Skocz do zawartości

AKG K450


hesus666

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze no ale Panowie żarty na bok e10 i Touch to nie jest byle co.. Jeśli z tymi grajkami K450 nie zagrają dobrze to co z tego ze z martini zagra dobrze skoro one mają przeznaczenie typowo portable.. Czyli w sumie po kilku pozytywnych opiniach znów wracamy do punktu wyjścia bo jak to ostro nazwal kiedyś Dawindyk.. K450 to przebasowiona beznadzieja.. I wciąż brakuje bezsprzecznie udanych brzmieniowo, wygodnych, dobrze tłumiących nausznych portable..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 111
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

wiadomo, ile ludzi, tyle różnych opinii, myślę, że z iPodami nieźle się zgrywają, słuchałem AKG K450 najpierw na video, a później na Touchu, podobało mi się, z czasem jednak zauważałem drażniący brak wyraźnej, dobrej góry. Stało się tak, że zostawiłem sobie CAL, bo co by o nich nie mówić (podbity midbas, sybilanty) - mają rzeczywiście głęboki bas i wyraźną górę, inna sprawa czy to musi się podobać.

Playery typu E10 odpadaję do AKG K450, jest za dużo basu, za ciepło.

Teraz stawiam CAL wyżej niż AKG K450.

Ciuekawe jak się mają K450 np. do Shure SRH240, czyli z tej samej półki cenowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi AKG k450 z ipodem video słucha się bardzo dobrze... I to akurat w muzyce rockowej głównie...Na pewno bardziej mi spasowały niż AKG k518 (które w sumie też dobrze zgrywają się z tym ipodem, ale niekoniecznie w rock'n'rollu). Zresztą z touchem też było dobrze :)

 

Myślę jednak,że osobiste preferencje słuchającego mają duże znaczenie przy ocenie tych słuchawek...Jeżeli ktoś nie lubi mocnego basu lepiej nie podchodzić do k450 ;)

Mają lepszą średnicę niż 518 i dlatego wydają się bardziej uniwersalne niż DJ-ki...

 

Dosyć ciężko (przynajmniej przeglądając recenzje i opisy) znaleźć zamknięte portable z silnym basem ( i to takim, który dopuszcza też inne pasma dźwięku)- biorąc pod uwagę oczywiście określony przedział cenowy...

 

Ale takie Nuforce oceniam wyżej :D (tyle, że to doki...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi AKG k450 z ipodem video słucha się  bardzo dobrze... I to akurat w muzyce rockowej głównie...Na pewno bardziej mi  spasowały niż AKG k518 (które w sumie też dobrze zgrywają się z tym ipodem, ale niekoniecznie w rock'n'rollu). Zresztą z touchem też było dobrze  :)

 

Myślę jednak,że osobiste preferencje słuchającego mają duże znaczenie przy ocenie tych słuchawek...Jeżeli ktoś nie lubi mocnego basu lepiej nie podchodzić do k450  ;)

Mają lepszą średnicę niż 518 i dlatego wydają się bardziej uniwersalne niż DJ-ki...

 

Dosyć ciężko (przynajmniej przeglądając recenzje i opisy) znaleźć zamknięte portable z silnym basem ( i to takim, który dopuszcza też inne pasma dźwięku)- biorąc pod uwagę oczywiście określony przedział cenowy...

 

Ale takie Nuforce oceniam wyżej  :D  (tyle, że to doki...)

 

Akurat przytłaczająca większość słuchawek zamkniętych ma basu pod dostatkiem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale takie Nuforce oceniam wyżej :D (tyle, że to doki...)

 

Ciekawe. Ja wyżej stawiam AKG K 420 od NF :rolleyes: Minimalnie ale jednak.

Nie słuchałem AKG K 420 (może powinienem ;) ) Tylko, że to konstrukcja półotwarta zdaje się, a ja nie lubię jak mi dźwięk "wycieka"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei ja chciałbym posłuchać wygrzanych K450 :rolleyes: Z tego co czytam wnioskuję, że grają zupełnie inaczej niż K420. Kupiłem je do użytkowania w domu więc mi nie przeszkadza ich półotwarta konstrukcja.

Sorry za OT ale chyba powinienem sprecyzować. Generalnie w spokojniejszych kawałkach lepiej wypadają K420. Scena, separacja i wokale w wolniejszych utworach są trochę lepsze. W ostrzejszych i szybszych lepiej sobie dają radę NuForce'y - dźwięk ma lepszą dynamikę, jest bardziej soczysty, lepiej brzmi perkusja i mam wrażenie, że AKG troszkę zlewa średnicę z górą. Z kolei czasem w NF brakuje powietrza i przestrzeni. Więc generalnie remis z minimalnym wskazaniem jednak w stronę AKG które są bardziej uniwersalne. Ale to chyba zbyt różne słuchawki i porównywanie ich jest trochę na siłę. Pewnie K450 są bardziej zbliżone do NF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem w NF brakuje powietrza i przestrzeni.

 

No właśnie przestrzeń w AKG K450 jest mała, wydaje mi się że sporo mniejsza niż w NF... AKG grają gęsto- "prosto w twarz" ;) Więcej "powietrza" wydają się mieć NuForce... Mi takie granie generalnie pasuje , sprawdza się muzyce rockowej czy małych składach jazzowych (nie wspominając już o muzyce klubowej czy elektronicznej). No i to co już pisali przedmówcy - góra jest nieco schowana ... (szczególnie kiedy porównuje się bezpośrednio z AKG K518)

 

Mam coraz większą ochotę posłuchać tych AKG 420 :) Choć generalnie z AKG K450 jestem bardzo zadowolony... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nuuc, ja napisałem to w porównaniu do AKG K 420. Bo ja NF generalnie bardzo wysoko oceniam. Np. Van Halen brzmi fenomenalnie i wcale mi nie brakuje przestrzeni i nie tęsknie za powietrzem z K420. Ale np. Skunk Anansie bardziej podoba mi się na K420.

Być może moja ocena AKG jest tak wysoka m.in. dlatego, że po K 420 niczego specjalnego się nie spodziewałem... Kupiłem je ...no dobra - po uwalonym egzaminie na poprawę humoru zamiast flaszki, żeby przetestować ze 2 tyg. i sprzedać. Grają tak przyjemnie, że nie ma mowy abym się ich szybko pozbywał :) Spodziewałem się takich KPP z okiełznanym basem a dostałem słuchawki które ogólnie grają o klasę lub dwie klasy lepiej. Zanim je nabyłem to wahałem się czy nie kupić K 450 za 250zł - nówki ale bez gwarki i akcesoriów więc odpuściłem. Ale i tak mnie drażni, że nie miałem i nie mam porównania.

 

 

EDIT: Zmieniłem tipsy w NuForce na Thomsony i teraz stawiam te słuchawki minimalnie ponad K 420 B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ktos tutaj wspomnial o sluchawkach z chin/hongkongu. Tez myslalem o ich zakupie. Cena bardzo kuszaca - wlasciwie porownywalna z K420. Jednak uwazajcie na podrobki bo jak widac sa:

 

http://cgi.ebay.co.uk/100-%25-Genuine-AKG-K450-_W0QQitemZ270557813192QQcmdZViewItemQQimsxq20100405?IMSfp=TL100405143001r38896

 

A co do samego modelu K450 to gdyby kosztowaly 250zl to mysle ze bym sie zdecydowal. A tak bardziej przemawia do mnie model K420.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem przez jakiś czas zestawu K450 i iriver E10 (dźwiękowo to samo co Clix i U10 4gb) i o ile zachwyciły mnie wokale, to jednak basu było za dużo - męczył. Do tych słuchawek trzeba szukać jakiegoś chłodniejszego playera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam problem z tymi słuchawkami. Przestała mi grać prawa strona i chyba nie jest to wina samego odczepianego kabelka, a "czegośtam" w środku. Gdy je kupowałem w mp3store Kraków, nie wziąłem rachunku, bo gość już zamknął kasę, a później nie miałem czasu i chęci, żeby po ten rachunek się wybrać, więc gwarancja stoi pod znakiem zapytania. Czy ktoś miał już taki problem? Co mogło zawieść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po przeczytaniu tych 5 stron nie wiem juz co brac........mialem K 414 podczepionego pod cowona d2 i niestety AKG nie dawalo sobie rady z moca cowona w paru przypadkach bas pierdzial ale to tylko jak je zdjelem bo tak to nie slyszalem co mnie jeszcze zachwycalo to ten efekt ze mialem wrazenie ze jak nie mialem ich na uszach tylko na szyi to dalo sie slyszec efekt przestrzenny czytaja te 5 stron wychodzi na to ze te AKG 450 nie beda dla mojego czulego ucha dobre w cenie 400 zlotych.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tych 5 stron nie wiem juz co brac........mialem K 414 podczepionego pod cowona d2 i niestety AKG nie dawalo sobie rady z moca cowona w paru przypadkach bas pierdzial ale to tylko jak je zdjelem bo tak to nie slyszalem co mnie jeszcze zachwycalo to ten efekt ze mialem wrazenie ze jak nie mialem ich na uszach tylko na szyi to dalo sie slyszec efekt przestrzenny czytaja te 5 stron wychodzi na to ze te AKG 450 nie beda dla mojego czulego ucha dobre w cenie 400 zlotych.....

To ja poproszę jeszcze raz, ale po polsku,bo nie bardzo rozumiem o co chodzi :)

 

A tak w ogóle to różnica między k414 a k450 jest bardzo duża... Mimo, że cena tych ostatnich jest nieco "przeszacowana" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli K 414 sa dobre i pewnie gdyby nie kabel ktory juz zaczyna przerywac bym przy nich zostal.Bo to naprawde dobre sluchawki ale jednak czuje ze z Cowona mozna wyciagnac wiecej niz to co daje K 414 i tak sie przykladam do kupna tych 450 ale czytajac te 5 stron nie wiem juz czy je brac a jezeli nie to nie wiem jakie brac zamiast ich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytajac te 5 stron nie wiem juz czy je brac a jezeli nie to nie wiem jakie brac zamiast ich

 

To ja już Ci nie pomogę w tym ;) Nie wiem jak gra Twój grajek... A każdy słyszy inaczej i lubi inny dźwięk... :)

 

W każdym razie z trójki portable AKG które miałem/mam (k414, k518, k450) najbardziej podoba mi się właśnie sposób grania k450- ciemny, basowy ale z ładną średnicą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dzis je kupilem bo malej zabawie z EQ brzmia.....super to moze 30% tego co te sluchawki soba pokazuja ^^ super przylegaja maja ******sty bass tak samo jak inne dzwieki slychac dosc efektownie :) jedyna wada to ze trzeba je wygrzac by poczuc te 100% :) no ale to juz bedzie sama zabawa :) 320 zl w saturnie polecam :)

Edytowane przez RAX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A jakbyście porównali k450 do pmx100(px100)? Mi senki dźwiękowo bardzo sie spodobały, ale jadąc dziś busem nie słyszałem nic, dlatego półotwarte k420 postanowiłem sobie darować. Z tego co czytam to chyba słuchawki lubią moc, jak moje pmxy które na słabym źródle zamulają basem, a po podpięciu do mocnego grają super. I te k450 z ipodem touchem 2g się zgrywają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wlasnie przyszly do mnie K450 a K518DJ ida narazie w odstawke.Powiem szczerze ze jestem troszke zewiedziony jesli chodzi o tony niskie,w ogole basy w tych sluchawach.K518DJ moze i nie nie mialy tak dobrze wyeksponowanych tonow srednich i wysokich jak te K450 ale mialy jedna charakterystyczna ceche ktora mi bardzo przypasila.Mialy takie hmm ... charakterystyczne "miesiste pierd...cie".

Edytowane przez BiskupPro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności