Skocz do zawartości

Muzyka filmowa - wasza ulubiona?


highculture

Rekomendowane odpowiedzi

 

Ktoś był na Zimmerze?

Ja byłem w Krakowie. Show super, akustyka bida.

M.

 

 

Również Kraków. Gdzie siedziałeś? Z samego przodu, dokładnie na środku było ok. Ogólnie to nawet byłem pozytywnie zaskoczony, bo nic się nie zlewało i (na ogół) nie dudniło. To drugiej to podejrzewam kwestia realizacji w dużej mierze.

 

Wejście było ciekawe i ogólnie pierwsza część lepsza od drugiej, zaakcentowanej pod publikę mocniej.

 

W Łodzi było to samo :(

Wszystko się zlewało, dudniło, etc.

Ale muzycznie super, choć trochę żałuję, że nie zagrali mojego ulubionego motywu z Mrocznego Rycerza :(

 

Też liczyłem na co innego, szczególnie z Piratów, ale przy takiej ilości możliwych utworów nie ma co się dziwić, że akurat zagrali co innego.

Edytowane przez Mayster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka filmowa - wasza ulubiona ...

Tak naprawdę to Vangelis, jak coś zdłubie do filmu to cieszę się jak gupi. Jak spierniczy to i tak będę tego słuchał i chwalił.

Zimmer - słucham, bo jak nie słuchać kiedy człowiek otwiera lodówkę, a tam Zimmer. Jest Pan Hans dla mnie pewnym rodzajem fenomenu - tyle pisać i robić to dobrze.

 

Z wydarzeń jednostkowych : muzyka Petera Gabriela do "Ostatniego kuszenia Chrystusa" Scorsese.

Jest ten soundtrack, potem długo, długo nic i dopiero Vangelis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moricone słuchałem jak byłem młodszy, potem mi się znudził, ze względu na to, że słuchałem go przez wiele lat.

Poddałeś mi chyba pomysł żeby do Niego wrócić i zobaczyć jak wyjdzie spotkanie po latach ;)

( idę przeszukać pudła w piwnicy )

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A ja uwielbiam praktycznie wszystko Thomasa Newmana. Do tego bardzo dobra realizacja. Ulubiona ścieżka to Series Of Unfortunate Events i The Horse Whisperer, a i jeszcze Revolutionary Road. Polecam.

Z roadów to ja wolę Road to Perdition, a właściwie Road To Chicago. Geniusz Newmana.

 

Z Road To Perdition lubię 'Cathedral' za zarombiste smyki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jak Tron legacy edition Daft Punk i Blade Runner Vangelisa w wersji 3CD!

Oba soundtr. bardzo OK, ale usiąść po ciemku i odpalić z niezłej rakiety "Ostatnie kuszenie" Gabriela mając świadomość co ta muzyka ilustruje ... strach skórę na tyłku marszczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o polskie filmy, to najbardziej lubię soundtrack z "Psów"

 

 

 

Z filmów zagranicznych to: "Motyl i skafander", "Braveheart", "Ostatni Mohikanin", "Pasja", "Misja" i wiele innych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności