miesiąc po 18 urodzinach, czyli jakoś w marcu tamtego roku.

Jestem w sumie zadowolony.

Do neta i raz na jakiś czas pogrania w jakąś mało wymagającą grę się nadaje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pancerny laptop Lenovo r61i. Wygląda może archaicznie (stylizowany na stare IBM'y), demonem prędkości nie jest, ale ja póki co jestem z niego bardzo zadowolony. Myślałem o sprzedaży w prawdzie i zakupie jakiejś stacjonarki z 24" monitorem, ale mobilność, jaką zapewnia mi Lenovo przemówiła.

Konfiguracja:

- Intel Pentium Dual Core T2390 / 1.86 GHz

- 2GB DDR2 667Mhz

- 160GB

- Intel GMA X3100

Dla studenta informatyki nic lepszego nie potrzeba. No i ten zacny trackpoint - żaden touchpad nie będzie dla mnie wygodniejszy. B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie Dell na low i middle endzie (czyli segmencie, na który mnie stać finansowo) nie oferuje praktycznie nic...
No Studio 1555 jest warty uwagi tylko ze względu na NBD ;)

 

Jeden jedyny od dłuższego czasu ;] A860 to był niewypał.

 

Pancerny laptop Lenovo r61i. Wygląda może archaicznie (stylizowany na stare IBM'y), demonem prędkości nie jest, ale ja póki co jestem z niego bardzo zadowolony. Myślałem o sprzedaży w prawdzie i zakupie jakiejś stacjonarki z 24" monitorem, ale mobilność, jaką zapewnia mi Lenovo przemówiła.

Konfiguracja:

- Intel Pentium Dual Core T2390 / 1.86 GHz

- 2GB DDR2 667Mhz

- 160GB

- Intel GMA X3100

Dla studenta informatyki nic lepszego nie potrzeba. No i ten zacny trackpoint - żaden touchpad nie będzie dla mnie wygodniejszy. B)

 

Zasadniczo ok, ale dorwać idzie tylko używki, dlatego będę brał pewnie SL500. Ważne jest też dla mnie, aby miał HDMI i radził sobie z Full HD 1080p, a to w segmencie do 2k zł nie jest takie łatwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze nowe lenovo do starych serii R i T wogóle nie mają startu - zaczynając na materiałach, a kończąc na spasowaniu itd. przytoczone SL w tej kwestii jest na podobnym poziome co konkurencja w tej cenie - ani troche pancerne. posiadane przez kolege r61 niszczy je w tej materii - R mozna spokojnie złapać za róg ekranu i tak przenosić, w SL400 po takim zabiegu strzelił zawias...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze nowe lenovo do starych serii R i T wogóle nie mają startu - zaczynając na materiałach, a kończąc na spasowaniu itd. przytoczone SL w tej kwestii jest na podobnym poziome co konkurencja w tej cenie - ani troche pancerne. posiadane przez kolege r61 niszczy je w tej materii - R mozna spokojnie złapać za róg ekranu i tak przenosić, w SL400 po takim zabiegu strzelił zawias...

 

Wiem, chociaż mimo wszystko jestem zdania, że Lenovo jednak wciąż trochę się wyróżnia w swoim segmencie jeżeli chodzi o wykonanie, to nie zamierzam też inwestować w zabytkowy ciężko dostępny sprzęt ;] Fajne są stare T, R, niektóre Delle z serii D, ale co z tego, jeżeli wydajnością są w większości niewiele lepsze od netbooków? W dodatku seria "R" od Lenovo też podobno nie była wcale taka wspaniała i nie miała startu do tego co było wcześniej. No i nie będę przenosił notebooka za róg ekranu ;P Nowe notki, które spełniają tako-jako kryterium pancerności mając parametry komputera za 1500zł kosztują ponad 2x tyle niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że potrzebuje komputera portable, blaszaka nie używam.

 

Na stanie Y530 & T3200, 9300M GS, 3GB/320GB, LED na W7.

 

Poza kiepską/męczącą laptopową matrycą i nieco przymałą rozdzielczością, jestem w pełni zadowolony ;) Inna sprawa, że jednak 15tka jest nieco za duża/za ciężka jako portable - ale znów coś mniejszego będzie mało komfortowe w pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam takiego starocia że aż wstyd... (chodzi o proca i mobo)

 

MSI MS-6712

AMD Athlon XP 2200+

Sapphire Radeon 9800

WD Caviar 320 GB

768 MB RAM

 

Zasilacz: Chieftec GPS 350W

Buda: Asus ta-891

 

Dźwiękowa: Creative SB Audigy SE (czasem X-Fi)

LCD: Asus LCD VK193D 19"

Nagrywarka DVD Asus jakaś tam :P

 

I to wszystek co najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polećcie jakiegoś laptopa do 2.5k.Przeważnie będzie używany w domu ale od czasu do czasu będzie zabierany na politechnikę.Laptop dla koleżanki. ;)

 

 

Polećcie jakiegoś laptopa do 2.5k.Przeważnie będzie używany w domu ale od czasu do czasu będzie zabierany na politechnikę.Laptop dla koleżanki. ;)
Na przykład to (2,499 kpln): HP Compaq 6820s 17''

Klik.Bez systemu, ale jaki hardware ;)

 

 

Jaki hardware ;f ?

 

 

Jak to jaki hardware? :huh: wtf....

 

Wklejam, ze strony dystrybutora:

"Producent: HP

 

DANE TECHNICZNE:Model: HP Compaq 6820s

Producent: Hewlett Packard

Kod producenta: KU318ES

Procesor:

Intel Pentium Dual Core

T5670 1.8 GHz

Pamiec: 2 GB DDR2 (1+1)

Dysk HDD: 250 GB

Grafika: ATI Mobility Radeon X1350

Matryca: 17'' 1440 x 900

Naped/y: DVD+/-RW, Light Scribe

Dzwiek:

Wbudowana karta dzwiękowa

Bateria: Okolo 2h pracy

Klawiatura:

System: FreeDos

Wymiary:

396 x 285 x 32,2 mm

Waga: 2.95 kg

Webcam:

1.3 Mpix

Wyjscia, wejscia: 3x USB

WiFi IEEE 802.11a/b/g

LAN 1 Gbps

modem analogowy

ExpressCard

Bluetooth

HDMI

D-Sub"

 

maciek764, klikanie nie boli :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polećcie jakiegoś laptopa do 2.5k.

Przeważnie będzie używany w domu ale od czasu do czasu będzie zabierany na politechnikę.

 

Laptop dla koleżanki. ;)

Na przykład to (2,499 kpln): HP Compaq 6820s 17''

Klik.

Bez systemu, ale jaki hardware ;)

Lipny. ;p

Jakos ostanio przeglądając skąpca widziałem samsunga 15" za 2,5k albo 2,6k który miał T6500(albo 6600) i do tego radka HD4650.

A jeżeli laptop ma być "od czasu do czasu zabierany na politechnikę" to 17" zdecydowanie odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfig puszki:

 

CPU: C2D E6400@3,52ghz / Pentagram nxc100

Mobo: DFI PK35 T2RS

Mem: Patriot 2x1gb@1000mhz

GPU: Galaxy 8800GTS 512mb

PSU: OCZ 500W

HDD: Raid 2x Seagate 500gb 7200.11

1x WD Caviar Black 1TB

SC: Creative SB Audigy 4

Buda: Sunbeam Samurai + 1x 12cm fan + 2x 8cm fan

DVD-RW: Samsung model "jakiśtam"

Myszka A4tech X7

Klawiatura tracer - stepmania master ^_^

 

Lapek:

 

Asus K50AB

AMD Athlon X2 QL-64 2.1 GHz

4gb RAM

ATI Mobility Radeon HD 4570 - 512 MB

500gb dysk

15,6" led

 

dałem za niego 2399zł , myślę, że nie taka zła cena (gratis myszka + torba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polećcie jakiegoś laptopa do 2.5k.

Przeważnie będzie używany w domu ale od czasu do czasu będzie zabierany na politechnikę.

 

Laptop dla koleżanki. ;)

Na przykład to (2,499 kpln): HP Compaq 6820s 17''

Klik.

Bez systemu, ale jaki hardware ;)

Lipny. ;p

Jakos ostanio przeglądając skąpca widziałem samsunga 15" za 2,5k albo 2,6k który miał T6500(albo 6600) i do tego radka HD4650.

A jeżeli laptop ma być "od czasu do czasu zabierany na politechnikę" to 17" zdecydowanie odpada.

No jeśli siedemnastka ważąca ~3kg jest nie odpowiednia do zabierana na polibudę to ja nie wiem :huh: .... a Pannie pewnie przyda się szeroki ekran (1440x900) do Auto i MathCad'a, Excela/Open Office'a.

Btw, GTA San Andreas na nim odpala....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipny. ;p
nom
Btw, GTA San Andreas na nim odpala....
Zobacz ile ta gra ma lat, ona chodzi na zintegrowanych X4500 z laptopów za 1400zł.

Myślę, że Koleżanka Ronniego11 ucząca się na polibudzie będzie bardziej potrzebowała większego ekranu (projekty na zal., filmy, etc.).

Rzadko która Panna tnie w gry.... btw, pozdrawiam Paulinę z serwów URT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jeszcze gdzie na pw studiuje, nie wszędzie się projekty w cadzie robi. A poza tym ja mimo wszystko bym celował w jakąś 15tkę.

 

Ja to tam wolę 13stki... ; D

 

Przede wszystkim, za te pieniądze można kupić znacznie lepszą 17stkę, a po drugie budżet się skurczył i ogólnie laptop już chyba wybrany z tego co wiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jeszcze gdzie na pw studiuje, nie wszędzie się projekty w cadzie robi. A poza tym ja mimo wszystko bym celował w jakąś 15tkę.

 

Oj, 15 to do Cada minimum - potwierdzone organoleptycznie przez studenta IL PW.

 

Sam pracuje na 15stce i czasem narzekam że nie mam 17stki bo mimo wszystko pracuje się wygodniej, ale z drugiej strony jak ja to bym nosił...? ;)

 

 

Mój lapek: HP dv5-1040ew

 

C2D P7350 2Ghz

3GB RAM DDR2

320GB

GeForce 9600M GT 512MB DDR2

15,4 TFT

 

pełna specyfikacja

 

Ogólnie to do CAD wystarcza i nie ma mowy o żadnych przycinkach. Nowe gierki też chodzą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, mi wczoraj padł GF 8800 GT. I tak mialem zmieniać niebawem ale przed swietami krucho z kasą.

Teraz "jadę" na starym laptopie:

Hewlett-Packard Pavilion dv6140ea (15,4")

Intel Core Duo T2250 1.73 GHz 2 MB L2 Cache

1024 MB, DDR2-667 SDRAM

GeForce Go 7400

Seagate 120GB 5400obr./min.

Conexant HD Audio zgodna z 3D Sound Blaster Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój loffciany komputerek:

 

CPU: AMD Sempron 2200+ @1.5 GHZ

Motherboard: jakiś epox

RAM: 1GB

GPU: ATI Radeon 9550 (O/C)

HDD: 1x Seagate 250 GB + 1x Seagate 160 GB

DVD: nie stwierdzono :) (ostatni jaki miałem padł)

 

Ten komputer żyje, ale czas już niedługo go wymienić, bo lekko laggują filmy na YT HQ. :D No i padł slot na baterie w płycie, więc jest cały czas pod prądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności