Skocz do zawartości

Komputery


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

 

' zakupilem ' w intrenecie windę 8.1. Chciałem zrobić formata i postawić nowy system i padło akurat na 8.1. Po udanej instalacji i aktywacji, bawię się może z godzinkę i trach - czarny ekran i zero reakcji. Chociaż jak wyjąłem pendrive, to jakiś dźwięk się wydobył, ale to wszystko. Po restarcie dalej czarny ekran, w ogóle się nie loguje do systemu, chociaż go zaladowalo. Zrobiłem znowu formata, system instaluję, wszystko fajnie. Znowu konfiguruję sobie i znowu czarny ekran. Jest ktoś w stanie mi wyjaśnić, co jest powodem takiej akcji? Czyżby ta 'kopia' była tak spier... wadliwa?

 

Pzdr

tapatalk

może komputer nie wyrabia wbudowanej koparki bitcoinów

Koparka na 8.1 to by było marnotractwo :>. To może być trefna kopia, albo coś co instalujesz po formacie (dlatego z opóźnieniem może robić cuda). Sprawdź sterowniki, które wrzucasz ew programy w "pełnej" wersji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowników nie ściągałem, bo m mi wszystko śmiga od razu po instalacji windy. A jedyne, co mi się udaje zainstalować, to chrome i antywirus. Jak ktoś ma dostęp do sprawdzonego lekarstwa, aktywatora, cracka itp, to proszę na pw, bo tu może być wg mnie problem

tapatalk

Edytowane przez Play
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe nie, bo zanim do niego doszedłem, to mi ekran wywalało. poczytałem trochę - brak sterowników do win 8 dla mojego lapka (brak wsparcia przez MSI) daje taki skutek, że karta graficzna nie wyrabia, bo nie odpala wiatraczka. zwyczajnie mój lapek nie jest dostosowany do współpracy z 8. może i są gdzieś zmodyfikowane stery, dzięki którym wszystko śmiga, ale nie chce mi się bawić i wracam do sprawdzonej 7. proszę tylko o jakiś program czy myk, dzięki któremu będę mógł sobie zrobić kopię zapasową w odpowiednim dla mnie momencie, co by mi wracało do tamtego stanu windowsa (znaczy w miarę czysty rejestr, szybkie działanie, jak to po formacie i żebym miał te programy, które sobie dopiero co zainstalowałem). ot tak, żeby potem mniej zabawy przy czyszczeniu było

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx

 

Mam jeszcze takie pytanie. Chrome mi ostatnio strasznie zwalnia, siostra i ojciec też na niego narzekają. Ta chwile, co się bawiłem na 8 IE11, strasznie mi się spodobał. On ma dalej takie dziury, jak dawniej, czy może w końcu go naprawili? Tym bardziej, ze gdzieś wyczytałem, że na niego adblock wyszedł - mega plus jak dla mnie. A ściągam teraz 7, gdzie od razu mam IE11 wgranego i nie wiem, czy od razu operę ściągać, czy sobie spokojnie IE zostawić

tapatalk

Edytowane przez Play
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wina chrome a google muli, na gmaila nie mogę wieczorem nawet wejść.

a dla mnie to wina chrome, a nie google, bo gmail zawsze działa dobrze, a chrome z czterema zakładkami potrafi zająć 3GB ramu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To nie wina chrome a google muli, na gmaila nie mogę wieczorem nawet wejść.

a dla mnie to wina chrome, a nie google, bo gmail zawsze działa dobrze, a chrome z czterema zakładkami potrafi zająć 3GB ramu...

 

To nie jest wina braku ramu, teraz jest wszystko Ok. Wygląda to jakby serwery nie dawały rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobra komputerowcy powiedzie co ma obecnie sens z ssd ? Dalej mx100 lapek nowy.

 

Pytanie 2 ile GB ? Ma być 7 lub 8 + ubuntu lub debian, gierek specjalnie nie przewiduje. 256gb to dopłata 130zł ale nie ma że będę się sciskał a 7 lubi rosnąć :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SSD w sumie daje szybsze uruchamianie z racji znacznie krótszej czasu dostępu - system + cięższe aplikacje. 80-160 gb, więcej nie wiem jakby można było zapełnić.

 

Cruciale spoko opcja

 

Wycięte na frezarce

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 70 dla uproszczenia + 20% czyli 20gb, mamy 90gb, linux zajmie 15-20 mamy 110.

Z 128 zostanie 119GB czyli na styk.

 

I teraz albo będę łączył przestrzeń do działania alb dopłacać 130 zł. Kurde 160 było by super ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz 256 kupić, bardziej opłacalne niż zakup 2 razy 128... Ja tak mam u siebie + jeszcze tam trzymam gry niektóre. Przy 8.1

No właśnie patrze czy jest sens oszczędzać te 130zł przy mx100 256gb względem 128gb.

Jest tak na granicy 30gb niby mogę się zmieścić ale muszę się pilnować ... zeby os miał na czym pracować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Branie ssd na styk "dzis" nie jest dobrym rozwiazaniem imo, za 2-3 lata mozesz zmienic zdanie i dodatkowe.50gb moze byc dobre, poza tym nie kupisz drugiego 128 za 130zl, a dolicz do tego przegladarke, jej historie, itp, moze jeszcze jakies programy, office, cos co uzywasz czesto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie do zabawy można zrobić 3 linxa, przy zabawie z grafiką bitmapową (bez jakiś rawów po 20-30 mega :P) to też super się przyda ale to tylko wszystko gdybanie na przyszłość, choć jak najbardziej realne. Bo takie rzeczy już miały miejsce jak miałem do tego potrzebę.

 

Technologia idzę do przodu i póki te dodatkowe 100gb wykorzystam może być już sens zmienić ssd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności