Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Creative Zen Micro


sfrustrowna

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem. Nie wiem jak to zrobilam, ale popsulam odtwarzacz...

Na wyswietlaczu jest napis "firmware problem" i NIC sie nie dzieje, nic nie dzaiała. Nie mogę cuda relklamować, bo go nie kupilam, a dostalam w nagrodę. Nie wiem co z tym zrobić i czy w ogole da się cos z tym zrobić. Dodam, ze na takich rzeczach znam sie jak na anatomii wielozyba i... i trudno mi tak po prostu pogodzic sie ze stratą odtwarzacza...

Jeślie ktos wie, co z tym począć - proszę o pmoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- po pierwsze, chill - creativey juz tak maja ze sie psuja nad wyraz czesto.

 

- czy kombinownales cos z playerem? w jakich okolicznosicach Ci sie to pojaiwło?

 

- czy probowałes wgrac nowy firmware ?

 

 

.ksy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odtwarzacz nie ma więcej niż rok-możesz go reklamować. Gwarancja jest przyznawana wg numeru seryjnego odtwarzacza. Dowodów zakupu wymagają tyko w wyjątkowych sytuacjach np. kiedy nie można odczytać numeru seryjnego z obudowy. Poszukaj numeru telefonu na strone creativa, tylko uwaga będziesz dzwonić do Irlandii ;) więc nie rozmawiaj za długo. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Mam problem. Nie wiem jak to zrobilam, ale popsulam odtwarzacz...

Na wyswietlaczu jest napis "firmware problem" i NIC sie nie dzieje, nic nie dzaiała. Nie mogę cuda relklamować, bo go nie kupilam, a dostalam w nagrodę. Nie wiem co z tym zrobić i czy w ogole da się cos z tym zrobić. Dodam, ze na takich rzeczach znam sie jak na anatomii wielozyba i... i trudno mi tak po prostu pogodzic sie ze stratą odtwarzacza...

Jeślie ktos wie, co z tym począć - proszę o pmoc

 

Spokojnie, nie jest tak zle. Nalezy na poczatek go sformatowac. Sposob jest jak najbardziej prosty. Nastepnie z poziomu menu startowego robisz reload firmware. Oczywscie nalezy go podlaczyc na poczatek do kompa. Jesli chcesz, to moge Ci opisac cala procedure na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opisz tu - to inni na przyszłość skożystają :)

 

Ok.

Opisana niżej procedura odnosi sie do roznych sytuacji, gdy Wasz Zen Micro nie działa prawidłowo.

1. Otwieramy panel tylni. Wyjmujemy akumulator. Następnie w momencie wkładania akumulatora ponownie przesuwamy suwak(suwak na górze służacy do włączania lub blokowania pada dotykowego) na pozycje właczania i przytrzymujemy. Powinien sie nam uruchomic player w trybie "Recovery Mode".

Wyglada to mniej wiecej tak:

Recovery Mode

------------------------------------------

Creative Zen Micro v0.0.65

1.Clean Up

2. Format All

3. Reload Firmware

4. Reboot

 

Opisze funkcje:

1. Clean Up - w skrócie scandisk. Potrzebne do pewnego uporządkowania dysku w momencie np. odłączenia playera od usb w trakcie przesylania plikow.

2. Format All- chyba nie trzeba tlumaczyc. Formatujemy dysk, usuwając wszystkie pliki. Od czasu do czasu taki format jest pożadany. Formatując nie usuwamy plików systemowych.

3. Reload Firmware - funkcja ladowania nowego softu do playerka. Moze budzic troche kontrowersji. Player podlaczony do usb. Pliki z nowym firmawerem sa na stronie Creative, ale rowniez na innych stronach w necie. Oczywiscie kilka rodzajów. Raczej usystematyzowanych utworzeniem w czasie. Kopiując odpowiednie nalezy zwrocic uwage na wersje i kompatybilność z posiadanym programem na kompie. Jesli wgrywamy starszy soft niz posiadany mozemy w niektorych przypadkach pozegnac sie z naszymi zbiorami muzyki.

Soft ładuje sie automtycznie. Nie ma potrzeby ingerencji. Lepiej rowniez nie odlaczac go od usb w trakcie instalacji ;)

4. Reboot - Ponowne uruchomienie.

 

Tak to wyglada w skrocie. Ja troszke powalczylem, bo urzadzenie to ma kapryny stosunek do portow usb i oprogramowania. W razie niejasnosci prosze pisac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

hej witam wzszystkich.mam pytanko- maiałam taki sam problem jak sfrustrowana-powoli sie z nim uporałam tzn- zapodałam zenonowi nowe oprogramowanie, ale przy okazji straciałm wszystkie songi. i pojawil sie dodoatkowy problem-zenek nie chce sie polaczyc z kompem- wyglada to tak, jakby kabel usb w ogóle nie był podłaczony...HEEELP ;(

 

zrobiłam tak jak radziles- niestety wczesniej musialam sformatowac cale 4 giga, a teraz zenek nie chce sie połaczyc z komputerem :( i nie moge pzrerzucic muzy... co robic?? no i poza tym siada gniazdo sluchawkowe-od noszenia w kieszeni....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Pliki z nowym firmawerem sa na stronie Creative, ale rowniez na innych stronach w necie. Oczywiscie kilka rodzajów. Raczej usystematyzowanych utworzeniem w czasie. Kopiując odpowiednie nalezy zwrocic uwage na wersje i kompatybilność z posiadanym programem na kompie.

 

Wiem że to stary temat ale zaryzykuje zadanie pytania tutaj :) Po pierwsze jakie są inne strony w necie z softem do Zena Micro (za pomocą  google szukałem ...)

 

Po drugie jaka jest zależność pomiędzy posiadanym firmware a jego "kompatybilnością z posiadanym programem na kompie." ???

 Jesli ktoś będzie tak łaskawy i odpowie to będę wdzięczny  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ah, nie zwróciłem uwagi że tam już nie ma repozytorium firmware'u (czemu?) O_o

 

były tam - w jednym miejscu - zebrane wszystkie dostępne wersje firmware'u dla większości odtwarzaczy creative, w tym zena micro...

 

... a poza tym są spolszczenia firmware'u (dla chętnych poświęcić gwarancję)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
opisz tu - to inni na przyszłość skożystają :)

 

Ok.

Opisana niżej procedura odnosi sie do roznych sytuacji, gdy Wasz Zen Micro nie działa prawidłowo.

1. Otwieramy panel tylni. Wyjmujemy akumulator. Następnie w momencie wkładania akumulatora ponownie przesuwamy suwak(suwak na górze służacy do włączania lub blokowania pada dotykowego) na pozycje właczania i przytrzymujemy. Powinien sie nam uruchomic player w trybie "Recovery Mode".

Wyglada to mniej wiecej tak:

Recovery Mode

------------------------------------------

Creative Zen Micro v0.0.65

1.Clean Up

2. Format All

3. Reload Firmware

4. Reboot

 

Opisze funkcje:

1. Clean Up - w skrócie scandisk. Potrzebne do pewnego uporządkowania dysku w momencie np. odłączenia playera od usb w trakcie przesylania plikow.

2. Format All- chyba nie trzeba tlumaczyc. Formatujemy dysk, usuwając wszystkie pliki. Od czasu do czasu taki format jest pożadany. Formatując nie usuwamy plików systemowych.

3. Reload Firmware - funkcja ladowania nowego softu do playerka. Moze budzic troche kontrowersji. Player podlaczony do usb. Pliki z nowym firmawerem sa na stronie Creative, ale rowniez na innych stronach w necie. Oczywiscie kilka rodzajów. Raczej usystematyzowanych utworzeniem w czasie. Kopiując odpowiednie nalezy zwrocic uwage na wersje i kompatybilność z posiadanym programem na kompie. Jesli wgrywamy starszy soft niz posiadany mozemy w niektorych przypadkach pozegnac sie z naszymi zbiorami muzyki.

Soft ładuje sie automtycznie. Nie ma potrzeby ingerencji. Lepiej rowniez nie odlaczac go od usb w trakcie instalacji ;)

4. Reboot - Ponowne uruchomienie.

 

Tak to wyglada w skrocie. Ja troszke powalczylem, bo urzadzenie to ma kapryny stosunek do portow usb i oprogramowania. W razie niejasnosci prosze pisac.

 

Zawiesza mi się przy wybraniu trzech pierwszych opcji , przy ostatniej jest reset i pusty ekran . A po włączeniu na kablu usb pojawia się tylko logo , dalej też pusty ekran , tylko z ikonką ładowania w rogu . Bateria na pewno też jest padnięta , bo bez kabla nie idzie włączyć , a po odłączeniu zaraz gaśnie . Natomiast na kablu powinno mi chyba działać , zamiast się zwiesić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności