Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Komputery


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Jackzor napisał:

 

Widzę, że 64 euro plus VAT... To co on potrafi, liczy też całki i rysuje wykresy funkcji czy co, że tyle jest warty?

Nie wiem ile jest warty, nie byłem z nim u jubilera po wycenę. Słyszałem tylko, że przy wycenie kierowali się niechęcią w stosunku do cebulaków i mądrali.

...no i mają ich z głowy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Superata napisał:

Bywa w promocji? Co z programami roboczymi? Pisanie dokumentów, edycja pdf, foto?

Jest ciut uproszczony MS Word i MS Excel na Mac-a. Nie ma MS Visio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

http://hd-opinie.pl/5222,aktualnosci,giada-f105d-dwusystemowy-end-point-pc-z-windaphile-w-redakcji.html

Taki komputerek propaguje serwis HD-Opinie.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kto tu umie w komputerach? Zastanawiam się nad wymianą swojego T420 na coś nowszego/większego. Najchętniej żeby to był również ThinkPad od Lenovo i oczywiście poleasingowe. Fajnie jakbym się zmieścił w 1,5k, ale i do 2k mogę dopłacić.

 

Nie ogarniam tych nowych modeli Lenovo. Ostatni który używałem to T460, ale wolę 15". Czym się interesować? T530 czy coś lepszego? X1?

 

Nie gram, ale laptop z założenia do wszystkiego. Głównie do pracy.

 

Z góry dzięki za każdą propozycję pomocy.

Edytowane przez krz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam ThinkPadów, ale przy wyborze laptopa często podpieram się recenzjami z Notebookcheck (polska strona albo angielska). Z tego co pamiętam X1 był przez nich dobrze oceniony.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz coś solidnego, do pracy i większego to raczej polecam serię HP ZBook 15, poleasingowe G2 lub G1.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎18‎.‎04‎.‎2019 o 09:31, Chcheckitout napisał:

 

Pracuję z 10 lat na Thinkpadach i są super. Mam aktualnie dwa w domu i będę kupował coś na Ryzenie teraz. 

A konkretnie które posiadasz/polecasz?

Dużo ogłoszeń dotyczy T4xx. Do 15" trzeba niestety dopłacić i nie wiem czy jest sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, krz napisał:

A konkretnie które posiadasz/polecasz?

Dużo ogłoszeń dotyczy T4xx. Do 15" trzeba niestety dopłacić i nie wiem czy jest sens.

 

Nie wiem do czego potrzebujesz tego laptopa. 

 

Mam staruszka X230, który jest ze mną od premiery. 

 

Pracuję na Lenovo ThinkPad P1, a żona ma w szpitalu T580

 

Zaraz będzie ThinkPad E495 i E595 na Ryzenach. 

 

Nie gram w gry i mało pracuję na baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też mam taką w pracy (serwer). Ja kiedyś skusiłem się na SPC Regnum L50 który waży ~8kg i t był błąd. Nie było czuć tej wagi,, dopiero maty wygłuszające zrobiły z niej czołg ale plastiki nadal skrzypiały. Przeszedłem na s25w i tutaj trzeba się namęczyć z wyciszeniem, takie małe budy ciężko wyciszyć i nie ugotować. Teraz gdybym zmieniał to również kostka, np. Bitfenix Prodigy lub Aerocool DS CUBE.  4 dyski (2 3,5 cala), chłodzenie 185mm, karta 30cm, 3 wentylatory 120mm. Gdyby tylko SPC dawało blachy zamiast papieru... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Szukam... Sam nie jestem zdecydowany czy chcę coś bardziej biznesowego laptopa w stylu HP probooka, czy bardziej jednak laptopa dla "gracza" żeby zmieścić jak najlepsze bebechy przy rozsądnej cenie. Nie mam za bardzo odniesienia jak mobilne układy z integrą lub słabsza kartą w stylu MX150/250 radzą sobie w takich zadaniach 

Konkretnie: Szukam laptopa na dłuższe wyjazdy (kilku tygodniowe- kilku miesięczne rejsy statkami), więc rozmiar i waga nie ma nie ma większego znaczenia. W domu mam jeszcze w miarę przyzwoity sprzęt (i5 4690k@ 4,7 Ghz, GTX970, 16GB RAM).

Ekran: im większy tym lepszy, z przyzwoitą jakością obrazu (IPS, VA). Na dobre odwzorowanie kolorów pewnie nie mam co liczyć, a na starego MacBooka nie mam zamiaru się rzucać. 

Wykorzystanie: AutoCAD, Inventor, Visual Studio (C++), Lightroom, może czasem Photoshop. Do tego typowe akcje jak przeglądanie internetu czy oglądanie czasem filmu. 
RAM: 8GB + opcja dokupienia od razu kolejnych 8GB
Dysk: SSD 256GB z opcją wymiany/wolnym dodatkowym slotem 2.5/M.2 
Jeśli coś dla graczy to minimum GTX 1050Ti bo jeśli już gram to w nowsze pozycje jak wiedźmin 3, BF 1, BF V.
Budżet: jak w tytule, 2000-3500 zł
Mogą być nowe jak i poleasingowe, używane jeśli w bdb. stanie.

 

Wstępnie z bardziej budżetowych pozycji rzucił mi się w oczy ten HP G5 830 ale ma tylko integre https://allegro.pl/oferta/hp-elitebook-830-g5-i7-8gb-256gb-fhd-ips-onsite-8576390426?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

https://allegro.pl/oferta/laptop-xiaomi-mi-air-13-ukraina-i5-8250u-8gb-8499038614?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

Lub coś mocniejszego dla graczy

https://allegro.pl/oferta/predator-i7-6700hq-ssd-hdd-16gb-17-gtx1060-dr85-8576981639?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Bywalec
W dniu 16.10.2019 o 09:16, Damix napisał:

Szukam... Sam nie jestem zdecydowany czy chcę coś bardziej biznesowego laptopa w stylu HP probooka, czy bardziej jednak laptopa dla "gracza" żeby zmieścić jak najlepsze bebechy przy rozsądnej cenie. Nie mam za bardzo odniesienia jak mobilne układy z integrą lub słabsza kartą w stylu MX150/250 radzą sobie w takich zadaniach 

Konkretnie: Szukam laptopa na dłuższe wyjazdy (kilku tygodniowe- kilku miesięczne rejsy statkami), więc rozmiar i waga nie ma nie ma większego znaczenia. W domu mam jeszcze w miarę przyzwoity sprzęt (i5 4690k@ 4,7 Ghz, GTX970, 16GB RAM).

Ekran: im większy tym lepszy, z przyzwoitą jakością obrazu (IPS, VA). Na dobre odwzorowanie kolorów pewnie nie mam co liczyć, a na starego MacBooka nie mam zamiaru się rzucać. 

Wykorzystanie: AutoCAD, Inventor, Visual Studio (C++), Lightroom, może czasem Photoshop. Do tego typowe akcje jak przeglądanie internetu czy oglądanie czasem filmu. 
RAM: 8GB + opcja dokupienia od razu kolejnych 8GB
Dysk: SSD 256GB z opcją wymiany/wolnym dodatkowym slotem 2.5/M.2 
Jeśli coś dla graczy to minimum GTX 1050Ti bo jeśli już gram to w nowsze pozycje jak wiedźmin 3, BF 1, BF V.
Budżet: jak w tytule, 2000-3500 zł
Mogą być nowe jak i poleasingowe, używane jeśli w bdb. stanie.

 

Wstępnie z bardziej budżetowych pozycji rzucił mi się w oczy ten HP G5 830 ale ma tylko integre https://allegro.pl/oferta/hp-elitebook-830-g5-i7-8gb-256gb-fhd-ips-onsite-8576390426?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

https://allegro.pl/oferta/laptop-xiaomi-mi-air-13-ukraina-i5-8250u-8gb-8499038614?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

Lub coś mocniejszego dla graczy

https://allegro.pl/oferta/predator-i7-6700hq-ssd-hdd-16gb-17-gtx1060-dr85-8576981639?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 



Jak myślisz poważnie o pracy w AutoCadzie, czy Inventorze to polecam coś z grafiką na Quadro jednak, płynność Viewportu jest nieporównywalnie lepsza, niż przy typowych gamingowych kartach. 

Coś w tym stylu: https://allegro.pl/oferta/dell-precision-5510-i7-6gen-16gb-512ssd-m1000m-4k-8473050173 (tak, wiem, że to górna granica). 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
jaki maly ale dobry antywirusowy program polecaacie na windows 10, jesli w ogole w tym systemie jest jakis potrzebny?
Na W10 w zupełności wystarcza Windows Defender.

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładanie, że jak się ma "program antywirusowy" to jest się w jakikolwiek sposób zabezpieczonym - to bardzo błędna i niebezpieczna logika.
Raczej oczywiste, że antywir cudów nie zdziała ale niech już sobie ten Defender lata w tle, bo nie jest upierdliwy i wbrew pozorom, robi robotę, choć przeważnie wyskakuje z false positive.
W każdym razie, ostatni raz miałem infekcję dobre 2 - 3 lata temu i to tylko z własnej winy, więc przede wszystkim rozsądek.

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2019 o 18:03, meehooj napisał:

jaki maly ale dobry antywirusowy program polecaacie na windows 10, jesli w ogole w tym systemie jest jakis potrzebny?

 

Zintegrowany defender i nic więcej. Cała reszta to marketingowy bełkot, na którym jedyne co zyskasz to dodatkowe obciążenie procka i pamięci.

 

Tak jeszcze lekko rozwijając myśl. Czasy win xp gdzie faktycznie samo podłączenie do sieci powodowało zassanie masy syfu już dawno minęły. Win 10 jest na tyle dopracowany, że nie ma co się martwić o zassanie czegokolwiek z automatu. Słabym ogniwem w tym wszystkim jest tylko i wyłącznie użytkownik. Wirusy mają praktycznie trzy okna - przeglądarka, port usb, sieć lan. Kwestie przeglądarki można wyeliminować poprzez zmiany na bezpieczne DNS np od comodo, lub całej przeglądarki z podniesionymi zabezpieczeniami + myślenie co się robi i gdzie klika. Co do usb to warto po prostu zachować czujność gdzie go pchamy. LAN, odblokowanie jedynie tych portów co potrzeba lub wyłączenie dostępu dla innych po lan. Podstawowe BHP wg Marasa.

Edytowane przez bigmaras
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności