Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iPod Touch 8,16 czy 32GB


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dawno mnie tu nie było (pół roku, może dłużej) i widzę, że wystrój się zmienił... :) ...ale do rzeczy...

Ostatnio myślałem nad kupnem przenośnej konsoli do gier i wahałem się nad PSP. Doszedłem jednak do wniosku, że iPod Touch będzie bardziej odpowiedni z tego względu, że oprócz gier, programów, muzyki i filmów będzie mógł też posłużyć jako "pomoc naukowa" na egzaminach (jestem studentem) :) .

Piszę do Was ponieważ już raz mi doradziliście w sprawie odtwarzacza (Sansa Fuze 2GB) i byłem (jestem) zadowolony z podjętej decyzji. Chciałbym abyście teraz też mi doradzili, którą wersję iPoda warto nabyć. W grę wchodzi 8GB 3-generacji, 16GB 2g, 32GB 2g lub 3g.

Obawiam się, że 8GB może być niewystarczające biorąc pod uwagę możliwości tego urządzenia. Różnica w cenie między 8GB 3g a 32GB 3g wynosi 300zł (mam na myśli ceny w ispot.com.pl) więc lepiej dołożyć i mieć 4x więcej pamięci. Poza tym rozmawiałem ze sprzedawcą w ispocie i podobno 8GB 2g i 3g niczym się nie różnią, może tylko poprawionym softem dzięki czemu bateria dłużej trzyma.

Proszę bardzo o radę.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam, :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze i najwazniejsze to NIE MA 8gigowej 3-generacji... 3g ma tylko 16,32 i 64 gb[cos widze ze po cichu dorzucili 8gb, ale i tak sie nie oplaca kompletnie... minimun 16gb]... a najlepiej chyba bedzie brac 16gb 2g... ale nie jestem pewny roznic miedzy 2i 3g bo chyba nikt ich bezposrednio nie porownywal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym rzecz właśnie, że 3-generacja występuje w wersjach 8,32 i 64GB, nie ma 16GB 3g :) przynajmniej w Polsce.

A więc pomijamy 8GB i pozostaje pytanie czy 16GB 2g czy 32GB 3g. 3-generacja ma podobno lepszą grafikę w grach i obsługuje komendy głosowe, które swoją drogą działają tak sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i nie ma wielkiej różnicy w parametrach ale np. 16GB 2g jest tylko 30zł tańsza od 32GB 3g. Chyba zdecyduję się na 32GB, będzie akurat bo 64GB to już za dużo, nie wykorzystałbym tego. Sorry aallen, że Cię lekko poddenerwowałem tym tematem, ale nie chcę po kupnie iPoda mieć wątpliwości czy dobrą wersję wybrałem. Gdyby były tańsze lub miały możliwość rozszerzenia pamięci to bym się nie zastanawiał.

 

P.S. Zauważyłem w Twoim opisie, że masz (lub miałeś) iPoda Touch 2g 8GB. Możesz w skrócie opisać swoją opinię na jego temat i powiedzieć czy taka ilość pamięci Ci wystarczyła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o koszty to problem jest w tym, że nie chciałbym żałować kwoty wydanej na ten sprzęt. Poza tym uważam, że łatwiej doradzić w kwestii wielkości pamięci niż wskazanie właściwego odtwarzacza spośród wielu. Co więcej, od tego jest ten dział aby takie tematy zakładać, dlatego proszę o konkretną radę a nie o jałową dyskusję o zasadności tego tematu. Zakładam, że jesteś zmęczony lub masz zły dzień ale jako moderator powinieneś być bardziej wyrozumiały. Też prowadzę forum i zapewniam Cię, że spokojna wymiana zdań daje lepsze efekty niż wylewanie na głowę kubła zimnej wody. :)

Pozdrawiam i życzę spokojnej nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o koszty to problem jest w tym, że nie chciałbym żałować kwoty wydanej na ten sprzęt. Poza tym uważam, że łatwiej doradzić w kwestii wielkości pamięci niż wskazanie właściwego odtwarzacza spośród wielu. Co więcej, od tego jest ten dział aby takie tematy zakładać, dlatego proszę o konkretną radę a nie o jałową dyskusję o zasadności tego tematu. Zakładam, że jesteś zmęczony lub masz zły dzień ale jako moderator powinieneś być bardziej wyrozumiały. Też prowadzę forum i zapewniam Cię, że spokojna wymiana zdań daje lepsze efekty niż wylewanie na głowę kubła zimnej wody. :)

Pozdrawiam i życzę spokojnej nocy.

 

Aallen'owi chodziło zapewne o to, że my nie wiemy ile TY potrzebujesz pamięci w Touch'u, bo to już zależy od twoich indywidualnych potrzeb i dlatego zauważył, że temat jest trochę bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aallen'owi chodziło zapewne o to, że my nie wiemy ile TY potrzebujesz pamięci w Touch'u, bo to już zależy od twoich indywidualnych potrzeb i dlatego zauważył, że temat jest trochę bez sensu.

 

Na pewno potrzebuję więcej niż 8gb ponieważ w tym momencie dysponuję biblioteką ok. 7gb, a musi być też miejsce na filmy i programy z AppStore.

 

a moglbys powiedziec gdzie mozna go kupic tak tanio??

 

W Komputroniku jest teraz wyprzedaż produktów Apple:

http://www.komputronik.pl/index.php/product/60627/Urzadzenia-mobilne/Odtwarzacze-MP3-i-MP4/iPod_Touch_2gen_16GB.html

 

Wersja 16GB 2g kosztuje 1159zł, a 32GB 3g 1199zł więc różnica wynosi 40zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym uściślić, bo chyba nikt tego nie powiedział. "Nowy" touch 8GB to jest wersja 2G, tzn. ma stare bebechy. Nowe, szybsze części maja tylko wersje 32 i 64GB. Plus te mają słuchawki z pilotem a 8GB ma zwykłe pierdziawki.

 

Napisałem o tym w pierwszym poście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności