Skocz do zawartości

Komputery


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Z ciekawością śledzę temat, bo planuję właśnie inwestycję w 128 GB SSD do PCta. Wyliczyłem, że starczy mi na siódemkę i ze dwie gry, a reszta na 1 TB HDD. Ostatnio przy 8 GB RAMu zrezygnowałem już z pamięci wirtualnej, zawsze to 8 GB do przodu. System śmiga świetnie, a nawet jak bardzo się starałem to nie zapełniłem całego RAMu, więc jeśli komuś brakuje miejsca, to zawsze usuwając plik stronicowania można trochę GB odzyskać.

 

256 GB kusi, ale czyścioch ze mnie. Śmieci po Windows Update usuwam, siódemkę uszczupliłem o zbędne oprogramowanie, usunąłem IE, WMP, platformy gadżetów itd. Regularnie wywalam zbędne punkty przywracania, więc uznałem że 128 GB wystarczy. Ewentualnie za jakiś czas sprawię sobie następne i zrobię RAIDa.

 

Ustawialiście siódemki pod SSD? Wyłączenie hibernacji, indeksowania itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dobra komputerowcy powiedzie co ma obecnie sens z ssd ? Dalej mx100 lapek nowy.

 

Pytanie 2 ile GB ? Ma być 7 lub 8 + ubuntu lub debian, gierek specjalnie nie przewiduje. 256gb to dopłata 130zł ale nie ma że będę się sciskał a 7 lubi rosnąć :/

 

Obecnie chyba najlepszy stosunek jakości do ceny ma ssd z kingstona v300.

Tylko z tymi Kingstonami jest problem, bo teraz pakują tam znacznie wolniejsze kości, można poczytać o tym w internecie, te pierwsze to faktycznie super był stosunek ceny do jakości, teraz niekoniecznie.

 

 

Fakt, ale mi się jeszcze parę miesięcy temu udało dorwać kilka sztuk ze starej wersji i myślę, że można przed zakupem odpytać w sklepie. Jeżeli sprawdzony to będzie wiedział co sprzedaje, ewentualnie zawsze jest 14 dni na zwrot przy zakupach online. Poza tym mx100 w wersji 120gb na tle konkurencji i tak nie zachwyca z deklarowanym zapisem 150MB, gdyż w rzeczystości i tak będzie to dużo gorzej wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawością śledzę temat, bo planuję właśnie inwestycję w 128 GB SSD do PCta. Wyliczyłem, że starczy mi na siódemkę i ze dwie gry, a reszta na 1 TB HDD. Ostatnio przy 8 GB RAMu zrezygnowałem już z pamięci wirtualnej, zawsze to 8 GB do przodu. System śmiga świetnie, a nawet jak bardzo się starałem to nie zapełniłem całego RAMu, więc jeśli komuś brakuje miejsca, to zawsze usuwając plik stronicowania można trochę GB odzyskać.

 

256 GB kusi, ale czyścioch ze mnie. Śmieci po Windows Update usuwam, siódemkę uszczupliłem o zbędne oprogramowanie, usunąłem IE, WMP, platformy gadżetów itd. Regularnie wywalam zbędne punkty przywracania, więc uznałem że 128 GB wystarczy. Ewentualnie za jakiś czas sprawię sobie następne i zrobię RAIDa.

 

Ustawialiście siódemki pod SSD? Wyłączenie hibernacji, indeksowania itd?

 

auto config z softu dolaczonego do dysku - samsung.

 

raid z ssd cos mi sie kojarzy, ze to kiepski pomysl, ale moze poczytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawością śledzę temat, bo planuję właśnie inwestycję w 128 GB SSD do PCta. Wyliczyłem, że starczy mi na siódemkę i ze dwie gry, a reszta na 1 TB HDD. Ostatnio przy 8 GB RAMu zrezygnowałem już z pamięci wirtualnej, zawsze to 8 GB do przodu. System śmiga świetnie, a nawet jak bardzo się starałem to nie zapełniłem całego RAMu, więc jeśli komuś brakuje miejsca, to zawsze usuwając plik stronicowania można trochę GB odzyskać.

 

256 GB kusi, ale czyścioch ze mnie. Śmieci po Windows Update usuwam, siódemkę uszczupliłem o zbędne oprogramowanie, usunąłem IE, WMP, platformy gadżetów itd. Regularnie wywalam zbędne punkty przywracania, więc uznałem że 128 GB wystarczy. Ewentualnie za jakiś czas sprawię sobie następne i zrobię RAIDa.

 

Ustawialiście siódemki pod SSD? Wyłączenie hibernacji, indeksowania itd?

 

Pamięci wirtualnej czy miałeś na myśli może plik wymiany? Bo jeżeli tak to nie jest dobrym rozwiązaniem wyłączanie go całkowicie nawet przy pamięci powyżej 8GB. To jest mit o wyłączaniu, który został już dawno obalony na wielu źródłach. W twoim wypadku zalecane jest przynajmniej 4-8GB aby było lub zostaw aby win zarządził sobie sam. Architektura systemu windows jest tak skonstruowana, że w wielu przypadkach potrzebuje pliku wymiany. Tutaj zerknij na odpowiedzi MVP dotyczące dokładnie 8GB RAM i pliku wymiany:

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_7-performance/pagefile-setting-for-8gbs-of-ram/3dc31f5f-9d2e-4378-9000-49494f1ad0ae

Edytowane przez bigmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czytałem podzielone zdania, spróbowałem i nic negatywnego nie odczułem, a wręcz mam wrażenie że dysk mniej mieli (to mnie ogólnie mocno wkurza, ograniczałem to jak się dało, a wszystko przez romanse z Linuxem). Nie żeby mi było szkoda tych 4-8 GB na dysku, miejsca mi nie brakuje.

 

bigmaras, rzuć jakimś linkiem. thx.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czytałem podzielone zdania, spróbowałem i nic negatywnego nie odczułem, a wręcz mam wrażenie że dysk mniej mieli (to mnie ogólnie mocno wkurza, ograniczałem to jak się dało, a wszystko przez romanse z Linuxem). Nie żeby mi było szkoda tych 4-8 GB na dysku, miejsca mi nie brakuje.

 

bigmaras, rzuć jakimś linkiem. thx.

 

Ja mam na 8GB RAM, dysk ssd i ustawione na sztywno pf 8GB. Testowałem kiedyś dość mocno różne ustawienia i sporo zmieniałem i najkorzystniej zawsze wypadało mi działanie w takiej konfiguracji. Przy wyłączonym pf i pracy przy photoshopie na dużym pliku potrafił mi lapek złapać bsod. Pozatym czy to linux czy mac, to też zawsze system potrzebuje pliku wymiany. Ponad to skoro MVP sugerują aby konieczne było włączenie pf to coś w tym musi być ;)

A co do mielenia dysku to przewal defraglerem kilka razy, może pliki masz mocno pofragmentowane.

Edytowane przez bigmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mi chrom ostro wpierdziela ram przy 10-20 kartach sam zjada nawet 1-1,5gb a że system 32bitowy i tylko 2gb pamięci (brak wolnych slotów) to chrome żegnam. Od razu komputer nie muli :) to przeglądarka na mocne kompy ....

 

Teraz pytanie FF odpala proces container.exe odpowiadający za flash, ten proces czasmi sprawia problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No właśnie czytałem podzielone zdania, spróbowałem i nic negatywnego nie odczułem, a wręcz mam wrażenie że dysk mniej mieli (to mnie ogólnie mocno wkurza, ograniczałem to jak się dało, a wszystko przez romanse z Linuxem). Nie żeby mi było szkoda tych 4-8 GB na dysku, miejsca mi nie brakuje.

 

bigmaras, rzuć jakimś linkiem. thx.

 

Ja mam na 8GB RAM, dysk ssd i ustawione na sztywno pf 8GB. Testowałem kiedyś dość mocno różne ustawienia i sporo zmieniałem i najkorzystniej zawsze wypadało mi działanie w takiej konfiguracji. Przy wyłączonym pf i pracy przy photoshopie na dużym pliku potrafił mi lapek złapać bsod. Pozatym czy to linux czy mac, to też zawsze system potrzebuje pliku wymiany. Ponad to skoro MVP sugerują aby konieczne było włączenie pf to coś w tym musi być ;)

A co do mielenia dysku to przewal defraglerem kilka razy, może pliki masz mocno pofragmentowane.

 

 

Defragmentuję co jakiś czas. Chodziło mi o kupę windowsowskich procesów zarzynających dyski w tle. Stąd tęsknię za Debianem, który się odpalał i nie robił nic. Z Windą cały czas czuję, jakbym nie miał pełnej kontroli nad komputerem :) Ostatnio jednak zrezygnowałem z Linuxa już na poziomie pobierania obrazu instalacyjnego... jednak za dużo konfigurowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Debiana sklonowano już tyle razy, że aż tylu konfigów nie trzeba. No zależy do czego używasz. Ale biorąc pod uwagę Twoje doświadczenie to konfiguracja debka i oczyszczenie windy oemowej z crapware to wysiłek porównywalny :) Boxowa winda też wymaga tweaków, więc, jak na mój gust leń się w moim imienniku obudził :)

Ja jak miałem podobny kryzys(niechciejstwo) to poszedłem w minta i jest git. Aż czasem wstyd jak się przez ten system rozleniwiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leń w sumie też ;)

 

Rzeczywiście, Windowsa też trzeba dobrze skonfigurować. Do tego boxowa winda ze starszego nośnika (przed Service Pack 1) to też koszmar z aktualizacjami, przebudowywaniem .netu itd. Trochę trwa zanim system się sam ogarnie :)

 

Swoją drogą, pracuję na laptopie na ósemce praktycznie od samej premiery. Teraz na PC zdecydowałem się jednak na siódemkę. Brakuje mi szaty graficznej ósemki - nie mówię o "metro", bo wgrywając menu start wyłączam kafelki. Siódemkowe Aero wygląda już kiepsko przy kanciastych, jednolitych kolorystycznie oknach z 8.1. Przynajmniej od strony wizualnej uważam, że ósemka jest udana. Pewnie XPeka już bym nie zniósł ;)

 

BTW, jak tam Preview dziesiątki? Ktoś używa?

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem z preview 10. Przyjemny interfejs, normalny pulpit Windows 7 + aero Windows 8 + kilka kafelków w menu start, które mi się podobają w przeciwieństwie do Metro w8. Ale brakuje jeszcze sterowników do niektórych sprzętów.

Osobiście korzystam z modowanego pod gry Windows 7. Od razu zainstalowane najważniejsze aktualizacje, service pack, wywalone śmieci. Nie trzeba samemu konfigurować, nawet optymalizacja pod SSD jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siódemkowe Aero wygląda już kiepsko przy kanciastych, jednolitych kolorystycznie oknach z 8.1. Przynajmniej od strony wizualnej uważam, że ósemka jest udana. Pewnie XPeka już bym nie zniósł ;)

Siódemkowe aero jest dla mnie najładniejszym UI windowym ;)

8.1 jest zdecydowanie bardziej udany na smartfonach niż komputerach wizualnie :P Chociaż pewnie niedługo wraz z nowym dyskiem przesiądę się na 8.1 ze względów wydajnościowych i trzeba będzie szukać jakiegoś programiku do Menu Start normalnego :P

 

Osobiście korzystam z modowanego pod gry Windows 7. Od razu zainstalowane najważniejsze aktualizacje, service pack, wywalone śmieci. Nie trzeba samemu konfigurować, nawet optymalizacja pod SSD jest.

Na czym to "modowanie" polega?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Osobiście korzystam z modowanego pod gry Windows 7. Od razu zainstalowane najważniejsze aktualizacje, service pack, wywalone śmieci. Nie trzeba samemu konfigurować, nawet optymalizacja pod SSD jest.

Na czym to "modowanie" polega?
Są zespoły amatorów, które opracowują zmodyfikowane ISO systemu. Spory wybór jest na forum winclub. Ściągasz ISO zamiast płytki oryginalnej, wpisujesz swój klucz i wszystko działa. Można wybrać np. maksymalnie obcietą wersje na słabe komputery bądź dopieszczoną na mocne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oż w mordę. Nie wiedziałem, że takie cuda z win robią. Muszę spróbować, chociaż boję się trochę, że ci "amatorzy" mogli to i owo dorzucić w ekstrasie (keyloggery, backporty). Zwłaszcza z tym modem pod mniej wydajne kompy muszę spróbować - dzięki wielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Siódemkowe Aero wygląda już kiepsko przy kanciastych, jednolitych kolorystycznie oknach z 8.1. Przynajmniej od strony wizualnej uważam, że ósemka jest udana. Pewnie XPeka już bym nie zniósł ;)

Siódemkowe aero jest dla mnie najładniejszym UI windowym ;)

8.1 jest zdecydowanie bardziej udany na smartfonach niż komputerach wizualnie :P Chociaż pewnie niedługo wraz z nowym dyskiem przesiądę się na 8.1 ze względów wydajnościowych i trzeba będzie szukać jakiegoś programiku do Menu Start normalnego :P

 

A ja wczoraj westchnąłem wspomnieniem do 98 takie proste UI mi pasuje, UI w8 jest dla mnie przekombinowane albo ja za stary jestem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Siódemkowe Aero wygląda już kiepsko przy kanciastych, jednolitych kolorystycznie oknach z 8.1. Przynajmniej od strony wizualnej uważam, że ósemka jest udana. Pewnie XPeka już bym nie zniósł ;)

Siódemkowe aero jest dla mnie najładniejszym UI windowym ;)

8.1 jest zdecydowanie bardziej udany na smartfonach niż komputerach wizualnie :P Chociaż pewnie niedługo wraz z nowym dyskiem przesiądę się na 8.1 ze względów wydajnościowych i trzeba będzie szukać jakiegoś programiku do Menu Start normalnego :P

Osobiście korzystam z modowanego pod gry Windows 7. Od razu zainstalowane najważniejsze aktualizacje, service pack, wywalone śmieci. Nie trzeba samemu konfigurować, nawet optymalizacja pod SSD jest.

Na czym to "modowanie" polega?

Ja myślałem że start mi będzie bardzo potrzebny... Dwa tygodnie na 8.1 i nie czuje potrzeby kompletnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oż w mordę. Nie wiedziałem, że takie cuda z win robią. Muszę spróbować, chociaż boję się trochę, że ci "amatorzy" mogli to i owo dorzucić w ekstrasie (keyloggery, backporty). Zwłaszcza z tym modem pod mniej wydajne kompy muszę spróbować - dzięki wielkie.

Są dokładne opisy. Można w razie czego sprawdzić w procesach czy coś dziwnego nie działa w tle, ale u mnie nic takiego nie widzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrego softu który działa na naszą nie korzyć nie zobaczysz nie wykryjesz, nazywanie takiego procesu jak coś podobnego co dany system jest jedną z pierwszych rzeczy.Dalsze kombinacje to tylko rozwinięcie tego.

A to myślisz ze fon jest czysty ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Siódemkowe Aero wygląda już kiepsko przy kanciastych, jednolitych kolorystycznie oknach z 8.1. Przynajmniej od strony wizualnej uważam, że ósemka jest udana. Pewnie XPeka już bym nie zniósł ;)

Siódemkowe aero jest dla mnie najładniejszym UI windowym ;)

8.1 jest zdecydowanie bardziej udany na smartfonach niż komputerach wizualnie :P Chociaż pewnie niedługo wraz z nowym dyskiem przesiądę się na 8.1 ze względów wydajnościowych i trzeba będzie szukać jakiegoś programiku do Menu Start normalnego :P

Osobiście korzystam z modowanego pod gry Windows 7. Od razu zainstalowane najważniejsze aktualizacje, service pack, wywalone śmieci. Nie trzeba samemu konfigurować, nawet optymalizacja pod SSD jest.

Na czym to "modowanie" polega?

Ja myślałem że start mi będzie bardzo potrzebny... Dwa tygodnie na 8.1 i nie czuje potrzeby kompletnie...

 

2 miesiące pracy na 8.1 i dzięki ludziom, ze można doinstalować zewnętrzną aplikację z paskiem Start, bo bym nie wytrzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności