Skocz do zawartości

iPhone a iPod Touch


Rekomendowane odpowiedzi

Jaki iPod siedzi w iPhonie?

W iPhonie 3G - Touch 1G, a w iPhonie 3GS - Touch 2G?

Czy w 3G - 2G, a w 3GS - 3G?

 

Czy każdy następny iPod Touch jest lepszy od poprzedniego pod względem dźwięku czy nie ma różnicy?

 

No i fundamentalne pytanie: czy Touch w iPhonie gra tak samo dobrze jak sam Touch?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Widzę, że masz iTouch'a :)

Jak działa WLAN? Na wiki wyczytałem: "Istnieją już także inne aplikacje do przeglądania Wikipedii..." - tak jak gdyby nie można było ładować wszystkich stron WWW, a tylko wybrane - czy to prawda? Działają portale typu wp.pl, bramki sms, etc.?

Jak wygląda ładowanie się stron WWW? Tak dobrze jak np. w HTC Google G1? WWW w pełnych rozmiarach? Jakie tempo przy dobrym sygnale (np. uczelniany Hot-Spot)? Czy dostępna jest już wtyczka Flash? W ogóle czy jest to jakoś okrojone względem PC (G1 czy N97 zapewniają wszystko to co zwykły PC)?

Piszesz, że 3G łyka 2G jakością muzyki - sprawdzałeś czy tak zakładasz? Bo na wiki podają, że długość pracy na baterii spadła w 3G o 6h, więc jeśli muzycznie nie odbiegają od siebie to łykam 2G :)

 

W ogóle to chciałem S638/9F, później zdecydowałem się na i7, a padło na iTouch'a gdy wyczytałem, że ma WLAN :D:D:D W międzyczasie od Toucha przeszedłem do iPhona, jednak dzwonienie nie jest warte jak dla mnie 1500zł - w drugiej kieszeni będzie stary tel :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod względem wydajności:

 

iPod Touch 1G (oryginalny) jest najsłabszy ze wszystkich dotykowych urządzeń Apple (ma najwolniejszy procesor, niby ten sam, ale w testach wypada zauważalnie wolniej i niektóre gry po prostu nie działają)

 

iPhone 2G (oryginalny) i iPhone 3G mają ten sam procesor

 

iPod Touch 2G ma procesor wydajniejszy od wszystkich powyższych (ale wciąż ten sam, po prostu jest taktowany szybciej)

 

iPhone 3G S jest szybszy niż wszystkie powyższe (zupełnie nowy procesor i 2x więcej RAM-u)

 

iPod Touch 3G ma inny procesor niż iPhone 3G (numerek wyższy), ale wydajność jest tylko minimalnie lepsza (o ile w ogóle) więc można przyjąć że to jest to samo

 

---

 

co do dźwięku nie wypowiadam się, ale jedno mogę powiedzieć - żadne z dotykowych urządzeń nie gra "jednoznacznie źle", nawet jeśli iPhone 2G i/lub iPod Touch 1G faktycznie brzmi minimalnie gorzej niż pozostałe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wypowiadam się bo nie słyszałem wszystkich, więc nie ma sensu żebym wymyślał odpowiedź... jednak z opinii doczytanych tu i ówdzie wynika, że żaden z dotykowców (iphone czy ipod touch) nie gra źle, co już nie jest takie oczywiste w przypadku pozostałych ipodów (np. iPod Classic ma jak najgorszą opinię, podczas gdy iPod Video jest wychwalany)

 

innymi słowy nawet jeśli kupisz iPoda Touch 1G to pod względem dźwięku nie wyjdziesz na tym źle (nie licząc braku fizycznych przycisków głośności - będzie tylko suwak na wyświetlaczu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 3G nie jest lepszy dźwiękowo, to biorę 2G. I nie chcę wyjść na tym "nie źle", tylko bardzo dobrze, bo 700zł to dla mnie kupa forsy (w grę wchodzi tylko i wyłącznie sprzęt nowy).

Jeśli w tej cenie dostanę coś dźwiękowo lepszego to proszę o info (myślałem o i7 i S639F). Jeśli nie, to WLAN jest dla mnie kryterium samym w sobie, i przeważa szalę (zakładając, że jest pełnoprawny, a tego jeszcze nie wiem bo nie dostałem odpowiedzi od posiadaczy).

 

Słuchawki to SHP8900 (miały być HD595 ale Rolandowa recenzja CAL! mnie ostudziła. Prędzej właśnie CAL! jeśli miałyby być lepsze od SHP8900, niedługo mam nadzieję się przekonać na własnych uszach) z czasem może coś większego (słuchał ktoś SHP9000?:D).

 

P.S. O szuflady, classici i nano nie pytałem, tylko o to jaki Touch siedzi w iPhonie. Swoją drogą to Nano 4G miałem przez jakieś 23h zanim go nie sprzedałem. Gdyby kosztował o ok. 250zł mniej - symbolicznie wrzuciłbym go do śmieci, a nie na allegro:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest czasami Tak, żę Touch 3gen ma podbny procek Do iphone 3gs i jest podobnie szybki?? Z tego co patrzyłem na porównania i różne testy video to TOuch 3gen jest znacznie szybszy od 2gen i jest na podobnym poziomie szybkości jak 3gs. Chyba, żę Khron mówi o 3gen 8gb. To sę zgadza on się niczym nie różni od 2gen. Natomist wersje 3gen 32gb i 64 gb, mają procek 800mHz,i 256mgb ramu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wszyscy o tej szybkości rozprawiają: w Touch 2G WWW szybko się ładują? Czy mulą względem 3G? Bo w EURO różnica w cenie to tylko 79zł, więc jeśli dźwiękowo jest tak samo, to chyba warto dopłacić. Tym bardziej jeśli dźwiękowo jest lepiej, tu proszę o opinię kogoś kto słuchał obu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości ile kosztuje 3gen w euro?? Różnica jest i to dojść znaczna bo Toucha ma ten najnowszy moduł wifi (nie pamiętam oznaczenia), a nawet jeśli by nie było to opłaca się wziąć 3gen bo ma np. voice control?? A jaką wersję chcesz wziąć?? O jakiej pojemnosći??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nawet na 1gen strony ładują się przyzwoicie. To weź 2gen jeśli chodzi o 8gb, bo tak jak wcześniej napisałem niczym się ona nie różni od 3gen. A voice control nie jest badziewny. Ew kup z USA. Ja właśnie zamówiłem Toucha 3gen 32gb za 790 zł nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok niech Ci będzie, nie czas i miejsce na to.

 

Nowy? 790zł wyszło Ci już łącznie z przesyłką z USA? Nie ma problemów z gwarancją w Polsce?

 

EDIT: nie zauważyłem, że napisałeś, że nowy :P

Wszystko fajnie tylko zapomniałem, że przecież biorę na raty :P:P:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to ja się teraz naprodukuję. Po 1: NIE MA TOUCHA 3G 8GB i 16GB! To to samo co 2G. 3G to wersje tylko i wyłącznie 32GB (zastąpiła 2G 16GB) i 64GB (która zastąpiła 2G 32GB). W sprzedaży został 2G 8GB, jako najtańszy model - i tak to wygląda od strony Apple. Oczywiście, można u nas w sklepach kupić jeszcze np. 2G 16GB, ale produkowane one już nie są. 3G od 2G różni się mocniejszymi wnętrznościami, no i kodekiem audio - podobno 3G brzmi lepiej. Strony WWW są pełnowymiarowe, nie ma Flasha (na G1 też nie ma tak swoją drogą) i pewnie w najbliższej przyszłości nie będzie, bo Apple "pokłóciło się" z Adobe. Aplikacji jest za to masa i funkcjonalnością iPhone OS bije wszystkie Androidy, Symbiany i inne Windowsy Mobile na głowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacji jest za to masa i funkcjonalnością iPhone OS bije wszystkie Androidy, Symbiany i inne Windowsy Mobile na głowę.

 

Nie chcę się kłócić, ale jako posiadacz ipoda touch, a wcześniej jakiś 7 pocketów z WM mogę jednoznacznie stwierdzić, że funkcjonalność iphoneOS jest dość mizerna w porównaniu do WM. A bez JB, to już w ogóle bieda.

 

Co do samego tematu: Ipod Touch 1G strony ładuje dość szybko (nie ma flasha, YT(tylko YT) można oglądać dedykowanym programem), jak na razie gry chodzą na zadowalającym poziomie (testowałem również najnowszego asfalta), ale gra na tym nie jest zbyt wygodna.

Ebooki czyta się ok(na ASUSie A730W było lepiej :P - nie licząc pdf, bo te na ipodzie prezentują się świenie), jakość dźwięku jak dla mnie dobra - boli brak ręcznego EQ, filmy nie wiem jak działają, zdjęcia idzie przeglądać.

 

Jeśli chodzi o wersję 3G 8GB, to nie ma żadnej różnicy w stosunku do poprzedniej generacji. Szkoda dopłacać. Gwarancję masz międzynarodową realizowaną na podstawie S/N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacji jest za to masa i funkcjonalnością iPhone OS bije wszystkie Androidy, Symbiany i inne Windowsy Mobile na głowę.

 

Nie chcę się kłócić, ale jako posiadacz ipoda touch, a wcześniej jakiś 7 pocketów z WM mogę jednoznacznie stwierdzić, że funkcjonalność iphoneOS jest dość mizerna w porównaniu do WM. A bez JB, to już w ogóle bieda.

 

Co do samego tematu: Ipod Touch 1G strony ładuje dość szybko (nie ma flasha, YT(tylko YT) można oglądać dedykowanym programem), jak na razie gry chodzą na zadowalającym poziomie (testowałem również najnowszego asfalta), ale gra na tym nie jest zbyt wygodna.

Ebooki czyta się ok(na ASUSie A730W było lepiej :P - nie licząc pdf, bo te na ipodzie prezentują się świenie), jakość dźwięku jak dla mnie dobra - boli brak ręcznego EQ, filmy nie wiem jak działają, zdjęcia idzie przeglądać.

 

Jeśli chodzi o wersję 3G 8GB, to nie ma żadnej różnicy w stosunku do nowszej generacji. Szkoda dopłacać. Gwarancję masz międzynarodową realizowaną na podstawie S/N.

Ja przez jakieś pół roku miałem Toshibę G500 z WM 6.5 i powiem, że nigdy więcej tego bym nie chciał. :P Z symbianem miałem N95 no i, sytuacja analogiczna. A smartfony z Androidem dopiero raczkują, póki Market się nie rozwinie nie będą konkurencją dla iPhone'a. Poza tym, odtwarzać można też filmiki z innych serwisów poza YT (na przykład Dailymotion śmiga - przeglądarka otwiera oddzielnego playera, ale działa to ok). Gry chodzą fajniej na nowszych modelach. Aha, no i jak już pisałem - nie ma Toucha 3G 8GB - to to samo co 2G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności