Skocz do zawartości

iriver e-book Story w Polsce


.ksy

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że nikt się nie kwapi do wklejenia tego newsa z wczoraj to ja to zrobię :)

 

samll Story.jpg

 

Witam serdecznie,

Firma iRiver, znana przede wszystkim z wysokiej jakości przenośnych odtwarzaczy multimedialnych dołączyła do producentów czytników e-boków.

 

Urządzenie e-book Story firmy iRiver to profesjonalnie przygotowany czytnik elektronicznych wydań książek, pism, ulotek, komiksów, kursów, gazet i innych dokumentów tekstowych. Urządzenie dysponuje 6-calowym ekranem w technologii E-ink o rozdzielczości 800x600 pixeli. Dodatkowo wyposażony jest w głośniki i mikrofon pozwala więc na odtwarzanie elektronicznie zapisanych plików dźwiękowych, np. audio-booków czy muzyki, ale również umożliwia tworzenie nagrań. Posiada klawiaturą QWERTY, 2GB wewnętrznej pamięci z możliwością rozbudowy do 34 GB poprzez kartę SD.

 

 

Story został wyposażony w baterię (1800mAh Li-Polim), która umożliwi obejrzenie 9000 stron tekstu lub słuchanie muzyki przez 20 godzin. Urządzenie posiada również slot kart pamięci SD, gniazdo USB 2.0 które służy do komunikacji z komputerem. Za pomocą gniazda USB możemy podłączyć ładowarkę sieciową w celu naładowania naszego e-booka. Produkt obsługuje pliki w formatach: MP3, WMA, OGG, PDF, EPUB, TXT, PPT, DOC, XLS oraz ZIP.

 

To innowacyjne urządzenie cieszy się już dużym zainteresowaniem na całym świecie. Od kiedy powstało skupia na sobie uwagę mediów oraz osób, które cenią sobie czas, wygodę i funkcjonalność. Jest to spowodowane tym, że e-book marki iRiver nie tylko zapewnia komfort i wygodę pracy, ale również wspiera ekologię, pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Rozmiary i łatwość obsługi urządzenia sprawiają, że może ono mieć nieskończenie wiele zastosowań w pracy, jak i w życiu codziennym, np.: w biznesie, w podróży do i z pracy, jako idealny prezent do prenumeraty, jako podręczny organizer, notatnik, kalendarz. E-book ma możliwość zapisu dźwięku, jest idealnym odtwarzaczem muzyki lub audio-booków, może być też wykorzystywany w prezentacjach i kursach, czy do nauki języków. Urządzenie będzie dostępne w kolorze białym z wbudowaną pamięcią 2 GB w cenie 1399 zł w sklepach mp3store oraz w innych sieciach.

 

Specyfikacja iriver Story:

  • Wielkość: 95,0 x 47,8 x 13,0 mm,
  • Waga: 64,5 g (z akumulatorem)
  • Wyświetlacz: 6” e-ink, 800 x 600 pikseli, 8 stopniowa skala szarości
  • Obsługiwane formaty audio: Mp3, WMA, OGG
  • Obsługiwane formaty grafiki: JPEG, BMP, PNG, GIF
  • Obsługiwane formaty biurowe: TXT, PDF, DOC, PPT, XLS
  • Dyktafon
  • Zakres częstotliwości audio: 20Hz ~ 20 kHz
  • Czas pracy: 20 godzin (muzyka), 9000 stron
  • Temperatura pracy: - 0 ~ 40 °C
  • Dostępne wersje pamięci: 2 GB,
  • USB 2.0 High Speed
  • Wbudowane głośniki mono
  • Gniazdo kart micro SDHC
  • Dostępne kolory obudowy:biały
  • W zestawie: odtwarzacz, kabel USB, instrukcja obsługi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem wkleić newsa, ale .ksy mnie ubiegł :P

 

Wracając do tematu. Bardzo lubię czytać e-książki. Nie uważam tego za żadną profanację tradycyjnych książek, a jedynie kolejny krok w ich ewolucji. Bardzo trzymam kciuki za tego typu projekty i mam nadzieję, że wkrótce ich cena spadnie bo tego typu czytniki to IMO super wygodna rzecz. Obecnie za taki czytnik robi mi przerobione PSP z programem Bookr, ale to wciąż ma swoje wady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny taki czytnik e-booków. Chętnie sobie taki kupię, jak cena będzie poniżej tysiąca.

W pixmanii bym nie nabył, za dużo negatywnych opinii o nich czytałem niestety.

Jeszcze sony reader mi się podoba, ale iriver ciekawszy :-)

Jeszcze, jakby u nas powstał jakiś sklep z książkami w formacie PDF, albo RTF.

Teraz czytam na mojej noki e51, ale ten ekranik jest za mały i to boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby fajne urządzonko, ale jak dla mnie skreśla go brak wsparcia dla formatu mobipocketa. Cybook jest w takim wypadku chyba lepszą opcją i tańszą. w podobnej, albo i niższej cenie można również dostać Kindle od Amazona, a tam kusi wbudowany modem 3g do zakupów książek z dowolnego zakątka - w polsce też ma działac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

amazon ma jedną wadę- pamiętacie afere z kasowaniem książek? ogólnie najlepszym w polsce wyborem jest cybook.

 

Edtheduck-> w pixmanii był swego czasu cybook za 1015. Ewentualnie zobacz jetbooka. za 780 w merlinie. Ale to nie e-ink, ale refleksyjny tft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą, dlaczego te readery są takie drogie? e-ink naprawdę jest tak kosztowną technologią? bo po wzięciu takiego urządzenia do ręki nie widać gdzie te setki złotych poszły :) czy to raczej znikoma popularność winduje cenę? bo zeby to 500 kosztowało, to dawno bym takiego cybooka szarpał, ale dać 1 tyś zł to jednak boli :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elcicto to nowy projeky, ale fakt cena kusi. Drogie to jest bo jest małe popularne. w stanach sony e=reader kosztuję 250-300 dolarów koło. A co do technologii, no wiesz- wyjmiesz baterie a to dalej będzie jakie było;p jedynie prąd zużywa na zmianie stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mimo, że to nie u nas produkowane, to i tak Polska piszę przez duże "P".

 

A jak ci zasilania zabraknie w pociągu, to wysiadasz przy semaforze i biegiem do budki dróżnika (z kabelkiem). Za takie pieniądze... :D

 

A jak ci zasilania zabraknie w pociągu, to wysiadasz przy semaforze ibiegiem do budki dróżnika (z kabelkiem). Za takie pieniądze...:D

 

A jak ci zasilania zabraknie w pociągu, to wysiadasz przy semaforze ibiegiem do budki dróżnika (z kabelkiem). Za takie pieniądze...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zewin - Jeśli podróżujesz dalej niż 9000 stron, to faktycznie możesz się martwić, że będziesz musiał ładować baterię.

 

ALE, ALE! Teraz Cię zszokuje! W samolotach, samochodach a nawet pociągach - masz gniazdka! Nieźle cywilizacja poszła naprzód, nie? :) Też byłem w szoku kilka lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, zakładając, że nie będę słuchał wiele muzyki, tylko czytał, czytał.... , to faktycznie , można w tym czasie zwiedzić tyle, co Halik,Kapuściński i Cejrowski razem wzięci. Tyle, że po jakimś czasie czytania oczka się same zamykają , a Mozart chce ukoić...

Gniazdka 230v spotkałem tylko w pociągu, i tam jest przydatny zasilacz- ładowarka podróżna.

Gniazdka z zasilaniem USB nie spotkałem nigdzie, a korzystam nie tylko z komunikacji miejskiej. Natomiast w samolotach izraelskich są gniazdka słuchawkowe z 10-cioma programami radia i fonią prezentowanej telewizji. Innych gniazdek przemiła stewardessa nie była mi w stanie udostępnić. Za to słuchawki dają w prezencie całkiem przyzwoite...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Od jakiegoś czasu używam podobnego urządzenia - BeBook. Poza plikami PDF, które muszą być specjalnie sformatowane aby dobrze się czytało jest świetny. E-papier jest super. Ciekaw jestem jak będą PDF-y rozwiązane w iRiver Story i czy wprowadzą wsparcie dla Mobipocketa - jeśli jakoś to pozmieniają, to kto wie może przerzucę się na Story.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności