Skocz do zawartości

Jaki internet do domu (Vectra, Netia)?


piorut

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jestem w Dialogu, ale jutro idę zerwać umowę (płaciłem za 1Mbit + pakiet socjalny 60zł, teraz najtaniej za to samo chcą 75zł, a tel. utrzymywany tylko z konieczności). Jeśli dobrze spojrzałem na oferty lokalnych (dostawcy albo radiowi albo ceny niezbyt konkurencyjne) i ogólnopolskich to najtaniej wychodzi Vectra i Netia. Pytanie czy nie wpadam z deszczu pod rynnę, nie ma jakiś wg Was gorszych warunków, częstych przerw technicznych itd. Te umowy są tak skonstruowane, że najlepiej wychodzi wziąć 8Mbit/s.

 

Netia: http://www.netia.pl/oferta_dla_domu,info,121.html

 

Średnia miesięczna 59,5zł dla 8Mbit, zaletą jest zapis o możliwości aneksu do podpisanej umowy jeśli zmianie i obniżeniu ulegną ceny w trakcie to można podpiąć się pod nową promocję (pytanie czy tak rzeczywiście konstruują umowy, czy nie stosują zapisów - nie dotyczy dotychczasowych abonentów; z 2. strony było parę dni temu o tym, że zmianie maja ulec stawki za większe prędkości w ciągu kilku miesięcy, TPSA ma obniżyć swoje ceny itd.), wadą jest umowa na 2 lata.

 

 

Vectra: http://www.vectra.pl//promocje,2,4,0.html

 

8Mbit na rok 64,9zł, na dwa lata 59,9zł.

 

 

Czy któraś firma działa lepiej (jakość usługi, zapisy w regulaminie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napisz jeszcze łaskawco, skąd jesteś...

 

Ja się podpinam bo chciałem zadać podobne pytanie:

Warszawa, Czerniaków, chcę mieć szybszy net, niż mam teraz (Aster Twój Dom+ Pakiet TV Basic) za 185PLN.

Chcę lepszy internet (im szybciej tym lepiej) i lepsze TV (może być osobno) za w miarę zbliżone pieniądze (max 250)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Vectrze transfery są płynne w TP, Dialogu i Netii sztywne, więc po co pakować się w kłopoty?

 

Taniej nie znaczy lepiej. A zresztą ten Dialog na niektórych forach bardzo wysoko oceniany jest, więc po co chcesz zmieniać? W Tepsie jest o 30% drożej, a Netia jest tańsza o 10% w najlepszym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wygląda sytuacja w innych miastach ale w Świeciu Vectra to kpina! Zarówno od strony oferty jak i obsługi klienta. Mają jeden wielki burdel, dostawałem notorycznie upomnienia o płatnościach mimo że wszystko płaciłem w terminie. Durne cipy w BOKu chciałby bym to ja szukał gdzie się kasa podziała, nie wystarczyło im wysłanie potwierdzenia przelewu! Teraz korzystam z Netii i jest zdecydowanie lepiej, choć do ideału daleko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ov_Darkness - jestem z Wałbrzycha.

Roland - chcę zmienić bo płacić w dzisiejszych czasach za 1Mbit 75zł to kpina.

 

Zaproponowano mi za 1Mbit i utrzymywanie linii tel. 75zł w Dialogu (nie chcę przekraczać powiedzmy 60zł). W Netii 1 Mbit wyjdzie na 2 lata 44,5zł; v Vectrze 49,9zł. Ale prędkości 8Mbit oscylują u nich wokół 60-65zł. W każdym przypadku jest to sporo taniej. Jak macie inne zdanie/doświadczenia to piszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy chce sobie teraz zmienić neta. Wybrał Netie i powiem wam, że jestem rozczarowany. Umowę podpisał ponad miesiąc temu i jakoś niedługo powinni mu go podpiąć, z tym, że w dzisiejszych czasach, żeby czekać na neta 1,5mc? no kurde i to jeszcze w centrum ZG ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napisz jeszcze łaskawco, skąd jesteś...

 

Ja się podpinam bo chciałem zadać podobne pytanie:

Warszawa, Czerniaków, chcę mieć szybszy net, niż mam teraz (Aster Twój Dom+ Pakiet TV Basic) za 185PLN.

Chcę lepszy internet (im szybciej tym lepiej) i lepsze TV (może być osobno) za w miarę zbliżone pieniądze (max 250)

 

Darkness , może czas podpisać aneks do umowy ?

Ja za Twój Dom+TVBasic+tel.stacjonarny(Twój komfort)+Canal+ płacę 199pln ( umowa na 2 lata ).

Warszawa - Mokotów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też szukam dla siebie internetu w Wałbrzychu. Myślałem nad UPC i 25 mb/s ale słyszałem, że cały czas są jakieś awarie... Teraz mam Dialog 2 mbps ale to dla mnie za mało. Chciałbym coś taniego, szybkiego (8mbps minimum) i stabilnego (jak najmniejsza awaryjność, niskie pingi i bez lagów). Nieobowiązkowo możliwość zakupu telewizji/telefonu w pakiecie z netem. Polecicie coś? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa w Dialogu wypowiedziana. Różne opinie czytam nt. Netii, ale pani w Dialogu powiedziała, że mogę wziąć od nich sam internet 2Mbit w cenie 59zł/umowa na 2 lata,65zł/1 rok tylko, że nie może być on na osobę, która zerwała teraz umowę. Mam przyjść jak coś w grudniu i zawrzeć całkiem nową umowę. Nie znalazłem tej oferty u nich na stronie, ale zastanawiam się. Wiem, że w Vectrze teoretycznie 8Mbit za tą cenę, tylko w Dialogu zawsze wszystko stabilnie chodziło, nie zawiodłem się na jakości usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę za późno piszę, ale może trzeba było próbować renegocjować umowę.

Jak zadzwoniłem w sprawie blueconnect do ery i wytłumaczyłem, że konkurencja ma lepszą ofertę, to menedżerka powiedziała :"Proszę chwilę poczekać" i........ rozłączyła się, lolz. W drugiej próbie udało mi się wywalczyć korzystniejsze warunki :D

 

 

P.S.

Czasami przy zmianie operatora zdarzają się przypadki, że klient nie ma sieci przez miesiąc. Tyle podobno trwa formalne "przechodzenie" klienta do innego dostawcy. Btw, jest to zwykłe draństwo. Ale zmienia się na lepsze.

 

Pozdrawiam^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakiś sposób próbowałem negocjować, skoro doszło do rozwiązania (a w rezultacie mogę podpisać z nimi umowę, a mogę iść gdzieś indziej). Nie wiem czy Dialog może stosować jakąkolwiek politykę elastyczności. Wydaje mi się, że mają z góry ustalone warunki i nie ma tu jakichś widełek, gdzie mogą np. jak operatorzy komórkowi dać 20 min. więcej. Nie dało się ani przez telefon, ani w BOK-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hmm.. A moze Orange Freedom? Dziala to na laczach tepsy (jak neostrada), takze zasiegowo nie bedzie problemu. Maja teraz nowa oferte od kilku dni. 2 Mbps kosztuje 59 zlotych miesiecznie, umowe mozesz podpisac na 12 miesiecy (to dobrze, bo za rok pewnie net nasz bedzie juz inaczej wygladal) i sa jeszcze jakies inne bonusy (pakiet zlotowek na komorke chociazby).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vectra to syf, tak krótko mówiąc. Te 8Mbps jest bez CIRu, to ja mogę w ten sposób napisać 100Mbps i tyle będzie przez 20 min. miesięcznie.

 

A kto ma niby CIR? Właśnie korzystam z Vectry u kobiety, opcja właśnie 8Mb -> http://www.speedtest...t/642132229.png W nocy chodzi elegancko włąśnie ~16tu.

 

U siebie mam opcję opisaną jako ~8-10 (symetrycznie), HomeNet Białystok. Internet chodzi różnie, płacę 74zł, down mam w granicach 20-40, up 15-30, sieć lokalną, ale... Mam wspólne IP (za 5zł mogę mieć własne, ale stałe co też mnie nie urządza) i sieć średnio sobie radzi w ciągu dnia z większą ilością jednoczesnych połączeń. Czasami prędkość spada do tych 8-10, ale to raczej rzadkość. Do wad należy to, że dość często odbywają się jakieś prace przy serwerach. Nie dostaję papierowych faktur, wszystko sprawdzam w internecie - czy wpłynęły opłaty, komunikaty etc. Jest jeszcze masa parametrów łącza (o których chwilowo nie mam większego pojęcia, ale zamierzam to nadrobić ;P), które decydują o jakości internetu.

 

Napisać to później w głowach mieszają ;-). Roland a Dialog/Netia/TPSA gwarantują wg Ciebie jakiś poziom CIR-u (pytam bo poważnie nie wiem). A jak patrzę na reklamę Netii to My link tu jest napisany poziom prędkości, a tu: My link piszą już "do 2, 4 Mbit/s" itd.

 

Hmmm... W TPSA nie jest na ogół źle, ale też na pewno nie jest lepiej niż u operatorów kablowych w większych miastach.

 

Hmm.. A moze Orange Freedom? Dziala to na laczach tepsy (jak neostrada), takze zasiegowo nie bedzie problemu. Maja teraz nowa oferte od kilku dni. 2 Mbps kosztuje 59 zlotych miesiecznie, umowe mozesz podpisac na 12 miesiecy (to dobrze, bo za rok pewnie net nasz bedzie juz inaczej wygladal) i sa jeszcze jakies inne bonusy (pakiet zlotowek na komorke chociazby).

 

Orange Freedom jest bardziej opłacalne zdecydowanie. Tak naprawdę marka TPSA praktycznie ma zniknąć w dłuższej perspektywie czasu na rzecz właśnie Orange, świadczącego wszelakie usługi telekomunikacyjne. Nie chcą tego robić na siłę, więc zachęcają właśnie takimi promocjami.

 

Czasami opłaca się kupić internet u lokalnego dostawcy i takiego należy w pierwszej kolejności szukać, bo potrafią mieć naprawdę ciekawą ofertę, bezterminowe umowy, sieci lokalne etc. Sieci kablowe to "mniejsze zło" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dialog tez jest pewnie w porzadku. Tylko moim zdaniem, majac w pamieci, ze TP ma zainwestowac ogromne pieniadze w ciagu najblizszych trzech lat w infrastrukture, nie warto jest podpisywac dlugich umow. Dlatego wielki plus dla orange freedom za  dobry przeglad sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności