Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iPhone a iPod Touch


Rekomendowane odpowiedzi

no bo G500, to WM standard. Zresztą sama tośka, to nie jest najlepszy model.

 

Gry chodzą fajniej na nowszych modelach

Niewątpliwie tak. Teraz już zaczynają pojawiać się gry, które do płynnego działania potrzebują 3GSa (ravensword), graficznie prezentują się bosko. Tak czy inaczej ja swojego Toucza kupiłem tylko dlatego, że potrzebowałem coś co w miarę dobrze gra i moa duży ekran na którym wygodnie można poczytać ebooka. Grać i tak nie mam zamiaru :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czy 8GB w touchu lub iphonie jest wystarczające czy to ciut mało ?

 

kilkadziesiat albumów mp3 320kbs + kilka filmów + fotki + duzo pdf i ebooków + duzo programów i gier, a w Ajfonie jeszcze miejsce pod smsy itp

czy im pelniejszy dysk tym player bardziej zamula ??

jaka jest wielkosc filmu skonwertowanego pod ipoda ?

 

 

 

? :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapełnienie dysku, nie ma nic wspólnego z zamulaniem. CO do pojemnośći to musisz sobie sam odpowiedzieć. Np. jak dla mnie to stanowczo zamało. Nie bierz pod uwagę sms itp bo to nie zajmuje prawie miejsca. Niektóre gry potrafią sporow ważyć (200-300mgb). Jeśli chodzi o film, to zależy co konwerter ujesz, w jakiej jakości itd. 2h Film w dobrej jakości zajmuje jakieś 800mgb. I zauważ, że nie ma tak naprawe 8gb tylko 7 z kawałkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla ciebie, k74, to mało. Tak jak kolega wyżej napisał niektóre gry zaczynają podchodzić już pod 300MB(po instalacji zajmują jescze więcej). Średni film na ipoda to ~400MB. Programy też mało nie ważą (u mnie średnia to jakieś 4 MB na program).

8GB ipod ma tak naprawdę 7.1GB (500MB odchodzi na partycję systemową, reszta na formatowanie(?)).

Teraz mam

*271 utworów (~256kbps)

*0 Wideo

*12 zdjęć

*6 programów (+ ze 3 z cydii) w tym jedna gra (asphalt - 244MB)

*Jeden 880KB ebook + pdf z instrucją obsługi ipoda(~10MB)

*kilka dodatkowych paczek z cydii (midnight commander itp)

 

Zostało mi jeszcze 4.6 GB

 

Myślę, że 32GB by Ciebie usatysfakcjonowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najbliższym czasie będę miał chyba podobny problem (iPhone vs Touch) i takie pytanie, czy iPhone może pogodzić ze sobą funkcje telefonu i odtwarzacza dla kogoś kto muzyki słucha w każdej wolnej chwili kiedy nie rozmawia przez telefon :P Chodzi o to czy iP'ek przeżyje takie intensywne używanie, szczególnie chodzi o trwałość obudowy i baterii... W mojej Nokii po ponad roku czasu bateria jest już uwalona od doładowywania (niby jest trochę baterii wieczorem ale na drugi dzień wiem że nie starczy i trzeba doładować =/). Obudowa także nie ma łatwo, mam głupie przyzwyczajenie, że wyciągam telefon z kieszeni i kładę go przed sobą na stole, po chwili biorę, piszę sms, znowu kładę... Od tego obudowa strasznie się niszczy, a z tego co wiem iPhone lubi się rysować... Trzecia sprawa to cena... Wystarczy mi 8gb pamięci więc iPoda touch mogę mieć za 650zł nowego, natomiast iPhone to wydatek 800zł + abonament 95 zł w Erze ale za to zyskuję "darmowy" dostęp do internetu. Jeśli ktoś miał podobny dylemat lub orientuje się w temacie to proszę o wypowiedź ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod względem wydajności:

 

iPod Touch 1G (oryginalny) jest najsłabszy ze wszystkich dotykowych urządzeń Apple (ma najwolniejszy procesor, niby ten sam, ale w testach wypada zauważalnie wolniej i niektóre gry po prostu nie działają)

 

iPhone 2G (oryginalny) i iPhone 3G mają ten sam procesor

 

iPod Touch 2G ma procesor wydajniejszy od wszystkich powyższych (ale wciąż ten sam, po prostu jest taktowany szybciej)

 

iPhone 3G S jest szybszy niż wszystkie powyższe (zupełnie nowy procesor i 2x więcej RAM-u)

 

iPod Touch 3G ma inny procesor niż iPhone 3G (numerek wyższy), ale wydajność jest tylko minimalnie lepsza (o ile w ogóle) więc można przyjąć że to jest to samo

 

---

 

co do dźwięku nie wypowiadam się, ale jedno mogę powiedzieć - żadne z dotykowych urządzeń nie gra "jednoznacznie źle", nawet jeśli iPhone 2G i/lub iPod Touch 1G faktycznie brzmi minimalnie gorzej niż pozostałe

Z tymi szybkościami to jedna wielka ściema. iPod touch 1gen jest w praktyce o jakieś 1-5 sekund wolniejszy od toucha 3gen, w otwieraniu zaawansowanych aplikacji. W normalnym korzystaniu z muzyki, filmów, wybieraniu funkcji menu, nie ma żadnej różnicy. Nieodpalane gierki? Bzdura, poza tytułami które mozna policzyć na palcach jednej ręki, cała reszta jest kompatybilna z touchem 1gen i działa bardzo dobrze. Nie wiem czy to taka podnieta jak aplikacja otwiera się 2 sekundy szybciej...

 

Dźwiękowo się różnią, przynajmniej moje 1gen vs 2gen. Są inne, 1 gen jest bardziej basowy i ma węższą scenę, poza tym posiada chip Wolfson, a 2gen jest bardziej plaski, ale za to lepiej wyważony, każdy dźwięk ma swoje miejsce, poza tym touch ten ma jakiś inny chip. Potrzebuje on na pewno bardziej basowych słuchawek niż 1gen, właśnie jestem w trakcje szukania takich, hehe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co z tym 3gen. Kurde już się nie mogę doczekać, aż wpadnie mi w ręce. Z tego co się czyta recenzje jest najlepszy ze wszystkich touchy, ale to co innym odpowiada, mi nie musi . Ja zmieniłem nie ze względu na szybkość, ale z zupełnie innych pobudek. Po pierwsze zależało mi na bluetooth, na voice control i na głośniczku. ALe najważniejsze było to ze potrzebowałem więcej pamięci. Po prostu 16gb mi nie wystarczało. Zmieniłem również z pobudek czysto ekonomicznych. Za rok 1gen by sprzedał za jakieś grosze(200-300 zł), natomiast 3gen na pewno będzie przez jakiś czas trzymał cenę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie sprzedałbyś za rok 1gen w takiej cenie. Za tyle to ja zamierzam opylić za rok mojego nowiutkiego obecnie 2gen 16gb :)

Co do jakości dźwięku w 3g, trudno sie wypowiadać, za wcześnie i na necie nie ma jeszcze testów audio tego playera, żeby mozna było stwierdzić, czy lepszy czy gorszy od poprzedników. Ja niedawno sie przesiadłem z 1gen na 2gen i z trudem mi idzie przyzwyczajenie się do innego chipa audio. Touch ten gra zupełnie inaczej, jeszcze w sumie nie wiem, czy gorzej czy lepiej, po prostu inaczej. Chyba za bardzo sie przyzwyczaiłem do dużej basowości 1gen i teraz mi tego trochę brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tymi szybkościami to jedna wielka ściema.

 

w takim razie wszystkie strony, które przedstawiły to porównanie przy pomocy benchmarków odpalanych na tych urządzeniach... kłamią :)

 

http://www.ipod.info.pl/index.php/test-szybkosci-urzadzen-z-systemem-iphone-os-edycja-3/

 

(w różnych testach iPod Touch 1G ma identyczną bądź nieco mniejszą wydajność niż iPhone 2G)

 

> iPod touch 1gen jest w praktyce o jakieś 1-5 sekund wolniejszy od toucha 3gen

 

co to znaczy? o jakiej aplikacji mówisz? o kalkulatorze? co oznacza 5x różnicę (5 sekund 1G vs 1 sekunda 3G) :)

 

nawet w przypadku Real Racing różnica między iPhonem 3G a 3GS jest dwukrotna, nie mówiąc o różnicy wydajności w samej grze (normalnie wyświetlanych jest 8 samochodów max właśnie dla kompatybilności z iPodem Touch 1G, dla 3GS i iPoda Touch 3G - jak podaje producent - nawet 32 autka nie robi różnicy) :)

 

poza tym oczywiście na iPodzie Touch 1G odpalisz shadery :)

 

> W normalnym korzystaniu z muzyki, filmów, wybieraniu funkcji menu, nie ma żadnej różnicy.

 

serio? próbowałeś przełączać pisząc SMS-a klawiatury (np. angielska, polska, rosyjska, hebrajska, japońska i emoji)? wiesz ile trwa ładowanie do pamięci kolejnych słowników? ;]

 

albo dlaczego safari się co jakiś czas sypie? albo czemu nie ma sterowania głosowego w aktualizacji systemu?

 

> Nieodpalane gierki? Bzdura, poza tytułami które mozna policzyć na palcach jednej ręki, cała reszta jest kompatybilna z touchem 1gen

 

zwłaszcza duke nukem i "pojedyncze" gry, w które da się grać na wszystkiem poza iPodem Touch 1G :)

 

> i działa bardzo dobrze. Nie wiem czy to taka podnieta jak aplikacja otwiera się 2 sekundy szybciej...

 

nie dwie sekundy, tylko dwa razy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w szybkości zdecydowanie jest zauważalna, nawet w codziennym użytkowaniu. Samo włączenie aplikacji iPod trwa znacznie krócej, wczytanie słownika innego języka także (sam korzystam z klawiatury polskiej, angielskiej i japońskiej). W Safari różnica jest bardziej widoczna, a we wczytywaniu i "w środku" gier najbardziej. Prędkość ta absolutnie nie będzie przeszkadzać jeśli posiadasz starszy model i nie masz porównania. Natomiast po przesiadce z iPhone'a 3GS na 2G niestety rzuca się w oczy i jest trochę uciążliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KHRoN

 

Sorry, ale to dla mnie żadne argumenty. W praktycznym codziennym korzystaniu rzeczywiste i odczuwalne różnice w odpalaniu aplikacji i gier, jak również ogólnej obsłudze urządzenia, to max kilka sekund. Poszukajcie sobie porównawczych filmików na YT. Oczywiście dla kogoś to może być bardzo dużo, ale nie dla mnie. Różnica między 1gen - 3gen może i jest jakoś odczuwalna, ale między 2gen - 3gen /3GS praktycznie żadna.

 

Poza tym nie zgadzam się, że 2x szybsze jest działanie, tylko właśnie średnio te 2 sekundy, czasem nieco dłużej, ale nigdy 2x. Nawet najszybszy obecnie 3gen 32/64gb, nie ma procesora 2x szybszego od iPoda touch 1gen, co więcej jest to procesor raptem o 200mhz szybszy (1gen ma 412mhz, a 3gen ma co prawda 833mhz, ale przetaktowany w dół przez Apple do 600mhz). Pracę przyspiesza 2x większa ilość ram, ale nie równa się to 2x większa prędkość/wydajność działania całego urządzenia.

 

 

Zawieszanie Safari? W całym moim prawie 2,5 letnim korzystaniu toucha 1gen może z 5 razy mi się zawiesiła i to przy jednoczesnym słuchaniu muzyki i otwartych kilku tzw cięzkich stronach www. Przy takim działaniu nawet 3gen dostaje lekkiej zadyszki (sprawdzałem w saturnie).

 

Masz rację co do tych gier, ale znowu nie do końca się zgodzę, ponieważ:

- W dalszym ciągu aplikacji/gier, których nie odpalisz na 1gen można policzyć na palcach jednej ręki. Apple nie po to sprzedało 20mln iPodów touch 1gen, aby ci nie mogli teraz kupować softu w appstore, lub też mieli mieć to mocno ograniczone.

- Owszem jest lepsza grafa, jednak nie jest jakaś miażdżąca różnica, a poza tym znowu - ilość gier obsługujących najnowsze efekty jest znikoma. Dopiero w przyszłości i to raczej tej dalszej niż bliższej, bedzie można mówić o zalewie/standardzie takich gier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że posiadam Touch 1G i 2G to napiszę, że 2g jest szybszy w obsłudze. Szybciej się otwierają np. zakładki w menu. 1G ma "lag". Na 2G jest wyraźnie lepiej choć jeszcze nie tak jak powinno to być (czyli klikasz i masz).

Gier nie używam (no może sudoku i kulki :-)) więc na temat szybkości w nich nie mam nic do powiedzenia.

 

Natomiast IMHO 1G ma zdecydowanie ładniejszy obraz. Kolory są lepiej nasycone. Biały to biały. 2G wpada w żółtawy odcień i jest bardziej wyblakły.

1G jest też przyjemniejszy w dotyku i sprawia wrażenie solidniej zrobionego niż 2G. Dlatego ciężko mi się go pozbyć :-)

 

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Henio

 

Ocywiście, jest nieznacznie szybciej (a dokładnie o 100mHz na procesorze szybciej), ale nie róbcie z 1gen inwalidy... Da się wszystko spokojnie obsługiwać komfortowo.

 

Co do jakości ekranu nie do końca się zgodzę. Masz rację z bielą, jest wierniejsza na 1gen, na 2gen Apple celowo dało żółtą tintę, aby podbić kolorystykę barw i faktycznie barwy są intensywniejsze, ładniejsze, kosztem białego... Poza tym 2gen jest lepszy kontrast i większe kąty widzenia, a 1gen ma wąziutkie kąty, a jego obraz jest bardziej mleczny i ma niebieską tintę. Kwestia gustu, mi się oba podobają, a 2gen lepiej sie obsługuje w ciemności, bo nie wali tak po gałach jak jego poprzednik, nawet na max jasności :)

 

Jakość wykonania obudowy masz rację, 1gen była lepsza, począwszy od 2gen Apple poszło na większą masówę i obcięło koszty produkcji, co daje się zauważyć, ale w dalszym ciągu poziom wykonania stoi na bardzo wysokim poziomie, daleko zostawiając w tyle większość konkurencji.

 

Można zapytać jakie masz spostrzeżenia co do różnicy jakości audio między 1gen a 2gen? Też miałem oba te modele (teraz mam tylko 2gen) i jestem ciekaw, czy inni zauważyli te same zmiany co ja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ajfona (3G) używam od ~3tygodni i do tej pory safari wywaliło mi się już ładne parę razy, chociaż fakt, zawsze było to przy kilku "ciężkich" stronach. Bateria na słuchanie muzyki w ciągu dnia może ci starczy, o ile nie będziesz używał innych funkcjonalności - mi po ~4h używania dziennie (z tego ~30min neta po 3G/wifi, reszta ebooki) na koniec dnia zostaje ~20-40% baterii. Co do dźwięku to się nie wypowiem, nie słucham na nim muzyki .

Za to rzecz która mnie naprawdę użekła to ebooki. Programik nazywa się Stanza i jest SUPER (a prrzy okazji za darmo w appstorze). Otwieram sobie ebooka na kompie, po wifi przerzucam na ajfona i czytam. Ebook zajmuje cały ekran, strony zmienia się pukając w ekran albo przesuwając po nim palcem, zapamiętuje miejsce w którym skończyliśmy (a oprócz tego można robić swoje zakładki), moża swoją "biblioteczkę" przeglądać prawie jak w ajpodzie - tytuł, autor, gatunek itp. Generalnie ciężko mi pomyśleć o wygodniejszym przenośnym* sposobie na czytanie ebooków. Oprócz tego mam jeszcze chyba z 3 czy 4 pulpity z różnymi grami ale w większość z nich uruchomiłem tylko raz - generalnie oprócz funkcji typowo telefonicznych to moje użycie ajfona sprowadza się do przeglądarki internetowej i czytnika ebooków i przy tym się naprawdę dobrze sprawdza. Jeszcze w kwestii wydajności: ostatnio ściągnałem sobie grę gangster: cośtamcośtam i przeżyłem niemiłe zaskoczenie jak okazało się że gra (szczególnie po wejściu do samochodu) tnie się w stopniu uniemożliwiającym normalne granie (ajfon 3G fw 3.1.2). Oprócz tego są jeszcze fajne aplikacje do facebooka i (jeżeli ktoś mieszka w warszawie) do autobusów.

 

*jako przenośny rozumiem coś co bez problemu zmieści się w kieszeni spodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GoodBoy

 

1G - Dźwięk bardziej zbity do kupy, bas pluszowy i obfity.

2G - Przestrzenniej, bardziej szczegółowo. Bas mniejszy ale szlachetniejszy, lepiej trzymany za ryj a też potrafi zejść nisko. Jest większy "dive" (nie wiem jak to się pisze), rytmiczność.

Góra pasma dla mnie podobna. Ale mam 40 lat i słuch się już degraduje w tym paśmie :-) Z oczami tez muszę mieć coś nie tak bo dla mnie kolory w 1G są głębsze, a i kontrast wydaje się większy, starość nie radość:-)

 

Porównywane na CAL!

Do szybkiego testu "side by side" - Peter Gabriel "Growing Up", acc 320kb/sek robione w iTunes. Bezstratnych nie używam.

 

Mam też Nano 2G, Szufle 1G i Video 5.5G i one IMHO przy Touch 2G odpadają jeśli chodzi o dźwięk. Mity mitami ale jednak postęp w miniaturowej elektronice jest zawrotny i konstrukcje z przed paru lat trochę nadrabiają "legendą" :-)

Może co do Szufli nie mam obiektywnego porównania bo używam jej "do sportu" i są na niej płyty zgrane w "jednym kawałku" i z mniejszym bitratem niż na pozostałych odtwarzaczach.

 

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy podobne wrażenia słuchowe, jeśli chodzi o różnice 1g/2g. Może i 2g gra lepiej, ale brakuje mi trochę tego basu z 1g... Na 2g EP-630, które są basowe, słabo tego basu dają, bardzo słabo.

 

Co do ekranu to sie nie zgadzam. Zanim sprzedałem 1g, zrobiłem zdjęcia porównawcze, po lewej touch 2g, po prawej touch 1g. I co mamy? Owszem biel lepsza, jak mówiłem Apple celowo nadał żółtej tinty w 2g. Poza wierniejszą bielą, ekran 1g jest już we wszystkim gorszy, jest mleczny, kolory sie rozlewają, jest bardziej wyblakły. Widać na 2g znacznie bogatsze kolory, obraz jest klarowniejszy, ostrzejszy, da sie zauważyć więcej szczegółów na tym samych obrazach. Oczywiście różnice te wpadają w oko w bezpośrednim porównaniu obu urządzeń, w normalnym korzystaniu z jednego urządzenia z obu ekranów można być zadowolonym :)

12.JPG

13a.JPG

15.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Różnica między 1gen - 3gen może i jest jakoś odczuwalna, ale między 2gen - 3gen /3GS praktycznie żadna.

 

przecież o różnicy 1-2 i 1-3 mówimy, nie 2-3 :)

 

> co więcej jest to procesor raptem o 200mhz szybszy

 

N/C :)

 

dobrze że przynajmniej o downclockingu słyszałeś :)

 

> Apple nie po to sprzedało 20mln iPodów touch 1gen

 

Apple nie ma na to wpływu, to twórcy gier ustalają na czym się ich aplikacje uruchamiają a na czym nie - na razie starają się żeby uruchamiały się na wszystkim (a nie tylko na 3GS i 3G - gdyby od razu polecieli na opengl 2.0 i shadery), ale to na iPodzie Touch 1G zależy im najmniej (z oczywistych względów), co coraz częściej widać w postaci rozżalonych "nie działa mi, producent obiecywał że nowa wersja będzie zgodna z Touch 1G" w komentarzach w AppStore i na forum TouchArcade...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz całkiem sporo, a których najczęściej z touchem używasz?

 

przecież o różnicy 1-2 i 1-3 mówimy, nie 2-3 :)

Dlaczego tylko o tej? W normalnym, codziennym użytkowaniu obsługa 1gen jest wygodna i komfortowa. Niektóre aplikacje (które można policzyć na palcach jednej ręki) chodzą pare kl/s wolniej, ale nadal na tyle dobrze, aby móc spokojnie grać. Używając 1gen przez prawie 2,5 lat, nie udczulem dyskomfortu. Na większości filmikow porównawczych na YT różnice w otwieraniu się aplikacji między 1gen-3gen to 1-5sekund, a jak już się odpalą to znakomita większość z nich chodzi tak samo, poza nielicznymi wyjątkami.

 

N/C :)

Spoko, dla mnie 200mhz to żadna różnica na procesorze, dla ciebie może być gigantyczna...

 

Apple nie ma na to wpływu, to twórcy gier ustalają na czym się ich aplikacje uruchamiają a na czym nie - na razie starają się żeby uruchamiały się na wszystkim (a nie tylko na 3GS i 3G - gdyby od razu polecieli na opengl 2.0 i shadery), ale to na iPodzie Touch 1G zależy im najmniej (z oczywistych względów), co coraz częściej widać w postaci rozżalonych "nie działa mi, producent obiecywał że nowa wersja będzie zgodna z Touch 1G" w komentarzach w AppStore i na forum TouchArcade...

Twórcy aplikacji mają niewiele do powiedzenia. To Apple trzęsie tym rynkiem i rozdaje karty, ustala zasady prowadzenia biznesu, a wszyscy inni muszą się dostosować. Póki co przesiadka z 1gen na -> 3gen jest mało uzasadniona, ponieważ gier i aplikacji w pełni wykorzystujących dobrodziejstwa najnowszego toucha/iphona jest jak na lekarstwo. Nadal bym korzystał z 1gen, gdyby nie to, że mi się popsuł w nim przycisk home, a i tak przesiadłem się na 2gen, bo uznałem, że nie ma co przepłacać za 3gen. Dopóki iPod nie doczeka się chipa graficznego z prawdziwego zdarzenia (np najnowsze mobilne rozwiązanie nVidii), wszelkie usprawnienia graficzne od Apple są tylko lekkim podpicowaniem, a nie żadnym godnym uwagi skokiem wydajnościowo-graficznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności