Skocz do zawartości

Sony i cowon - co wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam się nad kupnem playera i biorę pod uwagę następujące modele:

 

1. Sony - zł:

-NWZ-A818 – 650

-NWZ-S544 – 400

-NWZ-E443 - 250

-NWZ-E438 - 300

 

Czy one, poza ceną i pojemnościami, różnią się między sobą w jakości dźwięku? bo nie ukrywam, że ten najtańszy by mi najbardziej odpowiadał (jeśli dźwiękowo nie różni się od innych)

 

2. Cowon:

 

-iaudio 9

- iaudio 7

- a3

 

Który z cowon jest najlepszy i czy są one dźwiękowo lepsze niż sony?

 

Dziś słuchałem sony i byłem bardzo mile zaskoczony, mój iphon został daaaleko w tyle, a dodam, że słuchałem na słuchawkach appla z iphona.

 

Interesuje mnie wyłącznie jakość dźwięku, pojemność może być 4gb. multimedia mam w iphonie i touchu więc w playerze nie są mi potrzebne. Z góry dzięki za radę. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NWZ-S544 wyszedł stosunkowo niedawno.Najbardziej polecany jest s638F z tym, że ma on mniejszy ekran i nie ma głośnika.Niewiem jak dźwiękowo wypadają, ale raczej podobna półka.Sony jest mniej kontrowersyjny podoba się niemalże wszystkim.Cena cowona i7 podobna, ale z tych dwóch polecam sony i wymienić słuchawki na jakieś lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet jak pomanerwuje korektorem? nie da się zmniejszyć basu? w takim razie do takiego sony powiedzmy ex85 by pasowały?

 

tylko ten p3 to już cena wysoka, a nie chciałbym wydawać za dużo z tego względu że mam iphona do multimediów i zależy mi wyłącznie na funkcji (bardzo dobrze) grającej. cóż pozostanie dobrej jakości mp3 - jaki jest dobry program do konwersji z flac.cd na mp3 i jakie ustawienia najlepiej dawać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i7+Er6i odpada brzmienie zimne pozbawione basu, z kolei s638F z ex85 są zmulone nie słuchałem z sonym na zaklejonych dziurkach, ale wyraźnie "odmula" je z i zabiera basu ogólnie fajny mod podobał mi sie.Kurcze przydałaby sie nowa tabela z synergicznymi zestawieniami, zniknęłaby połowa postów z działów "Co Kupić?" :D z tych wymienionych sprzętów to ja bym połączył i7 z ex85 lub nuforce ne6,a do sonego kupił soundmagic pl18, albo jak wiecej kasy to denon c551 albo Re2, w zalezności kto jaki dźwięk lubi i czego słucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli generalnie do sonego coś, co ma mniej basów, tak? kurcze szkoda że mam swoje kossy w serwisie bo bym posłuchał i już! swoją drogą dziwne, że wśród słuchawek istnieje taka wysoka półka, do której się aspiruje i pożąda, natomiast jeśli chodzi o playery nie ma nic takiego. ipod, sony, samsung itp. ale chyba nie ma jakiegoś obiektu powszechnego pożądania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby tak, tylko touch jak dla mnie w porównaniu do sony gra gorzej. podłączyłem dziś pod sony słuchawki apple i nawet one grały bardzo przyjemnie z tym soniaczem. podłączyłem też pod inne ipody - classica i nano nowego. nono słaby, classic grał bardzo fajnie. mimo że ipod to fajna rzecz odnośnie multimediów to mam wrażenie że nawet najlepsze słuchawki nie dadzą dobrego efektu. takie też są opinie na myapple. nawet użytkownicy mający shure za ponad 1tyś nie są zadowoleni.

 

Z mojego odsłuchu wynika, że jest zauważalnie lepszy

 

co jest lepsze? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, że nie są i też uważam, że słuchawki są ważne (tak jak w fotografii dobry obiektyw jest ważniejszy niż dobre body), jednak w przypadku ipoda pewnej granicy nie przeskoczysz. i dlatego twierdzę,że jeśli chodzi o muzykę, to ipod nie jest zbyt dobry, w innej kwestii jest bez konkurencji :) . słuchawki ipoda są oczywiście do bani, ale jak pisałem, nawet one zagrały dobrze z sony 443.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności