Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Komputery


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym z tym glutem nie przesadzał. Zdarzają się problemy ale nie jest to jakiś ogromny problem jak niektórzy twierdzą.
Oczywiście teraz jest rozdmuchany bo AMD w końcu powróciło. Szkoda, że tak późno.... 
 
A miałeś kiedyś procesor z glutem jak mówisz, że to nie problem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że spora część użytkowników i7 Ivy Bridge ma problemy z glutem i musi "odkręcać" procesor bo temperatura jest zbyt duża. Jak ktoś używa zablokowanej i5tki to pewnie mu bez różnicy czy po 5 latach z 50 stopni zrobi się 70.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak i8350 przy normalnym użytkowaniu ma temperaturę 90 stopni (vide test na purepc.pl) to znaczy, że Intel skopał sprawę i tyle. I wg mnie jest to robienie w balona kupujących, bo dostają niedopracowany produkt. W AMD tego problemu nie ma.

Edytowane przez czernomorec
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, decees napisał:

 Bakuś, jak nadal szukasz MacBooka w dobrej cenie to aktualnie w Redcoonie jest srebrny Pro https://redcoon.pl/laptopy-i-tablety/laptop-apple-macbook-pro-13-3-srebrny-mpxr2ze-a

Dzięki, ale kupię chyba jakiegoś air-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, ojciec ma laptopa Asus R540s, Windows 10. Co chwila, średnio raz w tygodniu wywala mu sterowniki od karty wifi, Realtek jakiś. O ile wyłączyć kartę i zainstalować ją na nowo to nie jest problem, to jednak nie jest normalne, że co cierpią pojawia się z tym problem. Da radę jakoś softowo to naprawić? Jak ojciec był ostatnio z nim na gwarancji, to mu tylko sterowniki przeinstalowali

Pany, ojciec ma laptopa Asus R540s, Windows 10. Co chwila, średnio raz w tygodniu wywala mu sterowniki od karty wifi, Realtek jakiś. O ile wyłączyć kartę i zainstalować ją na nowo to nie jest problem, to jednak nie jest normalne, że co cierpią pojawia się z tym problem. Da radę jakoś softowo to naprawić? Jak ojciec był ostatnio z nim na gwarancji, to mu tylko sterowniki przeinstalowali

Pany, ojciec ma laptopa Asus R540s, Windows 10. Co chwila, średnio raz w tygodniu wywala mu sterowniki od karty wifi, Realtek jakiś. O ile wyłączyć kartę i zainstalować ją na nowo to nie jest problem, to jednak nie jest normalne, że co cierpią pojawia się z tym problem. Da radę jakoś softowo to naprawić? Jak ojciec był ostatnio z nim na gwarancji, to mu tylko sterowniki przeinstalowali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pewien problem z Win 10, ktoś używa wersji 1709? Po zmianie dysku robiłem czystą instalkę, zalogowałem się do konta Microsoftu w celu aktywacji, następnie utworzyłem konto lokalne, poustawiałem wszystko jak chciałem i niby git ale... ustawiłem własną tapetę ekranu logowania/blokady i teraz tak, często bywa tak że po zalogowaniu system mega muli, nie działają wirtualne pulpity, ich podgląd itp. Muszę walnąć CTRL + ALT + DEL żeby się wylogować i wtedy pojawia się inna/domyślna(Microsoftowa) tapeta ekranu logowania i po zalogowaniu wszystko śmiga. Ktoś ma pomysł ocb? Trochę to wygląda jakby były dwa konta i z jednym jest coś nie teges.

 

p.s.

Wydaje mi się czy w 1709 wywalili wszystkie wcześniejsze motywy, np. z czarnymi paskami w eksploratorze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego w większości tanich mechanicznych Chińczycy dają taki obleśny font. Przecież zwykła Helvetica albo Arial jest sto razy bardziej estetyczny. Akurat też szukałem nowej klawiatury. Co prawda ponad 10 letni Logitech dalej działa jednak przydało by się coś nowego. Po poszukiwaniach zamówiłem więc z Gearbesta klawiaturę firmy o bardzo ciekawej nazwie ;) - James Donkey 619. Pełna wersja z numpadem na brązowych przełącznikach Gateron. Spotkałem się z opiniami że klony lepsze od oryginalnych Cherry MX. Z kurierem wyniosło mnie 51.71 USD. Wysłana w piątek po południu z Hong Kongu, dzisiaj o 10 przekazano kurierowi do doręczenia więc niedługo powinna być :P Mój pierwszy mechanik, tak tylko bawiłem się w u znajomych czy w sklepie. Najchętniej wybrałbym niebieskie przełączniki jednak potrzebowałem czegoś trochę cichszego. Czerwone kompletnie mi nie pasowały. Miałem dylemat między czarnymi a brązowymi z których wcześniej nie korzystałem. Skończyło się na tych drugich, zobaczymy czy mi podejdą.

Jeżeli ktoś szuka obecnie klawiatury to bardzo ciekawie wygląda jeszcze ta - https://www.gearbest.com/keyboards/pp_662645.html

Dosyć tania, sensowny wygląd, pełny układ. W sumie gdyby była dostępna z innymi przełącznikami niż niebieskie to bym się pewnie na nią zdecydował.

Nie wiem dlaczego w większości tanich mechanicznych Chińczycy dają taki obleśny font. Przecież zwykła Helvetica albo Arial jest sto razy bardziej estetyczny. Akurat też szukałem nowej klawiatury. Co prawda ponad 10 letni Logitech dalej działa jednak przydało by się coś nowego. Po poszukiwaniach zamówiłem więc z Gearbesta klawiaturę firmy o bardzo ciekawej nazwie ;) - James Donkey 619. Pełna wersja z numpadem na brązowych przełącznikach Gateron. Spotkałem się z opiniami że klony lepsze od oryginalnych Cherry MX. Z kurierem wyniosło mnie 51.71 USD. Wysłana w piątek po południu z Hong Kongu, dzisiaj o 10 przekazano kurierowi do doręczenia więc niedługo powinna być :P Mój pierwszy mechanik, tak tylko bawiłem się w u znajomych czy w sklepie. Najchętniej wybrałbym niebieskie przełączniki jednak potrzebowałem czegoś trochę cichszego. Czerwone kompletnie mi nie pasowały. Miałem dylemat między czarnymi a brązowymi z których wcześniej nie korzystałem. Skończyło się na tych drugich, zobaczymy czy mi podejdą.

Jeżeli ktoś szuka obecnie klawiatury to bardzo ciekawie wygląda jeszcze ta - https://www.gearbest.com/keyboards/pp_662645.html

Dosyć tania, sensowny wygląd, pełny układ. W sumie gdyby była dostępna z innymi przełącznikami niż niebieskie to bym się pewnie na nią zdecydował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, coolmen77 said:

Hykker X Range w biedronkowej cenie jest znów dostępna

Całkiem przyzwoita wykonanie i cena

Przez te bajery z podświetleniem podejrzewam, że któraś z latorośli zaraz mi ją podwędzi :)

spoko sprzęt, do wykonania nie ma się co przyczepić - masywna sztywna konstrukcja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, hibi napisał:

spoko sprzęt, do wykonania nie ma się co przyczepić - masywna sztywna konstrukcja. 

Można się przyczepić do tragicznych przełączników (najgorszych na rynku), padających tab'ów, padających kontrolerów, tego że niektóre sztuki się chyboczą, switche są fatalnie zlutowane, feelingu drewna itp.
Ale tak to nic, fajne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Szakovsky said:

Można się przyczepić do tragicznych przełączników (najgorszych na rynku), padających tab'ów, padających kontrolerów, tego że niektóre sztuki się chyboczą, switche są fatalnie zlutowane, feelingu drewna itp.
Ale tak to nic, fajne. 

nie wiem może źle trafiłeś, mam - opisuję własne spostrzeżenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, hibi napisał:

nie wiem może źle trafiłeś, mam - opisuję własne spostrzeżenia 

Na boże szczęście tego nie kupiłem. Jak dowiedziałem się, że w środku są Greetechy to mi zupełnie odeszło. 
Dokładasz 20-50zł i masz klawiaturę na outemu czy Gateron (gateron=cherry jak nie gateron>cherry). 
Zupełnie się ten hykker nie opłaca. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sobie wymienić klawiaturę na nowszą, tak do 150 zł. Po tygodniu poszukiwań i zgłębiania tematu doszedłem do wniosku, że nic lepszego nie kupię niż moja 10 letnia membranówka. Wystarczy trochę poczytać, płaci się 200-300 za sprzęt, w którym po miesiącu coś przestaje działać, co za czasy.

 

Tak samo sprawa ma się z myszkami, już sobie upatrzyłem fajny model, okazało się, że przełączniki padają po roku...praktycznie w każdej myszce za 150-400 zł. Aktualnie mam A4Tech'a od 7 lat i działa...czy kiedyś robili lepszy sprzęt?

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności