Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Komputery


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś tu wspominał (albo w wątku Wiedźmina 3), w wątku komputery vs konsole, że konsole ograniczają rozwój technologii, gier. Zaczynam się z tym zgadzać. Nowy Batman ma limit FPSów do 30 kl/s... Procesor działa u mnie na 25%, a grafika na 30%. Nie mogę na to patrzeć... Trzeba edytować jakiś plik ustawień, zmienić limit FPSów. Opcji w menu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu wspominał (albo w wątku Wiedźmina 3), w wątku komputery vs konsole, że konsole ograniczają rozwój technologii, gier. Zaczynam się z tym zgadzać. Nowy Batman ma limit FPSów do 30 kl/s... Procesor działa u mnie na 25%, a grafika na 30%. Nie mogę na to patrzeć... Trzeba edytować jakiś plik ustawień, zmienić limit FPSów. Opcji w menu nie ma.

Konsole zgarniają większość rynku jak sam wiesz, przez co wersje na komputery olewają. A lock na 30fps jest konsekwencją tego lenistwa, może mają też naciski od strony Sony/Microsoft.

Zniknie piractwo a i tak na konsole będzie lepsza sprzedaż, nie ma co się łudzić.

 

Właśnie miałem zamawiać pc w xkom i w sumie wpadłem na taki pomysł aby zejść z procesorem, płytą główną, RAM, SSD i wpakować GTX 980, nie będzie to wydajniejsze?

http://scr.hu/3c8p/bg9tb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta o praktycznie takiej samej wydajności w wysokich rodzielczościach (no bo kto wyda 3k za karte aby grać tylko w full hd?) jak 980ti z bardzo dobrą kulturą pracy ale słabo podkręcająca się. Wszystko zależy od ceny w Polsce. Jak będzie pare stów taniej od nvidii to będzie super. Zobaczymy jeszcze bo ma wyjść w lipcu Fury bez X, słabsza i tańsza ale też z pamięciami HBM i to moze być lepsza opcja dla zamożniejszych ale ciągle "Kowalskich" bo tak to bardziej dla Carringtonów ;)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystałem z tej promocji a i tak o jeden dzień za długo się zastanawiałem bo już nie było GTX970 od MSI, musiałem wziąć Asusa Strix.

Pewnie w poniedziałek będzie bo pamięci kingstona nie mają na magazynach od razu. Zobaczymy czy dam radę bez problemów złożyć go. Jedynie sie obawiam by dobrze zamocować chłodzenie CPU i pastę, reszta jakoś pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka tragedia się nie stała, Strix też dobry.

 

Poradzisz sobie bez problemu ze złożeniem, tylko powoli. Montaż chłodzenia sobie obejrzyj na YT i próbuj (najpierw proc i chłodzenie na płytę, potem płyta do budy), zaś pastę zaaplikuj na środek, taką kulkę niewielką zrób - nie baw się w żadne dokładne rozprowadzenie czy inne ******ły.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, prawa górna część się nie wpięła. Szczerze mówią to myślałem, że razem z tym panelem coś wyrwę w obudowie bo sposobem to nie da się jej wyjąć. Od boku też nie, W końcu od spodu chwyciłem i użyłem trochę siły. Później coś więcej napiszę bo nie do końca przemyślana obudowa.

Aha no i napęd DVD nie do końca działa. zasilanie wpięte, sata do transmisji danych, tackę otwiera ale nie dostaje dość mocy bo próbuje rozkręcić płytę i od razu przestaje, jak startujący silnik :P. I UEFI go nie wykrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okablowanie bardziej upchane niż uporządkowane no ale nie miałem za bardzo pomysłu jak to sensownie zrobić bo musiałem wykorzystać wszystkie kable od zasilacza.

Chłodzenie i pastę dość dobrze założyłem. Przy działaniu w przeglądarce mam temp. na CPU 29-32 C, podczas "lekkich" gier jak BF3 41-43 stopnie. Włączyłem OCCT na 10 minut dla sprawdzenia. To normalne, że przy takim teście procesor nie pracował przez cały czas z maksymalną częstotliwością ? Aha, to przy temp. w pokoju 26 stopni.

Mam tylko kłopot z przednim panelem audio, nie jest w ogóle widoczny w panelu sterowania. Wtyczkę do płyty głównej Ac97 podłączyłem (HDaudio nie sięgała).

2015-07-01-19h55-Temperature-CPU.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracował na maksa, tylko tak ustawiłeś test. 1 minuta spoczynku i 5 minut spoczynku po tescie.


Ja swojego 4770k chyba będe skalpowął. Kręci się jak szalony, 4.8Ghz przy 1.265V. Tylko przy 30 stopniach w pokoju łapał ponad 80 stopni.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadziłem HDD (WD Red) do tego Scythe Quiet Drive. Temperatura maksymalna to 31 stopni (wcześniej było 35-36, ale był eksperymentalnie obłożony gąbką, nie pytajcie :P), z poziomu biurka dysku nie słychać, no i pozbyłem się całkowicie resztek tej szatańskiej klatki dysków.

1.jpg

2.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności