Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Komputery


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Estetyka jak na lapka gamingowego jest moim zdaniem bardzo przyzwoita - sam patrzyłem pod tym kątem żeby nie wyglądał odpustowo. Jak wyłączysz podświetlenie klawiatury to wygląda prawie jak biznesowy lapek ;) No jedynie ten napis z tyłu może trochę denerwować.

 

Jeśli chodzi o Legion 5 Pro vs Legion 7 - ja mam model z 2021 roku, o taki - https://www.x-kom.pl/p/641528-notebook-laptop-16-lenovo-legion-7-16-ryzen-7-16gb-512-win10-rtx3060-165hz.html

 

Wtedy pamiętam różnica między Legionem 7 a 5 Pro była taka, że 7-ka jest cała aluminiowa, a 5-Pro był trochę bardziej plastikowy. Do tego 7-ka ma komorę parową. Temperatury są naprawdę bardzo dobre jak na lapka, nawet pod full obciążeniem w grach nic nie throttluje. 

 

Nie wiem jednak jak wygląda sprawa z nowszymi modelami 5 Pro, może też już jest aluminium. Ciężko ocenić po zdjęciach.


Aa - z dodatkowych plusów lapek ma bardzo dobrą klawiaturę, świetnie się pisze. Touchpad też jest spoko, chociaż ja bardzo rzadko używam bo jednak Windows to nie Mak i tu zawsze lepiej korzystać z myszki ;) 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dirian czemu nie jakiś tinkpad?

5pro ma deko lepsze pamięci, 7 podswietlenie rgb . Taaa buda biznes bardzo mi pasuje. Poprzedni byl w budzie biznes prosty choc sensownie wykonany.

Masz intela czy ryzena?

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ciekawie, na pewno chłodzenie gorsze niż w normalnej wersji, ale skoro nie będziesz dużo grać to raczej nie ma wielkiego znaczenia. Szkoda tylko, że lapek slim, a zasilacz dalej klocek, no ale czymś trzeba te pełnonapięciowe CPU i GPU zasilić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, espe0 napisał(a):

Wie ktoś może czy są płyty główne na nowe procki Intela jeszcze z PCI32?

Z tego co ja się orientuję to chyba przy podstawce 1151 z chipami z serii 3xx były ostatnie płyty dekstopowe z PCI 32 bit. Przykład Asrock Z370 Pro4. Osobiście nie testowałem ale można próbować poratować się adapterem :

https://pl.aliexpress.com/item/4000824415452.html

Choć montaż w obudowie raczej "luzem" :) 

Edytowane przez x86
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kiedy kurz Ciebie dopadnie i musisz przeczyścić komputer.

Części zajęly większość salonu.

Jednak muszę przyznać że złożone samemu gamingowe pc to trzymają latami.

 

IMG_20230524_122521.jpg

IMG_20230524_122513.jpg

IMG_20230524_122507.jpg

IMG_20230524_112407.jpg

IMG_20230524_105824.jpg

Części kompa zajęły mi cały salon. I trochę kurzu z półki to musiałem trochę słuchawek zdjąć.

 

IMG_20230524_122529.jpg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rafacio napisał(a):

A po co te wszystkie słuchawki przy tym syfie porozkładałeś?

Bo jak wcześniej napisałem, starłem kurz z półki wyżej bo komp jest niżej.

Ogólnie na ostatniej fotce gdzie jest obudowa starego to na stole stoi nowa maszyna złożona w zeszłym tygodniu.

Obudowa Lian Li Mesh ARGB

Zasilacz Corsair RM850e

Płyta Główna MSI MAG B560 TORPEDO

Ram G.Skill 32GB AEGIS 3200Mhz

Wiatrak na procesor HYPER 212 EVO V2

Dodatkowe wiatraki na górze i tył to Noctua 140mm.

Karta Graficzna Sapphire Radeon RX 6600 Pulse - 8GB GDDR6 RAM

Procesor Intel i5 10400F socket LGA 1200

Chyba niczego nie pominąłem oprócz urządzeń peryferyjnych

Kamerka Logitech 920

Myszka Logitech G 502 X

Mikrofon HyperX DuoCast RGB

Klawiatura Corsair Gaming K63

Karta dźwiękowa Creative Sound Blaster Live 5.1!

K.Guss na op amp burson 5vi-Dual

Little DoT I+

Edytowane przez marco-polo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Rafacio napisał(a):

A po co ci taka zabytkowa karta? To w ogóle działa pod windą obecnie?

Do linuxa bo nie każde kodeki audio obsługują dystrybucję w płytach głównych.

Zawsze mogę użyć jakiegoś na USB dragonfly co mam czerwonego lub inne na usb karty dźwiękowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa. Ja przez Audigy zraziłem się raz na zawsze do Creative przez olanie sterowników. Nigdy nie kupię ani nikomu nie polecę kupienia czegokolwiek produkowanego przez Creative. Nawet gdyby to miała być tylko szmata do podłogi z ich logo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafacio napisał(a):

Aaa. Ja przez Audigy zraziłem się raz na zawsze do Creative przez olanie sterowników. Nigdy nie kupię ani nikomu nie polecę kupienia czegokolwiek produkowanego przez Creative. Nawet gdyby to miała być tylko szmata do podłogi z ich logo.

Słuchawki akurat zrobili wybitne, mam na myśli creative aurvana live. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, marco-polo napisał(a):

Karta dźwiękowa Creative Sound Blaster Live 5.1!

Na płycie MSI MAG B560 TORPEDO nie ma PCI 32bit więc już jej nie podłączyłeś ? Chyba że błąd na liście i chodzi Tobie o X-Fi 5.1 PCI-E lub Live! External pod USB.

 

Każdy producent sterowniki udostępnia dla kilku systemów i na pewnym etapie kończy wydawanie nowszych ale dla starych kart i nowych systemów są nieoficjalne sterowniki choć przykładowo niedawno miałem kilkunastoletnią Live! External i pod 10 śmigała od strzała. Creative robił i robi świetny sprzęt w przystępnej cenie ale to moje zdanie. W zamierzchłych czasach używało się SB16, później AWE32 i AWE64. Trzymają poziom do dziś 👌

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rafacio napisał(a):

Mi się nie podobały nigdy. Ale nawet jakby i tak bym nie kupił. Nie Creative. Nawet za darmo.

Czyli jesteś uprzedzony. Powinieneś podejść do tematu bardziej audiofilsko, jak my wszyscy tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda obecnie temat wewnętrznych kart dźwiękowych? Myślę o czymś do PC, żeby trochę ograniczyć zagracanie biurka integrami. Nie oczekuję cudów, ale może warto kupić coś, co chociaż mierzy się lepiej od układów zintegrowanych. Mam MSI X470 Gaming Plus, z DT990 jest ok, choć można lepiej i zastanawiam się czy dałoby radę pójść na kompromis czy jednak dużo lepiej coś na biurku postawić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, x86 napisał(a):

Na płycie MSI MAG B560 TORPEDO nie ma PCI 32bit więc już jej nie podłączyłeś ? Chyba że błąd na liście i chodzi Tobie o X-Fi 5.1 PCI-E lub Live! External pod USB.

 

Każdy producent sterowniki udostępnia dla kilku systemów i na pewnym etapie kończy wydawanie nowszych ale dla starych kart i nowych systemów są nieoficjalne sterowniki choć przykładowo niedawno miałem kilkunastoletnią Live! External i pod 10 śmigała od strzała. Creative robił i robi świetny sprzęt w przystępnej cenie ale to moje zdanie. W zamierzchłych czasach używało się SB16, później AWE32 i AWE64. Trzymają poziom do dziś 👌

To jest ten model

https://www.amazon.ca/Creative-Technology-SB1550-Blaster-Audigy/dp/B00EO6X7PG

13 godzin temu, kubachim napisał(a):

Jak wygląda obecnie temat wewnętrznych kart dźwiękowych? Myślę o czymś do PC, żeby trochę ograniczyć zagracanie biurka integrami. Nie oczekuję cudów, ale może warto kupić coś, co chociaż mierzy się lepiej od układów zintegrowanych. Mam MSI X470 Gaming Plus, z DT990 jest ok, choć można lepiej i zastanawiam się czy dałoby radę pójść na kompromis czy jednak dużo lepiej coś na biurku postawić. 

To pewnie zależy od kompromisu i  też ceny.  Wiem że burson chyba robił do PC ale wiem że są też inne dobre karty Asus Xonar.

Pamiętam że za młodych lat w każdym PC była przeważnie karta dźwiękowa Creative. Pamiętam kiedyś też był wzmacniacz creative taki na biurku z pilotem do 5.1 ale chyba wyszedł z produkcji. Jeden plus do creativa że mają dobre software z equalizerem.

Czasem też można kartę dźwiękową dobrą podpiąć pod USB o tutaj 

https://www.proshop.pl/Karta-dzwiekowa/Creative-Sound-Blaster-PLAY-4/2956988

tylko nie wiem który model lepiej wygląda.

 

Jeszcze kwestia jakie słuchawki do ilu ohm.

18 godzin temu, micbud napisał(a):

Czyli jesteś uprzedzony. Powinieneś podejść do tematu bardziej audiofilsko, jak my wszyscy tutaj.

Co poleciłbyś zamiast Creativa? 

Wiem że burson swego czasu chyba na pc robił jakieś wzmacniacze ale w dzisiejszych czasach na przednim panelu nie uraczym slotu na cdrom bo z tego co pamiętam to było to montowane z pzodu.

Burson Play Music karta dźwiękowa.

 

Burson-Play-S42.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności