Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Komputery


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

chce zmienic router w mieszkaniu, obecny (tp link wr841n) ma troche mały zasieg, 6 metrow od routera mam telewizor i ogladajac netflixa/youtube czasem przycina.

jaki byscie polecli router do 200 zl z mocnym sygnalem. dzieki

 

moje łącze to 180 mb/s ; moj tv to LG 55UJ635V ; jest kilka sieci w moim otoczeniu (3-5) ; na drodze miedzy routerem a tv sa sciany , meble

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd pomysł, że to wina routera a nie kijowej karty wifi w telewizorze?

Zacznij od ustawienia swojego wifi na jakimś nie zajętym kanale.

TV działa na 5GHz? Tam przeważnie jest pusto jeśli chodzi o temat nowego routera.

Edytowane przez sp5it
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Chcę ojcu wymienić padnięty dysk HDD na jakiś SSD, laptop Asus R540s. Pojemność 240 gb, ma być pod system (Linux Mint) i podstawowe programy, foty itp. Jakie SSD polecacie? na co zwracać uwagę? Każdy SSD będzie pasował, czy muszę patrzeć na jakieś konkretne wejście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz po pierwsze znać jaki typ dysku obsługuje plyta, msata, sata, NVMe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz w menadżer urządzeń i tam są dane każdego zamontowanego elementu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jaro54 napisał:

Wchodzisz w menadżer urządzeń i tam są dane każdego zamontowanego elementu 

 

25 minut temu, Play napisał:

Chcę ojcu wymienić padnięty dysk HDD na jakiś SSD, laptop Asus R540s. Pojemność 240 gb, ma być pod system (Linux Mint) i podstawowe programy, foty itp. Jakie SSD polecacie? na co zwracać uwagę? Każdy SSD będzie pasował, czy muszę patrzeć na jakieś konkretne wejście?

niemniej ogarnąłem w biosie - sata. thx

Edytowane przez Play
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro Cyber Monday popatrz w x-kom 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę ojcu wymienić padnięty dysk HDD na jakiś SSD, laptop Asus R540s. Pojemność 240 gb, ma być pod system (Linux Mint) i podstawowe programy, foty itp. Jakie SSD polecacie? na co zwracać uwagę? Każdy SSD będzie pasował, czy muszę patrzeć na jakieś konkretne wejście?
Tylko czy ma m2 jeśli nie to sata.
Ostatnio zakładałem goodrama irdm bo ma dobre kości (240gb - 200zl), a hdd w kieszeń odd.
A tak to coś średniego, za 5-6 lat i tak będzie taki postęp technologiczny że nie ma co patrzyć dalej.

Kabooom!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
24 minuty temu, Spawn napisał:

Używa ktoś z Was momitora Samsung Odyssey G7? Czy ze względu na zakrzywienie ekranu wchodzi w grę ogladanie na nim np filmu z odległości kilku metrów?

Moim zdaniem nie. "Stopień zakrzywienia - krzywizna krzywiźnie nierówna"

https://www.komputerswiat.pl/artykuly/partnerskie/co-daje-zakrzywiony-monitor/q63s3b4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by była płaska wersja to bym taką kupił ale jest tylko agresywnie zakrzywiona 1000r i mi to krzyżuje plany. Ja gram praktycznie tylko w nocy więc chce coś z dobrym kontrastem więc oled (najmniejszy jest 48 cali a ja chce w okolicach 27) albo VA (wiekszości smuży czerń a temu samsungowi podobno już nie). Problem w tym że w dzień czy w weekendy moim dzieciakom zdarza się oglądać na nim bajki czy coś (mam 10 letniego 27 calowego samsunga z matrycą TN) więc to zakrzywienie będzie pewnie przeszkodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam VA(AOC AGON AG273QX) i mnie nic nie smuży ;) rewelacyjna czerń, świetne kąty widzenia, ja bym brał VA na Twoim miejscu.Do filmów elegancko sie nadają, co do krzywizny to nie mam pojęcia bo nie miałem nigdy zakrzywionego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spawn jak kupowałem monitor to wybierałem pomiędzy LG 27gl850 a Aorusem fi27q. Wybrałem LG ze względu na szybszą matrycę (jest na prawdę żyleta) i ciut lepsze kolory. Z kolei czerń jest lepsza na Aorusie, więc co kto woli. Z monitora jestem mega zadowolony, a widzę, że można go teraz kupić poniżej 2k, to już w ogóle kosmos. Niestety czerń trochę świeci, jak to w IPSie, dlatego jeśli jest to dla Ciebie tak istotne to skłaniałbym się ku fi27q lub fi27q-p (o ile przełkniesz jego wygląd :D).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Spawn no na tym filmiku to jest kosmos, ja żadnego smużenia nie widze a też jestem na to wyczulony.Gram w szybkie fps i nie widzę absolutnie smużenia.Nie wiem jak to wytłumaczyć, w moim agonie nie smuży :D 

Tą słynną 850tke własnie miałem co @P1gu zapodał :D dwie sztuki i sie poddałem, nie mam szczęscie do ips niestety.Po pierwsze zawsze coś jest z czernią albo z potwornym backlight bleeding.Właśnie to drugie sprawiło że LG dwa razy odsyłałem.W agonie BB praktycznie nie występuje, jest minimalny.Oglądanie filmów gdzie jest dużo scen nocnych etc bajaaa 

 

@Spawn

Jak swego czasu szukałem monitora to dużo ludzi polecało ten

https://www.x-kom.pl/p/533180-monitor-led-27-lenovo-legion-y27q-20-czarny-165hz-glosnik.html

ponoć monitor prawie bez wad, wtedy nie kupiłem bo był niedostępny ale wszędzie go polecają jako alternatywe dla 850tki

 

edit: wycofany już

Edytowane przez deftones9
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z bleedingiem to racja, widziałem świrów co wymieniali monitor po więcej niż 10 razy, żeby trafić idealny egzemplarz. :D Mi się udało trafić i pierwsza sztuka, którą kupiłem jest bardzo ok. Wiadomo, szczególnie w rogach jest trochę szaro na czarnym ekranie w ciemnym pomieszczeniu, ale już podczas gry w ciemnym pomieszczeniu tego nie widać. Trafiłem na loterii IPSowej po prostu. ;) Ale poza bleedingiem i niezbyt dobrą czernią to jest bajka. Kolory i płynność z innej planety normalnie, trafianie apexów nigdy nie sprawiało mi tyle frajdy.

Edit: ten lenovo co podałeś @deftones9 jest na matrycy z 850tki, tylko trochę podrasowany software'owo. ;)

Edytowane przez P1gu
Dopisek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dokładnie, matrycy 850tki ale bez wad 850tki :D tak piszo, ale i tak już wycofany.Ja też sie czaje na te oledy ale na razie sie wstrzymuje bo ten mi starcza a jak już będe coś brał to 4k najprędzej.Przechodziłem z 24' i nie byłbym w stanie teraz wrócić do mniejszego.Za to większy to już może być coś.HDR robi mi robote w tym agonie też, fajna sprawa w grach gddzie jest on odpowiednio zaimplementowany.Np w takim horizon zero down jest pięknie z hdr, nie wiedziałem że taki bajer w ogóle ma ten moniotor jak kupiłem.Dopiero 12letni sąsiad mnie uświadomił 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studiuje od kilku dni rynek monitorów pc i muszę powiedzieć że to niezłe dno :D Najlepsze monitory 4k 27 cali z ułomnym pseudo HDRem to koszt 8tysięcy a za tyle mozna kupić 65 calowy telewizor oled ze lepszymi parametrami w większości kategorii. 48 calowa wersja tego oleda kosztuje prawie połowę mniej niz topowe monitory :D

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Spawn napisał:

Studiuje od kilku dni rynek monitorów pc i muszę powiedzieć że to niezłe dno :D Najlepsze monitory 4k 27 cali z ułomnym pseudo HDRem to koszt 8tysięcy a za tyle mozna kupić 65 calowy telewizor oled ze lepszymi parametrami w większości kategorii. 48 calowa wersja tego oleda kosztuje prawie połowę mniej niz topowe monitory :D

Doszedłem do tego samego wniosku jak kupowałem swój. ;) Nie ma takiej opcji wyboru, która nie miałaby jakichś poważnych wad, przy czym te najdroższe monitory kosztują kupę kasy, a telewizory w podobnym budżecie będą dużo lepsze i nie będą miały tyle wad. ;) A gdzie porównywać rozmiar ekranu...

A co do HDRu, to w monitorach on dopiero co raczkuje niestety, są może 2 czy 3 modele, w których jest to fajnie zrobione, ale cena to już wielkości 5 cyfrowe - trochę dużo jak za coś w okolicach 30 cali...

Edytowane przez P1gu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że monitor kupuje raz na 10 lat to chciałem zaszaleć (a co!) ale górna granica jakiejkolwiek opłacalności z tego widzę to 1500-2000zł. Potem za trochę lepiej trzeba zapłacić dwa razy tyle i to nadal są jakieś protezy HDR'a i słabe kontrasty. 

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności