Skocz do zawartości

Custom flange - dyskusja ogólna.


Jacobs

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Po przerwie, trochę się dowiedziałem, odnośnie customów do pfe. Nie ma problemu! W gabinecie gdzie kupowałem słuchawki, można zrobić odlewy, powiedzieć co i jak... za 70zł od słuchawki. Tak więc za 140zł mamy customy, które będą profesjonalnie zrobione, z gwarancją.

Wszystko robione jest na miejscu, a czas oczekiwania stosunkowo krótki- ok tydzień półtora.

Dla zainteresowanych podaje namiary: Warszawa, Romera 4(Ursynów). Są tylko takie sobie godziny pracy bo do 16 od pon. do piąt. Ale można się umówić w gabinecie, na dowolną godzinę. muszę pochwalić ten gabinet(Sonmed), bo obsługa ROBI ROBOTĘ i nie przesadzam.

Ale koniec reklamowania Sonmed! W przyszłym miesiącu idę robić customki, więc za jakiś czas pochwalę się jak to wychodzi.

W sumie to mógł bym zrobić temat, ale widzę że jest tu już trochę o custoowaniu;) Osobiście nie mogę się doczekać, bo w sumie za słuchawki 450 +140 na odlewy, powinny być nieźle grające słuchawki. Mam tylko nadzieję że charakterystyka, zbytnio się nie zmieni, bo obecnie bardzo mi pasuje(pomijając wzrost izolacji).

 

Edytuję w celu wyjaśnienia, oraz rozwiania wątpliwości. Tak więc:

 

Rozwiązanie w kwestii budowy:

Nie ma rozgraniczenia czy całość zostanie zatopiona, czy będzie to typowy tips custom. Jest to kwestia do uzgodnienia. Ale ogólnie nie widzę tu już nie jasności, bo mają być zrobione w taki sposób, że pozwolą na bezproblemową wymianę filtrów.

 

Materiały:

Są do wyboru: "jest akryl , silikon, różne stopnie twardości tych materiałów". To chyba wszystko tłumaczy.

 

Kolorystyka:

Jest możliwość zrobienia, kolorowych wkładek(jakie kolory to już chyba kwestia dogadania, ew. dostępności)

 

extention cord

Taka opcja też istnieje.

 

Procedura robienia:

Należy udać się na odcisk, potem poczekać około tygodnia na odbiór.

 

Cena to 250zł za komplet.

 

Podaję adres i kontakt, gdyby ktoś miał indywidualne kwestie, inne jak te tutaj.(dane z ulotki, jak by co i ogólnie dostępne)

 

Firma SONMED od pon. do piątku

Warszawa- Ursynów 02-784

ul. Romera 4(Budynek Przychodni Rejonowo-specjalistycznej)

tel: 022 855-06-35/ kom.: 0 887-644-493

e-mail: sonmed@tlen.pl

 

 

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wai! 140 to jest mega cena... kurde :D to mi smaka narobiłeś! Nakładki silikonowe czy akrylowe lub winylowe? Dowiedz się o extention cord. Czyli takie cudo dzięki czemu możesz szybko wyjąć nakładki z ucha.

A i tak, proponuję założyć nowy temat... + poprosić moderację o przeniesienie tych kilku postów nt. custom tipsów. Za taką cenę myślę że wiele osób będzie chętnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok. Dowiem się i jutro odpowiem już w nowym temacie.

Prawda, że cena jest mega!

 

Napiszę dziś e mail Sonmedu, odosnie możliwości materiałowych. a jeszcze jednej rzeczy się nie dowiedziałem- jak jest z filtrami, ale oni chyba coś wymyślą... Bo w ogóle te filtry, jak powiedział Pan w gabinecie, są identyczne jak te, których używają do aparatów słuchowych??? Więc może nie trzeba, ich jednak tak często wymieniać??? albo wkładają jakieś na stałe???

 

Wypytam i wszystko, bo w sumie kontakt jest dobry, a i odpowiedzi szybkie...

 

Tym czasem, do jutra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę dziś e mail Sonnmedu, odosnie możliwości materiałowych. a jeszcze jednej rzeczy się nie dowiedziałem- jak jest z filtrami, ale oni chyba coś wymyślą... Bo w ogóle te filtry, jak powiedział Pan w gabinecie, są identyczne jak te, których używają do aparatów słuchowych??? Więc może nie trzeba, ich jednak tak często wymieniać??? albo wkładają jakieś na stałe???

Nie rozumiem?

Przecież nie mówimy o przerobieniu Audeo na Customy tylko o nakładkach Customowych. Nakładki można zdjąć w każdej chwili ze słuchawek to i po co robić cokolwiek z filtrami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jestem jeszcze.

 

Wiesz co, bo rozmawiałem o zrobieniu takiego patentu ala westone... Odpowiedź miałem pozytywną. Ale właśnie nie zapytałem wtedy o filtry.

Trochę się zakręciłem nad takim rozwiązaniem bo świetnie izoluje. Ale właśnie piszę e-mail z pytaniami.

 

O coś mam jeszcze zapytać? O zwykłe tipsy ale odlewane też zapytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jestem jeszcze.

 

Wiesz co, bo rozmawiałem o zrobieniu takiego patentu ala westone... Odpowiedź miałem pozytywną. Ale właśnie nie zapytałem wtedy o filtry.

Trochę się zakręciłem nad takim rozwiązaniem bo świetnie izoluje. Ale właśnie piszę e-mail z pytaniami.

 

O coś mam jeszcze zapytać? O zwykłe tipsy ale odlewane też zapytam.

Mnie chodziło o coś takiego: um56_blue.jpg

ten "dzyndzelek" z zaokrąglonym końcem to właśnie extention cord, bez niego przy wyciąganiu najprawdopodobniej końcówka zostawałaby w uchu, a wtedy lipa

 

Więc moje pytanie to, ile za pełen custom i z jakiego materiału, ile za nakładki i z jakiego materiału, ile za EC do nakładek? Oraz czy istnieje możliwość barwienia, tak jak na załączonym obrazku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oho, ale mi smaka narobiłeś. Też noszę się z zamiarem zrobienia customowych wkładek do Audeo. Jesteś pewien, że Sonmed jest w stanie wykonać cały produkt końcowy? Tzn odlewy z odpowiednimi otworami do mocowania na słuchawkach?

 

Ta cena jest rzeczywiście bardzo konkurencyjna i o ile okaże się, że temat jest do zrealizowania, to ja też się piszę. Szkoda, że mam daleko do WWA. Może mają jakiś gabinet we Wro, co oczywiście sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Dostałem interesującą odpowiedź. Pierwszy post po edycji.

 

Wpadnę wieczorem bo jestem ciekaw czy będą chętni;) W sumie się opłaca.

 

Musisz Pasiasty, sprawdzić. Ja mam ulotkę o gabinecie w Warszawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje, dziękuje :))

 

W sumie nie pytałem czy jest możliwość, zrobienia customów do innych słuchawek jak PFE... Może zrobimy tak że zapytam i dopiszę do kolejny pkt. czy można, czy nie można. Osobiście to myślę że tak, bo w końcu na usłudze się zarabia... Ale nie osądzam, zapytam. Możliwe że są na drodze, jakieś przeszkody techniczne np. dobranie średnicy wyjścia, długości itp. Bo jak wiadomo to dość znacznie wpływa na dźwięk(omówione było w temacie o triple tipsach...).

 

Jak się dowiem, to napiszę(raczej jutro), bo sprawa jest popularna, więc po co każdy z osobna ma pytać i zawracać ludziom gitarę;)

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa nie, nie Roni11, dzięki bo jest teraz przejrzyściej. Mimo że jak się wczytać, to się co nieco powtarza;), ale za to jest w jednym miejscu.

A tak w ogóle to zapomniałem o tym, miałem dziś mało czasu ogólnie, a miałem o tym napisać prośbę...

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pięknie Panowie :) Jakże się raduje moje serce!

 

Jacobs wiesz już z jakiego materiału będziesz robił? Zastanawiam się czy lepiej mieć twardsze czy miększe wkładki.

 

Dla mnie w tej chwili najważniejszą kwestią oprócz izolacji jest wyeliminowanie tzw. 'bone conduction', wstrząsów przy chodzeniu. Zauważyłem, że na Comply to zjawisko znacznie się zmniejsza, ale za to na standardowych silikonach i bi-flange staje się irytujące.

 

Mam numery do trzech protetyków słuchu we Wrocku. Jutro będę dzwonił i się wszystkiego dowiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakładki jak dla mnie tylko z silikonu, dlaczego? bo akryl jest twardy, przy takiej długości nakładek będzie niewygodny moim zdaniem, poza tym nie widziałem jeszcze akrylowych tipsów :D a silikonowych jest sporo na rynku. Inna zaletą akrylu jest to że jest bardzo bardzo lekki. Customy z arylu ważą niezwykle mało (obstawiałbym że ok 15g) :D Silikon jest miękki więc izolacja powinna sięgnąć 30dB, niestety jest też dość kruchy, ale myślę że przy samych nakładkach to nie powinien być problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci Pasiasty, że chyba wybiorę sylikony. Powody są takie jak podaliście. Najbardziej przekonuje mnie izolacja, jednak szukam porównania w internecie na temat izolacji od hałasów, danego materiału, znaczy sylikon vs akryl.

Poza tym, jak się dowiedziałem są różne twardości, co za tym idzie, może akryl o mniejszej twardości, będzie dawał porównywalny komfort, co sylikon o podobnej twardości. A jednak waga znacznie spadnie.

Kolejna sprawa, której zresztą nie jestem pewien, to ostateczny kształt zewnętrznej strony tipsa. Rozmawiałem o tym ze specjalistą w gabinecie w Sonmedzie, to dowiedziałem się że jeśli chodzi izolacje od dźwięków, to najlepiej było by zatopić całą słuchawkę(pomijam teraz kwestię filtrów itp.),

ponieważ tworzywo, zakryło by najważniejszą część małżowiny, czyli "Conchę"(link do fotki na wiki, bo dobrze to widać My link) która to jak wyczytałem i wywnioskowałem zbiera "dźwięk" z całej małżowiny, po czym fala akustyczna trafia do kanału. Zmierzam do tego że, może warto było by pokusić się o pewien kompromis. Konkretnie to myślę o wkładce, która będzie wystawała poza kanał, tak aby w miarę/stosunkowo dobrze uniemożliwić zbieranie się tej fali akustycznej. Z resztą sam Pan spec powiedział że muzycy zasłaniają nie tylko kanał, ale i "tą" część małżowiny.

Podsumowując tą logiczną, techniczną kwestię, może jednak warto pomyśleć nad akrylem. Skoro ma go być dość sporo? Może da radę? Dlatego szukam jakiegoś porówna. O trwałości akrylu już gdzieś czytałem, chyba nawet przy okazji poszukiwań porównań.

Do mnie trwałość przemawia, bo muszę się przyznać że nie dbam jakoś specjalnie o transport... Na ogół za koszulką, zdarza się nawet że i luzem w kieszeni...Wiem że to nie jest dobry pomysł, ale się zdarza.

 

A pomijając wszystko, to duży wpływ na decyzje będą miały odczucia dotykowe. Pomacam sobie te wszystkie wkładki, aparaty i coś tam wymyślę:))

 

PS: Bym zapomniał, Pan z Sonmedu odpowiedział mi że musi się zorientować, jak to będzie z innymi słuchawkami jak PFE. Jak mi odpowie to doniosę oczywiście.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę na pewno silikon :)

 

Nie ma najmniejszego sensu zatapianie całej słuchawki... to już lepiej zrobić pełen custom z Audeo.

Nie ma sensu też odlewanie Conchy, dlaczego? Dlatego bo jak nosisz słuchawki normalnie to nie masz zasłoniętej conchy, a izolację osiągasz ok 20dB. Pełne customy silikonowe dają ok 37dB izolacji, akrylowe dają ok 26dB silikonowa wkładka daje również ok26dB. czyli 4 razy ciszej niż ze zwykłymi tipsami, mnie osobiście wystarczy, ale jeżeli twoim jedynym celem jest polepszenie izolacji to możesz przerobić słuchawki na zupełnie customowe.

Ja osobiście mam zamiar zrobić takie nakładki żeby były jak najkrótsze na zewnątrz, po pierwsze żeby nie wystawały, po drugie żeby słuchawki dotykały mi właśnie do conchy, ponieważ dźwięk przenosi się wtedy także przez kości co daje moim zdaniem lepsze wrażenia odsłuchowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha.

 

Powiedź mi tylko, jak mam rozumieć: "Nie ma sensu też odlewanie Conchy, dlaczego? Dlatego bo jak nosisz słuchawki normalnie to nie masz zasłoniętej conchy, a izolację osiągasz ok 20dB." Bo nie wiem jak mam rozumieć słowo normalnie?

Czy chodzi Ci o puszczenie kabla za uchem? Czy przeciwnie?

 

 

Dzięki że napisałeś ile db daje sylikon a ile akryl.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to że odlanie również conchy nie wpłynie znacząco na izolację, normalnie nosząc audeo (kabel over-ear) nie masz izolowanej tej części ucha a i tak otrzymujesz izolację na poziomie ok 20dB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności