Skocz do zawartości

Komputery


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, maciux napisał:

Kolory były tylko z puli do wyboru, teraz jest "mieszalnik".

 

Moim zdaniem strona wizualna jest świetna (z małymi wyjątkami). Nareszcie się MS nauczył. Modyfikowałem Linuxa do takiego prostoty, dobre parę lat temu, kiedy to UI Windowsa jeszcze wyglądało jak kolorowa szklanka. Rzeczywiście szkoda, że cierpi na tym funkcjonalność, ale to się w sumie zaczęło już dawno temu. Każda nowa dystrybucja, była kolejną warstwą w systemie - teraz nadal można się głęboko dokopać. Panel sterowania został skrzywdzony już jakiś czas temu, a teraz jeszcze pokomplikowali z "ustawieniami".

w sumie jak jest lupa to panel sterowania jest zbędny, wystarczy wpisać 3 litery i już mamy znalezioną daną opcję

brakuje opcji zmiany kolorów gui okien windowsa

ogólnie windowsowi zostały gry i programy specjalistyczne i może powoli zwijać się z rynku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu synology i kilka zasobów po sambie. Przed aktualizacją win10 działało wszystko ok. Wczoraj próbuje wrzucić plik i nagle sieć mi wywala a po ponownym połączeniu na dysk sieciowy wejść nie mogę. Eksplorator wisi. Proces uwalałem, ponownie uruchamiałem i to samo. Okazało się że Windows wie lepiej ode mnie i uznał moją domową sieć jako publiczną. Dał temu wyraz przez masę zacięć i kilka ciężkich słów w kierunku komputera.
Po zmianie lokalizacji w secpol.msc nagle zaczęło działać.
Szczerze? Te kwiatki mnie nudzą...
Kiedyś po aktualizacji każdy plik z sieci pobierany na dysk powodował zwis przeglądarki i to każdej na 2 do 5 sekund. Po cichu to naprawili.
Niestety ale system idzie precz z dysku. Praca na nim okazuje się często udręką a szukanie opcji jest zakopane wręcz pod ziemią.
Możliwe że postawię na czysto system już z dużym update czyli z CU ale będzie on ciekawostką.
Zdarza mi się że problemy z wydajnością rozumiem na pc ale nie na i7 3770, 16gb ram, ssd Samsung 850 evo 500gb i gtx 960.
Gdybym miał złom to bym może i machnął ręką ale tutaj się nie da.
Poza tym kolejne update to kolejne śmieci w systemie. Skype usuwałem już 4 razy i onedrive. Tak mam office. Wina aktualizacji.
Usuwałem Soft windowsa, aplety ale wracają. To mi się nie podoba. Żadnej kontroli nad tym nie ma bez modyfikacji systemu.
W grach jest wszystko ok, wirtualizacja działa, lecz cała otoczka że Microsoft wie lepiej psuje mi pracę.

Sent from my Apollo Lite using Tapatalk

Mam w domu synology i kilka zasobów po sambie. Przed aktualizacją win10 działało wszystko ok. Wczoraj próbuje wrzucić plik i nagle sieć mi wywala a po ponownym połączeniu na dysk sieciowy wejść nie mogę. Eksplorator wisi. Proces uwalałem, ponownie uruchamiałem i to samo. Okazało się że Windows wie lepiej ode mnie i uznał moją domową sieć jako publiczną. Dał temu wyraz przez masę zacięć i kilka ciężkich słów w kierunku komputera.
Po zmianie lokalizacji w secpol.msc nagle zaczęło działać.
Szczerze? Te kwiatki mnie nudzą...
Kiedyś po aktualizacji każdy plik z sieci pobierany na dysk powodował zwis przeglądarki i to każdej na 2 do 5 sekund. Po cichu to naprawili.
Niestety ale system idzie precz z dysku. Praca na nim okazuje się często udręką a szukanie opcji jest zakopane wręcz pod ziemią.
Możliwe że postawię na czysto system już z dużym update czyli z CU ale będzie on ciekawostką.
Zdarza mi się że problemy z wydajnością rozumiem na pc ale nie na i7 3770, 16gb ram, ssd Samsung 850 evo 500gb i gtx 960.
Gdybym miał złom to bym może i machnął ręką ale tutaj się nie da.
Poza tym kolejne update to kolejne śmieci w systemie. Skype usuwałem już 4 razy i onedrive. Tak mam office. Wina aktualizacji.
Usuwałem Soft windowsa, aplety ale wracają. To mi się nie podoba. Żadnej kontroli nad tym nie ma bez modyfikacji systemu.
W grach jest wszystko ok, wirtualizacja działa, lecz cała otoczka że Microsoft wie lepiej psuje mi pracę.

Sent from my Apollo Lite using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszony został temat dysków sieciowych.
Ja mam taki problem. Mamy NASa od QNAP, osmiodyskowy. Oprogramowanie od QNAP znajduje sprzęt w sieci, mogę się zalogować w przeglądarce i zarządzać zawartością.

Natomiast ni wała system nie wykrywa ścieżki przy próbie mapowania dysku albo po prostu wejścia przez ekplorator. Żeby było. Zabawniej to wszystkim furczy bez problemu, tylko mój komputer ma problem.

Nazwa sieci roboczej 50 razu sprawdzana, pingowanie IP QNAPa również działa bez zarzutu.

Wysłane z mojego XT1032 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu nowego kompa, który starczy na najbliższe kilka lat. Mam nadzieję, że podzielicie się jakimiś sugestiami lub coś zaproponujecie.

 

Nigdy nie miałem jakiegoś wielkiego pędu w tę stronę. Lubiłem sobie pograć tak jak każdy przeciętny obywatel płci męskiej. Z biegiem czasu co raz mniej. Obecnie komputer używam głównie do internetu, tworzenia tekstów, szachów i starszych gier. Choć jak coś już kupuję to lubię mieć coś porządnego z optymalną jakością. Np. mógłbym pewnie spokojnie słuchać muzyki na jakimś urządzeniu (których teraz pełno) za 500-1000zł. A słucham na S16 za ponad 2kzł + wzmacniacz. Fakt, że przyczyniła się do tego promocja, ale i tak zapłaciłem więcej niż bym kupował co do zwykłego cieszenia się muzyką. Mam świadomość jakości i czystości dźwięku, wzmak i kilka par słuchawek dodają smaczku. Ogólnie nie nie mam popędu konsumpcyjnego, ale lubię mieć porządne rzeczy. Dlatego do korzystania wystarczyłby mi pentium z wydajnością i3, ale wolę mieć moc i5tki i przez kilka lat z tego czerpać profity. I tak właśnie chcę podejść (na ile to ma finansowy sens) do każdego elementu PCa. Przeglądałem gotowe zestawy polecane na forach i portalach. One są w porządku, ale tam jest praktyka ucinania na czymś, aby wpompować kasę w jakiś główny element, aż tak bardzo nie chce ucinać.

 

  Dam przykład. Taki z netu zestaw za 3800 z GPU bez monitora i systemu :
http://www.morele.net/inventory/info/AOaMcG/

 

Niby wszystko ok ale...

PSU - ten vero jest budżetowy, chciałoby się coś trochę lepszego.

Obudowa - jest ok, biorę pod uwagę, ale znów rozważam coś lepszego.

RAM - Tutaj nie ma co wybrzydzać. Docelowo chciałbym mieć 16GB, tyle, że przy droższych innych częściach można wziąć 8kę gb, która wystarczy, a w przyszłości dozbierać kasę na drugie 8gb. Po za tym nie lepiej wziąć od razu szybsze ramy 3000mhz?

SSD i HDD - Mam swoje dwa dyski z laptopa i starego kompa 320gb/1tb tylko muszę je jeszcze sformatować i sprawdzić. Tutaj też przy składaniu uwzględniam, że zawsze można dokupić później zarówno na system jak i masowy. Docelowo widzi mi się MX300 od criucial 275GB by mieć na system i 2-3 gierki, a pliki wrzucałbym na jakiś dokupiony HDD lub stare HDD. 128GB na sam system trochę mało...

MOBO - Tutaj podana jest płyta budżetowa. Chciałbym coś na wyższym chipsecie by w razie czego móc kupić lepszego procka i go podkęcić, po za tym chciałbym żeby była wyższej jakości, miała już dobry dźwięk na pokładzie i była dobrze wyposażona, więc celuje w budżet na płytę od 450zł do jakiś 700zł Wiem, że w wielu przypadkach to overkill, ale tutaj chcę tanio, ale nie chce oszczędzać niepotrzebnie.

CPU - Wiadomo, że lepiej byłoby coś z OC albo i7. Ale koniec końców ta i5tka jest w zupełności wystarczająca.

GPU - W tą półkę kart chcę celować. Lecz najpierw może bym korzystał z integry i kupił monitor, a kartę kupię jak dozbieram trochę kasy.

System - Brak. ten koszyk go nie uwzględnia, a potrzeba zakupu jest.

MONITOR - brak

 

Ten koszyk sam tak w luźny sposób złożyłem z monitorem i win, ale bez GPU (do kupienia w drugiej turze) i nowego hdd:

http://www.morele.net/inventory/info/fMMWjt/

 

SYSTEM - Tutaj alternatywą jedynie poszczególne wersje. W ten koszyk wpisałem OEM, ale taką bym wziął tylko wtedy gdy będę pewny płyty głównej. Bo jest nie pewne, czy przy zmianach sprzętowych będzie można na nowo system zainstalować. Dlatego w grę w chodzi jeszcze dopłata do wersji box 40zł. Na necie w jakiś podejrzanych sklepach jest wersja elektroniczna za 339zł czyli o 100zł taniej. Lecz boję się, że taka aktywacja będzie nielegalna.

OBUDOWA - Na początku wahałem się między budżetową SPC M35 (195zł), która jest prosta, klasyczna, porządnie zbudowana i ma to co trzeba, a R4/R5 od fractal design, które przedstawiają sobą już wyższą jakość (400+zł). Ostatecznie przyciągnęła moją uwagę ta M70v2, która jest tańszym odpowiednikiem R4 i mogę wybrać wstawić sobie panel z oknem czy nie. Wydaje się w porządku pod kątem wyglądu, funkcji i ceny. Dopłata jedynie 80zł, a jakby półka wyżej.

PSU - Tutaj rozważałem pomiędzy budżetowym Vero L1 600W, a droższymi modelami jakimś w okolicach ~300zł supremo m2, be quiet! Power 10 oraz Fractal Design Gold. Pomiędzy pojawiają się jeszcze jakieś coisary i chiefteci. Moją uwagę przykuł dość dobrze wyceniony XFX TS, mam podobny model u siebie w domu i nie sprawia kłopotów. Wydaje mi się, że lepszy od Vero i ma 5 letnią gwarancję. 

RAM - To samo co w komentarzu wyżej, chcę 16gb, ale kupuję 8gb by w jakimś sensownym budżecie się zamknąć z czasem dokupuję drugie 8GB. Zastanawia mnie też czy nie brać szybszych kości np. coisara 3000mhz.

SSD i HDD - Myślałem o Crucial MX300 275gb - ze względu na większą pamięć. Na pliki teoretycznie mam dyski. Jednak by oszczędzić te parę złotych wybrałem goodram bo 240gb na system i 2-3 gry spokojnie starczy, a sam nie wiem czy na ssdku będę je instalował. Rozważam też opcję by na razie nie kupować, żadnego dysku lub tylko jakiś 1TB nowy, pewniejszy. Po to by na raz tyle hajsu nie wydawać. Jednak ssd sporo wnosi więc zakup goodramu wydaje się sensowny.

CPU - Poświęciłem sporo część czasu na wybór i i5-7500 wydaje mi się optymalnym prockiem. Myślę jednak by brać do niego płytę Z270 by w razie potrzeby móc przeskoczyć na procka z OC.

MOBO - Obecnie chyba najcięższy wybór dla kogoś kto ma jedynie powierzchowną wiedzę takiego jak ja. Nie chcę brać najtańszej B250 za ~350zł tym bardziej H110. Chcę mieć coś już naprawdę solidnego. Z drugiej strony nie chcę przepłacać za ledy, by cała suma PC była sensowna, a płyta równoważyła się z całością. Miło byłoby mieć dobrą integrę, usb 3.1, usb typu-c. Modeli jest sporo i ciężko zgadnąć co mi się przyda z portów i innych rozszerzeń, a co nie. do Z170 chyba nie chcę się cofać. B250 i H270 niektóre ładnie wyglądają i są trochę tańsze, ale podkręcanie odpada. Do Z170 już raczej nie chce się cofać, aż takie tańsze one nie są, chyba że nie zauważyłem jakiegoś ekstra modelu. Do tego zestawienia wybrałem płytę gigabyte'a z tego względu, że cenowo fajnie wychodzi i nie wydaje się ograniczona, ale nie jestem przekonany. Trzeba jej podobno aktualizować bios by się procek nie grzał i skonfigurować kilka niedomyślnych opcji. Podobno też biosy, czy jak to się teraz nazywa od tego producenta są nieciekawe. Jednak płyta jest popularna i dobrze oceniania.  Tutaj taka jakaś lista płyt z pośród których wybieram. Nie ma w niej wszystkich które upatrzyłem, ale są takie ciekawe do których może bym chciał dopłacić. https://www.morele.net/inventory/info/vHmBmk/

 

GPU - Planuję kupić w drugiej turze. Punktem wyjścia jest MSI RX480 Gaming X 8GB (~1270zł). Grafika może trochę mniej wydajna od gtxów, ale bardziej przyszłościowa z 8gb i obsługa DX12. Na plus obsługa FF od amd co jest oszczędnością przy zakupie monitora i chyba fajną funcją. Wydajność do mojego casualowego grania powinna spokojnie wystarczyć. Czemu nie tańsze karty? Czemu nie droższe? ~2kzł za GTX 1070/1080 wydawać to lekka przesada.... Na tańszych oczywiście da się pograć. Szczerze powiedziawszy 800-1000zł to max jaki chciałbym wydać na grafę, ale w tej kwocie nie ma takiego radeona który by mi wydajnością wystarczył. Chcę mieć płynny obraz i ładną grafikę skoro wydaję na grafę 1kzł to i przeboleje te 3 stówy dodatkowe by mieć na kilka lat spokój. Gwarancja MSI po zarejestrowaniu 5lat też do mnie przemawia. 

 

MONITOR - Ten monitor Mi się podoba, ale się przy nim nie upieram. Na początku byłem napalony na jego wersje 27calową, gdyż jak za IPS 27cali i cienkie ramki to całkiem nieźle jest wyceniony. Problem jednak się zaczął jak zacząłem czytać o różnicach i technologiach i dostałem bzika. 27 cali byłoby fajnie mieć, ale by uniknąć pikselozy to trzeba byłoby wziąć z wyższą rozdzielczością a to już 1kzł więcej. Ostatecznie 24 cale w FHD nie są złe, dla oka i grafiki optymalne. WQHD w 27calach korci, nie wiem, czy jest to warte tej kasy. Prócz AOC wypatrzyłem jeszcze odpowiedniki Iiyama lub  z grubszymi ramkami z opcjami przekręcania i ustawiania monitora na podstawce. Ten jednak podany jest atrakcyjny, ze względu na cenę/wygląd/jakość, a początkowo był wyceniany nawet 200zł więcej. W grę wchodzą jeszcze zakrzywione/panoramiczne monitory, ale żaden model nie skradł mojego serca, a użytkowo takie rozwiązanie jest dla mnie obce.  

 

Do kompa przydałby się jakiś gamepad. Myślałem o tym od Xbox one. Możecie poradzić jak taki kupić tanio, a pewnie i dobrze. (300zł z opcją ładowania prosto ze sklepu to chyba trochę przydużo).

 

A tak by wyglądał mój koszyk jakbym nie liczył się z kosztami. MSI karty chwilowo niedostępne, więc wpisałem inną w podobnej cenie. + można byłoby jeszcze parę stówek wydać na peryferia... :) http://www.morele.net/inventory/info/54jU8u/ Taki zestaw jest po za zasięgiem (no mógłbym wziąć kredyt ale po co :P ) Po za tym w tym cenie pewnie lepiej byłoby inaczej kombinować na rzecz mocniejszej karty.

 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak to ma byc na kilka lat to rx480 to troche malo bo to taka karta na dzisiaj. Teraz wogole kiepski okres na kupowanie karty graficznej bo vega czai sie za rogiem ktora moze zamieszac na rynku tak jak ryzen.

 

Co do ramu to mialem ta sama zagwozdke 3 lata temu i nadal nie widze sensu zakupu dodatkowych 8gb ;)

 

Co do pada to ten od xbox one to dobry wybor, taniej mozna wziac ten od x360.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam problem z laptopem dell inspiron N5030.  Wyświetla poprawnie obraz i nagle ekran robi się biały. Pomaga zamknięcie klapy i ponowne otwarcie. Dzieje się tak co jakiś czas.

W czym może być problem? Obstawiam taśmę, która łączy ekran z płytą główną, chociaż wizualnie wygląda dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.04.2017 o 07:34, Spawn napisał:

Moim zdaniem jak to ma byc na kilka lat to rx480 to troche malo bo to taka karta na dzisiaj. Teraz wogole kiepski okres na kupowanie karty graficznej bo vega czai sie za rogiem ktora moze zamieszac na rynku tak jak ryzen.

 

Co do ramu to mialem ta sama zagwozdke 3 lata temu i nadal nie widze sensu zakupu dodatkowych 8gb ;)

 

Co do pada to ten od xbox one to dobry wybor, taniej mozna wziac ten od x360.

 

Pobrałem trochę nauk na uniwersytecie Youtube. Finansowo mam tak, że pożyczyłem część zgromadzonej gotówki, więc równie dobrze mogę się jeszcze trochę wstrzymać do wyjścia kart vega. Z drugiej strony RX 570 / 580 wydają się spełniać moje wymagania. Problem jedynie z dobraniem modelu i dostępnością jego. GTX raczej odpadają ze wzgkędu na brak free-synca i wsparcia ff. + całe to straszenie, że się szybko zestarzeją. Rozważałem też zakup GTX1070 co by sprzyjało pójściu w większą rozdzielczość. Wydaje mi się jednak, że więcej zalet i bardziej ekonomicznie będzie zostać przy fhd. Choć jeszcze się na nic w kwestii monitora nie zdecydowałem. Raczej odpuściłem sobie ultrawide.

 

Obecnie coś takiego mi się wykluło. https://www.morele.net/inventory/info/hPVrex/

 

Przejście na Ryzena wydaje się dobrym krokiem to taki tańszy 7600k poniekąd. Może słabszy w grach, ale nie na tyle by to robiło różnicę. Cały czas rozważam też różne modele mobo i zasilacza. Nie chcę ładować w to niepotrzebnie kasy, z drugiej strony zależy mi na gwarancji, jakości, dobrym dźwięku i bym potem nie pluł sobie w brodę, że jakiegoś złącza mi brakuje czy funkcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co takiego nabiera nas AMD? ;)

Zdecydowanie inny zasilacz. W tym Modecomie opis generowany był chyba z losowych słów - "kondensatory półprzewodnikowe" "Dwa wzmacniacze magnetyczne" WTF. Ostatnio wybierałem dla siebie nowy PSU i robiłem dogłębne poszukiwania. Z tańszych modeli warto zwrócić uwagę na przykład na Corsaira CX450M albo praktycznie wszystko od XFX/Seasonic. Ja się zdecydowałem na Seasonica którego mieli u mnie lokalnie z odbiorem osobistym w bardzo dobrej cenie. Tydzień temu był jeszcze dychę tańszy :P

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, że tak będzie. Taki ślepy strzał. W takim razie odpuszczam. XFX mam właśnie w zapasie do wyboru. Nawet udało mi się wypatrzeć jak morele walnęli się z ceną bo golda dali za 260zł. hehe, ale już to naprawili. Jednego xfx mam w swoim obecnym kompie i jest niesłyszalny i nie sprawia problemów. Więc... te 3 dychy chyba dopłacę. Ten seasonic widziałem też był polecany i to ostentacyjnie na jednym forum. Też go wezmę pod uwagę. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką wartość miałby używany laptop po gwarancji MSI CX640dx? nigdy nie sprawiał problemów, jedna rysa na klapie i ewentualnie trzeba by go wyczyścić. bateria spokojnie 5 godzin trzyma, acz nie robiłem ciężkich testów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie, z tych tanich monitorów 23-24" fhd jest jakiś godny polecenia, czy wszystko jeden szmelc? Właśnie oddałem Della U2515h, który był podświetlony, że tak delikatnie ujmę, słabo:
https://goo.gl/photos/frL3xRxinvgj6WSi9
https://goo.gl/photos/m5WNk1E2orPD66Kq7
https://goo.gl/photos/LbLScjQBaZFJXRkQ9

 

Myślałem by kupić NECa E245WMi-CT, ale chyba wezmę coś za 600 zł. Samsung LS24F350FHUXEN? AOC i2369Vm? Czy bez różnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na monitorach, ale sam dla siebie szukam od jakiegoś czasu monitora i do końca maja mam zamiar coś zamówić. Przejrzałem recenzje i się wyedukowałem trochę.

 

Jeśli masz kartę amd to możesz uwzględnić zakup monitora z FlickerFree i FreeSync. W innym wypadku nie będą one mieć znaczenia. Na inne technologie też warto zwracać uwagę jak np. ochrona oczu.

 

Raczej wiesz o tym by celować w matryce IPS lub AV ewentualnie PLS. Jednak jeśli chodzi o ich podświetlenie to wydaje mi się, że w tych cenach zawsze to będzie ruletka. Raczej są pojedyncze modele, którym udaje się zachować równomierne podświetlenie (choć mają też inne swoje wady) wydaje mi się, że monitory AOC są takim przypadkiem ale ręki nie daje.

 

Ten wymieniony samsung i AOC są warte rozważenia. Jest jeszcze kilka innych modeli. I szczerze powiedziawszy różnic wielkich w specyfikacjach i ocenach/recenzjach między nimi nie widzę. np.  jest jeszcze LG 24MP48HQ-P / LG 23MP48HQ-P


Sam pewnie będę rzucał monetą. choć rozważę jeszcze drobne rzeczy. Najbardziej przeszkadza mi w tych tańszych modelach mała liczba wejsć / brak portu display.

 

Polecam skorzystać z promocji na AGDandRTV jeśli masz taką możliwość. Zawsze 100zł możesz urwać kupując droższy monitor lub oszczędzając kasę.

http://www.euro.com.pl/cms/visa-checkout.bhtml?link=rotator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FlickerFree w przeciwieństwie do FreeSync/G-Sync nie ma nic wspólnego z producentami kart graficznych i będzie działał bez względu do czego podepniemy monitor. Różnie jest to nazywane jednak technologie w stylu flicker free rozbijają się o sposób zasilania LEDów albo CCFLw podświetleniu matrycy. W tańszych/starszych monitorach regulacja jasności odbywa się przez PWM o stosunkowo niskiej częstotliwości(120-400Hz). Powoduje to mruganie ekranu. O ile niekoniecznie musi być zauważalne to wpływa na zmęczenie wzroku, bóle głowy itd. W monitorach flicker free stosuje się regulacje podświetlenia matrycy za pomocą DC. Trochę gorsze rozwiązanie to PWM o bardzo wysokiej częstotliwości rzędu kilku kHz. Trzeba jednak dokładnie zwrócić uwagę na recenzje monitora. Bo to że producent deklaruje flicker free niekoniecznie musi oznaczać że tak jest. Często można spotkać monitory które są flicker free tylko do np. 40% jasności a poniżej tego jest PWM albo w obrębie jednego modelu są rewizje posiadające i nie posiadające tej technologii.

Jeżeli chodzi o monitory i recenzję to polecam te portale: http://www.tftcentral.co.uk/ http://www.prad.de/ https://pcmonitors.info/recommendations/

Jeżeli zależy Ci na równomiernym podświetleniu to raczej zrezygnuj z IPS/PLS - w tej cenie może być trudno coś porządnego znaleźć. Sam mam BenQ GW2760HS z AMVA i jestem bardzo zadowolony.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę stosunkowo blisko monitora. Jak dla mnie obraz jest odpowiednio ostry. Litery, nawet te małe są doskonale czytelne. Ogólnie wygodnie pracuje się z tekstem. Nawet pomimo tylko tego 1080p można dwie strony A4 obok siebie umieścić i będą czytelne. Po przesiadce z 23.6" nie odczuwałem dyskomfortu, 27" dużo wygodniejsze jest imho. 27" i 1080p to dobry kompromis między rozdzielczością a rozmiarem. Więcej cali do tej rozdzielczości bym już nie brał, przy 30 czy 32" może być już to znacznie widać. 1440p czy 4K bardzo kusi jednak na przeszkodzie stoi cena. Nawet nie koszty samego monitora co GTX1080 Ti jest chyba pierwszym GPU dającym radę w takich rozdzielczościach bez schodzenia detalami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, BamboszeK napisał:

Siedzę stosunkowo blisko monitora. Jak dla mnie obraz jest odpowiednio ostry. Litery, nawet te małe są doskonale czytelne. Ogólnie wygodnie pracuje się z tekstem. Nawet pomimo tylko tego 1080p można dwie strony A4 obok siebie umieścić i będą czytelne. Po przesiadce z 23.6" nie odczuwałem dyskomfortu, 27" dużo wygodniejsze jest imho. 27" i 1080p to dobry kompromis między rozdzielczością a rozmiarem. Więcej cali do tej rozdzielczości bym już nie brał, przy 30 czy 32" może być już to znacznie widać. 1440p czy 4K bardzo kusi jednak na przeszkodzie stoi cena. Nawet nie koszty samego monitora co GTX1080 Ti jest chyba pierwszym GPU dającym radę w takich rozdzielczościach bez schodzenia detalami.

 

Dzięki. W takim razie 27" znów wraca do gry w moich rozważaniach. A nie brak Ci regulacji wysokości? Domyślam się, że przy 27" to mniejszy problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności