Skocz do zawartości

Komputery


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Pany, zajawka taka. Jak się poszczęści, to będę robił upgrade kompa za jakieś 3-4 miesiące. I zanim usłyszę coś o starej platformie mówię od razu, że nie będę miał środków na nic nowsiejszego, a i tak będę kupował części tylko z rynku wtórnego.

 

Do rzeczy. Upatrzyłem już sobie i5 4690K (jakiś mild OC) i kminię do tego MoBo. Rzecz jasna coś na Z97. Macie jakieś polecanki w ludzkich środkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Vaiet napisał:

Pany, zajawka taka. Jak się poszczęści, to będę robił upgrade kompa za jakieś 3-4 miesiące. I zanim usłyszę coś o starej platformie mówię od razu, że nie będę miał środków na nic nowsiejszego, a i tak będę kupował części tylko z rynku wtórnego.

 

Do rzeczy. Upatrzyłem już sobie i5 4690K (jakiś mild OC) i kminię do tego MoBo. Rzecz jasna coś na Z97. Macie jakieś polecanki w ludzkich środkach?

Mam od niedawna Asrock Z97 Pro 4 i jak najbardziej polecam. Trochę siedziałem w temacie płyt Z97 i z tego co widziałem na allegro to głównie tylko plyt Z97 anniversary należy unikać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Saiya-jin napisał:

Jak to jest z Windows 7 i nowymi procesorami Intela? Nie są obsługiwane? O co chodzi? 

 

Myślałem nad komputerem dla rodziców w tym stylu:

 

komputer.jpg

 

Wolałbym wrzucić im Windows 7.

 

 

Ujmę to tak: po przesiadce na Kaby Lake nie byłem w stanie używać Siódemki Enterprise 64 bit. System chodził jak sam chciał (a właściwie nie chodził). Zainstalowane wszystkie poprawki itd. Po instalacji driverów do Radeona przestawał działać panel sterowania w Windzie :blink: Generalnie działy się takie cuda, że zmuszony byłem przesiąść się na Dziesiątkę, czego w sumie nie żałuję.

 

I jeszcze jedno: niektórym nie działa zintegrowana grafika w Kebabach. Warto to sprawdzić przed zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, jedyne wyjście to złożyć kompa i odpalić go na integrze w CPU ;) Jeśli nie będzie wyświetlał obrazu to trzeba kombinować ze zmianą mobo albo dokupić kartę graficzną.

 

BTW, zasilacz masz na styk. Osobiście dorzuciłbym te 40-50zł do markowego 500W - tak żeby spać spokojnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz na styk? Ten zestaw w obciążeniu będzie pobierał max 100 [W].

Ja bym dodał do tego jakiś dysk SSD i będzie super.

 

Co do chłodzenia to da radę na takim procesorze. Jednak jak ktoś celuje w i5 czy i7 w wersji K to moim zdaniem zakup chłodzenia jest bardzo zalecany.

 

Co do nowych procesorów z Windows 7 to bym nie ryzykował. Blokowanie aktualizacji bezpieczeństwa to jest pewnie początek...

Edytowane przez kazikson91
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Thomm napisał:

Ujmę to tak: po przesiadce na Kaby Lake nie byłem w stanie używać Siódemki Enterprise 64 bit. System chodził jak sam chciał (a właściwie nie chodził). Zainstalowane wszystkie poprawki itd.

Właśnie dlatego system nie chodził. <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, kazikson91 napisał:

Zasilacz na styk? Ten zestaw w obciążeniu będzie pobierał max 100 [W].

 

 

 

Nie aż tak na styk, poza tym trzeba wziąć poprawkę na to, że być może będzie potrzebna osobna grafika, która swoje też weźmie jeśli integra w tym Kebabie nie będzie działać.

 

Pamiętam jak swego czasu mój OCZ StealthXtreme 600W nie wyrabiał z i5 4670K i podkręconym fabrycznie Radkiem 7950 plus inne "bzdety" w kompie, których mam trochę ;)

 

Tutaj różnica w cenie zasilaczy to jakieś 40-50zł. IMHO warto kupić jakiś mocniejszy, z silną linią +12V dla świętego spokoju.

21 godzin temu, Kerebron napisał:

Właśnie dlatego system nie chodził. <_<

 

 

Chodził jak sam chciał z poprawkami jak i bez nich. Poza tym, co mi po systemie w którym mam zmniejszone bezpieczeństwo, bo po aktualizacji krytycznych poprawek wysypuje się już totalnie? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie jest szkoda 50 zł i możliwy jest przyszły upgrade to oczywiście zasilacz można wziąć mocniejszy. Ja bym wziął zasilacz Chieftec 350W (GPA-350S8), zamiast Fortis 3 bym wziął Fere 3 i wybrałbym tańszą płytę. Zaoszczędzoną kasę można dorzucić do lepszego monitora.

Edytowane przez kazikson91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Thomm napisał:

 

 

Nie aż tak na styk, poza tym trzeba wziąć poprawkę na to, że być może będzie potrzebna osobna grafika, która swoje też weźmie jeśli integra w tym Kebabie nie będzie działać.

 

Pamiętam jak swego czasu mój OCZ StealthXtreme 600W nie wyrabiał z i5 4670K i podkręconym fabrycznie Radkiem 7950 plus inne "bzdety" w kompie, których mam trochę ;)

 

Tutaj różnica w cenie zasilaczy to jakieś 40-50zł. IMHO warto kupić jakiś mocniejszy, z silną linią +12V dla świętego spokoju.

 

 

Chodził jak sam chciał z poprawkami jak i bez nich. Poza tym, co mi po systemie w którym mam zmniejszone bezpieczeństwo, bo po aktualizacji krytycznych poprawek wysypuje się już totalnie? :blink:

 

To miales chyba uszkodzony zasilacz bo taki zestaw nie ciagnie wiecej niz 400w. Nawet jak bys druga taka karte dolozyl to 600w by wystarczylo

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kazikson91 napisał:

Jeśli nie jest szkoda 50 zł i możliwy jest przyszły upgrade to oczywiście zasilacz można wziąć mocniejszy. Ja bym wziął zasilacz Chieftec 350W (GPA-350S8), zamiast Fortis 3 bym wziął Fere 3 i wybrałbym tańszą płytę. Zaoszczędzoną kasę można dorzucić do lepszego monitora.

Gdzieś mi się obiło o uszy, że tańsze płyty potrzebują aktualizacji BIOS-u, aby obsługiwać siódmą generację. Lepszego monitora do niczego rodzicom nie potrzeba. Ten będzie wypasem w porównaniu do lapka, którego teraz używają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.06.2017 o 20:14, Saiya-jin napisał:

Jak to jest z Windows 7 i nowymi procesorami Intela? Nie są obsługiwane? O co chodzi? 

 

Myślałem nad komputerem dla rodziców w tym stylu:

 

komputer.jpg

 

Wolałbym wrzucić im Windows 7.

 

IMO, bardzo dobry setup, biorąc pod uwagę potrzeby użytkowników. Ww. zasilacz do integry Intela w zupełności wystarczy. BTW, u mnie z i7-4790K i GTX 1060 pracuje 400-watowy SFX od be quiet! - i nie mam z tym zestawem najmniejszych problemów.

 

Darowałbym sobie opcjonalny cooler - po prostu szkoda kasy. Box w zupełności wystarczy, poza tym nie jest jakoś szczególnie uciążliwy, jeśli chodzi o hałas.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja kolejna.

 

2 czerwca zamówiłem kartę graficzną. Była jako "dostępna, transport do 3 dni". Po kilku dniach status realizacji zamówienia dalej "w realizacji..." dzwonię... "nie ma na magazynie, jak dojdzie to poinformujemy". Czekałem do dziś, aż dostałem email o anulowaniu zamówienia, bo kartę wycofali ze sprzedaży...

 

Doradźcie coś jak to załatwić? Olać sprawę i po prostu odzyskać kasę, czy w jakiś sposób próbować coś ugrać? Raz, że dostępność kart graficznych jest obecnie niemal zerowa. Dwa że ceny też poszły w górę. Trzy przetrzymali mnie i moją kasę przez czas w którym mogłem nabyć coś innego porównywalnego lub coś z kilku innych okazji które przeszły obok...


Zakup takiej karty w chwili zapłaty wydaje mi sie ma status umowy z której sklep "choćby skały sr...ły" musi się wywiązać, coś jak allegro? Tylko jaką ja mam siłę wyegzekwowania choćby obecnej ceny rynkowej czy jakiegoś innego dobrego dla mnie rozwiązania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Zadzwoniłem i się okazało, że pozamiatane. Tak jak piszecie, nie będę się kopał z koniem.


Jeśli mowa o zakupie np. za granicą lub w ogóle opcje na kupienie dobrej grafiki w normalnej cenie to macie jakieś namiary dla mnie? Już nie wiem gdzie kupować, co i za ile... ehh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce sobie kupic nowego kompa stacjonarnego a niestety kompletnie od dluzszego czasu nie jestem w temacie:(

nie mam zabardzo czasu zeby siedziec na necie a sprzedawcom srednio ufam dlatego chcialbym sie Was poradzic

komp raczej nie bedzie wykorzystywany do gierek moze w jakas klasyke se popykam raz na ruski miesiac ale bardzo watpliwe ze znajde chwile. najbardziej mi zalezy na niskiej cenie (ale zeby nie byl to jakis kompletny szrot), mozliwie malych gabarytach i na obrazie - tu jestem w stanie wydac nieco wiecej na monitor. do tej pory uzywam monitora kineskopowego - poprostu bardzo zalezy mi na tym zeby ciemne obszary rzeczywiście takie byly i na fajnych nasyconych barwach.

bede bardzo wdzieczny za kazda podpowiedz czy to konkretna oferte czy wskazowki pod jakim adresem szukac zeby dostac to czego potrzebuje

budzet: no bosko by bylo sie zmiescic do 3 tysi ale pewnie to nierealne
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_czerwiec_2017

Propozycja za 2700, zrezygnować z karty graficznej. Dorzucić SSD i wystarczy jeszcze na lepszy monitor. Jak zależy Ci na czerni i kontraście to matryca AMVA. Zależy jak stare gry masz na myśli, zintegrowana karta graficzna spokojnie wystarczy do tych mniej wymagających gier. Ze wszystkim spokojnie zmieścisz się w 3000zł, można zejść nawet niżej jeżeli bardzo nie zależy Ci na wydajności.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o gry to zatrzymalem sie na jakims roku... 2005;) potem mialem (a wlasciwie mam;) kompa wlasnie z zintegrowana karta graficzna co uniemozliwalo rozmywanie textur i z powodu pixelozy przestalem grac wogule

czyli pewnie wszystko bedzie robic na mnie wrazenie oby bylo poprostu dobre niewazne jak stare.

a co do monitorka to slyszalem cos kiedys o tych ze specjalnymi matrycami ale podobno kosztuja majatek. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności