Skocz do zawartości

Komputery


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Na co dzień używam 3 monitory plus laptop z tym że nie 24" a 27". Nie wiem czym się zajmujesz, ale dla mnie najlepszym ustawieniem jest laptop służbowy jako maszyna stricte do komunikacji z firmą(serwery, repozytoria etc.) lewy monitor dokumentacje bibliotek, przeglądarka, środkowy IDE i inne narzędzia, prawy podzielony na 4 części (Tidal/foobar, konsola, komunikatory, poczta. Dzięki temu na bieżąco widzę wszystko, mając 2 czy jeden ekran musiałem używać pulpitów wirtualnych pamiętać co na którym mam i co jakiś czas używać alt+tab.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas robiłem to w ten sposób:

W biurze: laptop - poczta/telko, 1 ekran - to czym się aktualnie zajmowałem, 2 ekran - monitoring czegoś wykonywanego w tle lub kolejne zadania na bieżąco

 

W domu mysz, klawa, monitory, drukarka, DAC podłączone pod prywatny sprzęt. Tidal w tle na prywatnym i sesja RDP do służbowego.

1 ekran - to czym się aktualnie zajmowałem, 2 ekran - poczta/telko i monitoring czegoś wykonywanego w tle lub kolejne zadania na bieżąco

 

Właśnie brakuje mi możliwości wykorzystania laptopa służbowego jako trzeciego monitora. Bezprzewodowe udostępnianie ekranu laptopa jako monitora przestaje działać natychmiast po nawiązaniu sesji RDP. Byłoby to szybsze niż demolka połowy pokoju, aby zrobić miejsce na trzeci ekran

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieją urządzenia takie jak KVM aby przepinać peryferia między komputerami kliknięciem przycisku, ale te sensowne obsługujące 3 monitory to kilka lub kilkanaście tysięcy, te z 2 też są dość drogie.

 

Osobiście mam teraz stację dokującą wpiętą w służbowego lapka i monitory po hdmi do niej, a po displayport do stacjonarki. A do przepinania klawiatury i myszki używam prostego kvm usb za kilkadziesiąt pln.

 

Do przepinania się używam skrótów klawiaturowych i kvm usb. Uśpienie stacjonarki przełączenia klawiatury do służbowego laptopa skutkuje jego obudzeniem wtedy mam obraz z laptopa służbowego. Uśpienie laptopa i przełączenie peryferii budzi moją stacjonarkę.

 

Muzyki w czasie pracy etatowej słucham wtedy z Tidala z telefonu po usb otg. Wygodniejsze niż zabawa z RDP, ale też chętnie bym coś w tym grajdołku zmienił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To drogo i dużo zabawy. RDP ma tą zaletę, że nic nie przepinam i mam minimum kabli. Wystarczy mi jedna stacja dokująca. W dodatku na jednym komputerze mam zainstalowane dane oprogramowanie, skonfigurowany sprzęt, a na drugim już nie muszę. Działa w pełni niezależnie

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio trafiło do mnie trochę sprzętu Lenovo. Nigdy nie przepadałem za tymi lapkami z serii Carbon, a miałem w rękach już pierwszą generację. Wypadały klawisze, a klawiatury były zintegrowane z obudową. Koszt wymiany wynosił kilkaset złotych. W tych czasach wolałem Delle ze stacją dokującą wchodzącą w płytę główną zamist stacji na USB 3.0.

 

Lenovo Carbon X1 6th Gen, Intel 8 Gen, 16GB RAMu. Wystarczy włączyć Zooma, obroty wentylatora wchodzą na wysoki bieg, co skutecznie zagłusza rozmówców. Widać, że inżynierz projektował. 🤦‍♂️ Internet 1000/100, ale z bliskiej odległości po wi-fi robi się 110/50. Nie, dziękuję, ja tylko jeden przystanek.

 

To może coś poważniejszego - ThinkPad P14s, AMD Ryzen 8R/16W, 40GB RAMu. Niestety identyczny wynik w teście wifi, ale przynajmniej ma port Ethernet. Zobaczymy co będzie dalej.

 

 

Wracając do tematu RDP to próbowałem użyć Moonlight + Nvidia Experience streaming, ale ten ostatni nie umożliwi mi streamingu z wykorzystaniem 830M... Parsec obsługuje tylko jeden monitor, a RDP windowsowe nie wspiera akceleracji sprzętowej...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam Panowie i Panie, mam problem ze sterownikami Realtek i brakiem konsoli Realtek Audio na płycie NZXT N7 Z490, chip audio to ALC1220. Windows 10 Home. Po poszukiwaniach i zainstalowaniu owej konsoli wraz z driverem ze strony nieautoryzowanej, mam bardzo biedny graficznie menedżer audio, ale brakuje w nim opcji auto wykrywania przedniego panelu, przez to nie mogę słuchać na słuchawkach. Czy ktoś miał podobny problem na nowszych platformach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Pany, pytanie mam. Kupiłem nowy monitor podłączyłem przez display port (stary był na DVI) i działa ale jak wchodzę na stronę netfilxa to monitor gaśnie na sekunde jakby mu się tryb zmieniał i potem już działa normalnie. To samo na Prime Video a na youtube juz nie. Sprawdzałem na Edge i inaczej bo po wejsciu ma strone jest ok, jak wlączam wideo to tez ok ale jak chce przesunąć to znowu blackscreen na sekunde i potem już działa. Spotkał sie ktoś z czymś takim? Wylączalem akcelerarcje sprzętową w chrome i probowalem roznych rozdzielczości i odswiezania i ciagle to samo zaowno w full hd jak i 4k. Karta graficzna to staroć radeon 290 i rozumiem ze przy 4k moze sie dlawic ale to samo jest przy nizszych rozdzialkach

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2022 o 14:43, Spawn napisał:

Pany, pytanie mam. Kupiłem nowy monitor podłączyłem przez display port (stary był na DVI) i działa ale jak wchodzę na stronę netfilxa to monitor gaśnie na sekunde jakby mu się tryb zmieniał i potem już działa normalnie. To samo na Prime Video a na youtube juz nie. Sprawdzałem na Edge i inaczej bo po wejsciu ma strone jest ok, jak wlączam wideo to tez ok ale jak chce przesunąć to znowu blackscreen na sekunde i potem już działa. Spotkał sie ktoś z czymś takim? Wylączalem akcelerarcje sprzętową w chrome i probowalem roznych rozdzielczości i odswiezania i ciagle to samo zaowno w full hd jak i 4k. Karta graficzna to staroć radeon 290 i rozumiem ze przy 4k moze sie dlawic ale to samo jest przy nizszych rozdzialkach

 

Próbowałeś nie korzystać z przeglądarki a zamiast tego z natywnych apek netlifx/amazon?

Jak wygląda menadżer zasobów podczas używania? Zerknij co się dławi, może jakiś peak na pamięci lub grafice.

Sterowniki płyty i grafiki najnowsze? Generalnie trzeba by sporo pogrzebać zarówno w konfiguracji samej grafy jak i ustawień systemu aby znaleźć przyczynę. Zaczął bym od aktualizacji, przywrócenia domyślnych ustawień i potem po kolei zabawa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bigmaras dzięki. Pogooglowałem wczoraj co to może być i wygląda na to że najprawdopodobniej zabezpieczenie HDCP na serwisach streamingowych jak sie "wita" z monitorem przez display port to coś się nie spina na czas i dlatego musi mrygnąć. Może to być wina akurat tego kabla co mam (mam tylko ten co przyszedł z monitorem) albo starey karty graficznej ze starym display portem lub sterowników. Sprawdzalem przez hdmi i problem nie wystepuje tylko że ten stary Radeon 290 oferuje 4k tylko w 30fps wiec nie jest to rozwiazanie bo kursor nie chodzi plynnie ;) Trzymam kciuki zeby karty graficzne spadly to go w koncu wymienie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2022 o 16:06, Spawn napisał:

Radeon 290 oferuje 4k tylko w 30fps

Co to za Radeon 290, bo chyba nie R9 290, z tego co widzę to dość wydajna karta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na elektrodzie coś takiego

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3137923.html

 

w skrócie

"trzeba w ustawieniach monitora zmienić System Setup -> DisplayPort Stream na DP 1.2 z DP 1.1."

 

Tam co prawda tyczyło karty GTX770, ale jak u Ciebie z Radkiem nie zadziała, to się chętnie zamienię, bo mam GTX770 ;) 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Perul napisał:

Znalazłem na elektrodzie coś takiego

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3137923.html

 

w skrócie

"trzeba w ustawieniach monitora zmienić System Setup -> DisplayPort Stream na DP 1.2 z DP 1.1."

 

Tam co prawda tyczyło karty GTX770, ale jak u Ciebie z Radkiem nie zadziała, to się chętnie zamienię, bo mam GTX770 ;) 

 

Sprawdzałem DP 1.1, 1.2 i 1.4 i na wszystkich to samo jedynie na HDMI to nie występuje ale tam mam tylko 30fps w 4k na mojej karcie więc tez lipa. Nie jest to jakoś strasznie uciażliwe poprostu monitor tak jakby zmienaił rozdzielczość i się robił czarny na sekundę więc do czasu wymiany karty graficznej pewnie wytrzymam. Gorzej bo w 5 dniowym monitorze znalazlem martwego piksela i się zastanawiam czy zwracać czy nie bo pozatym bardzo ładna sztuka (dla mnie) jeśli chodzi backlight bleed którego i tak nie widać bo znacznie bardziej widać ips glow który będzie mieć każdy monitor z taką matrycą. Na samym rogu i przy tej wielkości pikseli jednego martwego i tak nie widać przy normalnym użytkowaniu ale niesmak jest.... Jak zwróce to pewnie będę czekał na oledy albo przynajmniej z FALD w ludzkich pieniadzach ale z tego co widzę to sobie jeszcze poooooooczeeeeeekaaaaam pare lat.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Spawn napisał:

znalazlem martwego piksela i się zastanawiam czy zwracać

martwy lepszy niż "hot" - jak mam "hot" i widzę go jedynie jak odpalam grę i jest czarne tło na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak praktycznie od razu pojawił ci się bad pixel to za chwilę będziesz miał tibię na monitorze. Zamiast oddawać na gwarancję/rękojmię, gdzie mogą mieć zapis, że poniżej x bad pixeli nie uznają wolałbym zwrócić jak najszybciej

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, jacmiszcz92 napisał:

Jak praktycznie od razu pojawił ci się bad pixel to za chwilę będziesz miał tibię na monitorze. Zamiast oddawać na gwarancję/rękojmię, gdzie mogą mieć zapis, że poniżej x bad pixeli nie uznają wolałbym zwrócić jak najszybciej

A jest jakaś reguła co do pojawiania się martwych pixeli? Pierwszy monitor lcd jaki kupiłem miał martwego (tyle że o tym wiedziałem jak go kupowalem) i po kilku latach użytkowania żaden kolejny się nie pojawił. Gwarancje tego z tego co wiem nie obejmują bo wedle jakichś tam norm musi być jakieś skupisko iluśtam w jakimś obrębie. Oddać regulaminowo oczywiscie zawsze można do jakiegoś tam czasu ale ryzyko chyba jest zawsze bo jak się pojawi coś za pół roku to ma się pecha.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekości sprawdzilem i wyższych seriach monitorów dell wymieni Ci od jednego bad pixela ale takiego który świeci na stałe. Jak jest martwy czyli zawsze ciemny to dopiero od 6 takich. Cytuje "Wyświetlacz, na którym znajduje się od 1 do 5 zablokowanych subpikseli, jest uważany za normalny i spełniający standardy branżowe." :D

 

W niższych seriach dopiero od 6 świecących wymienią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Spawn napisał:

Z ciekości sprawdzilem i wyższych seriach monitorów dell wymieni Ci od jednego bad pixela ale takiego który świeci na stałe. Jak jest martwy czyli zawsze ciemny to dopiero od 6 takich. Cytuje "Wyświetlacz, na którym znajduje się od 1 do 5 zablokowanych subpikseli, jest uważany za normalny i spełniający standardy branżowe." :D

 

W niższych seriach dopiero od 6 świecących wymienią.

 

Każdy producent, nawet ta górna półka jak NEC czy Eizo ma politykę dotyczącą bad/sub pixeli inną w zależności od modelu w ofercie. Nawet czasem podobny model z jednej półki cenowej ma różną politykę. Warto sprawdzać przed zakupem dokładnie. Ja osobiście nigdy nie zawiodłem się na NECu, z wyższych serii. Aczkolwiek, co mi się zdarzyło kilka razy w życiu jest coś takiego jak zawieszenie się pixela. Wówczas można za pomocą kilku youtubowych tricków (mechaniczne/softwareowe) przywrócić go do życia. Ale to było dawno temu przy innych markach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jacmiszcz92 napisał:

Jak praktycznie od razu pojawił ci się bad pixel to za chwilę będziesz miał tibię na monitorze.

 

Nie jest to prawda, obecnie w wyświetlaczach ciekłokrystalicznych wady pikseli powstają praktycznie wyłącznie z powodów mechanicznych, czyli najczęściej w transporcie jak ktoś rzuci paczką.

 

Poza tym zamawianie monitora przez internet nie jest najlepszym pomysłem. Znacznie lepiej pojechać do sklepu i wybrać dobry egzemplarz z równomiernym podświetlaniem, bez wad pikseli itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W takim razie dziwne, że przez kilka dni pozostał niezauważony.

 

Pierwszy wyświetlacz EIZO kupiłem 5,5 roku temu. Za rozdzielczość 1920x1200 trzeba było zapłacić 2 razy tyle co za 1080p Della i 50% więcej niż za 1080p od EIZO. Obecnie ma prawie 19k przepracowanych godzin. Działa bezproblemowo do dziś. Podświetlenie bez backlight bleeding. W pozostałych dwóch jest  już odrobinę gorzej, ale nadal bardzo mały. Żadnych bad pixeli.

 

Serwis spoko, wysyła się na ich koszt.

 

https://www.eizo.pl/serwis-i-gwarancja/defekty-pikseli/

 

 

48 minut temu, Kuba_622 napisał:

pojechać do sklepu i wybrać dobry egzemplarz z równomiernym podświetlaniem

 

W sensie poprosić sprzedawcę o rozpakowanie i wystawienie 3 sztuk tego samego modelu, abym mógł sobie porównać? Gdzie na to pozwalają?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeden budżetowy benq 24 cale od lutego 2010 - działa idealnie. Od 3 lat mam też NEC-a 27 4k i... chyba nie było warto. Działa bez zarzutu, ale jakieś giga różnicy nie ma poza oczywistościami jak rozmiar i rozdzielczość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Saiya-jin napisał:

Ja mam jeden budżetowy benq 24 cale od lutego 2010 - działa idealnie. Od 3 lat mam też NEC-a 27 4k i... chyba nie było warto. Działa bez zarzutu, ale jakieś giga różnicy nie ma poza oczywistościami jak rozmiar i rozdzielczość.

 

Ja mam podobny problem teraz.... Mam samsunga 27 cali full hd z panelem TN 60hz kupionego za 1500zł ze 12 lat temu i działa bez zarzutu. Teraz kupiłem Samsunga 28 cali na ips 4k 144hz i oczywiscie obraz jest ostrzejszy, kolory bardziej soczyste, maksymalna jasność wyższa i kąty patrzenia szersze ALE w ciagu dnia przy dużej jasności ekranów różnica nie jest powalająca a wieczorem niewiele lepszy kontrast tyle że dodatkowo ze świecącym ips glowem. Czy różnica jest na plus? Jest ale kurcze blade porównywanie 12 letniego monitora do super najnowszego który był ponad 2 razy droższy nie wypada zbyt pozytywnie. Mialem go zostawić mimo że opadu szczęki nie bylo ale że znalazłem bad pixla to niewiem czy nie oleje zupełnie zwracając go i dalej pojade na starym monitorze czekając na jakiegoś oleda czy coś. Niby się oledy wypalają ale patrząc wieczorem na ipsa z szarą czernią i srebrzącymi się rogami to mam wrażenie że już teraz patrze na "wypalony" ekran mimo że nowy...

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Saiya-jin napisał:

Ja mam jeden budżetowy benq 24 cale od lutego 2010 - działa idealnie. Od 3 lat mam też NEC-a 27 4k i... chyba nie było warto. Działa bez zarzutu, ale jakieś giga różnicy nie ma poza oczywistościami jak rozmiar i rozdzielczość.

 

Dla mnie wyższa rozdzielczość robi kosmiczną robotę. Obecnie używam laptopa 16.1 z rozdziałką 1600p i ta ostrość obrazu jest wręcz niesamowita, czy to w grach, czy podczas przeglądania internetu. Dla mnie absolutny game changer, podobne odczucia miałem przy monitorze takim jak Twój (czyli 27 w 4K).

 

Mam też monitor 27 cali 1440p i jak sobie porównam do lapka, to obraz na monitorze jest dużo mniej ostry, aż się nie chce korzystać, ale jednak wygoda siedzenia przez 27 robi swoje i w domu lapek jest pod niego podpięty.

 

Osobiście czekam na ekrany 27-28 w 4K i 144/165 Hz (bo do 60 Hz bym już nie mógł wrócić). Niestety na razie na rynku jest jednak tylko kilka modeli, które do tego nie są dopracowane i mają stosunkowo niską jasność. O dostępności nie wspominając. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności