Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Komputery


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mam parę pytań dotyczących PC.

Jak wygląda sytuacja z reklamowaniem nierównego podświetlenia w monitorze po kilku miesiącach użytkowania? Marka LG, 21:9, sklep X-com. Nierówność polega na tym, że po prawej stronie monitora wszystko jest mniej więcej ok, ale od środka idąc w prawo, na górze i na dole podświetlenie staje się dużo mocniejsze i przebijające się np na czarnym obrazie. Po dość znacznym, ale dalej funkcjonalnym zmniejszeniu jasności tego tak mocno w codziennym zwykłym użytkowaniu, serfowaniu itp, ale dalej potrafi być irytujące. Do tej pory nie miałem czasu i głowy się tym zajmować, nie chciało mi się od razu zwracać monitora bo sam model mi odpowiada. Teraz jednak przyszedł moment, żeby w miarę możliwości coś z tym zrobić. 

Druga sprawa, to potrzebuję jakiegoś programu do nagrywania dźwięku. Np. na FB lub przez inny komunikator. Chcę nagrywać rozmowy. Zastanawiam się nad jakimś sprzętem do podcastowania, ale nie wiem czy na początek nie kupić jakiegoś dobrego telefonu do tego, bo na taki też mam zapotrzebowanie. Co myślicie? 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
18 minut temu, NuBreed napisał:

Jakaś opinia na temat szczura od DreamMachines DM2 Comfy? Padł mi Naos QG od Mionixa, a że kasty mają te same i DM2 to nasz rodzimy produkt, kusi mnie ten gryzoń. Tymbardziej, że cena sympatyczna. 

Ja Ci polecę sprawdzony sprzęt, Razer DeathAdder, od 10 lat używam bezawaryjnie i fajnie leży w dłoni.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,
mam problem z obencnym wentylatorem, w stanie spoczynku temperatura procesora dochodzi do 75 stopni Celsjusza, przy obciazeniu do 100.
komputer ma 3 lata, z poczatku temperatury dochodzily do 30paru stopni w spoczynku ,cos sie widocznie stalo z wiatraczkiem.
mozecie polecic jakis dobry wiatrak i paste termo do 100 pln?
 

procesor to intel i5-4460 @ 3.20 GHz


dziekuje z góry za wszelkie podpowiedzi.

Edytowane przez meehooj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, sp5it napisał:

Na początek syf ze środka wydmuchnij.

M

Dokładnie, zapewne pod wiatrakiem "pierzynka" z kurzu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie lepiej budować swojego NASa samemu od podstaw, czy kupić gotowe rozwiązanie ? Te Q-NAPy i inne procesory to mają taki żal w tych cenach, że jakoś przeboleć nie mogę. Potrzebuję kopii zapasowych, serwer ROON, wiadomo - dzielenie się plikami między TV, telefonami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Chcheckitout napisał:

Panowie lepiej budować swojego NASa samemu od podstaw, czy kupić gotowe rozwiązanie ? Te Q-NAPy i inne procesory to mają taki żal w tych cenach, że jakoś przeboleć nie mogę. Potrzebuję kopii zapasowych, serwer ROON, wiadomo - dzielenie się plikami między TV, telefonami. 

Ceny są jakie są, bo to rozwiązanie niemal Plug'n'Play + wsparcie producenta mocne.
Samemu to najlepiej na bazie jakiegoś starego kompa zrobić, postawić to na Linuxie albo innym Unixie i powinno hulać. Pytanie czy wolisz się pobawić czy kupić coś, co po wyjęciu z pudełka i wsadzeniu dysków po prostu działa.

Ew. są jeszcze te NASy od WD za kilka stówek, ale nie wiem jak z ich jakością.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bachankas napisał:

Ceny są jakie są, bo to rozwiązanie niemal Plug'n'Play + wsparcie producenta mocne.
Samemu to najlepiej na bazie jakiegoś starego kompa zrobić, postawić to na Linuxie albo innym Unixie i powinno hulać. Pytanie czy wolisz się pobawić czy kupić coś, co po wyjęciu z pudełka i wsadzeniu dysków po prostu działa.

Ew. są jeszcze te NASy od WD za kilka stówek, ale nie wiem jak z ich jakością.

 

Lubię dłubać i sam mogę złożyć. Fajna zgrabna obudowa, procek i5, 8 ram, M.2 na system,  coś co mało pobiera prądu. 4 dyski raid 5. Soft mogę też kupić, bo zleceniodawca mi płaci za część rzeczy. Możesz zaproponować jakąś konfigurację ? Qnap który by mi pasował to około 3 tyś złotych sama puszka ... Może bym kupił dwie karty 10 GBE i to połączył z głównym PC żeby pliki szły żwawo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2018 o 11:20, Chcheckitout napisał:

 

Lubię dłubać i sam mogę złożyć. Fajna zgrabna obudowa, procek i5, 8 ram, M.2 na system,  coś co mało pobiera prądu. 4 dyski raid 5. Soft mogę też kupić, bo zleceniodawca mi płaci za część rzeczy. Możesz zaproponować jakąś konfigurację ? Qnap który by mi pasował to około 3 tyś złotych sama puszka ... Może bym kupił dwie karty 10 GBE i to połączył z głównym PC żeby pliki szły żwawo. 

 

Badałem ostatnio temat i sensowne rozwiązanie customowe wychodziło mi zawsze o kilkadziesiąt procent drożej od sensownego Synology - z tym, że patrzyłem na obudowy stricte SFF, więc z droższymi zasilaczami SFX, mobo mATX, itp. Jeśli chcesz postawić coś na normalnym ATX to powinno się udać zejść sporo taniej. Ja bym wtedy celował nawet w jakiegoś low-endowego Xeona, mobo i RAM trochę droższe, ale reliability sporo lepsze. Inną opcją, jeśli masz trochę więcej miejsca i nie boli Cię zużycie prądu, może być kupienie jakiegoś używanego, enterprisowego serwera (np.: https://allegro.pl/hp-proliant-ml350-g6-e5620-2-4-ghz-ram-6-gb-no-h-i7610474766.html), tylko wtedy musisz najczęściej zainwestować w dyski SAS. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wiele lepsza opcją niż taki serwer jest postawienie czegoś w standardzie ATX. W tym serwerze jest s771 czyli po małych modach te procesory działają też na większości płyt s775. Także jakaś mała płyta matx do tego taki xeon na s771, mod płyty żeby obsługiwała xeony i po sprawie...zresztą sam miałem taki komputer przez jakiś czas jako zastępczy i gdyby nie ograniczenia płyty głównej (najbardziej mnie bolało maksimum 4 gb ramu) to bym chyba dalej siedział na tym kompie. Do podstawowych zadań i jakiegoś lekkiego grania taki xeon nadal jest ok. W niektórych przypadkach kiedy liczy się bardziej ilość wątków/rdzeni niż wydajność pojedynczego watka/rdzenia (spora część współczesnych gier na przykład bo na 2 rdzeniach część gier się nie uruchamia albo wyskakują artefakty) to taki xeon jest lepszy niż np. i3 (oczywiście nie te najnowsze ale powiedzmy że do Ivy bridge albo o generację dalej 😛 ). Taki xeon wcale nie był wiele cieplejszy od i3 2120 którego mam teraz, a miał w końcu dwa jajka więcej i 45nm a nie 32nm. W xeonie miałem 60st a w i3 mam 53-55 przy graniu i pełnym obciążeniu. Co prawda mam przy i3 mniejsze chłodzenie ale nie zmienia to faktu że te stare xeony nie grzeją się nawet jakoś strasznie. A co ciekawe taka płyta z dwoma xeonami na s771 to już jest niezły potworek i osiąga bardzo dobre rezultaty (szczególnie jak na swój wiek i koszt jak się uda graty w ludzkiej cenie dorwać) o ile program/gra wykorzystuje te dwa proce.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Audirvana plus - jednorazowy koszt chyba 100$, nie pamietam bo mam od dawna. Potem już aktualizacje darmowe. Można „spiąć” z tidalem ( ja tak używam tidalka), można wcisnąć „Sysopt” (taka optymalizacja maczka pod audio), dużo funkcji, bardzo dobrze mi gada, polecam. 

No i co jest najpiękniejsze w makusiu - zapomnij o sterownikach do daców:)

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jackzor napisał:

 

Widzę, że 64 euro plus VAT... To co on potrafi, liczy też całki i rysuje wykresy funkcji czy co, że tyle jest warty?

Wygląda raczej na to, że nie każdy ma ochotę spedzać części swojego życia aby napisać bezpłatnie apkę i rzucić ją na pożarcie rekinom internetowym.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności