Skocz do zawartości

Muzyka filmowa - wasza ulubiona?


highculture

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.11.2020 o 16:17, deadman42 napisał:

Trudno się nie zgodzić.

IMO (i nie tylko) najlepsza scena pościgowa w historii kina.

Obejrzałem sobie Absolwenta w łykend. Dżisas jak mogłem zapomnieć o tej ścieżce dźwiękowej:

 

 

Uwielbiam The sound of silence...zresztą już o tym kiedyś w innym wątku wspominałem ;) Jak spojrzałem na obrazek, przyszła mi na myśl komedia "Moja macocha jest kosmitką" w rolach głównych z Kim Basinger oraz Danem Aykroydem :)) 

 

 

 

Podejrzewam, że poniższy fragment wielu może pamiętać ;) 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 minut temu, bob2000 napisał:

O tak, niezapomniane są te miny Dana Aykroyda, cóż za aktorstwo.

 

Najwyższej próby ;) Najważniejsze, że było zabawnie :D 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, bob2000 napisał:

O tak, niezapomniane są te miny Dana Aykroyda, cóż za aktorstwo

To nie musiało być "aktorstwo"😁. Na taki pokaz w wykonaniu Kim Basinger też bym tak zareagował😍

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@deadman42 miałbym podobnie ;) Piękna kobieta, wręcz nieziemska... szczególnie na tym filmie :) Poza tym zabawny był ten kosmita w jej torebce :DOto krótki fragment, którego początek poprzedza powyżej wspomniane wydarzenia ;)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie warto wspomnieć o ścieżce dźwiękowej, która została stworzona do serialu przyrodniczego Siedem światów, jedna planeta. Poniżej drobna drobna próbka tego, co się w nim kryje :) 

 

https://tidal.com/browse/track/125252837

 

https://tidal.com/browse/track/125252843

 

https://tidal.com/browse/track/125252849

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

https://tidal.com/track/77669611

 

Utwór główny z francuskiego thrillera Joy House (1964) dla wielbicieli jazzu... i nie tylko ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marco-polodziękuję za podzielenie się swoimi ulubionymi kawałkami z muzyki filmowej! :)

 

Z mojej strony Titans Vangelisa z filmu Alexander.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam Ghibli z kreskówek ale jest podobno jakieś studio japońskie czy chińskie które tworzy najlepszą muzykę do animowanych filmów. 

Jeżeli ktoś coś wie to chętnie posłucham

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko pomyślałem o tym albumie Takatsugu Muramatsu

 

https://open.spotify.com/track/0zbwFtTdUek8ug8RwVqi2L?si=PXfxAWO6RuO0LmTPBoKyaA

 

Na szybko również fanowski utwór do animacji When Marnie Was There

 

Polecam też zapoznać się z oryginalnym OST: https://open.spotify.com/album/00odo2OS2nQ1j15oeG53g2?si=HXxXsvncRauJuu6yXRruGg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. KyoAni

  2. P.A.Works

  3. MADHouse

  4. J.C.Staff

  5. Shaft

  6. Whitefox ale one mi zbytnio nic nie mówią xD

W dniu 21.09.2020 o 21:28, Compton napisał:

A ktoś kojarzy może taki film z lat 90' "lola rennt"?

Polecam zarówno sam film jaki i muzykę z niego.

 

https://www.cda.pl/video/1436064c6

 

Bunkier

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2020 o 21:28, Compton napisał:

A ktoś kojarzy może taki film z lat 90' "lola rennt"?

"Motyla noga", nie kojarzę. Nawet nie obiło mi się o uszy. A miałem się za kinomaniaka ehh. Dopisane do obejrzenia w łikend(muzyka intrygująca). Dzięki.

1 godzinę temu, marco-polo napisał:

Bunkier

Również dopisane do obejrzenia. Soundtrack ciekawy i budzący niepokój.

Dobre bo polskie:

 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marco-polo Dziękuję za wymienienie Studiów! 👍 Z przyjemnością się im bliżej przyjrzę :) 

 

@deadman42 dziękuję za podzielenie się utworami skomponowanymi przez Michała Lorenca oraz Daniela Blooma! Lorenc posiada bogaty dorobek artystyczny i tworzył ścieżki do wielu seriali oraz filmów. Mnie jednak najbardziej zapadły w pamięć poniższe utwory, tj. Ave Maria z "Prowokatora", Ogień z "Przedwiośnia" oraz Wieczory z "Psów II".

 

edit: Jak najbardziej zgadzam sie ze stwierdzeniem: "Dobre, bo polskie".

 

 

 

 

 

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Tytus1988 napisał:

Lorenc posiada bogaty dorobek artystyczny i tworzył ścieżki do wielu seriali oraz filmów.

Michał Lorenc IMO pisze genialną muzykę filmową np.

 

 Stawiam go na równi z Morricone i Zimmerem. Wrzuciłem akurat "Glinę" bo tu jest kumulacja: świetny serial i świetna muzyka.

Analogicznie jest z "Wszystko co kocham". Uwielbiam ten film i tą muzykę.

Podobne odczucia mam też w tym przypadku:

 

Edytowane przez deadman42
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Saiya-jin jak najbardziej się liczy :)) Z mojej strony natomiast utwor z włoskiego filmu "Klara i Franciszek". Polecam posłuchać.

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 15.12.2020 o 16:28, Baksiu11 napisał:

po wysłuchaniu 60 płyt z symfoniami pod dyrekcją Bernsteina przyszedł czas na coś gitarowego. Pech chciał że trafiło mi się znów coś długiego: 2,5 godziny -wczoraj pierwsze CD na dziś zaplanowane drugie

 

 

Dziękuję za wzmiankę o powyższym albumie oraz o Bernsteinie!!! Z jego kompozycji bardzo cenię oraz lubię Finale: Adagio z filmu "West Side Story". Wspaniała delikatność, wysublimowanie... z nutką melancholii. Przynajmniej tak je odbieram :) 

 

https://tidal.com/browse/track/11617939

 

Polecam jeszcze poniższe wykonanie przez Orchestre Philharmonique du Luxembourg pod batutą Gustavo Gimeno z 2018 roku. Obok oryginału, moje ulubione :) 

 

 

 

edit: Jeśli masz ochotę na podzielenie się ulubionym albumem lub utworem z muzyką klasyczna, dawną, polecam poniższy wątek :)  Zawsze z dużą przyjemnością sprawdzam ciekawe propozycje muzyczne Kolegów, czasami dorzucam też coś od siebie :) 

 

 

Edytowane przez Tytus1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytus1988, dzięki za zaproszenie, na pewno będę odwiedzał :) na razie nie używam Tidala więc część waszych propozycji muszę odłożyć na później. Aktualnie jestem w wędrówce przez zgromadzone przez lata płyty i pliki. Po kolejnej modyfikacji toru odsłuchowego wpadłem na pomysł aby polecieć wszystko alfabetycznie. Na L był między innymi zestaw 60 płyt z symfoniami pod dyrekcją Leonarda Bernsteina. Nie jestem znawcą klasyki więc parę rzeczy było dla mnie odkryciem np Berlioz z Symfonią Fantastyczną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Baksiu11 rozumiem :) Przyznaje, że to ambitne przedsięwzięcie. Osobiscie lubię sięgać do płyt w weekendy, eksplorując powolutku, m.in. mój box living stereo, a w ciągu tygodnia, z wygody wybieram streaming :) Nie ukrywam, że w przypadku muzyki poważnej sięgam po barokową, chociaż z przyjemnością poszerzam horyzonty, słuchając interesujących propozycji Kolegów w wątkach muzycznych. 

 

Jeśli jesteśmy przy muzyce filmowej i klasycznych wykonaniach, to wspomnę o tym utworze skomponowanyn przez Pietro Mascagniego. 

 

 

 

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

🎶Nastrojowo i zimowo... :) 🎶

 

 

@bob2000 cieszę się, że wróciłeś do wątków muzycznych. Dzięki za zamieszczenie powyższych kawałków!!! Ze wspomnianych najbardziej lubię OST do ED II :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności