Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Custom flange - dyskusja ogólna.


Jacobs

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, nie jestem absolutnie specem w tej kwestii, ale wydaje mi się, że ci ludzie kiepsko znają się na osobistym audio i IEMach uniwersalnych, że polecają zalewanie całej słuchawki. Żeby nie było potem, że zapomną odpowiednią tulejkę skonstruować, czy coś... :P IMO najlepiej byłoby spytać się themadcuba co o tym wszystkim sądzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. Bo myślałem że chodzi o kabel...

Można ich zapytać, z tym że mogą być nie obiektywni.

 

Co do kwestii znają się, czy nie? Myślę że dlatego jako pierwsza, padła propozycja zalania całych słuchawek, bo takie właśnie robią odlewy do aparatów, oraz bądź co bądź w tym się specjalizują. Nie żebym wychodził przed orkiestrę, ale kwestie techniczne ma rozwiązać Sonmed i na tyle dobrze że da na produkt gwarancję.

Co do budowy to jest dowolność, więc dogadam się tak aby było jak najlepiej. Jak wyjdzie zobaczymy, ale jestem dobrej myśli.

 

PS: Kwestia customów do innych firm, nadal nie rozwiązana.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja robiłem już wyciski... ale na razie, czekam na wkładki gotowe.

Jak dojdą to wszystko opowiem.

 

Pozdrawiam.

No a kiedy odbierasz gotowe?

Ja zgubiłem jak na złość tipsa od swoich audeo, więc pewnie customowe wkładki będą trochę szybciej niż na gwizdkę :P Jaki materiał/kolor wybrałeś, co z filtrami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze piszę... Wcześniej nie miałem czasu.

 

Po pierwsze i najważniejsze, jak sądzę dla większości. Cena wkładek wynosi 250 a nie 140zł, to dlatego że 140zł to koszt zrobienia samych wkładek, bez osadzenia ich. Nie wiem jak to do końca rozumieć, wydaje mi się że chodzi o zrobienie odpowiedniego, dostosowanego do słuchawki mocowania tipsa. Ale jeszcze o to zapytam, jak będę odbierał wkładki bo nie chciało mi się wysyłać kolejnego emaila, z wytłumaczeniami, itp. itd.

Dla mnie że tak powiem cena nie grała zbytnio roli, bo się już napaliłem na te customki i byłem bardzo ciekaw jak wyjdą. Ale ma być ok, więc poczekam i zobaczę. No a że jest ogólnie full-serwis, i wszystko na miejscu mam, to się nawet nie zastanawiałem.

 

Co dalej. Extension cordu nie dało się wpakować, z racji budowy słuchawki i budowy tipsa jaki sobie wymyśliłem(nie opisuję, jak będę miał to pokarze).

Wkładki będą w kolorze brązowo-różowym. Ja akurat chciałem miękki sylikon i nie miałem wyboru... Z tym że, od razu powiedziałem że jest mi to, całkowicie obojętne, a ten może być całkiem śmieszny.

 

PS: Piotrus-g, jak chcesz to mogę Ci dać jeden komplet wkładek w rozmiarze S, albo L(gumki). Bo mam pare kompletów a kupiłem je za złotówkę...Jak by co to pisz.

 

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena wkładek wynosi 250 a nie 140zł, to dlatego że 140zł to koszt zrobienia samych wkładek, bez osadzenia ich. Nie wiem jak to do końca rozumieć, wydaje mi się że chodzi o zrobienie odpowiedniego, dostosowanego do słuchawki mocowania tipsa.

 

Co dalej. Extension cordu nie dało się wpakować, z racji budowy słuchawki i budowy tipsa jaki sobie wymyśliłem(nie opisuję, jak będę miał to pokarze).

Wkładki będą w kolorze brązowo-różowym. Ja akurat chciałem miękki sylikon i nie miałem wyboru... Z tym że, od razu powiedziałem że jest mi to, całkowicie obojętne, a ten może być całkiem śmieszny.

 

PS: Piotrus-g, jak chcesz to mogę Ci dać jeden komplet wkładek w rozmiarze S, albo L(gumki). Bo mam pare kompletów a kupiłem je za złotówkę...Jak by co to pisz.

 

 

Pozdr.

Ostudziłeś mój zapał... :( i w dodatku mają tylko jeden kolor silikonu?! to już wolałbym robić u themadcab'a chyba.

Dzięki za info o tipsach, z chęcią wezmę, tylko powiedz ile chcesz, najchętniej jakbyśmy się jutro gdzieś spotkali

Btw, jestem ciekawy jak będziesz wyjmował słuchawki bez EC tak żeby nie zostały Ci w uchu tipsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem i pisałem do około 15 gabinetów audiologicznych we Wrocławiu. Okazało się, że tylko jeden z nich oferuje mi możliwość zrobienia customowych wkładek i to za 400(!) zł. Panie, z którymi rozmawiałem nie potrafiły nawet zrozumieć o co mi chodzi mimo szczegółowych opisów.

 

W końcu zdecydowałem, że zrobię customy u Themadcub'a.

 

Jutro jestem umówiony z Panią audiolog na zrobienie wycisków. Co dziwne, możliwość wykonania samych odlewów zaoferował mi tylko jeden gabinet z kilkunastu.

 

Na dodatek mam wątpliwości czy powinienem od razu wysłać wyciski do Themadcub'a, czy może poczekać na REV. 2. Podobno obudowa ma być wzmocniona, dlatego nie wiem, czy i kształt się nie zmieni.

 

Macie jakieś nowe info o REV. 2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Klapa. Nie udało im się zrobić wkładek. Na szczęście, nie ma dodatkowych kosztów...

 

Ja robię u Themadcub'a.

 

No i w zasadzie koniec bajki... myślę że temat do skasowania.

 

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Klapa. Nie udało im się zrobić wkładek. Na szczęście, nie ma dodatkowych kosztów...

 

Ja robię u Themadcub'a.

 

No i w zasadzie koniec bajki... myślę że temat do skasowania.

 

 

pozdrawiam.

Broń boże temat nie do skasowania!!

Toż to temat z przyszłością jeszcze :)

 

Jacobs oddali Ci chociaż kasę?

Pasiasty, nie ma sensu z tipsami czekać na rev2. - ta ma być identyczna tylko z innych materiałów

 

Ja ogarnę bo koło mojego wydziału jest gabinet audiologiczny, może przejdę się w czwartek i zapytam, poza tym uderzę jeszcze na Poniecką, bo tam mi facet proponował custom tipsy od razu przy zakupie. Ale podawał cenę ok 300zł, mimo wszystko warto się dowiedzieć. W Warszawie gabinetów jest sporo, więc myślę że jednak ktoś by to dał radę zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Klapa. Nie udało im się zrobić wkładek. Na szczęście, nie ma dodatkowych kosztów...

 

Ja robię u Themadcub'a.

 

No i w zasadzie koniec bajki... myślę że temat do skasowania.

 

 

pozdrawiam.

 

To już przestał być tylko Twój temat :)

Myślę, że warto by tutaj wymieniać opinie na temat customowych tipsów do uniwersalnych IEM'ów w ogóle.

 

Ja na pewno napiszę, jak przebiegła cała operacja i jakie są wrażenia na customach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że nie mój. Ale może lepiej było by założyć nowy. I nie tylko o customach do PFE, ale ogólnie do standardowych IEMów.

W tym temacie, rozmawialiśmy w zasadzie tylko o PFE... Chociaż może to i lepiej

 

Albo zmienię swoją pierwszą wypowiedź. Teraz w sumie wszystko jest nie aktualne. No nie wiem, jak chcecie. Ja mogę zrobić edycję, bo w sumie to mi chodzi o to aby, było wiadomo co jest grane:d

W zasadzie to cztery strony, to nie jest dużo i chyba każdy może sobie wszystko przeczytać.

 

 

PS: Jak zrobię te wkładki, to dam znać. Oczywiście u Themadcub'a, będę robił, jak tylko się skontaktuję...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasiasty, nie ma sensu z tipsami czekać na rev2. - ta ma być identyczna tylko z innych materiałów

 

Świetna informacja, a już chciałem zrezygnować z dzisiejszej wizyty u audiologa. Ale skąd Ty w ogóle to wiesz?

 

Pasiasty, będziesz robił wyciski na Braniborskiej koło Rockera? Ja tam kiedyś robiłem i to za darmo - kobieta stwierdziła, że w sumie czegoś takiego nie ma w asortymencie, więc nic mi nie policzyła :)

 

Nie, na Kamiennogórskiej na Leśnicy. Trochę daleko, ale Pani też zapowiedziała, że zrobi mi za darmo. Poza tym byłą niezwykle miła :)

 

Za godzinkę się tam wybieram. A później już tylko wysyłka do Themadcub'a i oczekiwanie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasiasty, nie ma sensu z tipsami czekać na rev2. - ta ma być identyczna tylko z innych materiałów

 

Świetna informacja, a już chciałem zrezygnować z dzisiejszej wizyty u audiologa. Ale skąd Ty w ogóle to wiesz?

Takie informacje mnie doszły.

 

Wyciski są zazwyczaj za darmo, chyba tylko oction sobie karze za nie płacić. Bo ogólnie nie ma takiej usługi u audiologów w cenniku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, nie ma. Tą informację potwierdziło co najmniej 10 audiologów, z którymi się kontaktowałem. Ale na szczęście znalazła się jedna Pani, która zdecydowała się mi pomóc i zrobić wyciski za free.

 

Cała operacja przebiegła szybko i sprawnie, Pani była niezwykle miła, pogadaliśmy sobie o różnych rzeczach mniej lub bardziej związanych z realizacją i odsłuchem muzyki.

 

Samo wciskanie do uszu masy wydało mi się bardzo przyjemne, ale Pani wspomniała, że zwykle ludzie skarżą się na dyskomfort. Ja bym mógł robić sobie wyciski codziennie :P

 

Zaraz idę na pocztę i wysyłam wyciski do Themadcub'a. Odezwę się jak przyjdą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i jak panowie, jakieś informacje o waszych Custom-flange'ach? czekam na jakieś relacje i foto :)

Mieliście mieć po tygodniu... czyżby themadcub nie mógł sobie też poradzić z tulejką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności