Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Komputery


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie niekoniecznie, mówiąc o płytach głównych z obecnych podstawek. W danej cenie w większości wypadków najlepszym rozwiązaniem będzie właśnie coś 'gamingowego', bo teraz nastał taki trend, że większość rozbudowała swoją ofertę w oparciu o takie coś. Głównie Gigabyte, MSI, Asrock. Asus natomiast dał dupy po całości w segmencie low i medium, a w high też bez rewolucji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy warto kupić macbooka pro 13 (2015) czy w podobnych cenach lepiej rozejrzeć się za czymś z windowsem? Komputera potrzebuje do obróbki zdjęć i montażu jakichś lekkich filmów, nic bardzo wymagającego.

jeśli bierzesz laptopa ze sobą na robotę, to koniecznie jabłko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was wie czy istnieje możliwość, aby w Windows 10 ustawić dwie opcje:

 

1. Usypianie ekranu na żądanie - w OS X ustawiony miałem lewy dolny róg na usypianie ekranu - przesuwam tam kursor myszy i BAM!

2. Szybki dostęp do profilów baterii. W nowych ustawieniach nie ma opcji do zmiany, dopiero w Panelu Sterowania.

 

Dzięki!

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, sorki. Co nie zmienia faktu, że dla mnie też by się to nie sprawdziło :P

 

Podobno są jakieś małe programy, LCD off oraz Monitor off, ale nie próbowałem. Wtedy skrót/komenda i byłoby pewnie ok.

 

Edit: Ten działa: http://www.thewindowsclub.com/screenoff-turn-off-windows-laptop-screen

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pany, kto mi moze dac pewne info - dawno temu kupilem viste wraz z darmowym upgradem do 7, czy jakbym chcial zrobic teraz czysta instalacje 10 to klucz z upgrade 7 zadziala? czy musi byc to pelnoprawna wersja? jak zmienialem dysk na ssd to normalnie 7 od razu instalowalem na tym kluczu i smiga, wiec mysle, ze z 10 tez problemu nie bedzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kupiłeś Vistę, do której był dodany klucz do Windows 7? Na jakiej zasadzie odbyła się aktualizacja?

 

Moim zdaniem to zadziała, ale nie jest to legalne, ponieważ update jest skierowany do osób, które posiadają fizyczną kopię Windows 7 lub posiadają licencję przypisaną do komputera (faktycznie to do płyty głównej). Testerzy z programu Insider też chyba dostali aktualizację za free, ale na to już za późno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualizacja odbyla sie na zasadzie, ze microsoft przyslal mi za darmo pudelko z win7 z kluczem, ktory pozwalal na upgrade.

 

ja posiadam pudelko, plyte i klucz win7 fizycznie, upgrade do win10 mam w sys trayu, wiec zawsze moge zrobic czysta instalke 7 i od razu upgrade, ale wolalbym pominac upgrade i od razu 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli mam preinstalowanego Windows 7 na laptopie i chciałbym go zupdate'ować do W10 i jednocześnie zmienić dysk na inny, to jak najprościej to zrobić? Aktualizacja do W10 i zrobienie dysku instalacyjnego na pendrajwa z poziomu W10 czy w jakiś sposób przeniesienie licencji W7 na nowy dysk i tam aktualizacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualizacja odbyla sie na zasadzie, ze microsoft przyslal mi za darmo pudelko z win7 z kluczem, ktory pozwalal na upgrade.

 

ja posiadam pudelko, plyte i klucz win7 fizycznie, upgrade do win10 mam w sys trayu, wiec zawsze moge zrobic czysta instalke 7 i od razu upgrade, ale wolalbym pominac upgrade i od razu 10

 

zawish, wszystko zależy od tego jak Microsoft traktuje takie wersje swojego systemu - z punktu widzenia licencji. Pamiętam, że można było kupić takie wersje jak Ty posiadasz, również systemu Windows 8. Ale czy taki system może zostać legalnie zainstalowany na maszynie, do której nie był wcześniej przypisany klucz Visty, czy nawet XPka? W końcu upgrade to upgrade. Ale z drugiej strony jednak dostajesz nowy klucz... Nie wiem co Ci na to napisać.

Jackzor, zrób kopię dysku np. Ghostem (Ja się nim nigdy nie bawiłem, ale podobno potrafi zrobić całą kopię dysku - ja na Mac'u używałem apki Carbon Copy Cloner gdy zmianiałem dysk, Ghost podobno działa podobnie. Ewentualnie poszukaj innego programu.) niezależnie czy przed czy po aktualizacji do Windows 10.

 

Oczywiście owy system powinieneś używać nadal na przypisanym do klucza komputerze.

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny beta testing sobie M$ urządził z tym W10 :D. U mnie na PC dźwięk nie działa bo nie ma driverów... Aż się boje co by było jakbym zainstalował na laptopie. Te spixelowane ikonki rodem z W95 to jakiś bug czy tak ma być?

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny beta testing sobie M$ urządził z tym W10 :D. U mnie na PC dźwięk nie działa bo nie ma driverów... Aż się boje co by było jakbym zainstalował na laptopie. Te spixelowane ikonki rodem z W95 to jakiś bug czy tak ma być?

te ikonki sa super, a nie spikselowane. A mnie tez Audiotrak Prodigy HD2 nei dziala ;-) (i nie mam polskich znakow chwilowo...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko kompatybilne :) Jak stery nie wchodzą, to powinno udać się je wgrać w trybie kompatybilności.

 

Nie miałem problemu na trzech komputerach: PC, starym Thinkpadzie T61 (ma wsparcie Win10 od Lenovo - szok, sterowniki zarządzania energią są specjalnie pod Win 10, a nawet jakaś "modern" apka), starym Dellu E4300 (również wszystko śmiga).

 

Wszystkie programy działają, tablet Wacoma, sprzęt audio.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności