Skocz do zawartości

Jaka wtyczka 3,5mm


Trance

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuję wtyczkę do słuchawek EX082. Bo mi kabelek przy wtyczce dał ciała. I muszę go przyciąć i dać nową wtyczkę.

Zastanawiam sie nad takim czymś

http://sklep.rms.pl/index.php?p3281,wtyk-mini-jack-stereo-3-5mm-neutrik-nys-231bg-nys231-pozlacany

tylko czy nie będzie on za duży ? jak do mojego SONY NWZ A... ?

 

Taki by mi bardziej pasował, ale jego rozmiary są powalające :P

http://sklep.rms.pl/index.php?p2996,wtyk-mini-jack-stereo-3-5mm-neutrik-ntp3rc-b-katowy

 

Co doradzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neutriki są w ogóle bardzo duże i masywne. Myślę, że z EX'ami taki Neutrik wyglądałby co najmniej dziwnie. Poza tym byłby sporym obciążeniem dla kabla. Tego pierwszego zdecydowanie nie polecam. Mam takie przy interkonekcie z porządnego grubego kabla. Do słuchawek jest po prostu za ciężki.

 

Ostatnio wstawiłem do swoich K518 taki wtyk:

http://www.allegro.pl/item801161303_neutrik_ntp3rc_wtyk_jack_3_5_stereo_katowy_fv.html.

Jest trochę mniejszy niż poprzednie, ale i tak uważam, że za duży do EX'ów.

 

Moim zdaniem powinieneś poszukać jakiegoś portable wtyku. Wiem, że pewna partia AKG K518 ma właśnie taki mały zgrabny jack. Sporo modeli IEM'ów ma taki też.

 

Polecam popytać się wśród ludzi, którzy zrecablowali słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

jakość wykonania przekłada się na jakość dźwięku.

poza tym neutriki są ładniejsze ;ppp

 

wymieniałem ostatnio jacka w tanich słuchawkach i wrzuciłem tam najprostrzą wtyczke za 3zł złoconą. cała się ruszała w środku, miała troche luźne izolatorki etc etc.

ogólnie do dobrych słuchawek warto kupić lepszy wtyk. jestem zdania, że to właśnie najważniejsza część, jeśli o przewody chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia nie tyle ceny, co przewodnika, tzn materialu z jakiego zostal owy wtyk wykonany ;)

inne metale < miedź < srebro < złoto

w kwestii jakosci dzwieku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia nie tyle ceny, co przewodnika, tzn materialu z jakiego zostal owy wtyk wykonany ;)

inne metale < miedź < srebro < złoto

w kwestii jakosci dzwieku

 

e-e złoto nie jest najlepszym przewodnikiem. jest nawet gorsze od miedzi ;p

pokrywa sie nim wtyki bo jest metalem szlachetnym i nie reaguje tak łatwo z tlenem w powietrzu. więc nie utlenia się. więc nie powstaje cienka warstwa izolującego tlenku czegoś.

ale nie tylko dlatego. jeszcze wygląda super ;d

 

a cyna powinna być z topnikiem/kalafonią, czymkolwiek. nie pamietam jak toto sie zwie dokładnie, ale sprawia ze cyna klei się do innych powierzchni lepiej.

poza tym, najlepiej zeby styki były superczyste. nie zawadzi przetrzeć alkoholem jakims.

 

ewentualnie za niska temp, w co wątpie ;]

zawsze po rozlaniu mozesz chwile przytrzymać kabelek, wtedy sie ładnie rozleje na całej blaszce etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa. Doszedł do mnie właśnie clip+. Wszystko spoko, ale podczas podłączania moich srs 300 mały zgrzyt. Nie mieszczą się. Stockowe słuchawki od clipa pierwszy raz weszły z problemem ale teraz już jest spoko. Wchodzą jak powinny. Labergi l100 z wymienionym wtykiem też weszły bez żadnych problemów natomiast srs 300 z wymienionym jackiem nie chcą wejść (nie chcę na chama bo jeszcze zepsuje :D). Czy to możliwe aby mini-jacki różniły się trochę grubością? Rozumiem, że nie pozostaje mi nic innego jak kupić nowy wtyk który będzie pasował i przelutować? Dziwne bo do innych odtwarzaczy ten sam wtyk pasuje bez problemu

 

EDIT: Problem rozwiązany (na chama)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli najlepiej pozłacany? Hmm akurat miałem dwie pary srs'ów i zrezygnowałem z pozłacanego wtyku bo po prostu cyna się nie kleiła ;/

Jeżeli się cyna nie łapała, to na 100% nie było złoto. Po za tym z reguły nie daje się złota na miejsce lutowania.. Pewnie chodzi o takie wtyki:

0256.jpg

Wyglądają jakby były robione "za garażem". Wymiary często się minimalnie różnią (lecz wystarczy by rozpieprzyć gniazdko, już raz blaszki w moim gniazdku w P2 zaginałem..).

To nie złoto, tylko lakier. Więcej przeszkadza niż pomaga. Dlatego nie kupuje się tego taniego shitu. W moich senkach już 3 razy je zmieniałem bo się rozlatywały i części wtyku chodziły luźno :E.

Dzisiaj zakładałem neutrika do moich senków. Kabel fabryczny. Wygląda dziwnie bo wtyk jest raczej na grubsze kable... Jednak tragedii nie ma :). Sam wtyk jest cholernie dobrze wykonany. Warto dać te 7zł.

 

Jeszcze jedna sprawa. Doszedł do mnie właśnie clip+. Wszystko spoko, ale podczas podłączania moich srs 300 mały zgrzyt. Nie mieszczą się. Stockowe słuchawki od clipa pierwszy raz weszły z problemem ale teraz już jest spoko. Wchodzą jak powinny. Labergi l100 z wymienionym wtykiem też weszły bez żadnych problemów natomiast srs 300 z wymienionym jackiem nie chcą wejść (nie chcę na chama bo jeszcze zepsuje :D). Czy to możliwe aby mini-jacki różniły się trochę grubością? Rozumiem, że nie pozostaje mi nic innego jak kupić nowy wtyk który będzie pasował i przelutować? Dziwne bo do innych odtwarzaczy ten sam wtyk pasuje bez problemu

 

EDIT: Problem rozwiązany (na chama)

:ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli Wam Neutriki za duże, to popatrzcie na Switchcrafta :]

NTP3RC-B jest mniejszy niż standardowy Neutrik za 7PLN, lepiej wykonany, kątowy itp itd. kosztuje z 15pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeszcze odnośnie "złoto,czy niekoniecznie?"

 

Przewodność elektryczna: 618.4*105 1/(m*) srebro

Przewodność elektryczna: 584.8 * 105 1/(m*) miedz

Przewodność elektryczna: 447.6 106 1/(m*) złoto

 

Jednak trzeba wziąć pod uwagę, że zarówno miedź, jak i srebro pokrywają się tlenkiem, który przy

napięciach właściwych dla sprzętu audio, ma znaczenie b.duże, bo powoduje opór elektryczny, co

przekłada się na osłabienie sygnału dźwiękowego. Dlatego złoto.

 

Druga rzecz: komuś (wyżej) nie udawało się lutować złoconej końcówki. Bo nie wszystko złoto, co się świeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności