Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Komputery


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, jacmiszcz92 napisał:

Jak możesz to poczekaj jeszcze chwilę do premiery serii 4000. Wiem, że nie interesuje Cię wysoka wydajność oraz że kryptowaluty już straciły na wartości, ale moim zdaniem warto się wstrzymać. Ceny starszych serii spadną i używkę będzie można kupić w normalnej cenie.

 

Sam mam DELLa 7010 i wsadziłem do niego Asus GT 630. Też ma zasilacz 240W. Kiedyś to liczyłem i wyszło, że może zabraknąć mocy nawet na tak starą grafikę. Jednak aktualnie nikt na tym PC nie gra

Może coś w tym jest, ale czy przy tych starych kartach spadki będą aż tak zauważalne? No nie wiem.

 

Trochę dziś poszperałem szukająć takiej, aby miała dwa wyjścia display port i powiem Wam, że jest bida...

 

Hmm, a może faktycznie jakaś Quadro? P1000, P2000, M2000?

 

Edit:

Zamiast pytać to wyciągnę moje P400 z serwera i sam sprawdzę jak się sprawdzi :D Te Quadro można dość tanio kupić, np. u mnie w mieście jest M2000 za 350 złotych, albo P1000 za 500, w Warszawie P2000 za 600, ale to chyba fejk. Tylko nie mogę znaleźć jakiegoś sensownego porównania modeli 😕

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, x X x napisał:

w Warszawie P2000 za 600 ... Tylko nie mogę znaleźć jakiegoś sensownego porównania modeli 😕

Wychodzi, że to coś zbliżonego wydajnością do GTX 1650 :) 

https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-Quadro-P2000-vs-Nvidia-GTX-1650/m257811vs4039

 

10 godzin temu, x X x napisał:

ale to chyba fejk.

niekoniecznie, to nie jest "górnicza" karta, więc z tego powodu może być tańsza, poza tym fejki to chyba wśród serii GTX, a nie Quadro się zdarzają. Jakie wyjścia ma ta karta, bo po tym nieraz widać, czy fejk, czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Perul napisał:

Wychodzi, że to coś zbliżonego wydajnością do GTX 1650 :) 

https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-Quadro-P2000-vs-Nvidia-GTX-1650/m257811vs4039

 

niekoniecznie, to nie jest "górnicza" karta, więc z tego powodu może być tańsza, poza tym fejki to chyba wśród serii GTX, a nie Quadro się zdarzają. Jakie wyjścia ma ta karta, bo po tym nieraz widać, czy fejk, czy nie?

Jako "fejk" miałem na myśli, że to połowa ceny z innych ofert. Ten sam sprzedawca ma też P1000 za 400 PLN.

 

Aktualnie rozważam M2000, na miejscu za 350 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, x X x napisał:

Jako "fejk" miałem na myśli, że to połowa ceny z innych ofert.

Tyle powinny kosztować te karty z racji ich wydajności. Znalazłem tą ofertę no olx, wygląda w porządku, ludzie też zadowoleni z transakcji z tym gościem, tylko zdaje się wysyłki olx nie oferuje.

4 minuty temu, x X x napisał:

Aktualnie rozważam M2000, na miejscu za 350 PLN.

Nieco ponad połowa ceny i połowa wydajności

https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-Quadro-M2000-vs-Nvidia-GTX-1650/m135005vs4039

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Perul napisał:

Tyle powinny kosztować te karty z racji ich wydajności. Znalazłem tą ofertę no olx, wygląda w porządku, ludzie też zadowoleni z transakcji z tym gościem, tylko zdaje się wysyłki olx nie oferuje.

Nieco ponad połowa ceny i połowa wydajności

https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-Quadro-M2000-vs-Nvidia-GTX-1650/m135005vs4039

Oglądałem trochę filmów na jutube z tymi Quadrami i nie ma jakiejś tragedii z wydajnością. Głównie są testowane na nowych tytułach, w które ja jak już to i tak będę grał na konsoli, więc chyba po prostu kupię tą M2000 i po sprawie. 350 złotych to GTX sensownego za to nie kupię, a już na pewno nie z 2xDP. Może jeszcze coś wynegocjuje. Jak coś to się sprzeda, albo wrzuci pod Plexa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, x X x napisał:

350 złotych to GTX sensownego za to nie kupię, a już na pewno nie z 2xDP

Mam GTX770 na sprzedaż, ale z racji wielkości (windforce - 3 wiatraki) i prądożerności to raczej nie dla Ciebie propozycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacmiszcz92 napisał:

Zobacz sobie czy nadal jest wspierana aktualizacjami sterowników oraz czy wspierają Windows 11. Ok, widzę że jest

Jak na razie to mam pecha do podzespołów i mam kolejny komputer, który wg Microsoft nie nadaje się do updatu do W11 - nie wspierany procesor :D Wcześniej i5-5600u, teraz i7-6700 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jacmiszcz92 napisał:

Uwierz mi, działa na dużo starszym sprzęcie

Noo, domyślam się. Pewnie trzeba pobrać obraz i ręcznie zainstalować. Czy licencyjne sprawy się same aktywują - tzn. jeżeli mam wersję 10 PRO, to będę też miał odpowiednik w wersji W11? I samo się aktywuje? Muszę spróbować to zrobić, ale wpierw muszę sobie zrobić kopię (obraz) dysku w Clonezilla coby szybciej wrócić w razie w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że masz naklejkę z kluczem albo jest wpisany w BIOSie. Najwyżej będzie trzeba przepisać z naklejki. Warto też zalogować się na swoje konto Microsoft. Wtedy licencja sama się do niego przypisze.

 

Cytat

Check original BIOS windows license key:

 

powershell (Get-WmiObject -query 'select * from SoftwareLicensingService').OA3xOriginalProductKey

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi koledzy, macie jakąś stronę gdzie można wyszukać karty graficzne (model, producent) uwzględniając w wyszukiwaniu, że karta ma dwa złącza typu Display Port (lub mini)? Szukam troche na ślepo i chyba 1050ti nie występują w takich wersjach, 1650 chyba tylko jedna (pasywna), ewentualnie jeszcze 1060 (3 GB?).

 

Zastanawiam się nadal nad tą Quadro, czy to na pewno dobry pomysł, czy jednak warto coś dopłaci do GeForce, spełniającą moje warunki: czyli dwa porty tego samego typu, najlepiej DP lub mDP i bez dodatkowego zasilania.

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quadro do gier nie ma sensu.


Na morele możesz wyfiltrować ile złącz ma dana karta, wyskakują jakieś modele z dwoma Display Port no ale 1000 zł za 1650 to przegięcie: https://www.morele.net/karta-graficzna-inno3d-geforce-gtx-1650-compact-x1-4gb-gddr6-n16501-04d6-1177va19-7070177/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, x X x napisał:

najlepiej DP lub mDP i bez dodatkowego zasilania

No to GTX1060 odpada, bo nie widziałem bez dodatkowego zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem raz taką fajną stronę, gdzie można było sobie te wszystkie parametry dobrać wedle uznania i pokazywało wszystkie istniejące karty. Nie mogę tego teraz znaleźć. Wolałbym mieć dwa dp bo aktualnie tak używam moich monitorów, pozostałe porty są względnie zajęte, ale mogę to od biedy zmienić. Tylko np. do BenQ EX2510S aby osiągnąć 165 Hz muszę i tak korzystać z DP, bo HDMI ograniczone do 120... Powiedzcie mi, czy taka starsza już karta da sobie radę z obsługą dwóch monitorów na raz, oba w FHD, z czego jednen 60 Hz a drugi 165 Hz? Integra Intela daje radę, aczkolwiek mam dwa DP :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, x X x napisał:

Miałem raz taką fajną stronę, gdzie można było sobie te wszystkie parametry dobrać wedle uznania i pokazywało wszystkie istniejące karty. Nie mogę tego teraz znaleźć. Wolałbym mieć dwa dp bo aktualnie tak używam moich monitorów, pozostałe porty są względnie zajęte, ale mogę to od biedy zmienić. Tylko np. do BenQ EX2510S aby osiągnąć 165 Hz muszę i tak korzystać z DP, bo HDMI ograniczone do 120... Powiedzcie mi, czy taka starsza już karta da sobie radę z obsługą dwóch monitorów na raz, oba w FHD, z czego jednen 60 Hz a drugi 165 Hz? Integra Intela daje radę, aczkolwiek mam dwa DP :D

 

Edit:

Pomyślałem jeszcze, że od biedy można by zasilić tą kartę z dodatkowym 6-cio pinowym złączem za pomocą przejściówki, ale u mnie zasilaczu mam wolne tylko kable zasilania SATA, a z tego co czytałem nie jest to najlepsze rozwiązanie - lepszy już byłby MOLEX, ale u mnie nie ma tego złącza (za nowy komputer :P). Zdecydowałem, że jak znajdę w dobrej cenie to kupię GTX 1650.

 

Edit2:

Chyba znalazłem mojego świętego Graala:

https://www.x-kom.pl/p/673613-karta-graficzna-nvidia-inno3d-geforce-gtx-1650-twin-x2-oc-4gb-gddr6.html#Opinie

W dwóch wersjach - krótka i długa. Teraz tylko znaleźć z drugiej ręki ;)

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.bequiet.com/en/psucalculator

 

image.png

 

https://www.fsplifestyle.com/landing/calculator.html

 

 

image.png

 

Dość rozbieżne wyniki. Ja bym nie ryzykował. Sam policzyłem kiedyś dla GT630 TDP i wyszło że może brakować mocy pod max obciążeniem. Nie mówiąc o sprawności tych zasilaczy Della

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacmiszcz92 napisał:

 

Elegancko ;) Tylko ja mam dysk M.2 SSD, pod SATĄ mam tylko napęd, mogę go odpiąć jak będzie potrzeba. Mam dwie te karty upatrzone, jedna z GDDR5 (chyba), wstępnie za 650 PLN, druga z GDDR6 i na gwarancji, ale już za 950 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rób tego. Już sam fakt, że zasilacz nie ma złącza 6 pin dobitnie świadczy, że raczej nie nadaje się do podłączenia zewnętrznych kart graficznych. Fakt, można podłączać jakieś mało wymagające karty i GTX 1650 ma TDP 75W, ale nie sądzę, aby te OEMowe zasilacze DELLa miały aż taką sprawność.

 

Poza tym, najsłabsze markowe zasilacze mają moc 300-350W. Poniżej tylko OEM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jacmiszcz92 napisał:

Nie rób tego. Już sam fakt, że zasilacz nie ma złącza 6 pin dobitnie świadczy, że raczej nie nadaje się do podłączenia zewnętrznych kart graficznych. Fakt, można podłączać jakieś mało wymagające karty i GTX 1650 ma TDP 75W, ale nie sądzę, aby te OEMowe zasilacze DELLa miały aż taką sprawność.

 

Poza tym, najsłabsze markowe zasilacze mają moc 300-350W. Poniżej tylko OEM

 

Masz na myśli, że taki GTX1650 będzie zbyt wymagający w tym zestawieniu? Bo nie rozumiem teraz. Zasilacz ma 240W, więc trochę zapasu jest. Przynajmniej w teorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, jak będzie Ci się komputer restartował to będziesz wiedział, że zasilacz za słaby. Kartę ewentualnie można zwrócić.

 

Jak będziesz grał w starsze gry to PC nie będzie obciążony na max możliwości.

 

Ja jestem trochę zboczony na tym punkcie bo uważam, że testy stałego max obciążenia są bez sensu. Liczy się szczytowy pobór mocy.

 

Kupiłem kiedyś gamingowego laptopa. Cichy, wydajny, nie grzeje się. Moich testów stabilności w grach nie przeszedł. I myślę, że tak samo byłoby z Twoim zestawem z GTX 1650

 

Jeden z moich dawnych scenariuszy testowych

bum.jpg

 

Markowy zasilacz to wytrzyma, najwyżej nastąpi restart. Ten Dellowy, hmm... nie ryzykowałbym

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjmijmy sprawność na poziomie 80% czyli z Della 240W realnie mamy 192W na wszystkich liniach napięć gdzie 12V jest najważniejsza dla proca i grafy. Wg. suchych danych łączne TDP tych dwóch elementów to 140W na linii 12V czyli ~ 12A. Czy na tabliczce znamionowej ten zasilacz ma min. 17A na 12V ? Jeżeli nie to będzie za słaby by zagwarantować stabilną pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio GamersNexus robił cały materiał na temat poboru prądu przez karty graficzne. Pomierzyli że karty mają tzw transjenty gdzie pobierają przez ułamek sekundy dwukrotność swojego teoretycznego maksymalnego poboru przez co system może się wywalić jak zasilacz nie ma odpowiedniego zapasu lub jak jest "niemarkowy". Do tej pory nie był to problem bo 600-700w wystarczalo na w zasadzie wszystko ale przy RTX3090 i zapowiadanych RTX40xx z podobno jeszcze wyższym poborem to już zaczynają być jaja.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności