Skocz do zawartości

Co tam u iriver ?


.ksy

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie w temacie marki iriver dzieje się sporo, a jakoś tak cicho o tym u nas na forum, więc postanowiłem napisać słów kilka :)

W tym roku iriver zaprezentował już sporo modeli odtwarzaczy: E30, E50, E150, E200, P7, P35, Story, Style, W10, B30, nowe słowniki z serii D czy nawigacje NV.

 

Wprowadził tez pendrajwy "domino", na co niedawno odpowiedział Cowon także wprowadzając swoje pendrajwy. Fajny pomysł szkoda, że nie trafiły do Polski.

iriver-domino-flash-drive-1.jpg

 

W połowie wrzenia pojawiła się też informacja o małym zmianie logo firmy, a dokładnie to zniknęły kroki znad "i" :)

Ale wraz ze zmiana loga zmieniona została strona www.iriver.co.kr - może i ładuje się długo, ale mnie się podoba. Lubie ją :)

 

Właśnie na rynek trafia reaktywowana seria N wraz z modelem N20, który w Azji (i chyba w USA) promowany jest przy udziale głosu i kształtów Marysi Carey.

Więcej o samym odtwarzaczu jeśli jeszcze ktoś nie czytał może zobaczyć tutaj: http://product.iriver.co.kr/product/product_mp3_view.aspx?iCode=328087

 

Ale coraz więcej mówi się o kolejnych modelach takich jak N20, K1 i P50. Szkoda tylko, że nie bardzo cokolwiek wiadomo o K1 czy P50.

O tym pierwszym wiemy tyle, że ma mieć 3,5" wyświetlacz i wbudowane Wi-Fi. P50 zapewne będzie kolejnym flashPMP.

Ciekawsza informacją jest jednak to, że w 2010 roku ma się pojawić model K2, który pracować ma pod kontrolą systemu Android :)

 

Natomiast w Japonii oddział iriver'a stwierdził ze Mplayer to nie to, i zrobili sobie odtwarzacz Hello Kity :D

Teraz nawet pojawiła się jego limitowana edycja o której wspomniałem u siebie na blipie: http://blip.pl/s/18420256

 

Jak widać spor się dzieje. Mimo, że iriver przeszedł mocno na procki Actions (i prawdopodobnie Rockchip) + Sigamtel i od czasu do czasu Telechips.

Widać, że firma się rozwija i pewnie dzięki właśnie takim modelem, które Wam nie pasuje ma kasę na zbudowanie K1 czy K2, które pewnie w rozwoju będą drogie.

 

Ze wstępnych zapowiedzi widać, że w 2010 roku też powinni atakować z wieloma modelami :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle, ze im więcej nowych modeli, tym więcej "nowości", kształtów, kolorów etc ;p

a to sie lepiej sprzedaje..

 

owszem, iRiver słynął (słynie?) ze świetnego brzmienia, ale rynek sie zmienił. a oni to głównie zarabiać chcą, tacy źli..

 

ale spokojnie. ostatnio wkracza moda na duże słuchawki. może niedługo wszyscy będą chcieli mieć super jakość muzyki i producenci wrócą do korzeni ;]

choć szczerze mówiąc nie daje w to wiary ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem czy Cowon az tak bije irivera? Fakt, ze nie ogarniam juz absolutnie żadnego modelu z tegorocznego wysypu, niemniej jednak cowon tez mnie jakos nie zachwyca. Przez jakis czas podobalo mi sie to co robilo sony, ale wrzucanie po raz kolejny tego samego w inna obudowe zaczyna powoli nudzic. Wciaz czekam na jakis "turboprodukt" od jakiejs duzej marki. I z checia podotykalbym mintpad'a :D, to chyba jedyny nowy grajek, ktory jakos bardziej mnie zwilża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od dawna mówię, że iRiver zszedł na psy i poszedł w masówkę [*]Na szczęście jest jeszcze Cowon, ciekawe jak długo.

 

Masówkę... hmm.. z tego co czytam na forum użytkownicy są zadowoleni z brzmienia czy to E50 czy nawet T7.

Ja wiem, że masz na myśli coś mega wybitnego, ale jakoś mam wrażenie, ze lepiej się im żyje finansowo bez tego? ;)

 

I z checia podotykalbym mintpad'a :D, to chyba jedyny nowy grajek, ktory jakos bardziej mnie zwilża.

 

Może w przyszłym roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finanse finansami .ksy, ale chyba tu na forum liczy się co innego :]Miałem w rękach z ostatnich iRiverów: T60, T7, Spinna i E10 i tylko ten ostatni grał dobrze, na poziomie właśnie Cowona, reszta to istna porażka. Dla mnie grały gorzej od Clipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdania co do brzmienia Cowona są mocno podzielone. Raczej w temacie iriver'a była dużo większa zgoda.

 

Jednak chyba odchodzimy od tematu, bo to co lubi to forum a reszta świata wałkowane było już milion razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa generacja iriver domino:

 

http://translate.google.com/translate?hl=en&ie=UTF-8&sl=auto&tl=en&u=http://shop.iriver.co.kr/product/product_view.aspx%3FprdtCode%3D328110&prev=_t&rurl=translate.google.com

 

 

EDIT:

 

 

A tutaj: http://www.mp3store.pl/informacje_prasowe.php?#news dowiemy się, że iriver stroy (cena: ~1399 zł) oraz iriver B30 (cena: 729 zł, 4GB / 929 zł, 8GB / 1099 zł, 16GB) mają być w Polsce po 16 listopada.

 

O ile telewizja w B30 będzie nieużyteczne (z tego co wiem, jest tylko DMB) choć z opisu w newsie nie ma o tym słowa, więc mogę się mylić.

To może dl tego forum ważne jest to, że chyba jest oparty o Telechipa, więc może zagra ładnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności