Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Komputery


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Spotkał się ktoś z forumowiczów z takim lapkiem ?

https://www.x-kom.pl/p/411643-notebook-laptop-116-asus-vivobook-e203na-n3350-4gb-64gb-win10office.html

ASUS VivoBook E203NA N3350/4GB/64GB/Win10

Procesor Intel Celeron N3350

Pamięć 4 GB

Dysk eMMC 64 GB

Grafika Intel HD Graphics 500

 

Czy ta konfiguracja wystarczy także do filmów HD (MKV itp) ? Bo do Internetu pewnie spoko wystarczy. Waży 1 kg (ważne), do plecaka wlezie...

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lord Rayden napisał:

Spotkał się ktoś z forumowiczów z takim lapkiem ?

https://www.x-kom.pl/p/411643-notebook-laptop-116-asus-vivobook-e203na-n3350-4gb-64gb-win10office.html

ASUS VivoBook E203NA N3350/4GB/64GB/Win10

Procesor Intel Celeron N3350

Pamięć 4 GB

Dysk eMMC 64 GB

Grafika Intel HD Graphics 500

 

Czy ta konfiguracja wystarczy także do filmów HD (MKV itp) ? Bo do Internetu pewnie spoko wystarczy. Waży 1 kg (ważne), do plecaka wlezie...

Teoretycznie starczy. Musi być nówka? W tych cenach wykonanie budżetówek jest często loterią.
A używane biznesówki - ThinkPady czy HP G1 - idzie wyhaczyć w podobnej cenie z dużo lepszą specyfikacją i lepszym ekranem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do podróży dla mnie priorytet to matraca mat i ips, rozmiar 12-13 cali. Reszta mnie nie interesuje. Kilka gram w jedną czy w drugą to o ile w maratonie z lapkiem sie nie biega nie ma znaczenia. Kiedyś ze znajomym jechałem w podróży i zatrzymaliśmy się poodpisywać na maila na stacji. On wielki fanatyk wagi laptopa, krecił się, szukał cienia, zasłaniał i bluzgał. Ja komfortowo za kierownicą bez problemu odpoisywałem. Szybciutko stweirdził, że matryca to podstawa a waga sprawa drugożędna tym bardziej, że jakie to mogą być różnice? 100g 200g?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kazikson91 napisał:

 Windows ma wbudowany program do montowania ISO. Chyba, że chodzi o coś więcej niż montowanie?

Używam tego windowsowego i do montowania ISO jest bdb. Lepszy od Daemon Tools.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2018 o 13:25, meehooj napisał:

ok, dzięki , sprobuje obu propozycji

 

magiciso/ultraiso

dużo więcej opcji od deamona i wg mnie przyjaźniejszy interfejs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do małych lekkich lapków 11.6 cala. Jest jeszcze oferta Kiano. Taniej niż Vivobook (700 zl) za to tylko 2 GB RAM i 32 GB dysk. No i procek Atom X5. Czy W10 jakoś może chodzić na takiej konfiguracji ? Atom X5 jest wolniejszy niż Intel Celeron ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Lord Rayden napisał:

Wracając do małych lekkich lapków 11.6 cala. Jest jeszcze oferta Kiano. Taniej niż Vivobook (700 zl) za to tylko 2 GB RAM i 32 GB dysk. No i procek Atom X5. Czy W10 jakoś może chodzić na takiej konfiguracji ? Atom X5 jest wolniejszy niż Intel Celeron ?

Mam tablet Kiano z taką konfiguracją

https://www.euro.com.pl/ipad-i-tablety-multimedialne/kiano-intelect-8-9-3g-ms.bhtml

Przeglądarka w miarę na tym chodzi, film obejrzeć też można, ale żeby to był demon prędkości to bym nie powiedział ;). Tylko, że ja dałem za niego (używanego) niecałe 250zł. Dokupiłem mu klawiaturo-futerał oraz mysz BT, i mam mały komputerek na wyjazdy (którego używam sporadycznie, bo komórka w 90% przypadków wystarcza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Perul napisał:

Przeglądarka w miarę na tym chodzi, film obejrzeć też można, ale żeby to był demon prędkości to bym nie powiedział ;). Tylko, że ja dałem za niego (używanego) niecałe 250zł.

Dokładnie jest tak jak Perul napisał. Choć ja dodam od siebie, że na takim Atomie bez problemu Audiogate radziło sobie z konwersją w locie do DSD.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Macie jakieś typy "lekkich" przeglądarek ? Czyli coś poza Chrome, Firefox,Edge... Czy Opera jest w miarę lekka ? 

No i muszą mieć możliwość instalacji wtyczek blokujących reklamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Vivaldi, odkąd Opera przestała być lekka (czyli powyżej v12), aczkolwiek wybrałem głównie z tego powodu, że tak jak stara Opera ma możliwość ułożenia kart po prawej stronie.

Prócz tego jeszcze czasem SlimJet jako "portable" i Firefoxa, bo mi strona banku blokuje nietypowe przeglądarki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Rafacio napisał:

Opera jest ok. Vivaldiego próbowałem niedawno przez miesiąc. Ostatecznie wyleciał, ale już nie pamiętam za co.

Jako jedyny (z tych które testowałem) ma możliwość ułożenia kart po prawej stronie, dlatego go używam. Żeby nie to, to pewnie głównie Firefox by był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności