Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Najlepiej grający odtwarzacz


Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem bardzo dużo postów, szczerze pogubiłem się już w tym wszystkim. Prosiłbym o konkretną odpowiedź ;) Nie zależy mi na żadnych bajerach, kolorowy wyświetlacz, filmy, wifi itp. wszystko zbędne ;) Będzie to będzie, używać i tak nie będę. Chodzi tylko i wyłącznie o najlepszą jakość dźwięku.

 

Rio Karma?

iAudio Cowon X5?

iRiver H320/340?

Sony x1050/1060?

iPod Touch 2/3 Gen.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

ja bym obstawiał iRiver, słyszałem dużo pozytywnych opinii na jego temat. osobiście nie posiadam. ale wielu moich kumpli go zachwala, słuchających muzykę rockową punkową i mówią, że fajnie brzmi. zresztą forach często ludzie wystawiają temu pozytywną opinie. a z tych przez Ciebie wymienionych to bym najmniej zaufał Rio Karma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłeś pretendentów do najlepiej grającego odtwarzacza na rynku i nikt Ci nie powie który jest najlepiej grający bo ile osób tyle opinii. Moim zdaniem najlepszy byłby iRiver H320/340, ale to tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym obstawiał iRiver, słyszałem dużo pozytywnych opinii na jego temat. osobiście nie posiadam. ale wielu moich kumpli go zachwala, słuchających muzykę rockową punkową i mówią, że fajnie brzmi. zresztą forach często ludzie wystawiają temu pozytywną opinie. a z tych przez Ciebie wymienionych to bym najmniej zaufał Rio Karma.

Moim zdaniem masz jeszcze za małe doświadczenie aby udzielać rad. Poczytaj najpierw o Karmie.

 

Co do tematu... Wszystkie wymienione odtwarzacze grają bardzo dobrze. Wybór uzależniłbym od tego jak pasują do słuchawek, które zamierzasz kupić. Także od funkcjonalności, rozmiarów itp...

 

Jest też taka kwestia, że ciężko jednoznacznie ocenić co gra lepiej. W pewnych aspektach lepszy będzie jeden odtwarzacz a w innych drugi. Do tego dochodzą także takie kwestie jak upodobania czy wyobrażenie idealnego dźwięku.

 

Po puli dorzuciłbym odtwarzacz HifiMAN HM-801:

http://www.head-fi.org/forums/f87/updated-hifiman-hm-801-portable-music-player-preorder-424053/

Niewykluczone, że jest o klasę lepszy od reszty stawki patrząc po komponentach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki będą douszne do 500zł :P Myślałem intensywnie nad Phonak Audoeo, lub może nad Sony ex500, co by się najlepiej zgrało? x1050 ma tą wadę, że jest najdroższy. Rio Karma jest teraz na allegro, H320 również, tylko że są to już leciwe odtwarzacze, ale tak jak pisze, jakość dźwięku przede wszystkim ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też nie chciałbym wydawać 1000zł na odtwarzacz, jeżeli mogę mieć coś równie dobrze grającego za połowe ceny ;) Wtedy fundusze na słuchawki również będą większe ;)

 

http://allegro.pl/item827622869_iriver_h320_20_gb.html

http://allegro.pl/item827451238_rio_karma_igla_iriver_iaudio_ipod_creative.html

Bardzo zainteresowałem się tymi aukcjami, szczególnie Rio, ceny są znośne, szczególnie w porównaniu np. do Sonego, jedynie straszy wiek odtwarzaczy no i brak gwarancji, ale tego się nie uniknie w tym przypadku. Ogólnie chodzi mi o to czy dokładanie paru stów do Sonego ma sens? Dźwiękowo wszystkie biją na głowe np. Cowona D2+ który podobno gra tak jak S9? Który z kolei na zagranicznych forach jest ceniony za jakość dźwięku (na tym forum spotkałem za to wręcz całkowicie przeciwne opinie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem słuchałem zarówno d2+ jak i s9 i wg mnie s9 na pewno nie gra tak samo jak d2+. S9 na tutejszym forum jest traktowana tak a nie inaczej pewnie ze względu na specyfikę brzmienia cowonów, która nie każdemu odpowiada.

Do swojej listy powinieneś dorzucić jeszcze sonego s639, która gra bardzo i jego cena nie jest zawrotna. Z sonym podobno bardzo dobrze grają np. takie denony c751.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas słuchałem D2+, D9, x1050, iPoda Touch 2g i najbardziej podobał mi sie D2+, ale słuchałem ich z całkiem różnymi słuchawkami, wiec nie jest to realne porównanie, poza tym nie miałem wtedy przy sobie mojej Vedii, musze ich przesłuchać z ex85, choć i tak pewnie w niedalekiej przyszłości będę je zmieniał, no nie powiem, dylemat mam straszny. Jeszcze skonczy się tak, że zostane z Vedia a kase wydam na nowe głośniki do pokoju ;P (Scherzo 200, więcej się z nich nie wyciśnie, a grają... no właśnie grają i to tyle ;P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do porad czysto technicznych to poprzednicy powiedzieli już to co miało być powiedziane. Ja chciałbym wspomnieć o innej rzeczy. Zastanów się, czy naprawdę chcesz dźwięku bez żadnych kompromisów. Tak naprawdę sądząc po twojej wypowiedzi nie jesteś zbyt doświadczony w kwestii sprzętu audio więc myślę, że różnica, która jest pomiędzy tymi odtwarzaczami będzie dla ciebie niezauważalna w codziennym odsłuchu. Moja rada jest taka, wybierz coś z nowych odtwarzaczy( Sony serii X i S oraz Touch 2G/3G) i dobierz do tego słuchawki o charakterystyce dźwięku która tobie odpowiada( do testów możesz wybrać tańsze i łatwiej dostępne modele ale o podobnej charakterystyce dźwięku). Powinieneś być zadowolony. A kiedy już zaczniesz codziennie czytać fora, ładować w to całą kasę i jeździć na meety żeby pogadać z innymi fanatykami ;) i testować dziesiątki zestawów będziesz mógł myśleć o noszeniu ze sobą wielkiej cegły i wzmacniacza w plecaku. Mam nadzieję, że rozumiesz co mam na myśli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedź Siwego to przydałoby się przykleić w dziale Co kupić :P też jestem zdania, że nie ma sensu kupować sprzęt ceglastego i starszego dla minimalnej różnicy w dźwięku lub żadnej, jeżeli słuchawki będa w miare tanie.Ja np twierdze, że za mało wydaje się na słuchawki pełno postów w dziale odtwarzaczy "co do 500zł czy do 1000zł" a słuchawki 100-300zł.Też myślałem nad Karmą a kupiłem sony s739 i byłem bardzo zadowolony.Tobie radziłbym s638f bo to dźwiękowo to samo i do tego jakieś dobre słuchawki, ale nie takie za 100zł tylko więcej, bo nie wykorzystasz jego potencjału na tanich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje osobiste wrażenia

 

Mam iPoda 3-gen i używam słuchawek CX300 / JBL 220 - bla Mnie mają trzeszczące soprany ale + bo głębszy BASS niż CX300 - bo cichszy :/

Testowałem na JBL Sony X1050 - o dziwo oryginalne słuchawki lepiej grały - może być to spowodowane tym że JBL mają membranę (z tego co pamietam) 9.9 a Soniacz w zestawie ma 13,X (coś).

 

Teraz poluje na odsłuch ZUNE HD :) Ogólnie polecam Fiio E5 - PRZENOSNY WZMACNIACZ :) koszt: ok 80zł

 

Naj wiekszego kopa ma CROWN D2+ daje rade chłopak :) Oczywiscie odsłuch na krzywych JBL ;/ Trzeba coś lepszego do tego odtwarzacza ! Pokroju IE6/7/8. W zestawie biedne słuchawki. Mozna je sprzedać za 20-30zł.

 

Innych odtwarzaczy nie lubie :P Apple wymysliło naprawde intulicyjne i expresowe sterowanie :) Dla tego ciezko dla Mnie z lepszym odtwarzaczem (czyt. sterowaniem które ratuje życie - GENIALNE JEST ) nie spotkałem się jeszcze z odtwarzaczem którego tak łatwo mozna by było obsłużyć. Są spoko modele ale no nie dla Mnie :) ZUNE HD / Sony X1050 jedynie wydaje Mi się komfortowe w użytkowaniu.

 

Tyle. Mam nadzieję że pomogłem coś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem też lepiej władować kase w słuchawki bo daje to dużo lepsze efekty i jestem zwolennikiem kupowania odtwarzaczy pod słuchawki a nie na odwrót. Krótko mówiąc: różnice między odtwarzaczami są wbrew pozorom bardzo niewielkie i dam sobie głowę uciąć że dużo wypowiadających się jak znawcy tematu użytkowników w ślepym teście nie potrafiłoby rozróżnić jednego od drugiego. Ze słuchawkami natomiast jest zupełnie inna bajka bo tutaj każde słuchawki mają diametralnie inny charakter i często jest tak że droższe/lepsze słuchawki poprostu zwyczajnie nam nie pasują i wybieramy niby gorsze i tańsze. Założyciel tematu narazie odsłu****e coraz to lepsze playery, ale mocno sie zdziwi jak np wybierze sobie ipoda i podepnie audeo i mu sie nie zgrają bo będzie zerowa ilość basu i brak wypełnienia.

 

Nusu

Używasz Fiio do jbl i cx300?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc ;) Trochę pomogliście mi w, że tak powiem, zejściu na ziemię ;) Słuchawki nad jakimi myślałem to właśnie Phonak Audeo (myślałem też nad ex500 [podobno rozwinięcie ex85, a te możliwe, ze sobie zostawiam i tak i tak], senkami ie7 [tu znowu nie wiem czy są warte swojej ceny]), jednak pierw oczywiście musiałbym je przesłuchać z posiadanym odtwarzaczem, żeby nie wtopić. Nie znam się jakoś świetnie na przenośnym sprzęcie muzycznym i tego nie ukrywam, jednak cenie sobie dobrą jakość dźwieku ;) W poniedziałek będę miał do odsłuchu Phonak Audeo, najprawdopodobniej tylko z Vedia, ale może mi sie uda przesłuchać z Cowonami s9 i D2+. No to może przy okazji pytanko jak wypada senergia Phonaka z Cowonem? Z tego co czytałem to bardzo dobrze, ale zawsze lepiej się upewnić ;P

Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas słuchałem D2+, D9, x1050, iPoda Touch 2g i najbardziej podobał mi sie D2+, ale słuchałem ich z całkiem różnymi słuchawkami, wiec nie jest to realne porównanie, poza tym nie miałem wtedy przy sobie mojej Vedii, musze ich przesłuchać z ex85, choć i tak pewnie w niedalekiej przyszłości będę je zmieniał, no nie powiem, dylemat mam straszny. Jeszcze skonczy się tak, że zostane z Vedia a kase wydam na nowe głośniki do pokoju ;P (Scherzo 200, więcej się z nich nie wyciśnie, a grają... no właśnie grają i to tyle ;P)

 

 

Skoro najbardziej podobał Ci się D2+, to może oznaczać, że:

 

a) nigdy nie słuchałeś muzyki na żywo albo słuchasz muzyki megakomercyjnej

B) masz poważny niedosłuch

c) jesteś dealerem Cowona

 

Dla mnie S9 i audeo z lekkim podbiciem basu to dźwiękowa nirvana jeśli chodzi o dźwięk przenośny

 

 

Niektórym tak niewiele do szczęścia wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słucham muzyki komercyjnej i bardzo wiele razy słuchałem muzyki na żywo ;P

Możliwe, że wrażenie było takie ponieważ nie używałem żadnego odtwarzacza od ponad 3 miesięcy z powodu uszkodzonego gniazda słuchawkowego Vedii (i całkowitego braku czasu na zrobienie tego) :P

Każdy odtwarzacz był odsłuchiwany na innych słuchawkach i wiem np. że słuchając modeli sony na takich słuchawkach na jakich miałem możliwość nie jestem w stanie ocenić poziomu ich grania.

Dlatego też jutro idę posłuchać tych odtwarzaczy jeszcze raz na moich słuchawkach (przy okazji porównując z Vedia) i w miarę możliwości na innych, które będą w sklepach, w poniedziałek powtórka tym razem z Phonakami (jeżeli się uda ;P) no i wtedy dopiero będę mógł porównywać te odtwarzacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolandsinger czy to nie Ty rzuciłeś kiedyś stwierdzenie że nc22 są lepsze od phonaków? Słuchałeś kiedy s9 z audeo wogóle? Wziąłeś pod uwagę że może to być jedno z lepszych połączeń? Ja wiem co słysze i jeśli rzeczywiście niewiele mnie zadowala to bardzo się cieszę z tego powodu bo zaoszczędze dużo pieniędzy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ze swojej strony dorzuce, że h100 to świetny odtwarzacz.

jakość dźwięku rewelacyjna, rozmiary i cała reszta koszmarne ;p

jest to typowy główny player do domu, w moim przypadku.

 

na miasto mam ifpa ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolandsinger czy to nie Ty rzuciłeś kiedyś stwierdzenie że nc22 są lepsze od phonaków? Słuchałeś kiedy s9 z audeo wogóle? Wziąłeś pod uwagę że może to być jedno z lepszych połączeń? Ja wiem co słysze i jeśli rzeczywiście niewiele mnie zadowala to bardzo się cieszę z tego powodu bo zaoszczędze dużo pieniędzy....

 

 

Słuchałem S9 na 4 parach słuchawek: HD595, K518DJ po modyfikacjach, Sony 7509HD i Shure SRH840 i na każdych grał niczym uszkodzony. Zakneblowny środek + nienaturalna góra i do tego napuszony i czasem kartonowy bas. Przestrzeń nadmuchana, jej sztuczność jest nieznośna nawet dla niewprawnego ucha. Barwy jak z boombox`a.

 

Jeśli kogoś to zachwyca, to jego sprawa, jednak należy zaznaczyć, że Cowon jest nawet droższy od Sony X, co sprawa, że to raczej oferta dla wyznawców tej koreańskiej pseudomarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja do tego wszystkiego zaproponowałbym iPoda Video 5,5G. Naprawdę świetny odtwarzacz, możliwość korzystania z Rockboxa, a i ma dużą pojemność, więc możesz wpakować tam sporo muzyki w dobrej jakości. Później mógłbyś też pomyśleć o podłączeniu jakiegoś wzmaka przenośnego pod line-out. Ale to z czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W recenzji Phonaków opisał ktoś że D2+phonaki=ideał, możliwe że z s9 też gra świetnie.Ja mimo wszystko bym nie kupował cegły typu H100 Karmy itp na miasto skoro można kupić dobrze brzmiącego s638 o grubości ok 8mm i długości 10cm.Do domu to owszem można kupić ale jak masz 1000zł powiedzmy do dyspozycji to ja bym kupił dobry odtwarzacz za 500zł i dobre słuchawki za 500zł.I muszą do siebie pasować oczywiście.Napisz jakiej muzyki słuchasz wtedy również łatwiej dobrać słuhcawki i odtwarzacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie słucham szeroko pojętego rocka w jego najróżniejszych odmianach ;) Czasami znajdzie się metal, czasami jakieś reggae, ale głównie rock ;) Liczmy, że do dyspozycji mam 1000-1100zł w takiej kwocie najbardziej chciałbym się zmieścić (mógłbym się szarpnąć na więcej, ale wolałbym zmieścić się w podanym przeze mnie przedziale) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności