Skocz do zawartości

Sansa Clip + // Sansa Clip Plus


Fibi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

podpisuje sie pod tym co napisał Pasiasty, warto podkreślić że jego stosunek ceny do jakości dodatkowo zwiększa rockbox.

 

Gdyby nie to że kupiłem taczkę która robi mi za centrum multimediów i kontaktu ze światem to nadal używałbym clipa+ i to z wielką przyjemnością. Player jest niesamowity, szczególnie za 135zł/2gb nówka! Szkoda że odkryłem to dopiero niedawno jak posłuchałem, wcześniej byłem do niego bardzo sceptycznie nastawiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja trochę się różnię od niektórych użytkowników tego forum - znaczy się, ja aż tak nie zawracam sobie głowy synergią itp. Z Clipa byłem bardzo zadowolony pomimo jego zmulenia, bo był strasznie praktyczny i wygodny do używania "w moich warunkach" i te cechy wygrały. Także wystarczy mi stwierdzenie, że plus gra lepiej, ale nie chcę mi się wierzyć :)

No i jeszcze ma karty, no to może być fajna sprawa, a jak nie wymienię na niego, to nie wiem na co, bo w Media nie mają nic ciekawego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo tu na forum często robi się tak, że sprzęt na wejściu jest super, a potem go trzeba zrugać bo wychodzi "lepsiejszy", albo odkrywa się nagle, że coś za dobrze jest i na coś trzeba ponarzekać. na anythingbutipod clip+ był grajkiem 2009 roku, właśnie dzięki brzmieniu, slotowi microsd, niskiej cenie no i rockbox'owi. tutaj ofkors bywało, że z tego szydzili, że niby "clip uber alles". ja nie mówię, że ponad wszystko, ale jeśli zależy nam tylko na muzyce, to wolę za małe pieniądze kupić clipa, a całą resztę przeznaczyć na dobre słuchawki, zamiast kupować taczke, drogie cowony czy inne cuda i potem rezygnować z lepszych słuchawek, które przecież w przeważającej części wpływają na końcowy efekt. tyle. chociaż mówię tu bardziej o iem'ach, bo wiadomo, że jakiś wielkich nauszników clip jakoś super nie napędzi.

Edytowane przez wojt_bb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, żeby tak było. Clip+ nie jest 'ładnie' brzmiącym grajkiem jak Cowon, już o tym wspominałem. Ludzie kochają E2 za jego kolorek, iRivery były lubiane za ciepełko, stare iPody za delikatny chłodek.

 

Neutralne, równe brzmienie nie jest zbyt popularne wśród 'portable gawiedzi'. Neutralne słuchawki bywają nudne, a równe źródła są określane mianem płaskich i bez wyrazu. Paradoks tkwi w tym, że takie brzmienie jest szalenie pożądane w studiu, gdzie liczy się właśnie jak największa liniowość całego toru. Tam nie ma miejsca na podkolorowania tu i ówdzie

 

Większość audiofilów z prawdziwego zdarzenia także nie lubi neutralności. Zmieniają kabelki po to, żeby im się przyjemniej słuchało, żeby wprowadzić do brzmienia nieco kolorku, magii. Studyjne granie dla wielu bywa po prostu nieprzyjemne i dlatego uważam, że Clip+ nie zdobędzie wielu zwolenników.

 

Oczywiście nie każdy musi takie brzmienie akceptować, doskonale to rozumiem i szanuję.Jednak uważam, że trzeba być już nieźle osłuchanym i mieć wyjątkowo sprecyzowane oczekiwania co do sprzętu, żeby docenić taki sposób prezentacji.

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja też mam trzy pytania:

 

1/ Dlaczego po skopiowaniu na kartę Clip+ dodaje przed niektórymi nazwami albumów jakiś ciąg znaków? Np. "0F020000_nazwa_albumu", "36000000_nazwa_albumu"? Do tego skraca za długie nazwy..

 

2/ Co to za pliki .OFN? Mają nazwę identyczną jak albumy z tymi dziwacznymi znaczkami.

 

3/ Nie można przeglądać po folderach bez podziału na kartę i pamięć wbudowaną? :blink:

 

/EDIT

 

Rozwiązaniem na 1 i 2 problem jest włączenie trybu na MSC i korzystanie tylko z niego. Szkoda, tylko tego #3 punktu..

Edytowane przez maba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety tego nie przeskoczysz

No nic, szkoda. Jakoś to przeżyję..

 

Bo w sumie Clip+ to świetny player i udany następca starszego, nieprodukowanego już brata. Mam wersję dwu gigabajtową + kartę 8GB, i przyznać muszę, że całkiem fajnie mieć 10GB muzyki w takiej niewielkiej, kompaktowej obudowie o wymiarach 3x5x1cm :D

 

clip2.jpg clip4.jpg clip.jpg

Największe zalety Clipa? Na pewno nienaganna jakość dźwięku, możliwość zainstalowania RB i slot na kartę pamięci. Do tego niewielki rozmiar, czytelny wyświetlacz, wygodna obsługa i dosyć niezły dyktafon.

 

Wady? Na pewno palcujący się przedni panel, słaby i niezdejmowalny klips czy właśnie traktowanie karty jako osobnego źródła w trakcie nawigacji po folderach. Bateria też mogła by być mocniejsza, a marzeniem była by do tego wszystkiego aluminiowa obudowa. Się rozmarzyłem.. ;)

 

Ale biorąc pod uwagę cenę (130zł za 2GB), myślę, że nie ma co narzekać i spokojnie można przymknąć oko na te drobne mankamenty odtwarzacza. Generalnie, niezdecydowanym jak najbardziej polecam Clipa w wersji Plus!

Edytowane przez maba
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersję dwu gigabajtową + kartę 8GB, i przyznać muszę, że całkiem fajnie mieć 10GB muzyki w takiej niewielkiej, kompaktowej obudowie o wymiarach 3x5x1cm :D

dokładnie, sam też mam 2gb i jeśli nie zmienię w najbliższym czasie grajka, to dokupuje 16gb na bank ;)

 

Wady? Na pewno palcujący się przedni panel, słaby i niezdejmowalny klips czy właśnie traktowanie karty jako osobnego źródła w trakcie nawigacji po folderach. Bateria też mogła by być mocniejsza, a marzeniem była by do tego wszystkiego aluminiowa obudowa. Się rozmarzyłem.. ;)

akurat dla mnie nie ma tu żadnej wady, może poza tym klipsem. nie dość, że nieodczepiany, to jeszcze łatwo wyłamać, akurat sam kupiłem takiego z już ułamanym, bo i tak nie używam (za to za pół ceny ;)). autonomia ~15h w takim maleństwie to wg mnie co najmniej dobry wynik, tym bardziej, że wytrzymuje tyle przy normalnym użytkowaniu. no i rzeczywiście, choćby aluminiowa ramka zrobiłaby z niego killera! ;)

 

Generalnie, niezdecydowanym jak najbardziej polecam Clipa w wersji Plus!

x2 :D

 

aa i zapomniałbym - niezłe fotki, szczególnie pierwsza.

Edytowane przez wojt_bb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :)

mam pytanie, czy clips+ jest dynamiczniejszy i głośniejszy od nano4g ? bo wiem że jest cieplejszy od niego "neutralny"

 

Clip + jest trochę głośniejszy od Nano 4G. Właśnie to "trochę" pozwala czasami dać po garach (oczywiście na rozsądnych słuchawkach), czego kompletnie brakowało mi w Nano 4G.

Nano 4G zdecydowanie był najciszej grającym sprzętem z mojej sygnaturki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, słyszałem (zbyt krótko jak dla mnie :( ) i szczerze powiem, że do dźwięku musiałbym się długo przyzwyczajać. Jednak wolę jak grajki dodają coś od siebie. Co nie zmienia faktu, że odtwarzacz predzej czy pozniej znajdzie się w mojej sygnaturce :P Chociażby ze względu na cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie ! Obecnie mam Pentagrama EON Cineo - nie jest może zły, odtwarza filmy ale.. wygoda obsługi (klawisze zewnętrzne) jest taka sobie, można się też lekko przyczepić do dźwięku. Widzę,że chwalicie SanDisk Clip Plus - faktycznie wersja 2 GB jest tania , można włożyć kartę, więc może spróbować ? Czy jakość dźwięku przewyższa pentagrama ? Mam na myśli MP3@320 i FLAC. Słucham klasycznej elektroniki i metalu. A więc Tangerine Dream, Klaus Schulze, Jarre a z metalu klasyczne heavy (ale mniej). Słuchawki to dokanałowe Sennheisery CX 300. Kosztowały sporo bo chyba 170 zł. Możecie też mnie skierować do jakiejś instrukcji "modowania" Clip Plus (czytanie FLAC) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywanie tego Pentagrama i Clipa Plus jest, delikatnie mówiąc, nie na miejscu. Pod względem jakości dźwięku, to zupełnie inne "ligi". Clip Plus odtwarza pliki FLAC na oryginalnym firmware. Warto jednak rozszerzyć możliwości tego odtwarzacza, poprzez instalację Rockboxa. Twoje słuchawki również radzę zmienić, bo są słabe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności