Skocz do zawartości

Yamaha MCR-040, czyli mini zestaw z maxi dźwiękiem


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

no tak, już zdążyłam sprawdzić te ceny w internecie, aczkolwiek, tylko za gotówke to tyle wychodzi, w systemie ratalnym duuzo wiecej, no ale, to już sobie wszystko posprawdzam. no wiesz co, mogłbyś powiedzieć, jeśli masz jakies inne typy, w końcu to ja jestem laikiem ;) chętnie usłyszę, po to tu piszę ;) a z zakupem za taką kasę nie śpieszy mi się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam wszystkich. A miał ktoś może szansę porównać taki zestaw Yamahy do np Creative SoundWorks 740 lub 745?? Miałem taki odtwarzacz i grał jak marzenie. Miał naprawdę niezłe głośniki a co najważniejsze subwoofer. Widziałem iż Violet przyrównał tę Yamahe do Tivoli Audio które konstrukcyjnie jest bratem bliźniakiem tego Creativea.

Będę wdzięczny za informację gdyż myślę o zakupie tej Yamahy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie pomogę. Nie znam Creative SoundWorks 740.

 

Ok.

Pisałeś w swojej recenzji: "Można MCR-04 porównać nieco z dźwiękiem oferowanym przez sprzęt Tivoli Audio (np. Music System Platinum)"

Czy to znaczy że dźwięk jest na tyle dobry iż można go porównać do tego Tivoli?? Tivoli ma podobna konstrukcje jak ten SoundWorks o który pytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam.

Wiem, że temat trochę stary, ale mam nadzieję, że ktoś mi pomoże. Posiadam aktualnie opisywany sprzęt - dla mnie rewelacja! Chciałem jednak kupić kabel, który łączył by mi laptopa z tą właśnie Yamahą. W Media Expert zapytałem sprzedawcę i wcisnął mi ten oto kabel: http://allegro.pl/ka...2247110054.html . Jednak po sprawdzeniu w domu nie działa :(. Muzyka nie chce grać. I teraz mam pytanie, jakie w takim razie kupić kable? Przyznam, że jestem amatorem i mało się na tym znam :). Dziękuję za każdą pomoc. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderator

zainwestuj parę zł więcej i ciesz się trwałym i przyzwoitym kablem

 

ja używam cabletech platinum wyglądają na niezniszczalne i nie czuję straty na 3m kablu na takim jak pokazałeś na aukcji czuć było różnicę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 3 interkonekty tego thomsona i jest on bardzo przyzwoicie zrobiony. A dźwiękowo to wątpię by ktoś go odróżnił w ślepym teście od kabli za 100zł...

 

Ten najtańszy co dałem już trochę traci na jakości, ale to tak 5-10% w zwykłych zastosowaniach komp-wieża jest wystarczający.

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

Witam,

 

czy ktos mial okazje przetestowac muzyke z pendrive'a badz mp3 plejera?

 

Chodzi mi generalnie o to czy MCR-040 "widzi" foldery i pozwala miedzy nimi nawigowac, czy wrzuca wszytskie utwory do root foldera?

 

I jeszcze jedno, czy wyswietla nazwy folderow, utworow itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam , również jestem ciekaw , jak jest z nawigowaniem po folderach ,może ktoś z użytkowników , podzieli się spostrzeżeniami na ten temat , zapytam jeszcze ile należy odsunąć te głośniki z bass-refleksem z tyłu , chcę aby głośniki stałe w dużej wnęce ( wymiary głębokość 0,7m na szerokość 1,2m) , po środku stoi tv lcd .

Bardzo jestem zainteresowany tą mini -wieżą , będę wykorzystywał pen-driva ( nie otagowaną muzyką mp3 ) , pogrupowane w folderach .

Pokój 13m2

Pozdrawiam

Edytowane przez delfin2012
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wczytuje z usb portu muzykę bez tagów mp3 , widzi foldery numerycznie , ale pojawiały się nowsze modele tu link do informacji http://audio.com.pl/newsy-sprzetowe/yamaha-mcr-042-i-mcr-b142

,tylko ceny wyższe jak to bywa z nowościami

 

Fajna mała mini wieża z bogatym brzmieniem mimo tylko jednodrożnej konstrukcji i głośnika szeroko-pasmowego .

pozdrawiam

Edytowane przez delfin2012
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Proszę o informację, czy MCR-40 i MCR-42 mają odłączone kolumny głośnikowe, czy producent przewidział możliwość złączenia ich z zestawem, aby powstał monoblok (jedna całość)? Chodzi o to, że docelowo sprzęt miałby stać na meblu, który ma 30-35 cm i tylko jeśli kolumny są złączone z zestawem, będę mógł go kupić.

 

Proszę o informację, czy producent przewidział możliwość złączenia kolumn z zestawem?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się kolumn połączyć z wieżą. Widziałem ja kiedyś w Saturnie i bardzo dobrze zmacałem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności