Skocz do zawartości

SoundMagic PL12 - lewa słuchawka gra ciszej


ceb00la

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kilka miesięcy temu kupiłem słuchawki SM PL12 na allegro i niedawno zauważyłem, że lewa słuchawka gra ciszej i ma trochę przytłumiony dźwięk. Da się coś samemu z tym zrobić, czy wysłać na gwarancję? Czy w przypadku wysyłki na gwarancję muszę dołączyć gumki itp.? Wystarczy samo pudełko+słuchawki? Kupowałem od http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=13823209

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Może po prostu rzadko czyści się uszka i zatkała się siateczka przy słuchawce?

Nie wyobrażam sobie jakim trzeba by być brudasem żeby zatkać siateczkę, bez przesady.

 

Coś mi się zdaje że z tymi SoundMAGICami będzie tak samo jak z Ep-630 - na początku wszyscy mówili że są cacy, a potem jak się okazało że po pewnym czasie pada jedna słuchawka to już są be.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ta siateczka działa na takiej samej zasadzie jak filtr w aucie (czy to oleju, czy innego badziewia). Zapobiega przedostawaniu się brudu do wnętrza słuchawki. Myślisz, że jak wkładasz słuchawkę do ucha, to nic się nie osadza na siateczce? Jak wyjmiesz, to tak samo wilgoć przyciągnie kurz, a z czasem się po prostu zalepi otwór.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i stało się to samo u mnie. Najlepsze że ja ich praktycznie nie używałem, tylko moja siostra. I trzeba by wysłać na gwarancje. A najlepsze jest to iż nie pamiętam jak je kupiłem. :D Pamiętam tylko że poprzez nasze forum. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moich PL11, które odebrałem z poczty kilka godzin temu też padła już lewa słuchawka - tak jakby przerywa pod wpływem ciśnienia powstałego od wkładania słuchawki do ucha, jak ciśnienie się wyrówna to załapuje, ale minimalny ruch głową, albo otwarcie ust, czyli minimalna zmiana ciśnienia w kanale usznym powoduje tak jakby wyłączenie słuchawki.

 

Dlatego mam kilka pytań:

Na jakich zasadach i jak reklamuje się słuchawki - gdzie należy je wysłać i czy koszt wysyłki pokrywa producent, a jeśli tak to w jaki sposób ?

Czy wystarczy pudełko i karta gwarancyjna z naklejką na której jest data produkcji z numerem seryjnym czy musi być też paragon ze sklepu w którym się kupowało i co w przypadku jeśli nie ma się paragonu (kupowałem na Allegro) a gwarancja jeszcze obowiązuje i ile trwa cała procedura ?

 

Chyba nie chciałbym zwrotu pieniędzy bo jednak słuchawki już się częściowo wygrzały i zaczyna mi się podobać ich brzmienie, poza tym kupiłem je za 55 zł + 8 zł przesyłka więc taniej już nigdzie nie znajdę, a do 70-80 zł ciężko będzie kupić lepsze słuchawki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deka, wysłałem wiadomość z pytaniem do tego sprzedawcy z allegro (jednak nie kupiłem ich na forum. :D). Czekam na odpowiedź. Jak ją dostanę to i ciebie poinformuje o warunkach realizacji gwarancji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wysłałem maila do oficjalnego przedstawiciela (soundmagic@soundmagic.pl) w Polsce z pytaniami jak we wcześniejszym poście, ale otrzymałem taką odpowiedź:

Jeżeli słuchawki zostały zakupione bezpośrednio u nas, to wszelkie informacje zawarte są w karcie gwarancyjnej (w załączniku).

a załącznik dodałem do załącznika pod postem, ale wynika z niego że trzeba mieć dowód zakupu czyli jakiś paragon, a ja takiego nie mam bo kupowałem na Allegro, ale przecież do ch*ja gwarancja obowiązuje więc co za różnica czy ja wyślę słuchawki czy sprzedający, a jeśli dostałbym słuchawki na prezent, czyli bez paragonu, bo raczej wraz z prezentem paragonu się nie daje to tak jakbym dostał prezent bez gwarancji ?

 

Wynika z tego że brak paragonu unieważnia gwarancję, mimo tego że na karcie gwarancyjnej jest umieszczona data od której obowiązuje 12 miesięczna gwarancja.

 

Paranoja.

Gwarancja.pdf

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności