Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Komputery


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Na forum często się przewijają dyskusję o wyższości Świąt Bożego Narodzenia (aka stacjonarny) nad Świętami Wielkiej nocy (aka laptop) i wiele innych dyskusji o komputerach. Nie pamiętam, czy był taki wątek, a więc: pokaż lekarzu co masz w garażu ;] Może ktoś ma jakąś ciekawą konstrukcję, albo nietypowego notka. U mnie skromnie z priorytetem na ciszę, chociaż kosztowało mnie to dużo wysiłku:

mobo: Gigabyte GA-MA78G-DS3H (rev 1.0, Ati Radeon HD3200)

procesor: Amd Athlon II x2 245 @ 3,5Ghz (Scythe Ninja 2 + Tacens Ventus)

ram: Geil Dual Ultra 800MHz, DDR2 2GB (2.1V, 4-4-4-12 @ 820)

twardziele: Samsung HD500HI (w Scythe Quiet Drive)

nagrwarka: LG GSA-H55L

zasilacz: ModeCom MC-350 (po fanswapie, Scythe Slip Stream 1000RPM)

buda: Cooler Master Elite 334 (2x Scythe Slip Stream 800RPM + noname kontroler obrotów)

monitor: LG W2252TQ - 22 cale

 

W środku mniej-więcej tak:

Image0027.jpg

 

Generalnie chwalcie się co i ile użytkujecie, oraz czy i dlaczego kupilibyście jeszcze raz ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

ja od roku jestem posiadaczem komputerka złożonego z:

 

GIGABYTE P35ds3l

Intel Dual Core e2180 @2,66 GHz

Ram no-name 2GB @896 MHz

Palit Ge-Force 8600GT sonic 256MB

Dysk Samsung 160GB

DVD-RW Lite On lightscribe

obudowa IBOX lion

 

 

i od 3 lat monitora LG L1753s oraz głośników logitech Z3e

 

w gry niewiele gram a do sprawnego używania w aplikacjach i korzystania z netu w zupełności wystarcza

ogólnie gdybym miał teraz kupować komputer to chyba kupiłbym jakiegoś 10/11 calowego netbooka z atomem dwurdzeniowym i nvidia ion i by mi wystarczyło, tyle tylko że nie pograłbym już w STALKERA czy NFS shift'a, ale za to jaka wygoda, leżę na kanapie i siedzę na necie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurop na 10/11 calach nie da się wygodnie surfować po necie na kanapie bo wkładasz nos do ekranu ;) Moja dziewczyna ma takiego netbooka lenovo i jako sprzęt przenośny (ona potrzebuje go do pracy w terenie) rewelacja ale to w zasadzie tyle bo ekran za mały a i mocy brakuje jak sie na co dzień siedzi na desktopie ;)

 

 

 

U mnie sprzęcik około 2 letni:

 

Procesor Athlon x2 5600+

Gainward Radeon HD4850 GS

RAM 3GB Kingston 667mhz

płyta Asus M2A-VM

dźwiękówka Asus Xonar DX

dysk Seagate Barracuda 7200.11 1TB

nagrywarka DVD LG jakaśtam ;)

zasilacz OCZ StealthXstreme 600W

Obudowa Modecom Step 207

monitor iiyama E1900-WS

głośniki Creative Inspire 4400 - biorąc pod uwagę że kupiłem je z 8-9 lat temu za 300zł to bardzo udane głośniki bo nadal dają radę :)

mysz A4-Tech x-710F, klawiatura Razer Lycosa, podkładka Steel Series

 

Od czasu do czasu coś odpale na kompie ale raczej gram na konsolach bo mam zarówno PS3 jak i X360 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w gry niewiele gram a do sprawnego używania w aplikacjach i korzystania z netu w zupełności wystarcza

ogólnie gdybym miał teraz kupować komputer to chyba kupiłbym jakiegoś 10/11 calowego netbooka z atomem dwurdzeniowym i nvidia ion i by mi wystarczyło, tyle tylko że nie pograłbym już w STALKERA czy NFS shift'a, ale za to jaka wygoda, leżę na kanapie i siedzę na necie ;)

 

Ja generalnie chciałem sobie w wakacje kupić netbooka i się cieszę, że nie kupiłem :) Trochę tego poużywałem, pobawiłem się i stwierdziłem, że nie dla mnie. Zamiast odłożyć hajs to wydałem i władowałem w stacjonarkę, a teraz za to kupiłbym sobie coś z T300, 250tką dyskiem, 2GB ramu... Mimo wszystko klawiatura z której jestem w stanie korzystac na dłuższą metę zaczyna się przy przekątnych rzędu 13". Swoją drogą segment, który za kilka miesięcy będzie spełniał moje oczekiwania to właśnie subnotebooki. Monitor 13", jakiś dwurdzeniowy procek CULV, 2-4GB ramu, dysk 250GB i więcej + 5/6 godzin pracy na baterii i niska waga = moje marzenie ;) Z tym, że na razie taka przyjemność kosztuje 2,5-3k. Poczekam, aż spadną do ~2.

 

Ja w sumie w ogóle nie gram. Internet, muzyka, filmy i w gruncie rzeczy nic więcej, ale lubię, gdy wszystko chodzi jak w zegarku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od około dwóch lat użytkuje następującą skrzyneckę:

 

C2D E8500

MSI P45 Platinum

DDR2 2x2GB/800/Patriot

HDD 2x750GB WD Caviar Black Raid0

MSI GF 8800GTS 512

napędy Pioneer DVR-215 oraz Optiarc AD-7220S

Tagan 530W Easycon

X-Fi Fatal1ty Pro

buda Raidmax Smilodon

monitor Sony SDM-E96D

do tego Logitech G5 i Logitech Mediakeyboard 600

 

Również walczyłem o ciszę dokładając kontroler obrotów Akasy + wentylator na procka Pentagram + wymiana wszystkich wentylatorów na Xthermal ale dyski i grafika spowodowały, iż dałem se siana:/

Od jakiś dwóch lat nie kupuje nic do kompa, gdyż wyrosłem z tego "hobby", a takowa konfiguracja w zupełności mi wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość untitled37

Ja aktualnie posiadam bardzo fajnego notka Asusa z mało znanej i rzadko spotykanej serii F8 (a dokładnie F8SP-X1). A posiada głównie:

 

C2D T5750 2.0Ghz

3Gb DDRII

ATI Radeon 3650 1Gb

250Gb

14,1"

 

 

...i ogólnie nie narzekam. Wprawdzie grzeje się trochę (jak to ATI) i wykonaniem też nie wpasowuje się idealnie w moje gusta (matowe IBMy rządzą) ale nie palcuje się za mocno i nadrabia wszystko swym pięknym wnętrzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, od zeszłych wakacji (priorytetem przy budowie była cisza):

 

mobo: Asus P5Q PRO

procesor: E8400 + Ultima 90i + Fander FX120@800RPM

ram: A-data Vitesta Extreme Edition

grafika: Gigabyte Radeon HD4850 (niestety stock - zbieram się do kupna Accelero S1... drugi rok xD)

twardziel: Samsung F1 320GB (1 talerz)

nagrywarka: Pioneer DVR-215

zasilacz: Corsair HX520EU

buda: Lancool K7 (2x Fander FX120@600RPM)

monitor: LG L227WT-PF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pecet:

 

płytka- asrock jakaś

procesor: sempron 3000+ 64; 1,8 gh (podkręcony na 2,3)

ram: 1gb corsair 400mhz

grafika- geforce 7300GT (palit); podkręcona że wyszło iż to jest w sumie 7600gt

twardziel: samsung dwa- 160 i 320 gb

nagrywarka: lite-on jakiś

zasilacz: corsair 650

buda: APX Onyx

monitor: benq t905 19 cali LCD

mysz: Logitech mx620

tablet: pentagram quadpen

drugi monitor- tv sharp 32 cale LCD

 

ten, komp ma taki zasilacz bo mi swego czasu poszedł, a po drugie niedługo wymiana- na co pomyślę;p

 

laptopik:

 

asus- F2Hf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Asus P5Q

- Intel Core2Quad Q9300 2,5GHz overclocked to 3,0 GHz > Thermalright Ultra-120 eXtreme > Fander 120mm (low rpm)

- OCZ Reaper Heatpipe 2x2GB DDR2 1066Mhz (niebawem upgrade do 4x2GB)

- EVGA GeForce 8800 GT (niebawem upgrade do GTX 260/275)

- WD 500GB + Seagate 500GB

- Asus Xonar Essence ST

- Corsair 620 HXEU

- Chieftec BH, midi tower > 2 x Xthermal BTF80 (nawiew) + Xthermal BTF120 (wyciąg) > Bequiet Absorber kit (maty wyciszające)

- Asus MK221 22"

- Logitech MX518

- Windows Vista Home Premium 64 bit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asus Commando

Intel E4300 z zaniżonym vcore + TRUE z Noctua NF-S12

Pioneer DVR-112

Kingston HyperX 2x1GB 1066 MHz

Palit 7300GT z odłączonym wentylatorem

Samsung HD501LT leżący na gąbce

BeQuiet P7 550W czekający na fanswap

LianLi PC-7 SE-B III z Noctua NF-S12 na przedniej i tylnej ściance

Razer Copperhead na Icemat 2nd Gen.

Logitech UltraX

BenQ FP93G P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie ostatnio był mały krach i musiałem zrobić przeszczep paru częśći (mobo+cpu+ram+PSU), na dokładke kupiłem nową bude. czyli conf obecnie wygląda tak:

 

MSI P55-GD65

INTEL i5 750

G.Skill RipJaws 4GB PC1866

TwinTech GF9800GTX+

HDD 320GB + 500GB od Segate'a + Zewn. 500GB Transcend

Corsair CMPSU-620HXEU 620W

DVD Pioneer

Lancool K62

Benq FP24VW

 

Co pozostało do zrobienia: wymiana chłodzenia dla CPU, 4x wiatrakow w budzie na cichsze i bez tych LEDów:) oraz zakup przedłużki dla 8pin, bo za krótka i nie chce iść po tylniej sciance. niestety brakło PLNów przy zakupach :P

 

Co bym kupił jeszcze raz - tę budę, serio Lancool się postarał, całość jest złożona naprawdę solidnie i w przemyślany sposób, wszystko można zmontować bez śrubokręta, a przewiew też jest świetny. No i wygląda fantastycznie :) wyżej chyba tylko Lian Li mi podchodzi(który w sumie producentem Lancoola jest).

 

Co bym chętnie zmienił - monitor... lata temu ksoztowało to prawie 3k, ale czarny jest brązowy :(

 

P1010957.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, widzę że macie różne sprzęty. Powiedzcie mi co polecacie z wiatraków aby były jak najcichsze i jak najbardziej wydajne? na razie z budą mam 120 z boku i 80, z tyłu 80 i z przodu też 80. I chętnie bym wymienił na jakieś cichsze.

 

ja też bym zmienił monitor- mam go już 6 lat i trochę mnie już dobija to ze nie jest to panoramka ;p no i te kolory- blade jak cholera;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Lenovo Y530.

 

Juz chyba nigdy nie kupie lapka. W pierwszym tygodniu po zakupie lap odmowil posluszenstwa, przez miesiac byl w serwisie. Niedawno jeden klawisz (spacja) wypadl z klawiatury, urwaly sie zaciski. W serwisie Lenovo takie cos nie podlega gwarancji (zreszta jak chyba wszedzie, uszkodzenie mechaniczne) i musialbym sporo zaplacic za wymiane calej klawiatury (przez glupia spacje ;p). W przypadku stacjonarki nie bawilbym sie nawet w gwarancje, wszystko robilbym na wlasna reke.

 

A moj stacjonarny Duron 800mhz wciaz dziala i ma sie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o laptopy, to po kilku przygodach, od dwóch lat jestem zwolennikiem wyłącznie marki Dell - czemu? głównie przez ich serwis. Użytkowany obecnie u mnie w domu XPS m1530 jest awaryjny jak kazdy inny sprzęt - zaliczył już pad głośnika, touchpada i cośtam jeszcze... tylko że w przypadku awarii dzwoni się do Della, oni przyjmują zgłoszenie i następnie najczęściej kolejnego dnia jest u mnie w domu serwisant i na miejscu dokonuje napraw. szybko i fachowo. z innych firm dawno się wyleczyliśmy, (np. 5tyg na powrót HP) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że taka gwarancja Della kosztuje (NBD) i nie wszędzie jest. W dodatku Acer czy Asus też jakichś specjalnych problemów z serwisem nie robi ;] W dodatku odnoszę wrażenie, że serwis lepiej traktuje sprzęt, gdy wysyła się go przez sklep, a nie samemu (sad, bu true).

 

Jeżeli chodzi o Della, to na polskim rynku okazjonalnie pojawiają się modele warte zakupu (np. przez pewien czas Dell 1555). Zazwyczaj stosunek ceny do jakości ma się nijak. Ja mam problem, bo potrzebuję w zasadzie czołgu, a nie laptopa, a budżet będę miał nieduży ;/ Pewnie padnie na jakieś Lenovo SL500, najtańsze, bo powinno dotrwać chociaż do końca gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2 lat posiadam taką maszynkę :

 

Intel Core2 Duo E8400 3Ghz

2x2 GB ram DDR2 OCZ Reaper 800mhz

Jakiś Seagate 250GB Barracuda 16MB cache (1 talerz :) )

GeForce 9800GTX Evega 512MB

Asus P5K-E/WiFi-AP (intel P35)

Chieftec CFT650-14C (650W)

CoolerMaster Mystique 632 S

 

20" NEC 20WGX2 Pro

Logitech G5

Logitech Cordless Desktop S510

 

Jako karty dźwiękowej używam iBasso D3

Windows Vista Home Premium 64bit

 

Do głośników nie będę się przyznawał :D

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dodatku Acer czy Asus też jakichś specjalnych problemów z serwisem nie robi ;]

 

powiedz to mojej kobicie, która na paczke z czech (Acera serwisuje się w czechach) czekała ok miesiąca :) przy dobrych lotach procedura serwisowa trwa ze 2-3tyg, wiec nawet nie ma co porównywać do 24h, czy też podstawowej CAR która gwarantuje naprawe do 6 dni od odbioru przez kuriera (a akurat w polsce CAR jest często traktowane jak NBD). fakt, dell tani nie jest, ale raz - za taką usługę jednak trzeba płacić, a dwa - promocji nie brakuje :) a przynajmniej masz pewność, że sprzęt będzie przez ten czas działał, a nie spędzał go w serwisach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dodatku Acer czy Asus też jakichś specjalnych problemów z serwisem nie robi ;]

 

powiedz to mojej kobicie, która na paczke z czech (Acera serwisuje się w czechach) czekała ok miesiąca :) przy dobrych lotach procedura serwisowa trwa ze 2-3tyg, wiec nawet nie ma co porównywać do 24h, czy też podstawowej CAR która gwarantuje naprawe do 6 dni od odbioru przez kuriera (a akurat w polsce CAR jest często traktowane jak NBD). fakt, dell tani nie jest, ale raz - za taką usługę jednak trzeba płacić, a dwa - promocji nie brakuje :) a przynajmniej masz pewność, że sprzęt będzie przez ten czas działał, a nie spędzał go w serwisach.

 

Miesiąc to rzadkość. Większość serwisów uwija się właśnie w 2-3 tyg. Jeżeli to czyjś jedyny komputer, to rzeczywiście ma problem. To, że CAR jest traktowane w Polsce jak NBD to wiem, ale to inna sprawa (po prostu nie ma u nich innego serwisu praktycznie rzecz biorąc, bo sprzedaż detaliczna Della w Polsce praktycznie do niedawna nieistniała).

 

Szkoda, że Dell poza gwarancją już nie oferuje praktycznie nic ;) Dlatego wolę kupić coś tańszego i najwyżej czekać na naprawę. Mój czas nie jest aż tak cenny. Obecnie Dell na low i middle endzie (czyli segmencie, na który mnie stać finansowo) nie oferuje praktycznie nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch lat bez 10 dni (komp kupiony i złożony 28-12-2007) posiadam taką stacjonarkę:

 

CPU: Intel C2D E6750 + Ultima-90i + Rvoltec AirGuard 120

MoBo: Asus P5K-Pro

Mem: 2x1GB Patriot 800 CL-4

GPU: Asus GF8800 GTS 512

Dysk: Samsung 320GB

DVD: Samsung SH-S203N

Zasilacz: BeQuiet Straight Power 450W

Buda: Sharkoon Rebel 9 Economy Black + 2x Revoltec AirGuard 120 (przód i tył obudowy)

Dźwięki: Sound Blaster X-FI Xtreme Music + Genius SW-HF5.1 5005

Panel Zalman ZM-MFC1 Plus (5-11V, 6 potencjometrów)

Czytnik kart 24w1

Mysz: Logitech MX-518 Optical Gaming 1800dpi

Klawiatura: MS Natural Ergonomic Keyboard 4000

Drukarka: HP LJ 1020

Skaner: Canon CS 4400F

 

Wydaje mi się, że spokojnie ten zestaw bez jakichś większych modyfikacji (może poza dokupieniem 2 GB ramu) spokojnie jeszcze będzie w zupełności wystarczający przez przynajmniej rok.

 

Miałem jeszcze lapka Dell Inspirion 1501 kupionego jakoś tak w marcu 2007 na amd Turion TL-52 bodajże, dysk 100 GB, ramu chyba 2 GB, ale jakieś pól roku temu sprzedałem go (pozostał w rodzinie) dochodząc do wniosku że obecnie nie potrzebuje laptopa. Działa nadal bezawaryjnie i ma wg. mnie najlepszego touchpada z jakim się spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności