Skocz do zawartości

Muzyka filmowa - wasza ulubiona?


highculture

Rekomendowane odpowiedzi

Lubie soundtracka ze step up- normalnie takiej muzy nie słucham, ale tu jakoś mi przypasowała. No i można przy niektórych kawałkach nieźle potańczyć :D

 

stallion of the cimarron- baja, ale muza by Hans Zimmer & Bryan Adams jest wyczupista :rolleyes:

 

a resztę już wymieniliście w poprzednich postach.

 

Kurde prawie zapomniałem o THE WALL- that tops them all! B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno nazwać to muzyką filmową (bo pochodzi z serialu), lecz naprawdę bardzo lubię ścieżkę dziwiękową z serialu "Jerycho" oraz "Scrubs".

 

A najlepsze jest to, że również jak kolega, na codzień nie słucham takiej muzyki ; )

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio prześladuje mnie nieco jazzujący soundtrack do filmu Rounders (Hazardziści) z 1998 roku autorstwa Christophera Younga.

 

Świetna muza polecam! (zresztą film również...) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

no to rzeczywiscie prawie caly przy jego kilkudziesiecio plytowym dorobku ;]

tez sie fascynuje jego muzyka ale chociazby pozycje sprzed kilku ostatnich lat takie jak Sherlock Holmes czy Pirates of the Caribbean: At World's End to istna tragedia!!!

 

jednak polecam przejrzec sobie caly dorobek tego kompozytora bo sa takie perelki ze hej

bo ile mozna jarac sie Gladiatorem czy Samurajem ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
  • 2 tygodnie później...

Moje typy poza wymienionymi wcześniej: "In Bruges", "Arizona Dream", "Blade Runner" (fanom filmu polecam Esper Edition https://www.youtube.com/watch?v=FwhZ11lcOJQ i 25th Anniversary Edition z wierszem K. I. Gałczyńskiego https://www.youtube.com/watch?v=UILM52Ydw6M).

Nie wiem czy można liczyć jako film anime, ale warto posłuchać Soundtracku do Cowboy Bebop - https://www.youtube.com/watch?v=meECq9NvPpc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ostatni Mohikanin miażdży wszystko.

Poza tym Hans Zimmer z Gladiatora

 

Jeszcze zależy na czym słuchamy. Jeśli na kolumnach to OST z Piratów z Karaibów jest bezkonkurencyjny.

 

Nie mówiąc już o muzyce trailerowej od Two Steps From Hell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni Mohikanin.

Dla mnie w żadnym innym obejrzanym filmie muzyka w tle tak nie współgra idealnie z obrazem jak tu.

Jest nawet specjalnie wydanie filmu na DVD z wyseparowana ścieżka dźwiękową.

Do 2014 tak było.

Teraz doszedł Interstellar. Zimmer w formie.

A do trailera wzięli muzykę innego geniusza -"Final frontier" Thomasa Bergersena.

Często oglądam ten film na dvd i przymykam oczy - muzyka robi mi wystarczający spektakl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uwielbiam praktycznie wszystko Thomasa Newmana. Do tego bardzo dobra realizacja. Ulubiona ścieżka to Series Of Unfortunate Events i The Horse Whisperer, a i jeszcze Revolutionary Road. Polecam.

Z roadów to ja wolę Road to Perdition, a właściwie Road To Chicago. Geniusz Newmana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności