Skocz do zawartości

Komputery


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem z komputerem, że przy starcie, jeszcze przed ekranem biosu, zatrzymuje się na czarnym ekranie z kodem B4 (czasem pierwsze A2 i później B4) na około 10s. Generalnie system postawiony na dysku SSD i zawsze wstawał w dosłownie parę sekund, teraz jak dojdzie do ekranu BIOSU to też jest mig. W sumie dzieje się tak od ostatniego formatu. Coś tam czytałem o tych kodach i wychodziło, że to coś z podpiętymi urządzeniami, więc na zmianę próbowałem uruchamiać system z odpiętymi poszczególnymi urządzeniami i w końcu myślałem, że to HDD szwankuje bo po jego odłączeniu parę razy wstał normalnie. Gdy już się przymierzałem do kupna nowego HDD to problem wrócił z odpiętym dyskiem. :/ Ktoś ma jakieś pomysły, czy dziada formatem potraktować znowu muszę? :(

Prądem dziada :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie tez troche sie zastanawiam czy warto mi zmieniac phenoma II 945 4x3ghz razem z mobo (GA-MA770T-UD3P) na cos mocniejszego, niby zestaw ma z 5 lat juz (w miedzyczasie wymienilem tylko grafike na hd7850 i dolozylem ssd), ale nadal ciagnie co trzeba i jak trzeba..

 

 

CPU ogranicza Ci GPU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to akurat wiem, ale na am3 jakos nic duzo lepszego nie ma, dlatego myslalem nad wymiana albo wstepnie oc phenoma, do 3,4-3,6 powinno pojsc easy, bo mam lepsze chlodzenie, tylko nie chce mi sie za to zabrac/nigdy w sumie nic nie OC/nie wiem czy to ma sens i cos da...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to akurat wiem, ale na am3 jakos nic duzo lepszego nie ma, dlatego myslalem nad wymiana albo wstepnie oc phenoma, do 3,4-3,6 powinno pojsc easy, bo mam lepsze chlodzenie, tylko nie chce mi sie za to zabrac/nigdy w sumie nic nie OC/nie wiem czy to ma sens i cos da...

 

 

Nic nie da.

 

Miałem Phenoma II X955 ( o/c do 4.0Ghz), "powiesiłem" mu Radka 7950. Było owszem dobrze, płynnie. Ale dopiero po przesiadce na Haswella framerate w grach poszedł realnie w górę dwukrotnie.

Edytowane przez Thomm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz kasę to kupuj Haswell Refresh. Na Broadwell'a nie czekaj - nie wiadomo jaki będzie realny przyrost wydajności względem starszej architektury (ale wydaje mi się, że będzie niewielki skoro AMD nie ma czym Intela postraszyć), poza tym pewnie dojdzie "podatek od nowości" i ceny będą wysokie. Do tego dodaj sobie ceny DDR4 (też nowość)...

 

 

(nie wiem czy dzisiaj taki dzień ale zauważyłem, że zaczynam się wypowiadać bardziej jako sprzętowiec IT niż meloman)

Edytowane przez Thomm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym miesiącu zrobiłem podobna wymianę. Z Phenoma II 955 na i5-4460. Również komputer kupiłem w 2009 a około rok temu dołożyłem SSD i zamieniłem grafikę na 7850. Z zakupu i5 jestem bardzo zadowolony, gdzie nawet nie mówiąc o wydajności (plus minus 20-40% w zależności od zastosowania) to komputer zyskał mocno pod względem użytkowym. Płytę mam dosyć tania, wybrałem popularnego Gigabyte na B85 a wcześniej miałem Biostara TA790GX A3+ czyli wtedy jeden z mocniejszych modeli pod AM3 ale i tak różnica jest ogromna. ssd na SATA 3 dopiero rozwinął skrzydła, świetne zarządzanie energią przez co w idle kręci mi się tylko jeden wentylator na 700 RPM nie licząc zasilacza a procesor ma 32°C, RAM działa już w pełnych 1600MHz bez kombinowania, UEFI jest sto razy wygodniejsze od biosu i można tak wymieniać dalej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, kusicie panowie.... jutro powinienem dostac wplyte za ostatnie zlecenie to zobacze jak hojny byl pan prezes i podejme decyzje, w sumie to tez nie jest mi potrzebna wersja K, moze 4590 + plytka... zawsze te 150zl taniej

 

"K" sobie odpuść. Mam 4670K a procka nie kręcę. Realny zysk wydajności niewielki (bo może wydusisz z niego te 4500MHz i to na naprawdę dobrym chłodzeniu), a tempy kosmicznie idą w górę.

 

IMHO skórka nie warta wyprawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no raczej tak, tylko jak bardzo to bedzie zakup na przyszlosc, powiem, ze nawet zadowolony jestem z tego phenoma, 5 latek ladnie wytrzymal i pewnie nadal by dawal rade przez nastepny rok czy dwa, ogolnie nie lubie za czesto zmieniac komputerow, za duzo trzeba wydawac :D

 

 

To teraz pomyśl ile wydajemy na audio ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zmieniłem 2500k, którego miałem na 4,5Ghz na 4770k. Do tego Z87 Extreme6 i Thermalright Silver Arrow - pełen wypas biorąc pod uwagę, że za proca dałem 800zł :)

 

Ciekawe jakie będą temperatury, bo jeszcze go nie mam. Może go oskalpuje jak będę czuł sie na siłach :D

Edytowane przez minczin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy moj arctic freezer xtreme bedzie pasowal pod lga1550, niby podstawka pod montowanie do inteli jest... ale will see

 

Teraz proce pod lga1550 się tak nie grzeją, nie trzeba im superspecjalnych chłodzeń ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ciekawe czy moj arctic freezer xtreme bedzie pasowal pod lga1550, niby podstawka pod montowanie do inteli jest... ale will see

 

Teraz proce pod lga1550 się tak nie grzeją, nie trzeba im superspecjalnych chłodzeń ;-)

 

 

 

Mój i5 4670k ma ~30C w idle i 50-60C pod obciążeniem na zwykłym Spartanie.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ciekawe czy moj arctic freezer xtreme bedzie pasowal pod lga1550, niby podstawka pod montowanie do inteli jest... ale will see

 

Teraz proce pod lga1550 się tak nie grzeją, nie trzeba im superspecjalnych chłodzeń ;-)

 

 

moze i nie trzeba, ale jak juz jest to czemu nie zamontowac? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Teraz O.K.

 

:)

 

Jedna, mała uwaga: u mnie zasilacz OCZ Stealth Xstream 2 600W nie był w stanie utrzymać stabilnie konfigu z Radkiem 7950 na pokładzie. Ten XFX powinien sobie z Twoim konfigiem poradzić, przynajmniej teoretycznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jak juz bierzesz 4690k to moze warto sie zastanowic nad promocyjnymi plytami glownymi? msi/asus/asrock?

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z97-gaming-3-intel-z97-4xddr3-1x-m2-vga-gblan-atx-z97-gaming-3-640720/ dokladasz 60zl, a zwrotu dostaniesz 120zl ... czas do 3.10 na zakup, potem po 30dniach mozna ubiegac sie o zwrot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Teraz O.K.

 

:)

 

Jedna, mała uwaga: u mnie zasilacz OCZ Stealth Xstream 2 600W nie był w stanie utrzymać stabilnie konfigu z Radkiem 7950 na pokładzie. Ten XFX powinien sobie z Twoim konfigiem poradzić, przynajmniej teoretycznie...

 

No to coś musiało być z nim nie tak. Nie wiem dokładnie tam radek 7950 prądu ciągnie ale 500W wystarczy ze sporym zapasem do wszystkich dzisiejszych konfigów z jedną kartą graficzną.

Tutaj http://pclab.pl/art59679-23.html np. Core i7-4770K @ 4,5 GHz i GTX980 zamyka się w 300W z gniazdka (realnie zasilacz oddaje mniej, zasilacze mają te ~85% sprawności) więc 500w starczy z zapasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bamboszku, też byłem zdziwiony :|

 

Ale z OCZ pod obciążeniem zaliczałem restarty, bluescreeny itd. Dopiero wymiana zasilacza na Thermaltake 750W pomogła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, też mam ModXStream-Pro 500w ^^ Praktycznie identyczne komputery mieliśmy. Kawał porządnego zasilacza, po tylu latach dalej daje spoko radę. Tylko muszę wymienić wentylator bo powoli zaczyna terkotać. Dostał nawet rekomendację portalu który na prawdę zna się na rzeczy i ma jedne z lepszych recenzje zasilaczy w internecie - http://www.hardwaresecrets.com/article/OCZ-ModXStream-Pro-500-W-Power-Supply-Review/973

 

A ten Twój OCZ Thomm musiał być uszkodzony albo ten Radek potrzebuje elektrowni atomowej do zasilenia. Nie pamiętam dokładnie, to jest ten wyższy model z dwoma rdzeniami graficznymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności