Skocz do zawartości

Muzyka filmowa - wasza ulubiona?


highculture

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo fajny temat:D Ja tu wymienie na pewno Ennio Morricone z jego muzyką do filmu 'Żegnaj Moskwo' - cudo!!, oraz słynnego 'Frantic' Romana Polańskiego. Ennio to zdecydowanie mój idol:) Zachwycająca muzyka jest też w 'Wyznaniach gejszy', a jej autorem jest John Williams( do tej pory urzeka mnie utwór pt. 'Sayuri's Theme and end credits'). Piękna muzyka Yanna Tiersena została wykorzystana w 'Amelii' i 'Goodbye Lenin'(w 'Goodbye...'utwór nosi tytuł 'Summer 78'). Tych artystów polecam w szczególności:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Mój ulubiony OST wszech czasów - Clannad "Legend" (z serialu 'Robin Hood")

a z polskich : Michał Lorenc "Bandyta"

 

też choć najbardziej mi się podobają Wieczory z Psy 2. mistrzowsko

 

A co sadzicie o Rewersie ?

Ja sie troche zawiodłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angelo Badalamenti - Twin Peaks OST.

 

No baaaa :) A z ciekawych soundtracków mogę polecic jeszcze OST "3:10 do Yumy" (do tej nowej wersji z Balem). Edit: no i chociażby main theme do Maxa Payne'a (gry oczywiście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tu kilka ciekawych propozycji. Ale ja dodam swoję ulubione OST

Black hawk down - arcydzieło - jak dla mnie szczyt kariery hansa. Reszta trochę mniej równa.

Ojciec chrzestny - bez komentarza

---------to trochę bardziej klasyczna muza---------

The wall - najlepsza OST z muzyki bardziej współczesnej - po prostu bomba

Phantom on the opera - ;)

9 piosenka - film nie dla każdego, ale z genialną muzą.

------------------------chyba komentarza nie wymaga-------

Dangeours Minds - świetnie podkreśla klimat filmu

Yamakasi - fajna energetyczna muza, lekka i przyjemna dla tak samo lekkiego filmu

Love story - fajna muza do pościeli. Do tego film wprowadza kobiety w "odpowiedni nastrój" ;)

-------------nic więcej nie trzeba dodawać-----------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hans Zimmer - Chevaliers de Santgreal (pisze z pamięci) - motyw przewodni Anioły i Demony

John Murphy - The Surface of the Sun - motyw przewodni filmu Sunshine To jest mistrzowski kawałek :)

Hans Zimmer - Heart of the Volunteer - Pearl Harbor

 

Bardzo chętnie zapoznam się z czymś podobnym do wyżej wymienionych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziwi mnie fakt, że nikt nie podał ( a jeśli tak to przepraszam ) soundtracku z filmu ONCE nagrodzonego Oscarem za piosenkę "Falling Slowly", choć jak dla mnie cały OST powinien zostać wyróżniony. Mnie ta muzyka często chwyta za gardło mimo kolejnych odsłuchań, a film... miodzio :) Polecam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie mistrzostwo świata w swoim czasie zrobił Hans Zimmer w Black Hawk Down

Poza tym polecam OST z Italian Job, 3:10 do Yumy (również), Jarheada, MI 2 (kawałek Seville), Shootera , State of Play, Tropa de Elite

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Soundtrack z Matrixa oczywiście, jak ktoś lubi hip hop to Nba live 2006. Niewiem czy to się zalicza, ale jak ktoś ogląda UFC to intro na początku, Stemm-Face the pain. Supermoves z Animatrixa. Z takich bardziej nastrojowych kobiecych głosów to Mono- Life in mono z "Wielkie nadzieje", albo świetny kawałek Poe-Haunted z Blair witch 2 ksiegi cieni super głos. No a z gier kiedyś most wanted, divine divinity, ale najlepszy soundtrack to oczywiście Silent hill 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja dorzucę znakomity klimatyczny soundtrack z Lost Highway (zagubiona autostrada).

 

Oprócz kawałków Angelo Badalamentiego jest tam kilka utworów Nine Inch Nails i świetny tytułowy kawałek Davida Bowie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uwielbiam muzykę z Bonda, praktycznie wszystkie kawałki znam, nawet z tych mniej ważnych części. Każdy się zgodzi, że jest specyficzna i nawet jeżeli ktoś nie zna danego kawałka, to jak tylko usłyszy, to od razu rozpozna, że to właśnie muzyka z Bonda. A jak wam się podobają te kawałki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności